Преживела абортус своје мајке

odgovora

Objavljeno

Ja glasam za abortus. Mislim da je zakon ispravan. Taj plod jeste suvereni deo zenskog organizma i njeno je pravo da odluci da li ce od toga postati covek.

Do desete nedelje embrion jos nijema ni sve organe.

Nisam dosada imala namerni abortus, zarko zelim da rodim decu, ali nikada necu da osudim zenu koja se odluci na taj potez.

Mogu da zamilsim koliko bi bilo tesko devojci da izdrzi trudnocu a da je niko ne mazi i ne pazi i ne tretira kao trudnicu, da non stop trpi kritiku za to sto je uradila (npr, obrukala porodicu, kao daja ona sam to uradila, gde je partner), da se njenom detetu niko ne raduje, da joj se prigovara i da se uporedjuje sa drugim, poslisnim devojkama.

U pravu si Jana, ljudi nisu Bog, ali misle da jesu, i to ne te devojke i zene, nego svi ostali oko njih koji daju sebi za pravo da sude i presudjuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

С том разликом што је дете живо од момента зачећа а не од тамо неке 10-е недеље.

Мислите о томе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam imala abortus, jedva i ovo jedno rodi. Tema je mnogo teška.

Mislim da ne bih namerno imala abortus, jedino iz zdrastvenih razloga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja glasam za abortus. Mislim da je zakon ispravan. Taj plod jeste suvereni deo zenskog organizma i njeno je pravo da odluci da li ce od toga postati covek.

Do desete nedelje embrion jos nijema ni sve organe.

Nisam dosada imala namerni abortus, zarko zelim da rodim decu, ali nikada necu da osudim zenu koja se odluci na taj potez.

Mogu da zamilsim koliko bi bilo tesko devojci da izdrzi trudnocu a da je niko ne mazi i ne pazi i ne tretira kao trudnicu, da non stop trpi kritiku za to sto je uradila (npr, obrukala porodicu, kao daja ona sam to uradila, gde je partner), da se njenom detetu niko ne raduje, da joj se prigovara i da se uporedjuje sa drugim, poslisnim devojkama.

U pravu si Jana, ljudi nisu Bog, ali misle da jesu, i to ne te devojke i zene, nego svi ostali oko njih koji daju sebi za pravo da sude i presudjuju.

To svakako,al kao sto je rekla Tony, to, kao sredstvo kontracepcije je strasno. Cula sam od dosta njih: "pf, sta ima veze, ako zatrudnis, odes abortiras i gotovo." Apsurdno. Zato, po meni treba da se pita i neki psiholog ili sl., da odredi dali je to stvarno neophodno... Neznam... Sta je po vama veci greh, abortrati ili roditi pa odbaciti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To svakako,al kao sto je rekla Tony, to, kao sredstvo kontracepcije je strasno. Cula sam od dosta njih: "pf, sta ima veze, ako zatrudnis, odes abortiras i gotovo." Apsurdno. Zato, po meni treba da se pita i neki psiholog ili sl., da odredi dali je to stvarno neophodno... Neznam... Sta je po vama veci greh, abortrati ili roditi pa odbaciti?

Bojana je psiholog :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh, mnogo teska tema!

Moje misljenje je da abortus ne treba zabraniti, jer, kao sto je vec receno, to ce ga samo poslati u ilegalu i doneti jos vece posledice. A uvek ce biti zena sa opravdanim ili neopravdanim razlozima da ga izvrse. Sa druge strane, slazem se da je to ubistvo i veliki greh. Podvlacim da je to za mene greh,a ako za nekog nije to je njegovo pravo. Ipak, ne verujem da na ovom forumu ima zena koje ce reci da to nije nista.

Najbitnije je stvoriti svest, najpre kod mladih, da to nije metod kontracepcije kao sto to sada mnogi koriste, vec da brinu o svom telu i o svojoj dusi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muskarci ne postuju zene i zensko telo. :(

Zene ne postuju sebe i svoje telo. :(

Da, abrotus nije kontracepcija ali je ponekad neizbezan. Nikad nisam imala namerni abortus, ali sam posle spontanog isla na kiretazu. Kad bi mlade devojke znale koliko je to grozan i ponizavajuci postupak, pobrinule bi se da to izbegnu. Kad legnes na onaj sto, pa ti lekar stavi nekakvo svrdlo, pa malo melje sadrzaj materice, a onda sve to usisava nekom pumpom... A ako je nastupilo truljenje, onda ne sme da ti da anesteziju, pa nekakvom kutlacom grebe unutrasnji zid materice da te lepo ocisti... Sta si ti na tom stolu? Parce mesa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muskarci ne postuju zene i zensko telo. :(

Zene ne postuju sebe i svoje telo. :(

Da, abrotus nije kontracepcija ali je ponekad neizbezan. Nikad nisam imala namerni abortus, ali sam posle spontanog isla na kiretazu. Kad bi mlade devojke znale koliko je to grozan i ponizavajuci postupak, pobrinule bi se da to izbegnu. Kad legnes na onaj sto, pa ti lekar stavi nekakvo svrdlo, pa malo melje sadrzaj materice, a onda sve to usisava nekom pumpom... A ako je nastupilo truljenje, onda ne sme da ti da anesteziju, pa nekakvom kutlacom grebe unutrasnji zid materice da te lepo ocisti... Sta si ti na tom stolu? Parce mesa...

Ja sam bila pod totalnom anestezijom... Mozda zato sto me je ta neka babica prepoznala (kaze da mi je rodjaka) a da je doktor koji mi je radio intervenciju takodje neki rod, mada, to ni ja ni on neznamo. Ja sam se tek posle 2 sata probudila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muskarci ne postuju zene i zensko telo. :(

Zene ne postuju sebe i svoje telo. :(

Da, abrotus nije kontracepcija ali je ponekad neizbezan. Nikad nisam imala namerni abortus, ali sam posle spontanog isla na kiretazu. Kad bi mlade devojke znale koliko je to grozan i ponizavajuci postupak, pobrinule bi se da to izbegnu. Kad legnes na onaj sto, pa ti lekar stavi nekakvo svrdlo, pa malo melje sadrzaj materice, a onda sve to usisava nekom pumpom... A ako je nastupilo truljenje, onda ne sme da ti da anesteziju, pa nekakvom kutlacom grebe unutrasnji zid materice da te lepo ocisti... Sta si ti na tom stolu? Parce mesa...

Odlucila sam! Stavicu spiralu! Kad ovo citam deluje mi kao neki psiho-horor film..... Brrrr, najezila sam se......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

generalno jesam protiv abortusa iz nekih svojih ličnih uvjerenja. prvo dijete sam rodila iako sam već u prvom trimestru trudnoce ostavila svog muza (... kada trudnica ostavi muza ...) i rodila dijete u roditeljskom domu sa 20 godina. NIKADA SE NISAM POKAJALA jer sam stigla sve u zivotu i faks i posao i decko i evo druga trudnoca i DIJETE NIJE PREPREKA U ZIVOTU koliko god rano da se to desilo i ma kakva situacija da je bila izmedju roditelja!

Ali ipak nisam za to da se abortus zabrani zakonom jer bi to samo povećalo pored smrti beba u stomaku i smrt majke jer bi se svi ti abortusi radili ilegalno, pod nehigijenskim uslovima gdje bi život majke takodje bio ugrožen. Na kraju krajeva iz jedne drzave do druge ima svega 3h vožnje. Radili bi to u drugoj drzavi.

U svakom slucaju roditi bebu je ljepse nego abortirati .... zivot ti dobije neki smisao a i na kraju krajeva, po nekom nepisanom "zakonu prirode" majka uvijek prezivi, opstane i izgura na dobro, to nam je u krvi (mamama)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muskarci ne postuju zene i zensko telo. :(

Zene ne postuju sebe i svoje telo. :(

Da, abrotus nije kontracepcija ali je ponekad neizbezan. Nikad nisam imala namerni abortus, ali sam posle spontanog isla na kiretazu. Kad bi mlade devojke znale koliko je to grozan i ponizavajuci postupak, pobrinule bi se da to izbegnu. Kad legnes na onaj sto, pa ti lekar stavi nekakvo svrdlo, pa malo melje sadrzaj materice, a onda sve to usisava nekom pumpom... A ako je nastupilo truljenje, onda ne sme da ti da anesteziju, pa nekakvom kutlacom grebe unutrasnji zid materice da te lepo ocisti... Sta si ti na tom stolu? Parce mesa...

:( samo meso,kao zivotinja....ti si imala posebnu situaciju,jer ti se dogodio spontani..mislim da i lekari koji to obavljaju osudjuju zene koje su dosle na njihov sto.lepo si to konstatovala,ni muskarci ni zene ne postuju zensko telo,u takvoj situaciji zena ostaje sama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

generalno jesam protiv abortusa iz nekih svojih ličnih uvjerenja. prvo dijete sam rodila iako sam već u prvom trimestru trudnoce ostavila svog muza (... kada trudnica ostavi muza ...) i rodila dijete u roditeljskom domu sa 20 godina. NIKADA SE NISAM POKAJALA jer sam stigla sve u zivotu i faks i posao i decko i evo druga trudnoca i DIJETE NIJE PREPREKA U ZIVOTU koliko god rano da se to desilo i ma kakva situacija da je bila izmedju roditelja!

Ali ipak nisam za to da se abortus zabrani zakonom jer bi to samo povećalo pored smrti beba u stomaku i smrt majke jer bi se svi ti abortusi radili ilegalno, pod nehigijenskim uslovima gdje bi život majke takodje bio ugrožen. Na kraju krajeva iz jedne drzave do druge ima svega 3h vožnje. Radili bi to u drugoj drzavi.

U svakom slucaju roditi bebu je ljepse nego abortirati .... zivot ti dobije neki smisao a i na kraju krajeva, po nekom nepisanom "zakonu prirode" majka uvijek prezivi, opstane i izgura na dobro, to nam je u krvi (mamama)

svaka ti cast na hrabrosti!imala si srece da si imala podrsku svojih,to mnogo znaci.nazalost mnoge nesrecnice ne mogu ni na rodjenu majku da se oslone u takvim situacijamai onda prica krene u drugom pravcu...zato i kazem da ne treba nikog osudjivati,jer ne znamo razloge i muku zbog koga se neko odlucio na to...ali ne razumem zene koje kazu,"pf, sta ima veze, ako zatrudnis, odes abortiras i gotovo." to ne odobravam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad citam ovaj clanak koji je objavio bebac i mislim se,kad ovako nesto procita mlada i neupucena osoba,kakav zakljucak moze da izvuce i kakav stav moze da formira?Da li su ovakva ,,istrazivanja`` pocela da se vrse u politicke svrhe?? :blink:

Ljudski fetus ne oseća bol pre 24 nedelje

08:18 27.06.2010. / Izvor: Mondo

Ljudski fetus ne može da oseti bol pre starosti od 24 nedelje, ustanovili su stručnjaic britanskog Kraljevskog koledža za akušerstvo i ginekologiju.

Istraživanje obavljeno na zahtev vlade, predstavlja udarac protivnicima abortusa koji se zalažu za skraćenje legalnog roka za obavljanje abortusa koji u Velikoj Britaniji trenutno iznosi 24 nedelje.

U tom stadijumu razvoja nervni završeci fetusa nisu dovoljno formirani da bi omogućili osećaj bola, ističu autori istraživanja.

Oni navode da postoje sve očigledniji dokazi da se čak i posle 24 nedelje starosti fetus nalazi u nekoj vrsti nesvesnog stanja ili produženog sna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad odlazim od teme, ali mislim da se većina istraživanja sprovodi u političke ili neke slične svrhe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad odlazim od teme, ali mislim da se većina istraživanja sprovodi u političke ili neke slične svrhe.

ne,ne skreces sa teme,posto je mene upravo deo koji sam boldovala,najvise ,,pogodio``...takva besskrupuloznost prevazilazi svaku granicu, da ne kazem KRSI LJUDSKA PRAVA I PRINCIPE DEMOKRATIJE(kojih se oni toliko drze kao pijani plota kad su drugi u pitanju,a kod njih to,ne vazi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

???

Interesuje me zasto se onda većina fetusa "bori" tj mrda i pokusava pobjeci kada ga uhvate sa onim stipaljkama ako nista ne osjeca???

Nisam sigurna u kojoj drzavi (slagacu sta god da napisem) ali uvedeno je pravo fetusa tj rade nesto slicno kao aminocintezu, ubadaju iglu u stomak majke i priblizavaju se fetusu, dodirnu ga (valjda) i ako se fetus mrdne tj odreaguje abortus se ne smije izvrsiti .... citala sam to negdje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uglavnom se slažem. Takodje ne treba zaboraviti ni slučajeve trudnoće posle silovanja, gde je abortus po meni, a verujem i po većini ljudi sa zdravim moralnim ubedjenjima, prirodno, logično i najmoralnije moguće rešenje.

Zato Jano budi pažljiva kad upotrebljavaš tako teške reči kao što je "decoubice" i "božja kazna". Verujem da su tvoji stavovi o abortusu u mnogome zasnovani na onome kroz šta si sama emotivno prošla, ali malo tolerancije nije na odmet ;)

Slazem se sa tobom a video nisam odgledala do kraja jer se jezim od takvih stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

НЕКА ЖИВИ!!!

Браво!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana... Nije lako pricati o tome i govoriti kako bih ja uradila nesto, ako to nisam dozivjela.. Mogu da zamislim kako ti je bilo u tom momentu, i da si 100 puta promislila prije nego sto si to uradila.

Ali, mislim da ja ne bih smjela to uraditi... to je nesto jace od mene. I kada sam bila djevojka i razmatrala mogucnost da ostanem u drugom stanju, abortus mi nije padao na pamet!

Svako se na razlicit nacin nosi sa problemima, pa tako i ovo- mislim da bi me abortus psihicki slomio toliko da bih tesko mogla imati normalan zivot poslije toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brojke su porazavajuce,mislim da ljudi pre svega ne razmisljaju o posledicama,pa kada se dogodi nezeljena trudnoca nevino bice strada. Ne osudjujem osobe koje to urade ako zaista imaju razloga za to,ali prekuniti zdravu trudnocu sa sest-sedam meseci mi je necovecno. Danas su nam bar dostupne mnogobrojne opcije zastite,pa ko ne zeli decu neka se stiti.

Nas zakon je po tom pitanju dobar,ali bih ja uvela obavezno savetovanje sa psihologom pre nego se intervencija obavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Моја другарица је то урадила у 6.месецу у Народног фронта, јер је сазнала да јој дечко има жену.

Мада, нема разлике да ли на почетку или на крају - убиство је убиство.

kako nema razlike? u pocetku ne oseca nista,ne zna nista ...i nije beba jos uvek

a sto je starija trudnoca to je gore

beba rodjena u sedmom mesecu moze da prezivi i tesko da ubistvo iste moze da se nazove abortus

uzas...horor jbte :o:blink:

a pricala mi je jedan osoba da je u sestom morala da prekine trudnocu zbog bebe,imala je daunov sindrom :(

strasne su to stvari....mogu samo da zamislim kakav oziljak ostaje posle toga...za ceo zivot

nisam imala abortus,pu,pu i nadam se da nikada necu,jer znam da bi mi bilo jako tesko,bez obzira sto je npr. tek u prvim nedeljama...to bi me proganjalo

a da ne pricam da je ne daj boze starija trudnoca u pitanju....

juuu,ne daj boze!

i ne razumem one koji urade to zato sto kao tvoja drugarica saznaju da lik ima zenu....ubila je svoju vec formiranu i zivu bebu zato sto lik ima zenu...ne razumem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije bas ubistvo-ubistvo,jer fetus od par nedelja je samo skup celija,a beba u 6.mesecu je vec formirano dete.I ne treba niko nikoga da osudjuje,jer svako ko je to uradio ima neke svoje razloge,koji su njemu siguno vazni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam mozda nisam idealna osoba za ovu temu, jer ja sam stavila ceo svoj zivot na kocku, samo za sansu da ostanem trudna... Mislim da je nakon toga suvisno da kazem da sam ogroman protivnik abortusa, naravno iskljucujem iz toga abortus iz medicinskih razloga, kao i onaj u slucaju silovanja i kad su u pitanju zaista mlade devojke-gotovo devojcice(iako bi one morale da paze)...

Ali za mene ne postoji ijedan drugi opravdan razlog za tako nesto... Svako od nas snosi posledice onoga sto uradi, isto je i sa trudnocom, ako neko ne zeli da ostane u drugom stanju, onda treba da se cuva, pa bar danas postoji toliko razlicitih vrsta kontracepcije... A smatram da razocarati se u oca deteta, nije opravdaje, uvek moze da se dete gaji bez oca, ali smatram da svaka zena o tome treba da razmislja, pre nego sto sa istim napravi dete ili pre nego sto odluci da sa istim ima nezasticen odnos, jer dete nije krivo za nase promasaje i greske...

Pokusajte da shvatite moj stav koji ima veze sa onim sto sam prosla, a ne sa religijom, ja sam uradila sve, pa i ono za sta su dr govorili da je nemoguce da bih dobila dete,imam visokorizicnu trudnocu, rizikujem svoj zivot, koji sam jedva dobila nazad, jer rak moze da se vrati nakon trudnoce, shodno svemu tome moj stav ne moze da bude drugaciji... Moj dr mi je rekao da je to vrlo neracionalna odluka i da ja ne smem da imam decu, zbog rizika po zivot majke i da on na mom mestu ne bi nikad to uradio... Ali zaboravio je jednu stvar, NIJE na mom mestu...

Ja ne osudjujem zene koje su to uradile, svako je gospodar svog tela i ja nisam bila na vasem mestu niti je to odluka koju iko moze da donese umesto vas samih, ja sam samo iznela stav, bez zelje da ikog osudim iz ovih ili onih razloga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.