Преживела абортус своје мајке

odgovora

Objavljeno

GOSPODE BOZE STA SVE LJUDI RADE!!!!

abortus u 7 mesecu?!ubrizgati rastvor da bi se beba ubila unutra...pa kakvi su to monstrumi???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ne poverujes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dovoljno mi je bilo da procitem vase komentare. Nemam zelju da pogledam snimak. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno, ma ima nas raznih. Da li ste vi ikada abortirale?

Ja na srecu nisam a zajedno smo 10 god. Naravno nisam protiv toga, ako se nesto mora mora se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta da kazem.. Ima ljudi koji su spremni na sve.. Meni je ova prica bila jeziva.. Nisam imala abortus i nadam se da nikada i necu.. Voleli bi da imamo jos dvoje dece, ali jedno su zelje, a drugo mogucnosti ;) Ali, kako kazu, kada covek planira, Bog se smeje :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jesam jedno ,imala sam manje od 14god,i morala sam..Ali poosle 6meseci opet zatrudnela i rodila sina najlepseg na svetu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jesam jedno ,imala sam manje od 14god,i morala sam..Ali poosle 6meseci opet zatrudnela i rodila sina najlepseg na svetu!!!

Jao, devojcice, zasto tako rano???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dovoljno mi je bilo da procitem vase komentare. Nemam zelju da pogledam snimak. :(

Ni ja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam mogla da odgledam do kraja ovu gadost :blink: . Strasno. Nikada nisam abortirala i nadam se da i u buducnosti nikada necu uraditi tako gnusnu stvar. Ne daj Boze da se mora iz zdravstvenih razloga ali iz ciste obesti NIKADA.Pa po zdravom razumu se razlikujemo od zivotinja, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zalosno! Ne smijem ni da pomislim sta se toj zeni nalazi u poremecenoj glavi koja u 7 mjesecu odluci tako nesto! Abortus je ubistvo!

Nisam imala ni jedan, ali ne mogu da kazem da sam 100 % protiv njega.

Pored zdravstvenih razloga, ni jedan drugi me ne bi natjerao da uradim tako nesto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Абортус је убиство, у ком год месецу учињено.

Не дај Боже никоме, ја сам нажалост имала један, јер ме оставио дечко, пре 15 година али данас кад знам шта је и какве духовне и физичке последице доноси, не бих то поновила па ни због здравствених разлога.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jesam jedno ,imala sam manje od 14god,i morala sam..Ali poosle 6meseci opet zatrudnela i rodila sina najlepseg na svetu!!!

Mirjana draga...pa nije valjda da si sa 15 godina postala majka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam imala abortusa i iskreno se nadam ni da ga necu nikad imati. Podrzavam ga samo zbog medicinskih razloga. Svaki drugi razlog je velika glupost. Jedna moja drugarica je abortirala u 18./19. nedelji (?!) jer su je rodjeni roditelji naterali na to!!! Katastrofa!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

GOSPODE BOZE STA SVE LJUDI RADE!!!!

abortus u 7 mesecu?!ubrizgati rastvor da bi se beba ubila unutra...pa kakvi su to monstrumi???

Моја другарица је то урадила у 6.месецу у Народног фронта, јер је сазнала да јој дечко има жену.

Мада, нема разлике да ли на почетку или на крају - убиство је убиство.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Abortus jeste ubistvo, ali smatram da ga nipošto ne treba ukinuti, niti treba osuđivati sve žene koje su ga imale. Ukidanjem abortusa ukinuli biste ženi pravo da odlučuje o svom telu i o svojoj budućnosti. Ceo teret neželjene trudnoće snosi žena, ne bi bilo u redu kada joj ne bi dali mogućnost da sama bira svoju budućnost.

Čak i u zemljama u kojima su zabranjeni, abortusi se vrše ilegalno. A, da li ću ja imati abortus ili ne, to ne znam, jer ne mogu da predvidim svoju budućnost.

A, ubistava ima različitih, a sva su ubistva. Ubistvo je i kada država nedužne mladiće odvede u rat, a to ne nazivaju ubistvom, već patriotizmom i sličnim glupostima.

Ja sam za toleranciju i demokratiju. Svako ima pravo na svoje mišljenje. Ovo je moje i iznela sam ga bez želje za prepirkom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Počela sam da gledam ovaj video i nisam izdržala do kraja jer me jako iznervira kada se tako jake emocije vezane za decu, radjanje i abortuse ovako lukavo koriste u propagandne svrhe! jako me to ljuti! ovo je očigledno nekakav skup američkih republikanskih religioznih fanatika, istih onih koji nemaju nista protiv ratova i oruzja, a devojka koja govori (pod uslovom da je istina ono što priča) je verovatno usvojena od strane nekog od njih i "pravljena" da im sluzi u ove svrhe.

E sad, naravno da mi je odvratna ideja o abortusu na takav monstruozan način u tako kasnoj trudnoći, pa sam se zapitala sta zakoni raznih zemalja kažu o tome.

Sve što sam uspela da pronadjem je da je u Velikoj Britaniji abotus dozvoljen do 12 nedelje pri normalnoj, a do 24 nedelje pri trudnoći u kojoj nešto nije u redu sa bebom.

Zna li neko kakav je zakon u Srbiji o ovome?

Inače, pre trudnoće sam imala izuzetno liberalan stav po pitanju abortusa koji sam počela da preispitujem kad sam videla svoju bebu u 12 nedelji i čula otkucaje srca :wub: . Ipak, abortus usled nekakve anomalije na plodu opravdavam. mislim da treba koristiti moderna dostignuća medicine i tehnike, pa kada nesto baš nije u redu, ne osudjivati ni sebe ni to dete na nepotpun i težak život.

Cokalin@ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Наравно, свако има свој став.

Ја сам свој изнела овакав, јер сам православна хришћанка и знам врло добро које су последице кршења Божијих заповести, у овом случају ''Не убиј''.

А знам јер ме Црква учи, која је казна на оном свету за непокајане мајке-детеубице, па ми људска права и слободе дођу као непријатељ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jano, nešto me iskreno interesuje, a pošto si ti pravoslavni vernik odgovori mi ako možeš. Napisala si da si i sama imala abortus. Da li je moguće da okaješ taj greh na ovom svetu i da ti se to oprosti? Ako može, reci mi kako okajavaš taj greh. Ja sam čula da je neoprostiv pa me zato zanima.

Prijateljski pozdrav :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, devojcice, zasto tako rano???

Bas je rano, ali valjda joj je takva sudbina. Bitno da se ona nekaje i da je srecna, a onda godine i nisu vazne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po meni je bolje i abortus nego nezeljeno dete koje ostavljaju po hodnicima i kontejnerima, to mi je veci greh...i ako se zabrani abortus, nepati zena vec deca koja se rode a nisu voljena,

FairyLady i Пилче volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po meni je bolje i abortus nego nezeljeno dete koje ostavljaju po hodnicima i kontejnerima, to mi je veci greh...i ako se zabrani abortus, nepati zena vec deca koja se rode a nisu voljena,

Uglavnom se slažem. Takodje ne treba zaboraviti ni slučajeve trudnoće posle silovanja, gde je abortus po meni, a verujem i po većini ljudi sa zdravim moralnim ubedjenjima, prirodno, logično i najmoralnije moguće rešenje.

Zato Jano budi pažljiva kad upotrebljavaš tako teške reči kao što je "decoubice" i "božja kazna". Verujem da su tvoji stavovi o abortusu u mnogome zasnovani na onome kroz šta si sama emotivno prošla, ali malo tolerancije nije na odmet ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jano, nešto me iskreno interesuje, a pošto si ti pravoslavni vernik odgovori mi ako možeš. Napisala si da si i sama imala abortus. Da li je moguće da okaješ taj greh na ovom svetu i da ti se to oprosti? Ako može, reci mi kako okajavaš taj greh. Ja sam čula da je neoprostiv pa me zato zanima.

Prijateljski pozdrav :rolleyes:

Неопростиво је само оно чега се не кајемо, као и самоубиство из разлога што немаш кад да се покајеш.

Окајава се тако што се не понавља а ко може, шири даље истину о том страшном чину, рађа децу,...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato Jano budi pažljiva kad upotrebljavaš tako teške reči kao što je "decoubice" i "božja kazna". Verujem da su tvoji stavovi o abortusu u mnogome zasnovani na onome kroz šta si sama emotivno prošla, ali malo tolerancije nije na odmet ;)

Нећу ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Jano, na odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.