Преживела абортус своје мајке

odgovora

Objavljeno

Lično sam ZA abortus i sigurna sam da se NI JEDNA devojka/žena olako odluči za ovakav korak. Iskreno pre sam za abortus nego da se rodi jedan život koji neće biti srećan. Nema ništa tužnije nego videti dom za nezbrinutu decu. Odrasla sam u mestu gde je postojao jedan takav dom... strašno... kad se samo setim kroz šta sve prolaze ta deca... pa tako nešto ne bih poželela ni najgorem neprijatelju. Nema većeg emotivnijeg udarca za dete nego da bude svestan da je neželjeno :(

A ta "parola" "množite se da nas ima više" ... nema mi ništa odvratnijeg... Razlog: odavno je ova "otadžbina" meni oduzela mnogoooo toga i još uvek mi oduzima, ne tražim ništa od nje ali isto tako ne želim da traži od mene i drugih žena da im rađaju sinove i kćeri. Gnusam se organizacija koje propagiraju ovako nešto ali i još neke druge stvar (neću da ih nabrajam jer nije mesto)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je na zeni, onda ona bira, a ne verujem da bi slozila s tobom da treba da rodi. Ne znam kako mozes da znas kako je to kad te neko primora na sex, pogotovo tvoj iskaz o tome da treba da rodi dokazuje da ne shvatas sta to znaci. A to moram da kazem da mislim i za sve zene koje to kazu ili pomisle. Ko nije iskusio, ne zna. Zaista.

Драге даме, овде се мешају две ствари.

Прво, да, требало би да се роди свако дете, нико нема право да се игра Бога!

Друго, ТО СУ ЕКСТРЕМИ, јако ретки случајеви, могу се описати процентима 0,001 % од оних 150 000 - 200 000 хиљада годишње које се обаве ЗВАНИЧНО у Србији, а незваничан број се не зна!

Да ли се сада разумемо?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

�”раге даме, овде се мешају две ствари.

Прво, да, требало би да се роди свако дете, нико нема право да се игра Бога!

�”руго, ТО СУ ЕКСТРЕМИ, јако ретки случајеви, могу се описати процентима 0,001 % од оних 150 000 - 200 000 хиљада годишње које се обаве ЗВАНИЧНО у Србији, а незваничан број се не зна!

�”а ли се сада разумемо?

Nema veze da li su ekstremi u pitanju. Razlog za prekid trudnoće može biti legitiman i van okvira prisilnog zatrudnjivanja.

Ti nikada nećeš moći do kraja da razumeš o čemu većina žena ovde govori.

U svakom slučaju, ovde se govori o pravu žene u društvu, a ne o religijskom/duhovnom pogledu na svet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U svakom slučaju, ovde se govori o pravu žene u društvu, a ne o religijskom/duhovnom pogledu na svet.

Све нам је дозвољено, ал нам није све на част!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno informativno pitanje za ZP: Da znas da ti , ne daj Boze, zena nosi bolesno dete, sta bi uradio tj uradili u tom slucaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Све нам је дозвољено, ал нам није све на част!

Nije nam sve dozvoljeno, a sta nam je na cast, to ostavi svakome ponaosob da odredi.

Ne vidim zasto bih se ja kao zena borila da ukinem pravo za koje su se zene tako dugo borile. I sta onda sledi? Naci ce se neki kao ti, ostrascen, da nastavi da oduzima prava. Prvo pravo na rad, pa skolovanje , jer treba gajiti tu silnu decu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije nam sve dozvoljeno, a sta nam je na cast, to ostavi svakome ponaosob da odredi.

Ne vidim zasto bih se ja kao zena borila da ukinem pravo za koje su se zene tako dugo borile. I sta onda sledi? Naci ce se neki kao ti, ostrascen, da nastavi da oduzima prava. Prvo pravo na rad, pa skolovanje , jer treba gajiti tu silnu decu.

Bravo :) !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko nema pravo da sudi i osudjuje drugog, pogotovo ne muskarac, jos gledajuci sve globalno! Svaka ima svoj razlog i zivotnu pricu sto je to tako ucinila, mozda je dobro mozda ne ali to je izbor svake zene. U svakom slucaju je bolje uraditi abortus nego roditi dete i ostaviti na milost i nemilost! Puni su domovi ostavljene dece, sta treba reci o takvim majkama (i ocevima)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovde se bas zahuktalo :)

pravo svake zene jeste da sama odluci i to joj niko ne smije da ospori a generalno sam protiv abortusa. Ako je ona bila dovoljno neobrazovana (usled nedostatka boljeg izraza) da pored toliko kontracepcionih sredstava ostane u drugom stanju a ne zeli trudnocu (govorim o zdravim zenama i zdravoj trudnoci bez nasilja i sl. stvari) ja onda nemam rijeci. Ako hoce da abortira - njena odluka, njena savjest, njen zivot, njeno tijelo - "NJEN GRIJEH" ... Niti me se to tice niti to osudjujem. Osudjujem neodgovornost jer zna da ne zeli dijete i opet se ne pazi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovde se bas zahuktalo :)

pravo svake zene jeste da sama odluci i to joj niko ne smije da ospori a generalno sam protiv abortusa. Ako je ona bila dovoljno neobrazovana (usled nedostatka boljeg izraza) da pored toliko kontracepcionih sredstava ostane u drugom stanju a ne zeli trudnocu (govorim o zdravim zenama i zdravoj trudnoci bez nasilja i sl. stvari) ja onda nemam rijeci. Ako hoce da abortira - njena odluka, njena savjest, njen zivot, njeno tijelo - "NJEN GRIJEH" ... Niti me se to tice niti to osudjujem. Osudjujem neodgovornost jer zna da ne zeli dijete i opet se ne pazi!!!

potpisujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovde se bas zahuktalo :)

pravo svake zene jeste da sama odluci i to joj niko ne smije da ospori a generalno sam protiv abortusa. Ako je ona bila dovoljno neobrazovana (usled nedostatka boljeg izraza) da pored toliko kontracepcionih sredstava ostane u drugom stanju a ne zeli trudnocu (govorim o zdravim zenama i zdravoj trudnoci bez nasilja i sl. stvari) ja onda nemam rijeci. Ako hoce da abortira - njena odluka, njena savjest, njen zivot, njeno tijelo - "NJEN GRIJEH" ... Niti me se to tice niti to osudjujem. Osudjujem neodgovornost jer zna da ne zeli dijete i opet se ne pazi!!!

Slazem se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uopšte mi se ne sviđa tvoj način komunikacije, iznošenje stavova...

Moje mišljenje!!!

Opet se slažem sa tobom :) .

Došao dečko da izvrgne ruglu žene zato što abortiraju, da nam objasni da je to loše. Ovo je uglavnom ženski forum i tu smo da podržimo jedna drugu. Bog zna koliko je članica foruma imalo abortus i nije im bilo lako zbog toga. Na šta liči da ih kritikujemo???? Nijedna žena ne misli da je abortus dobar, ni jedna se ne odlučuje rado za tu opciju, ali život nije jednostavan, nekada moraju da se donose teške odluke.

Do sada je propoved proroka koji nam otvara oči i diže našu svest i mogla da se proguta. Za ubuduće, molim administratore da reaguju.

Devojke, momci, nema svadje. Svako ima svoje misljenje. Mislim da zlatni papagaj ne propagira neko musko misljenje, posto ima i zena sa istim.

Zato svako ima pravo da kaze sta misli ali bez vredjanja molim.

Tema je inace sama po sebi jako osetljiva, zato je itno da se reci biraju, posto verujem da ovde ima dosta zena koje su izvrsila abortus ili ce, i ne treba se niko osudjivati.

Mislim da muskarac ne moze da zna kako izgleda kada neka zena dodje u situaciju da abortira. Bilo da je medicinski opravdano ili ne. I bas zato sto nismo isti i ne mozemo da pricamo o tome. Nisam videla da se muskarci nesto trpaju da pricaju o porodjaju, pa ne znam da li to tako strastveno treba da rade i za abortus, kad se opat ne radi o njihovom telu. Mozda kad bi prisustvovali porodjaju, mozda bi promenili misljenje.

Kad su dvoje u braku, onda bi trebalo zajedno da planiraju porodicu, a kad je zena sama, onda to ona sama i radi.

ne znam sta bih vise dodala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Драге даме,

да не буде забуне, ми и не треба да будемо исти, треба да се разликујемо, то и јесте суштина целе ствари.

Опет, ники од ставова су у најбољем случају "чудни", а то значи да је свест о абортусу заиста ниска.

Ако је неко некада у животу погрешио, нека покуша бар да не греши на исти начин, нека се покаје и крене новим, здравим, правим путем.

Да ли ће неко да оспори да постоје компликације приликом насилног прекида трудноће?

Да ли неко може да докаже да абортус није убиство?

А сада, о мом "секташком" приступу je опет нешто друго, што мислим да нема везе са реалношћу, ако је породица, брак и деца секта, онда прихватам.

Нико ме не може убедити у супротно, а ја само покушавам да укажем на штетност и на неке ствари о којима се на жалост ЋУТИ.

Када пронађем закачићу још један текст о почетку, тј настанку овог модерног приступа прекиду трудноће...

Ne pricaj o stvarima o kojima nista ne znas! Kada budes osjetio taj bol, javi se(sto nikad neces moci!)! To sve sto si napisao su cinjenice koje svaka zena zna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam 19 godina kada sam abortirala. Bio je 11 godina stariji od mane, isli smo zajedno na fax. Tajno smo se vidjali, posto je bio druge vjere! U kraju odakle sam ja, vlada mrznja prema pripadnicima druge vjere, zbog proteklog rata. bili smo 5 mjeseci zajedno i desi se, koliko god sam ja zelila bebu, bila sam svjesna cinjenice da nikom necu moci da objasnim, ili da opravdam trudnocu! Otisla sam i abortirala u 5. nedelji. Svaki put kad odem u crkvu upalim svijecu svojoj bebici i svaki put se isplacem kad se sjetim! Evo i sad placem i ne mogu vise da kucam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam 19 godina kada sam abortirala. Bio je 11 godina stariji od mane, isli smo zajedno na fax. Tajno smo se vidjali, posto je bio druge vjere! U kraju odakle sam ja, vlada mrznja prema pripadnicima druge vjere, zbog proteklog rata. bili smo 5 mjeseci zajedno i desi se, koliko god sam ja zelila bebu, bila sam svjesna cinjenice da nikom necu moci da objasnim, ili da opravdam trudnocu! Otisla sam i abortirala u 5. nedelji. Svaki put kad odem u crkvu upalim svijecu svojoj bebici i svaki put se isplacem kad se sjetim! Evo i sad placem i ne mogu vise da kucam!

:(:(:( ... zaista djeluje tuzna i bolna priča .... drži se ....

Predlažem adminima da promjene naslov teme u abortus .... neko ce "vidjeti" da nema ta tema pa ce je otvoriti a ovde se prica uglavnom svodi na abortuse ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:(:(:( ... zaista djeluje tuzna i bolna priča .... drži se ....

Predlažem adminima da promjene naslov teme u abortus .... neko ce "vidjeti" da nema ta tema pa ce je otvoriti a ovde se prica uglavnom svodi na abortuse ....

Tema je počela na jedan način, pa je krenula u sasvim drugom smeru. Mislim da si u pravu da tema treba da promeni naziv, ali bi trebalo da prvo bude razdvojena na mestu gde se menja smer i prestaje da se raspravlja o bebi koja je preživela. Ja bih ubacila i anonimno glasanje za članice u kome bi se one izjašnjavale da li su imale abortus ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, glasanje bi bilo odlično :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tema je počela na jedan način, pa je krenula u sasvim drugom smeru. Mislim da si u pravu da tema treba da promeni naziv, ali bi trebalo da prvo bude razdvojena na mestu gde se menja smer i prestaje da se raspravlja o bebi koja je preživela. Ja bih ubacila i anonimno glasanje za članice u kome bi se one izjašnjavale da li su imale abortus ili ne.

I to i da li su za ili protiv abortusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tema je počela na jedan način, pa je krenula u sasvim drugom smeru. Mislim da si u pravu da tema treba da promeni naziv, ali bi trebalo da prvo bude razdvojena na mestu gde se menja smer i prestaje da se raspravlja o bebi koja je preživela. Ja bih ubacila i anonimno glasanje za članice u kome bi se one izjašnjavale da li su imale abortus ili ne.

i ja sam tako nesto mislila da bi trebalo..

podrzavam !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam 19 godina kada sam abortirala. Bio je 11 godina stariji od mane, isli smo zajedno na fax. Tajno smo se vidjali, posto je bio druge vjere! U kraju odakle sam ja, vlada mrznja prema pripadnicima druge vjere, zbog proteklog rata. bili smo 5 mjeseci zajedno i desi se, koliko god sam ja zelila bebu, bila sam svjesna cinjenice da nikom necu moci da objasnim, ili da opravdam trudnocu! Otisla sam i abortirala u 5. nedelji. Svaki put kad odem u crkvu upalim svijecu svojoj bebici i svaki put se isplacem kad se sjetim! Evo i sad placem i ne mogu vise da kucam!

zao mi je sto si to morala da dozivis, i razumem te u potpunosti..

zivot je stvar izbora i sve se na to svodi, nekad donosimo teske odluke zarad boljeg sutra i to ne moze da osudjuje ili kritikuje onaj ko u najmanju ruku ne moze doziveti isto !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@papagaj

ti pricas o veri, o dverima, o abortusu i sve sto si ovde pricao bilo je u stilu "ja rekoh i dusu spasih".

Kako te samo nije sramota???

Mnogo godina sam crkveni vernik i to o cemu ti pricas bi na povrsini moglo da pije vodu.

Ono sto nije u redu i sto ti ne vidis jer si slep kod ociju je NACIN na koji ti pricas.

Znas, hriscanstvo nije vera sile i necega sto se mora, svi kanoni koji su nastajali nastajali su u konkretnom dobu i odnosili se na konkretne stvari, ali hriscanski zivot se zasnivao na slobodi.

Da, istina se ne moze relativizovati zato sto mi ne mozemo da je dostignemo, ali insistirajuci na onome sto je istina za tebe, ne mozes dopreti do drugog.

Ti ako si vernik Bogu si veran, ti licno. Ti ako postujes Bozije zapovesti postujes ih valjda zbog sopstvene duse, a nemoj kao farisej da zapomazes zasto Hristos leci u subotu.

To sto ti imas "najbolju nameru" je jedna stvar, ali ti sve vreme ovde osudjujes zene koje ucine abortus prema tome postavljas se GORDO iznad njih i vices kao carinik "Bogu hvala sto nisam kao ove zle zene koje ubijaju sopstvenu decu".

Takav nacin moze samo da doprinese da ce mnogi da zamrze i Boga i veru i Crkvu i sta sve ne A TI CES BITI ODGOVORAN za to.

Pazi se onoga sto govoris drugima koji nisu utvrdjeni u veri, jer ako poznajes istoriju Crkve znas i ovo:

U pocetku Hriscanstva onima koji nisu bili Hriscani se nije puno govorilo, nisu znali sve tajne crkve, nisu bili upuceni u znacenja svih molitvi, kao sto je i Hristos govorio svima u pricama, bas da bi mogli da razumeju, na nacin na koji je njima bio jasan.

I tek krstenjem se uvodilo u crkvu.

Zasto je tako bilo?

Onaj ko nije deo crkve ne moze u potpunosti da razume sta se tamo dogadja, to ne mogu ni ljudi u crkvi, nego kako rastu u veri raste i njihovo razumevanja i prihvatanje.

Nije covek masina da mu izdeklamujes hiljadu kanona i pravila i kazes "e aj sad zivi", nego se spram svacije mere i deli.

Tajne su se cuvale od nehriscana upravo da ne bi HULILI na Boga, jer ako neko ko nije hriscanin huli na Boga, hriscani su sebe smatrali krivim i odgovornim za to.

Ti pricajuci ovako i na ovaj nacin samo siris mrznju i bes prema tom zlom bogu koji ne da zenama priliku ni za sta, taj zli bog koji od zene pravi robinju i kravu muzaru, ,vecitu kucnu pomocnicu koja sluzi samo za radjanje i za pomoc u kuci.

E pa da ti kazem da to VEZE NEMA ni sa zivotom ni sa hriscanstvom.

Tvoj nastup je pun gordosti i nadmenosti sto je takodje greh, pa budi ljubazan i vadi BRVNO iz oka svoga, a ne trun iz oka tvog brata ili sestre.

Okani se tudjih postupaka.

Da, ja jesam protiv abortusa i da, trudim se i trudicu se da svojim licnim primerom to i pokazem, ali ne time sto cu reci da je to greh, nego time sto cu pokusati da pruzim nekom smisao i zivota i borbe i radjanja dece.

A prva i osnovna stavka u hriscanstvu je ODGOVORNOST,odnosno ucenje kroz zivot da postanemo odgovorni za svoje postupke i da prihvatimo posledice svojih dela. Ali u ovom svetu gde se ucimo samo kako da izbegnemo svakodnevno odgovornost, to je malo tezi i duzi posao.

Niko, pa ni Bog nema preca posla i da pise recke i sedi "na oblaku i ubija gresnike".

Sve se cini u slobodi, i svako je slobodan da radi sta mu drago.

Da li ce neko verovati u Boga il ne, opet njegova volja, ako mozes pomozi, ako ne, ne staj na zulj.

PS: najveci broj abortusa ucine udate zene sa jednim il dvoje dece, tako kaze statistika.

Ostali nek mi oproste sto sam oduzila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Abortus jeste ubistvo, ali smatram da ga nipošto ne treba ukinuti, niti treba osuđivati sve žene koje su ga imale. Ukidanjem abortusa ukinuli biste ženi pravo da odlučuje o svom telu i o svojoj budućnosti. Ceo teret neželjene trudnoće snosi žena, ne bi bilo u redu kada joj ne bi dali mogućnost da sama bira svoju budućnost.

Čak i u zemljama u kojima su zabranjeni, abortusi se vrše ilegalno. A, da li ću ja imati abortus ili ne, to ne znam, jer ne mogu da predvidim svoju budućnost.

A, ubistava ima različitih, a sva su ubistva. Ubistvo je i kada država nedužne mladiće odvede u rat, a to ne nazivaju ubistvom, već patriotizmom i sličnim glupostima.

Ja sam za toleranciju i demokratiju. Svako ima pravo na svoje mišljenje. Ovo je moje i iznela sam ga bez želje za prepirkom.

Postoje brojni nacini da zena samu sebe zastiti od nezeljene trudnoce. Mislim da je abortus najgori moguci koji zene biraju. Ne bih ga ukidala, ali bi zaista trebalo poraditi na edukaciji zena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postoje brojni nacini da zena samu sebe zastiti od nezeljene trudnoce. Mislim da je abortus najgori moguci koji zene biraju. Ne bih ga ukidala, ali bi zaista trebalo poraditi na edukaciji zena.

Da li je ovo opet ZP pod drugim imenom?????

Prvi post, pa na temi o abortusu :blink: :blink: :blink: ??!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je ovo opet ZP pod drugim imenom?????

Prvi post, pa na temi o abortusu :blink: :blink: :blink: ??!

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam 19 godina kada sam abortirala. Bio je 11 godina stariji od mane, isli smo zajedno na fax. Tajno smo se vidjali, posto je bio druge vjere! U kraju odakle sam ja, vlada mrznja prema pripadnicima druge vjere, zbog proteklog rata. bili smo 5 mjeseci zajedno i desi se, koliko god sam ja zelila bebu, bila sam svjesna cinjenice da nikom necu moci da objasnim, ili da opravdam trudnocu! Otisla sam i abortirala u 5. nedelji. Svaki put kad odem u crkvu upalim svijecu svojoj bebici i svaki put se isplacem kad se sjetim! Evo i sad placem i ne mogu vise da kucam!

Trmalja bila si mlada, a i vremena su bila takva da su mnoge cinjenice uticale na takav tvoj izbor. Tako je kako je, to je tvoja bol, imas sada detence i voli njega najvise, kao i sto ga i volis :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.