Преживела абортус своје мајке

odgovora

Objavljeno

Uopšte mi se ne sviđa tvoj način komunikacije, iznošenje stavova...

Moje mišljenje!!!

Ni meni. Kao neka sekta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uopšte mi se ne sviđa tvoj način komunikacije, iznošenje stavova...

Moje mišljenje!!!

Htedoh i ja to napisati, al obrisa..... :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uopšte mi se ne sviđa tvoj način komunikacije, iznošenje stavova...

Moje mišljenje!!!

Opet se slažem sa tobom :) .

Došao dečko da izvrgne ruglu žene zato što abortiraju, da nam objasni da je to loše. Ovo je uglavnom ženski forum i tu smo da podržimo jedna drugu. Bog zna koliko je članica foruma imalo abortus i nije im bilo lako zbog toga. Na šta liči da ih kritikujemo???? Nijedna žena ne misli da je abortus dobar, ni jedna se ne odlučuje rado za tu opciju, ali život nije jednostavan, nekada moraju da se donose teške odluke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno je čudan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet se slažem sa tobom :) .

Došao dečko da izvrgne ruglu žene zato što abortiraju, da nam objasni da je to loše. Ovo je uglavnom ženski forum i tu smo da podržimo jedna drugu. Bog zna koliko je članica foruma imalo abortus i nije im bilo lako zbog toga. Na šta liči da ih kritikujemo???? Nijedna žena ne misli da je abortus dobar, ni jedna se ne odlučuje rado za tu opciju, ali život nije jednostavan, nekada moraju da se donose teške odluke.

Nemam šta da dodam, sve si lepo rekla. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Драге даме,

да не буде забуне, ми и не треба да будемо исти, треба да се разликујемо, то и јесте суштина целе ствари.

Опет, ники од ставова су у најбољем случају "чудни", а то значи да је свест о абортусу заиста ниска.

Ако је неко некада у животу погрешио, нека покуша бар да не греши на исти начин, нека се покаје и крене новим, здравим, правим путем.

Да ли ће неко да оспори да постоје компликације приликом насилног прекида трудноће?

Да ли неко може да докаже да абортус није убиство?

А сада, о мом "секташком" приступу je опет нешто друго, што мислим да нема везе са реалношћу, ако је породица, брак и деца секта, онда прихватам.

Нико ме не може убедити у супротно, а ја само покушавам да укажем на штетност и на неке ствари о којима се на жалост ЋУТИ.

Када пронађем закачићу још један текст о почетку, тј настанку овог модерног приступа прекиду трудноће...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel baš moraš? -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do sada je propoved proroka koji nam otvara oči i diže našu svest i mogla da se proguta. Za ubuduće, molim administratore da reaguju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do sada je propoved proroka koji nam otvara oči i diže našu svest i mogla da se proguta. Za ubuduće, molim administratore da reaguju.

Зар поента сваког форума и није КОНСТРУКТИВНА расправа на задату тему? Ако је нешто не исправно, лаж и тенденциозно написано да би "узбудило" остале чланове форума, можете да ми закључате налог.

Нисам ни доктор ни "месија", жао ми је да видим да толики број чланова, образованих младих мајки, жена, брани неки став који је суицидан, ружан, ПО МОМ МИШЉЕЊУ, а ви можете да се слажете или не слажете, то је ваша ствар, оно што ја овде напишем, то је лично мишљење и прослеђивање текстова које сам пронашао на тему.

Ја се надам да тиме ширим свест о штетности тог ужасног чина, насилног прекида трудноће.

Поздрав

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, momci, nema svadje. Svako ima svoje misljenje. Mislim da zlatni papagaj ne propagira neko musko misljenje, posto ima i zena sa istim.

Zato svako ima pravo da kaze sta misli ali bez vredjanja molim.

Tema je inace sama po sebi jako osetljiva, zato je itno da se reci biraju, posto verujem da ovde ima dosta zena koje su izvrsila abortus ili ce, i ne treba se niko osudjivati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da muskarac ne moze da zna kako izgleda kada neka zena dodje u situaciju da abortira. Bilo da je medicinski opravdano ili ne. I bas zato sto nismo isti i ne mozemo da pricamo o tome. Nisam videla da se muskarci nesto trpaju da pricaju o porodjaju, pa ne znam da li to tako strastveno treba da rade i za abortus, kad se opat ne radi o njihovom telu. Mozda kad bi prisustvovali porodjaju, mozda bi promenili misljenje.

Kad su dvoje u braku, onda bi trebalo zajedno da planiraju porodicu, a kad je zena sama, onda to ona sama i radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da muskarac ne moze da zna kako izgleda kada neka zena dodje u situaciju da abortira. Bilo da je medicinski opravdano ili ne. I bas zato sto nismo isti i ne mozemo da pricamo o tome. Nisam videla da se muskarci nesto trpaju da pricaju o porodjaju, pa ne znam da li to tako strastveno treba da rade i za abortus, kad se opat ne radi o njihovom telu. Mozda kad bi prisustvovali porodjaju, mozda bi promenili misljenje.

Kad su dvoje u braku, onda bi trebalo zajedno da planiraju porodicu, a kad je zena sama, onda to ona sama i radi.

Tako je!!!!!

Muškarac ne može da zna kako izgleda takva situaci, niti kako se žena oseća posle abortusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa enav i Kristal!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muškarac ne može da zna kako izgleda takva situaci, niti kako se žena oseća posle abortusa.

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neverovatno mi je da je covek koji je otac malog deteta bude najaktivniji na temi o abortusu. Nista ga vise ne interesuje. Svaki roditelj koji se zaista bavi svojim detetom imace izvesne nedoumice i traziti savet, bilo da je majka ili otac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZP...da malo unesem destruktivne komunikacije, kad već nije konstruktivna...hm...kako bih voljela da ti se "omane" pa bar sedam puta, da radiš 3 smjene (a da je noćna rad u pekari)...da vidim šta ćeš reći osmi put!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda ce da napravi i 9. dete, pa ce da kuka po vestima kako drzava ne brine o ljudima koji vole decu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, da imam ćerku od 16 godina u toj situaciji, ja bih joj pomogla da odgaja dete, naravno i da nauči da prihvati odgovornost za svoje postupke. Znam za drugaricinu drugaricu koja je dobila bebu u 17toj i uz podršku roditelja završila i srednju i fakultet... Da ne pričamo o našoj Mirjani koja ima dvoje klinaca i ništa joj ne fali a što je vezano za njeno majčinstvo, a prvog je rodila sa 15-16. Ali naravno da ja ne bih terala nikog ni na šta, ali bih joj objasnila šta sa sobom nosi prekid trudnoće, ali pre svega ovoga od malih nogu bih joj pričala o seksu i kontracepciji tako da do te situacije ne dođe ako je ikako moguće.

Potpuno se slazem, to sam i sama slicno rekla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Зашто се људи тако лако одлучују на абортус? Једни проналазе оправдања у недостатку материјалних услова за живот. Други кажу да им је каријера тренутно најбитнија, а да за децу има времена. Трећи веле да су још незрели да буду родитељи и да би дете, поред незрелих родитеља, само патило. Четврти: „Шта има везе, то је само абортус.“ Пети: „Шта се то тебе тиче, то је моје тело и ја са њим могу да радим шта хоћу.“ Оправдања има на хиљаду. И превише. Људи имају велики дар да лако пронађу оправдање за све своје слабости и грешке.

Проблем је, заправо, у свакоме од нас појединачно. Можемо навести хиљаду разлога и пронаћи хиљаду других људи и тврдити да су они највећи кривци, а не ми, али одговор(ност) лежи у свакоме од нас. Егоцентричност, (не)свест о самодовољности, посвећеност својим и само својим потребама и жељама, физичка и духовна уљуљканост, неспремност да се преузму одговорност и обавезе – прави су разлози зашто се људи не одлучују на брак и рађање новог живота.

Остало су изговори.

цео текст

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jедан професор медицине је поставио питање својим студентима.

“Ово је историје породице- … Отац има сифилис. Мајка има ТБ (туберкулозу).

…Заједно већ имају четворо деце.

Прво је слепо. �”руго је умрло.

Треће је глуво.

Четврто има ТБ.

Мајка је опед трудна.

Родитељи су вољни за абортус ако бисте ви тако одлучили да треба.

Па, шта мислите да треба урадити? “

Већина студената се одлучила за абортус.

“Честитамо” рече професор. “Управо сте убили Бетовена!”

Šta bi na ovo rekla Hitlerova mama?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zlatni papagaj a kakav je tvoj stav da devojka koja je imala nasilan odnos (da ne koristim neki odvratniji izraz) i ostane u drugom stanju, treba da učini?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zlatni papagaj a kakav je tvoj stav da devojka koja je imala nasilan odnos (da ne koristim neki odvratniji izraz) i ostane u drugom stanju, treba da učini?!

Искрено, требало би да се роди, у сваком случају,тешка одлука, а опет, требала би да буде на жени... али то је екстрем, сви ми добро знамо да то баш не иде тако лако...

А баш, што се Хитлера тиче, не могу да пронађем текст на интернету, немам времена да преписујем, - "Хитлерова политика контроле рађања на окупираним словенским територијама"

Ево само увод:

Биле су разрађене медицинске и законодавне мере за контрацепцију, абортусе и надзор над децом чији је циљ био смањење природног прираштаја у непожељним групама становиштва. Контрацептивна средства била су широко доступна и често су дељена бесплатно. Абортуси су су били легализовани, безопасни и лако доступни на специјалним клиникама или код локалних лекара.

Аутор се позива на бројне текстове из тог доба.

Мајк Пери

превео В.Димитријевић

Књижевне новине

15-30 септембар 2001

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Искрено, требало би да се роди, у сваком случају,тешка одлука, а опет, требала би да буде на жени... али то је екстрем, сви ми добро знамо да то баш не иде тако лако...

Čekaj - ja iz ovoga tvog odgovora ne razumem tvoj stav - da li trebalo da rodi ili ne? U pitanju je nasilan odnos i trudnoća je neželjena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Искрено, требало би да се роди, у сваком случају,тешка одлука, а опет, требала би да буде на жени... али то је екстрем, сви ми добро знамо да то баш не иде тако лако...

Ako je na zeni, onda ona bira, a ne verujem da bi slozila s tobom da treba da rodi. Ne znam kako mozes da znas kako je to kad te neko primora na sex, pogotovo tvoj iskaz o tome da treba da rodi dokazuje da ne shvatas sta to znaci. A to moram da kazem da mislim i za sve zene koje to kazu ili pomisle. Ko nije iskusio, ne zna. Zaista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.