Преживела абортус своје мајке

odgovora

Objavljeno

Заиста страшно и да постоји неког реда у овој земљи, абортус би био забрањен осим из медицинских разлога (мада је и то дискутабилно) а можда и због силовања све друго је беспотребно и безбожно!

Свако спајање јајне ћелије са сперматозоидом, оплођена јајна ћелија ЈЕ НОВ ЖИВОТ.

У Србији се сваке године роди 30 000 мање људи него што умре а у исто време број "ЛЕГАЛНО" обављених абортуса је 150 000.

Има један занимљив часопис, издају га "Двери српске", и један од бројева је баш посвећен породици а између осталог постоји тема као што је ова.

погледајте: http://www.dverisrpske.com/?s=5

поздрав

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Да додам само исечак из тог броја који се бави породицом:

- Прва прича: Пре седам година у први разред једне основне школе у Београду уписало се 123 деце, дакле, четири одељења. Пре три године уписала су се два одељења првака, а 2009. л. Г. је уписано 28 ђака. Једва једно одељење! Треба додати да се, када је у питању просечна година старости, ради о најстаријој општини у Београду: превалили су просечну старост од 44 године. Објективно посматрано, све се одвија по природним законима. Ко још на свету прави децу са 40 и кусур година?

Друга прича: Филолошки факултет у Београду, студенти Катедре за српску књижевност и језик, дакле, будући наставници и професори наше деце. Разговор две девојке испред слушаонице број 34, неколико минута пре почетка предавања професора Мила Ломпара, дословце тече овако:

Прва: „Шта ти је, нешто си сморена?“

Друга: „Ма да, јуче сам абортирала.“

Прва: „Шта, зар опет?“

Друга (мало оћута, па рече): „Да. Него, овога пута су биле двојке.“

Прва (загрли Другу): „Хајде, главу горе, није то тако страшно. Идемо после на пиво, је л’ важи?“

Друга: „Важи“.

(Професор улази у слушаоницу. Студенти хрле за њим.)

Ето, толико од мене, треба погледати истини у очи...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Апсолутно се слажем са Златним папагајем.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam u čekaonici kod ginekologa čula pričiu između dve drugarice, mlade curice od po 22-23 godine. Jedna od njih će da abortira jer je zatrudnela sa dečkom sa kojim ne želi da bude do kraja života (nije čak ni da se ne slažu, ni da ga ne voli, ni da je bije već naprosto ne želi) a zatrudnela je tako što eto radi od 4 ujutro ili nekad drugu smenu do 22h u pekari pa zaboravi nekad da popije pilulu!!!AAAAaaaaaaaa kuda ide ovaj svet pun sebičnih ljudi koji smatraju da postoji opravdanje za njihovu neodgovornost i da neko treba da ima razumevanja za njihov sebičluk i da se sažali što eto ona jadna radi od rano ujutro pa ne može da se seti!!! Kad bi samo preuzeli odgovornost za svoje postupke i naučili da ubiti život u sebi nije bolje rešenje već je to užasan greh verovatno bi bili srećniji. Imam razumevanja samo za abortuse iz medicinskih razloga i kod silovanja jer smatram da svako ima pravo da odluči s kim želi da ima decu. Mene su moji učili da ne spavam sa muškarcem sa kojim ne bih mogla da imam dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako ima pravo na svoje mišljenje, naravno. Ipak, mislim da bi ukidanjem abortusa, ukinuli pravo ženi da odlučuje o svome telu, što je besmisleno. Zlatni papagaj je ipak muškarac i ne može ovu problematiku da sagleda iz ženskog ugla. Ne osuđujem žene koje abortiraju, to je njihovo pravo da odlučuju o svom telu i svom životu. Ne mogu da komentarišem zašto se neko odlučuje na abortus, razloga može da ima mnogo, a svi su opravdani iz ugla one žene koja je donela tu odluku. I, ko je bezgrešan, neka prvi baci kamen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam apsolutni zagovornik abortusa. I zaista mislim da ima razloga zasto je legalizovan. Ako zena ne zeli dete, naci ce nacin da ga se resi. Pa, onda bolje da to uradi u bolnici, nego da se bode iglama, ide kod kojekakvih nadri i sl. Mm se svacega nagledao i zaista mislim da je bolje da ostane kako jeste.

I inace mi je muka od tih sto bi sve i svasta zabranjivali, drugima. Svako nek gleda svoj zivot, a Bog ce mu po tome i suditi. U to mislim i da ljudi ne mogu da budu te sudije i da odlucuju za ostale. Imas SVOJ zivot, a ne tudj. Te zelje za odlucivanjem umesto drugih me prosto izludjuju.

Ja nisam imala abortus i ne bih ni volela, i zato koristim kontracepciju, koju bi opet neki ukinuli, jer nije po veri...

Ima nekih tekovina modernog doba koje su i dobre, pa ih treba i zadrzati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako ima pravo na svoje mišljenje, naravno. Ipak, mislim da bi ukidanjem abortusa, ukinuli pravo ženi da odlučuje o svome telu, što je besmisleno. Zlatni papagaj je ipak muškarac i ne može ovu problematiku da sagleda iz ženskog ugla. Ne osuđujem žene koje abortiraju, to je njihovo pravo da odlučuju o svom telu i svom životu. Ne mogu da komentarišem zašto se neko odlučuje na abortus, razloga može da ima mnogo, a svi su opravdani iz ugla one žene koja je donela tu odluku. I, ko je bezgrešan, neka prvi baci kamen.

Ja sam apsolutni zagovornik abortusa. I zaista mislim da ima razloga zasto je legalizovan. Ako zena ne zeli dete, naci ce nacin da ga se resi. Pa, onda bolje da to uradi u bolnici, nego da se bode iglama, ide kod kojekakvih nadri i sl. Mm se svacega nagledao i zaista mislim da je bolje da ostane kako jeste.

I inace mi je muka od tih sto bi sve i svasta zabranjivali, drugima. Svako nek gleda svoj zivot, a Bog ce mu po tome i suditi. U to mislim i da ljudi ne mogu da budu te sudije i da odlucuju za ostale. Imas SVOJ zivot, a ne tudj. Te zelje za odlucivanjem umesto drugih me prosto izludjuju.

Ja nisam imala abortus i ne bih ni volela, i zato koristim kontracepciju, koju bi opet neki ukinuli, jer nije po veri...

Ima nekih tekovina modernog doba koje su i dobre, pa ih treba i zadrzati.

Ne smatram da ga treba ukinuti, ni slučajno, jer ukidanje dovodi do jezivih posledica kao što već znamo kroz istoriju, već smatram da žene treba da nauče da svoje telo ne koriste tako da mogu da povrede nekog (u slučaju abortusa bebu) jer svi mi imamo pravo da radimo ono što želimo dok god to ne povređuje pravo drugoga. Npr. manijaku se baš ubijaju ljudi, ali ne sme to da radi jer time povređuje pravo ljudi da ne budu povređeni. Prosto rečeno smatram da do svesti svake žene treba dovesti svu ozbiljnost situacije u kojoj ona stvara uslove da zatrudni, i svu ozbiljnost nošenja drugog života u sebi i da ne sme olako lišavati drugo biće prava da živi zbog svog hira. Biti odgovoran za drugo, nemoćno biće je jaaaako ozbiljna stvar. Prosto smatram da treba da se ljudi nauče da koriste kontracepciju i da shvate da je abortus najodvratnije moguće rešenje i da ne sme da se koristi kao redovno sredstvo jer prouzrokuje bol i nekom drugom, a ne samo nama. Naravno svako ima pravo na svoje mišljenje i poštujem ih sva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, slazem se. Za to postoji seksualna edukacija, koju mi nemamo. Zene treba da znaju da je kontracepcija za njihovo dobro, a ne otrov, kako je mnoge smatraju.

Nije tacno da se goji og kontracepcije, da ne moze posle da se ostane u drugom stanju, da je libido smanjen zbog tih hormona... To su sve predrasude. Tolike studije su radjene.

Mene kad pitaju da li su pilule nezgodne zbog gojenja, lepo im kazem da uz njih nema PMSa, a time ni prejedanja, i sl.

Ipak, mnogi se u izboru kontracepcije oslanjaju na glasine, a ne pitaju lekara.

Zena koja voli sebe i svoje telo, tesko da ce hteti da se dovede u situaciju da mora da izvrsi abortus. U to sam sigurna. Izuzimam silovanje i genetske bolesti bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, slazem se. Za to postoji seksualna edukacija, koju mi nemamo. Zene treba da znaju da je kontracepcija za njihovo dobro, a ne otrov, kako je mnoge smatraju.

Nije tacno da se goji og kontracepcije, da ne moze posle da se ostane u drugom stanju, da je libido smanjen zbog tih hormona... To su sve predrasude. Tolike studije su radjene.

Mene kad pitaju da li su pilule nezgodne zbog gojenja, lepo im kazem da uz njih nema PMSa, a time ni prejedanja, i sl.

Ipak, mnogi se u izboru kontracepcije oslanjaju na glasine, a ne pitaju lekara.

Zena koja voli sebe i svoje telo, tesko da ce hteti da se dovede u situaciju da mora da izvrsi abortus. U to sam sigurna. Izuzimam silovanje i genetske bolesti bebe.

ko god je TOLIKO DEBILAN DA SE ZAMARA PITANJEM KILAZE KADA JE TAKO BITNA STVAR U PITANJU JE RETARD,eto ja osudjujem iako to ne volim...ma zaboleme bas za par kila viska ako znam da necu napraviti brlju od svog zivota. nove generacije pilulasu toliko napredne i sofisticirane da nisu ni nalik onima koje su se pojavile na pocetku.

muz i ja smo zajedno 7 godina,dok nismo odlucili da cemo da imamo bebu koristili smo zastitu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, potpisujem do zadnje reci sve sto si rekla.

Ne znam, ali smatram da su svi ti razlozi, najobicniji izgovori za neodgovorno ponasanje i sebicluk... Da su nase majke nas abortirale, mi ne bismo imale telo kojim bismo tako sebicno gospodarile... Ko nije spreman da sa nekim ima dete ne treba ni da spava sa istim, jer to je biti krajnje licemeran, sta dok su s njim u krevetu, onda uzivaju, lepo im je, a kad kao posledica ostanu trudne, onda bi da gospodare svojim telom... Ako neces dete-koristis zastitu, a ako neces, pa ostanes trudna, onda snosi posledice svojih izbora... I neka bar budu otvorene, necu dete, necu da radjam, a ne tu, ne bih zbog ovog, te ne bih zbog onog...

Ko hoce nesto da uradi nadje nacin, ko nece nadje izgovor...

U krajnjem slucaju, sta fali samohranoj majci? To je odgovoran nacin kako snositi posledice svojih postupaka i kapa dole istim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, potpisujem do zadnje reci sve sto si rekla.

Ne znam, ali smatram da su svi ti razlozi, najobicniji izgovori za neodgovorno ponasanje i sebicluk... Da su nase majke nas abortirale, mi ne bismo imale telo kojim bismo tako sebicno gospodarile... Ko nije spreman da sa nekim ima dete ne treba ni da spava sa istim, jer to je biti krajnje licemeran, sta dok su s njim u krevetu, onda uzivaju, lepo im je, a kad kao posledica ostanu trudne, onda bi da gospodare svojim telom... Ako neces dete-koristis zastitu, a ako neces, pa ostanes trudna, onda snosi posledice svojih izbora... I neka bar budu otvorene, necu dete, necu da radjam, a ne tu, ne bih zbog ovog, te ne bih zbog onog...

Ko hoce nesto da uradi nadje nacin, ko nece nadje izgovor...

U krajnjem slucaju, sta fali samohranoj majci? To je odgovoran nacin kako snositi posledice svojih postupaka i kapa dole istim...

Svako zna najbolje šta je za njega najbolje. Pomalo je detinjasto osuđivati žene koje ne poznajemo. Abortus je legalizovan upravo u vreme kada su počela da se poštuju ženska prava, kada je na ženu počelo napokon da se gleda kao na ljudsko biće, a ne mašinu za rađanje koja je po svemu ispod muškarca. Smešno mi je da mi žene ovde ustajemo protiv ženskih prava.

I, otkud znam da li je moja mama imala abortuse pre i posle mene. O tome nisam sa njom pričala, a ne osuđujem je i ako ih je imala, svako ima pravo da odlučuje o svom životu kako on misli da je najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako zna najbolje šta je za njega najbolje. Pomalo je detinjasto osuđivati žene koje ne poznajemo. Abortus je legalizovan upravo u vreme kada su počela da se poštuju ženska prava, kada je na ženu počelo napokon da se gleda kao na ljudsko biće, a ne mašinu za rađanje koja je po svemu ispod muškarca. Smešno mi je da mi žene ovde ustajemo protiv ženskih prava.

I, otkud znam da li je moja mama imala abortuse pre i posle mene. O tome nisam sa njom pričala, a ne osuđujem je i ako ih je imala, svako ima pravo da odlučuje o svom životu kako on misli da je najbolje.

Nisam se direktno obratila... Ali kad smo vec tu ja sam samo konstatovala da ocigledno nas nije abortirala... Da li je pre ili posle, nije u tome bila poenta, mislim da ti je to promaklo...

Ja ne osudjujem, a detinjasto je biti toliko neodgovaran, pa doci u tako glupu situaciju... Kad smo kod zenskih prava, tu je i pravo na obrazovanje, pa nek se lepo obrazuju o svom zdravlju... Odlicno sto si spomenula ljudsko bice, jer ne znam molim te sta je onda dete, vanzemaljac ili cemo da se nadjemo negde na fetus, embrion... Nazalost, neki su ostali samo na tome da ostanu embrioni zato sto im emancipovane zene sa zenskim pravima, uskracuju, najosnovnije i najelementarnije pravo, pravo na zivot! To je nesto na sta svi imamo pravo i niko ne moze da me ubedi da iko ima to pravo, da jednoj bespomocnoj bebi, koja jos nema snage da se brani i da odbrani svoja prava na zivot, uskrati, tacnije oduzme isti... Kad su toliko emancipovane malo kontracepcije ne bi bilo na odmet...

A o samim "zenskim pravima" i onim sto zagovornice istih pod njima podrazumevaju, zaista mi je ispod svakog nivoa da raspravljam... A pogotovo o onima koji smatraju da masina za ubijanje zvuci mnogo vise sofisticirano od masina za radjanje...

Ja sam zena i uzivam u tome, u svojoj zenstvenosti, u tome sto cu da budem majka, niti imam ambiciju da se takmicim sa muskarcima, a na kraj pameti mi ne pada da tezim feministickim idealima... Kao sto rekoh moj stav... Ne znam zasto si se uopste nasla prozvanom...

Mislim da muskarci koji nas vole odavno na nas ne gledaju kao masine, ocigledno se u tome nalaze one koje takvog jos nisu pronasle, pa svoje frustracije lece na drugima... (da ne bi opet doslo do nesporazuma, mislim na zene koje se pronalaze u masinama za radjanje, a nijednog momenta na tebe)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam se direktno obratila... Ali kad smo vec tu ja sam samo konstatovala da ocigledno nas nije abortirala... Da li je pre ili posle, nije u tome bila poenta, mislim da ti je to promaklo...

Ja ne osudjujem, a detinjasto je biti toliko neodgovaran, pa doci u tako glupu situaciju... Kad smo kod zenskih prava, tu je i pravo na obrazovanje, pa nek se lepo obrazuju o svom zdravlju... Odlicno sto si spomenula ljudsko bice, jer ne znam molim te sta je onda dete, vanzemaljac ili cemo da se nadjemo negde na fetus, embrion... Nazalost, neki su ostali samo na tome da ostanu embrioni zato sto im emancipovane zene sa zenskim pravima, uskracuju, najosnovnije i najelementarnije pravo, pravo na zivot! To je nesto na sta svi imamo pravo i niko ne moze da me ubedi da iko ima to pravo, da jednoj bespomocnoj bebi, koja jos nema snage da se brani i da odbrani svoja prava na zivot, uskrati, tacnije oduzme isti... Kad su toliko emancipovane malo kontracepcije ne bi bilo na odmet...

A o samim "zenskim pravima" i onim sto zagovornice istih pod njima podrazumevaju, zaista mi je ispod svakog nivoa da raspravljam... A pogotovo o onima koji smatraju da masina za ubijanje zvuci mnogo vise sofisticirano od masina za radjanje...

Ja sam zena i uzivam u tome, u svojoj zenstvenosti, u tome sto cu da budem majka, niti imam ambiciju da se takmicim sa muskarcima, a na kraj pameti mi ne pada da tezim feministickim idealima... Kao sto rekoh moj stav... Ne znam zasto si se uopste nasla prozvanom...

Mislim da muskarci koji nas vole odavno na nas ne gledaju kao masine, ocigledno se u tome nalaze one koje takvog jos nisu pronasle, pa svoje frustracije lece na drugima... (da ne bi opet doslo do nesporazuma, mislim na zene koje se pronalaze u masinama za radjanje, a nijednog momenta na tebe)

Hvala ti na opširnoj replici :D . Nisam se osetila prozvanom, ali mogu da kažem šta mislim. Ne slažem se sa onim što si napisala, a razloge neću navoditi jer ne želim da se svađam bez ikakve svhe i cilja. I, vrlo, vrlo si ostrašćena, to pripisujem tvom drugom stanju :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam nista protiv zena koje zele da imaju sex i sa nekim cije dete ne bi da rode. Samo treba da koriste kontracepciju. Mada i ona nekad zakaze, to je poznato.

Ja sam pre mm imala jednog momka s kojim sam spavala, a li nisam htela da se udam za njega. Koristili smo kondom i nisam ostala trudna. Da jesam, ne bih rodila.

Ne vidim zasto zene ne bi imale slobodu da uzivaju u sexu kao muskarci. I mi imamo potrebu za sexom, a i imamo jedan zivot i ni malo mi se ne svidja sto se na to gleda drugacije nego kod muskaraca.

Uostalom, kontracepcija sluzi i njima, kao prevencija bolesti. Sad sto se oni ne bi ni malo potrudili, ili bar mnogi, da i nama bude komotno i lepo, ne treba da znaci da je to u redu.

Jako mi je zao kad vidim da neka zena u 21.veku sebe uskracuje za nesto sto je covekova potreba kao i hrana i san.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti na opširnoj replici :D . Nisam se osetila prozvanom, ali mogu da kažem šta mislim. Ne slažem se sa onim što si napisala, a razloge neću navoditi jer ne želim da se svađam bez ikakve svhe i cilja. I, vrlo, vrlo si ostrašćena, to pripisujem tvom drugom stanju :D .

Idem logikom da tema postoji da bismo iznosile misljenja, samo ne vidim razlog, zasto bismo o istim raspravljale, svako moze da se slaze i da se ne slaze, 100 zena 100 misljenja... To nije diskutabilno, tema je o abortusu i ocigledno da ne mozemo sve da imamo isti pogled na to... To ne znaci da je moj stav bolji ili gori od tvog, ispravan ili neeispravan, jednostavno je moj i ja stojim jako cvrsto iza njega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam nista protiv zena koje zele da imaju sex i sa nekim cije dete ne bi da rode. Samo treba da koriste kontracepciju. Mada i ona nekad zakaze, to je poznato.

Ja sam pre mm imala jednog momka s kojim sam spavala, a li nisam htela da se udam za njega. Koristili smo kondom i nisam ostala trudna. Da jesam, ne bih rodila.

Ne vidim zasto zene ne bi imale slobodu da uzivaju u sexu kao muskarci. I mi imamo potrebu za sexom, a i imamo jedan zivot i ni malo mi se ne svidja sto se na to gleda drugacije nego kod muskaraca.

Uostalom, kontracepcija sluzi i njima, kao prevencija bolesti. Sad sto se oni ne bi ni malo potrudili, ili bar mnogi, da i nama bude komotno i lepo, ne treba da znaci da je to u redu.

Jako mi je zao kad vidim da neka zena u 21.veku sebe uskracuje za nesto sto je covekova potreba kao i hrana i san.

To je ključno...a procenat kada kontracepcija zakaže je mizerno mali, pa još uz to treba da ti se potrefi da su ti tad plodni dani...a sve mi znamo da dete se ne pravi baš taaaako lako. Nekad, ili da bolje kažem često sa svim uslovima i svakodnevnim sexom treba da prođe nekoliko meseci. Tako da su šanse da zatrudniš ako ti pukne kondom, pa još ako si posle toga popila pilulu 48h posle pa još da si baš tad imala plodne dane...budimo realni...Mislim da je veća šansa da dobiješ na lutriji. Ne kažem da ne postoji ali postoje i vanzemaljci...negde...u svemiru... Tako da ako se zaista odgovorno ponašamo jako su nam malecne šanse da zatrudnimo sa onim sa kim ne želimo. Ja sam takav čovek da ne mogu da legnem sa muškarcem kog ne volim, a ako ga volim znači mogu da dobijem i bebu sa njim. Ali nismo svi takvi, neko može da se kresne i da voli a da pri tome ne želi bebu, ili samo da se kresne. Ja mogu da kažem da jedini muškarac sa kojim sam spavala a da ga nisam volela u trenutku prvog sexa, već sam to uradila iz zagorelosti je moj muž...ironija života...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad osetim moje zlato kako se meskolji u mom stomaku, ja apsolutno ne mogu da budem objektivna i da pokusam da "razumem" razloge za abortus. Do pre par meseci bi mozda i mogla a sad tesko. Medicinski razlozi, ako je cura ostala trudna sa nekih 12 -13, to jos mogu da shvatim... Moja majka je samohrana majka, mlada je ostala trudna, i odlucila je da me rodi. Malo je reci HVALA JOJ NA TOME. Ne znam, ne osudjujem zene koje abortiraju, mogu samo da ih ne razumem, jer i u najtezim momentima ja sam mojoj majci bila i ostala najveca sreca i radost, a tako ce i meni moje dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam nista protiv zena koje zele da imaju sex i sa nekim cije dete ne bi da rode. Samo treba da koriste kontracepciju. Mada i ona nekad zakaze, to je poznato.

Ja sam pre mm imala jednog momka s kojim sam spavala, a li nisam htela da se udam za njega. Koristili smo kondom i nisam ostala trudna. Da jesam, ne bih rodila.

Ne vidim zasto zene ne bi imale slobodu da uzivaju u sexu kao muskarci. I mi imamo potrebu za sexom, a i imamo jedan zivot i ni malo mi se ne svidja sto se na to gleda drugacije nego kod muskaraca.

Uostalom, kontracepcija sluzi i njima, kao prevencija bolesti. Sad sto se oni ne bi ni malo potrudili, ili bar mnogi, da i nama bude komotno i lepo, ne treba da znaci da je to u redu.

Jako mi je zao kad vidim da neka zena u 21.veku sebe uskracuje za nesto sto je covekova potreba kao i hrana i san.

Ja upravo imam takav primer... drugarica koristi već godinama kontracepciju, nije ni jednu promašila da uzme pilulu.... menstruacija joj nije bila tacna baš u dan, al nije bila neredovna... kad joj je izostala malo više od nedelju dana ode na pregled kad ono.... trudnoća i to 19 nedelja.... :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja upravo imam takav primer... drugarica koristi već godinama kontracepciju, nije ni jednu promašila da uzme pilulu.... menstruacija joj nije bila tacna baš u dan, al nije bila neredovna... kad joj je izostala malo više od nedelju dana ode na pregled kad ono.... trudnoća i to 19 nedelja.... :blink: :blink: :blink:

19 nedelja! Nisam čula za ovakav primer još, ali eto nikad se ne zna, ništa nije 100% sigurno. Ja sam pila više od 6 godina kontraceptivne pilule, isto nisam promašivala, znala sam da postoji šansa i sa njima da se ostane u drugom stanju, ali da je procenat gotovo zanemarljiv, pogotovo ako se redovno uzimaju, ali evo, ipak se dešava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Заиста страшно и да постоји неког реда у овој земљи, абортус би био забрањен осим из медицинских разлога (мада је и то дискутабилно) а можда и због силовања све друго је беспотребно и безбожно!

Свако спајање јајне ћелије са сперматозоидом, оплођена јајна ћелија ЈЕ НОВ ЖИВОТ.

У Србији се сваке године роди 30 000 мање људи него што умре а у исто време број "ЛЕГАЛНО" обављених абортуса је 150 000.

Има један занимљив часопис, издају га "Двери српске", и један од бројева је баш посвећен породици а између осталог постоји тема као што је ова.

погледајте: http://www.dverisrpske.com/?s=5

поздрав

I onda bi svi oni koji zele abortus radili to nelegalno i ko zna kako bi zavrsavali.

Malo je licemerno dozvoliti zbog silovanja a ovako nezeljena trudnoca da ne bude prekinuta...

Ako cemo vec da se hvatamo "boga", onda ne treba prekidati ni trudnocu koja je nastala silovanjem,jer je nov zivot nov zivot...zar ne? Mislim ako vec gledas tako....

Smatram da svako ima pravo(i treba da ima naravno) da uredjuje svoj zivot...

Nezeljena trudnoca pravi problem i majci a verovatno kasnije i detetu...

Ali da napomenem, da govorim o abortusu a ne o ubistvu vec formirane bebe u poodmakloj trudnoci...

I naravno,govorim o abortusu kao abortusu,a ne kao kontracepciji(sto nekima nazalost predstavlja)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo primer jedne moje poznanice.Ona kad god se zaljubi pozeli da sa tim deckom ima dete.Radi po principu"s...i u mene pa ako se primi super a ako ne drugi put"I posto je ona veoma plodna svaki put se primilo,rezultat toga-5 abortusa, jer se devojka po uradjenom testu za trudnocu predomisli,odljubi i odluci da prekine trudnocu.Ajde razumela bih jednom,eventualno dva puta ali 5?? To mogu samo da prepisem klasicnom bezobrazluku i bezosecajnosti.Elem,kad je sesti put ostala trudna desila se ista situacija ali sa malo izmenjenim krajem.Uradi ona test-pozitivan,ali naravno ne voli decka vise,odjednom joj se smucio jelte?Kaze ona"Idem na abortus sigurno ali prvo na odmor sa drustvom jedno 10 dana pa kad se vratim" I znate sta se desilo kad se vratila? Otisla kod ginekologa da zakaze prekid trudnoce kad ono cvrc,trudnoca starija nego sto je mislila,KASNO ZA ABORTUS! Usla u cetvrti mesec,i naravno da niko nije hteo da joj radi.Plakala je,vristala, medjutim kad je videla da nema kud pomirila se s tim da ce roditi.Epilog:tadasnji decko,otac deteta je ostavio,ona je danas samohrana majka bez posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I onda bi svi oni koji zele abortus radili to nelegalno i ko zna kako bi zavrsavali.

Malo je licemerno dozvoliti zbog silovanja a ovako nezeljena trudnoca da ne bude prekinuta...

Ako cemo vec da se hvatamo "boga", onda ne treba prekidati ni trudnocu koja je nastala silovanjem,jer je nov zivot nov zivot...zar ne? Mislim ako vec gledas tako....

Smatram da svako ima pravo(i treba da ima naravno) da uredjuje svoj zivot...

Nezeljena trudnoca pravi problem i majci a verovatno kasnije i detetu...

Ali da napomenem, da govorim o abortusu a ne o ubistvu vec formirane bebe u poodmakloj trudnoci...

I naravno,govorim o abortusu kao abortusu,a ne kao kontracepciji(sto nekima nazalost predstavlja)

slazem se u potpunosti.. lako je suditi drugima i biti pametan kad nije nas zivot u pitanju..

neko ce reci pa ako vec ne zelis postoje tolike kontracepcije.. ok ali zar nije nemoguce i pored svakog vida zastite ostati u drugom stanju-jeste..

znaci koristimo kondom-on pukne

pilule-takodje nisu 100% sigurne

pa kao i spirala..

nista nije 100% sigurno.. i da se tako nesto desi neko bi rekao pa sad je opravdan abortus jer eto greska kontracepcije.. svako ima pravo na svoj izbor.. j

zivot je stvar teskih izbora,moramo naci nacina da ga ucinimo boljim ne samo sebi vec i svom potomstvu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo primer jedne moje poznanice.Ona kad god se zaljubi pozeli da sa tim deckom ima dete.Radi po principu"s...i u mene pa ako se primi super a ako ne drugi put"I posto je ona veoma plodna svaki put se primilo,rezultat toga-5 abortusa, jer se devojka po uradjenom testu za trudnocu predomisli,odljubi i odluci da prekine trudnocu.Ajde razumela bih jednom,eventualno dva puta ali 5?? To mogu samo da prepisem klasicnom bezobrazluku i bezosecajnosti.Elem,kad je sesti put ostala trudna desila se ista situacija ali sa malo izmenjenim krajem.Uradi ona test-pozitivan,ali naravno ne voli decka vise,odjednom joj se smucio jelte?Kaze ona"Idem na abortus sigurno ali prvo na odmor sa drustvom jedno 10 dana pa kad se vratim" I znate sta se desilo kad se vratila? Otisla kod ginekologa da zakaze prekid trudnoce kad ono cvrc,trudnoca starija nego sto je mislila,KASNO ZA ABORTUS! Usla u cetvrti mesec,i naravno da niko nije hteo da joj radi.Plakala je,vristala, medjutim kad je videla da nema kud pomirila se s tim da ce roditi.Epilog:tadasnji decko,otac deteta je ostavio,ona je danas samohrana majka bez posla.

Izvini, drugarica ti je ali...KRETEN OD ŽENE...

jeangee voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wacko: Strasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini, drugarica ti je ali...KRETEN OD ŽENE...

Ma ne da je kreten nego kretencina neopevana :angry: Stvarno neverovatno zvuci ali je tako,bezosecajno i okrutno :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.