Nemirna/nezainteresovana beba

odgovora

Objavljeno

ja imam sina 8 meseci,ali uopste ne spawa ni danju ni nocu,popodne spawa swe ukupno sat wremena,a uwece nece da spawa pre 1 i to dok ga ljuljam da spawa sat wremena mi treba otima se,place,a spawa,i kad se uspawa na swakih pola sata se budida li neko zna sta da radim,jer nemogu wise,ne spawam wec 8 meseci kako treba:(((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam sina 8 meseci,ali uopste ne spawa ni danju ni nocu,popodne spawa swe ukupno sat wremena,a uwece nece da spawa pre 1 i to dok ga ljuljam da spawa sat wremena mi treba otima se,place,a spawa,i kad se uspawa na swakih pola sata se budida li neko zna sta da radim,jer nemogu wise,ne spawam wec 8 meseci kako treba:(((

Da li ga dojiš? Da li koristi cuclu? Od kada jede čvrstu hranu? Da li mu je kaka ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dojim ga i koristi cuclu,rucka wec mesec dana cwrstu hranu,kaka mu je u redu,a ja neznam sta mu je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a mleko slabo imam a nece krawlje da pije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a mleko slabo imam a nece krawlje da pije

A jesi li probala adaptirano mleko da mu das???

Jeste li ispricali doktoru za problem koji imate? Sta doktor kaze???

Verujem da si preeeeemorena :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jesam,humanu,ali nece,rekla sam neznaju sta je:((((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mu nista i mislim da nema pomoci dok on sam ne odluci da to promeni.Moje sestre klinac sad ima godinu i po i i dalje ne spava uopste,a inace je jedna zdrava i jako vesela beba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanje za decaka, sincica od brata, ima osam meseci i povremeno se odjednom zagleda u jednu tacku i govori slogove npr BUU, BUU ili TA TAA i tako ponavlja nekoliko puta i curi mu pljuvacka(prakticno kao da namerno pusta da mu curi tim zvucima,kao da pravi baloncice) a izraz lica mu je hladan. I onda kada ga pozovemo, on se trgne i nastavi da se igra i kao da nista nije bilo. Je l to zabrinjavajuce? Sve ostalo je normalno kod decaka, samo to je cudna pojava od skoro. To radi par puta tokom dana. Onako kao zagleda se i to radi. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista nije zabrinjavajuce. Sva deca prodju kroz fazu gledanja u plafon, kako ja to kazem. Na taj nacin isto vezba mozdane vijuge tako sto se 'iskljucuje' iz okoline. To sto ispusta zvukove mu je samo pomoc da uspe da se skoncentrise na svoj 'fokus' a ne na okolinu. ;)

Anonymous voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj Markic je imao fazu duvanja baloncica :D Sad je u fazi zvanoj curka :D Mlati jezikom i pravi zvuke kao curka :D Nista to nije strasno , oni sad sve sto uspeju da ponavaljaju cini im se zanimljivo pa to rade dok ne nauce nesto novo ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mamasa, sto ja zavidim tom bebanu, jaooooo

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D:lol: eh znaci nema razloga za briguu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne treba da brinete. I vas ceka ta faza ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanje za decaka, sincica od brata, ima osam meseci i povremeno se odjednom zagleda u jednu tacku i govori slogove npr BUU, BUU ili TA TAA i tako ponavlja nekoliko puta i curi mu pljuvacka(prakticno kao da namerno pusta da mu curi tim zvucima,kao da pravi baloncice) a izraz lica mu je hladan. I onda kada ga pozovemo, on se trgne i nastavi da se igra i kao da nista nije bilo. Je l to zabrinjavajuce? Sve ostalo je normalno kod decaka, samo to je cudna pojava od skoro. To radi par puta tokom dana. Onako kao zagleda se i to radi. :mellow:

Deca njegovog uzrasta imaju normalnu i poželjnu fazu pravljenja balončića od pljuvačke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, utesite me.. Da li su i vase bebe besne? Moj Toni je nemiran, cini mi se, za 5 beba.. Jeste slatko i simpaticno, ali napravicu ruke kao bodibilderka! Sta podrazumevam pod tim? Pa, ovako.. Ne moze da bude miran ni sekund.. Propuzao je i vec je brzi od mene.. :blink:Ako mu nesto na dozvolim da uzme, npr nesto opasno za njega, odbacuje se guzom i vristi.. To najvise mrzim. Nije mi jasno kako se ne umori. Sve mu brzo dosadi, stare igrackice mu vise nisu zanimljive.. Interesantne su serpe i lonci. Ako je sa 8 i po meseci ovako nemiran, kakav li ce biti sa 2,3 godine?

Ja vise ne znam kako da ga zabavim.. Obozava da bude napolju, jos ako naidje neka macka, odusevljenju nikad kraja! Juce je pipao kornjacu, uzasno me je bilo strah da ga ne ogrebe, a danas je hteo da pipne pcelu! I naravno, kad ga sklonim, to je vriska dok mu ne uvalim nesto drugo, njemu interesantno.. A koje je odusevljenje bilo kada smo seli na stepenice u dvoristu, vrti dupe, najradije bi se popeo da moze..

Bukvalno, jedan minut ne moze da bude miran.. Na drugom ultrazvuku mi je dr rekao: "Gledaj ga mali, opasan je, samo se sutira. Ti to jos ne mozes da osetis, ali bebac ne staje." :lol: Naravno, kasnije u stomaku je samo setao a jedne na drugu stranu. Jednom sam cak skocila kad me je sutnuo. :unsure:

Jesu li vase bebe mirne??? :huh:

Ovo je poceo i moje dete da radi. Histerise i vristi, odbacuje se na guzi i mlati sve sto vidi. Ako oseti da ce biti spusten u horizontalu pocinje odmah vriska kao da ga neko kolje, ako mu uzmem nesto cime mislim da ne treba da se igra (na pr vlazne maramice, kutiju od kreme, kesu...) on pocinje takvu vrisku da je to nenormalno. Poceo je da vristi veci deo dana, a jedina uteha mu je da se vuce po rukama, i to ni slucajno da se sedi sa njim, samo da se nosa po kuci...

Ja vise ne znam sta da radim, izludecu. Pre mozda 2 nedelje bilo je dete za pozeleti i mislila sam da mogu 10toro takve dece da cuvam u isto vreme. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je poceo i moje dete da radi. Histerise i vristi, odbacuje se na guzi i mlati sve sto vidi. Ako oseti da ce biti spusten u horizontalu pocinje odmah vriska kao da ga neko kolje, ako mu uzmem nesto cime mislim da ne treba da se igra (na pr vlazne maramice, kutiju od kreme, kesu...) on pocinje takvu vrisku da je to nenormalno. Poceo je da vristi veci deo dana, a jedina uteha mu je da se vuce po rukama, i to ni slucajno da se sedi sa njim, samo da se nosa po kuci...

Ja vise ne znam sta da radim, izludecu. Pre mozda 2 nedelje bilo je dete za pozeleti i mislila sam da mogu 10toro takve dece da cuvam u isto vreme. :huh:

Vreme je za dubak, ćebence na podu i gomilu igračaka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vreme je za dubak, ćebence na podu i gomilu igračaka...

Dubak nema sanse, a cebe i igracke ne pomazu... sve mu jako brzo dosadi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakav dubak sa sest meseci, meni to deluje kao ogranicavanje deteta, bez obzira sto on kao moze da seta.

Beba ima sest meseci, postaje malo zivlja i radoznalija.

Daj joj nek se igra sa kuhacama, plasticnim flasama itd. Bebe u tom uzrastu vise vole tako neke, nazovi, kuhinjske elemente nego prave igracke.

Jel poceo da se penje na nogice i da skace uz ogradicu ?

Pokusaj da mu obezbedis prostor gde moze nesmetano da puzi i tu mu stavi te neke "zanimljive" gluposti, plasticne flase.. Nek malo istrazuje svet.

Ne podize se uz ogradicu, on jos uvek ne ume da sedi :( redjam mu jastuke iza i sa srane da se ne bi preturio, i jos uvek je u nekom polusedecem polozaju, jer kad sedi ume samo da se preturi na stranu ili napred.

Problem pocinje kada ga spustamo da sedne ili legne, odmah pruza ruke da ga uzmemo i urla... ako mu neku stvar nudimo nece da je uzme i nije interesantna, ali ako vidi da nesto sklanjamo odmah pruza ruke i urla jer hoce bas to... postala je muka i nahraniti ga zato sto nece da sedi bukvalno ni 10sekundi, a svaki dan nam prolazi sa vise dreke od predhodnog... Kad smo pre par dana bili na kontroli kaze doktorka da je to cist bes, da li je moguce? Odakle njemu odjednom toliko besa? :huh: :huh: :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pre mozda dve nedelje nisam znala maltene kako mi beba place :( cuti i ceka da dobije da jede ili da ga presvucem, samo se smeje ili brblja... sta li mu se desilo za tako kratko vreme...............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je poceo i moje dete da radi. Histerise i vristi, odbacuje se na guzi i mlati sve sto vidi. Ako oseti da ce biti spusten u horizontalu pocinje odmah vriska kao da ga neko kolje, ako mu uzmem nesto cime mislim da ne treba da se igra (na pr vlazne maramice, kutiju od kreme, kesu...) on pocinje takvu vrisku da je to nenormalno. Poceo je da vristi veci deo dana, a jedina uteha mu je da se vuce po rukama, i to ni slucajno da se sedi sa njim, samo da se nosa po kuci...

Ja vise ne znam sta da radim, izludecu. Pre mozda 2 nedelje bilo je dete za pozeleti i mislila sam da mogu 10toro takve dece da cuvam u isto vreme. :huh:

Isti problem, i jako mi je tesko tako da se umir. Iskreno jedino nam je izlazak vani pomagao mislim i sad pomaze, jedino sto se promjenilo kad je on htio jeste ranije zaspasti. al i dalje ili na ruke ili da seta od cega jos vise bole i ledja i ruke :-) ne znam dokad ta faza traje? valjda nece vjecno kao i nista drugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelcicu, a kada je na stomaku na podu, kako reaguje?

Kakav "cist bes"?! Bar mu vi posvecujete i paznju i vezbate. ja mislim da njega nesto muci. Treba provaliti sta!

Ocigledno je da mu uspravan polozaj odgovara jer trazi da ga nosite. Da ga ne muci stomak mozda?

Kako jede?

Cufnice, ista pitanja i za tebe. ;)

Ako tvoje dete voli da bude napolju, to znaci da je u kolicima miran? Jel sedi u kolicima?

da li voli da bude na stomaku na podu? Kako se igra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isti problem, i jako mi je tesko tako da se umir. Iskreno jedino nam je izlazak vani pomagao mislim i sad pomaze, jedino sto se promjenilo kad je on htio jeste ranije zaspasti. al i dalje ili na ruke ili da seta od cega jos vise bole i ledja i ruke :-) ne znam dokad ta faza traje? valjda nece vjecno kao i nista drugo

Mi smo bukvalno po ceo da napolju. Jedina promena od predhodnog posta je to sto vise nije prijatno ni nositi ga jer se sve vise izvija i vrpolji, tako da svakog trenutka mislim da ce mi ispasti. Tako da smo poceli maksimalno da setamo, a kada smo u kuci vezbamo. Sta uspem da uradim dok spava, uradila sam. Hvala Bogu u kolicima je jos uvek miran dok se vozamo, a i pomaze nam nosanje u marami kad bas ne mozemo da idemo kilcima...

U pravom trenutku je pocelo lepo vreme... ako nista drugo bar se na terasi vozamo napred nazad tih 5m... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelcicu, previdela si moja pitanja dok si pisala odgovor. pogledaj post iznad tvog,pliz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.