Vaše grudi

odgovora

Objavljeno

O super...hvala Bogu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje grudi su inače dosta velike, ali se to nije toliko videlo jer sam sitna pa moja D korpa je delovala srednje. Ali sada...brushalteri su mi kao dečije kapice... I gledam svoje grudi i ne verujem kolike su!!!Naspram stomaka naravno i ne ističu se toliko, ali ne znam šta ću kad se izduvaju, moraću da ih namotavam da bih ih smestila u brushalter. Nego, devojke, počelo je da mi se pojavljuje nešto masnjikavo iz bradavica, kao neke providne kapljice...na pripremama su mi rekli da je to normalno. Jel ima neka od vas iskustvo s time, da li je to kolostrum ili šta? Deluje mi da je to neko zagrevanje grudi pred mlečni period.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolostrum draga moja...sasvim normalna pojava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O super...hvala Bogu...

Hvala Filipa

post-29128-1297107275_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ete me, javljam se. Ovaj lekar je kuuuuul. Jedino što me ostavio da čekinjam 2 meseca na rezultate :lol: :lol: :lol:

Ispregledao me (to pošto je našao ove moje bubuljice od grudi), ništa nije napipao. Uradio ultra zvuk sve ok. Žlezde odlično izgledaju.... Tako da sve ok, čisto zbog sebe mi je zakazao još jedan UZ za pola godine - jer ipak je prošlo samo 2 meseca od punkcije.

Nalaz punktiranog je u redu.

Eeee super,onda da CASTIS c0414.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolostrum draga moja...sasvim normalna pojava...

Hvala ti. Jer malo mi je bilo čudno, po knjigama je pisalo da je kolostrum žućkast, a ovo moje je skroz providno, kao kapljica vode, samo što je masnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoćem Mali veseljače :lol: (podsetila si me na crtać)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoćem Mali veseljače :lol: (podsetila si me na crtać)

Jer zbog nicka???Ako je zbog njega onda si u pravu ja obozavam `malog remorkera koji nikad nece odrasti`,

kao dete sam stalno plakala kad sam ga gledala :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su grudi posle prestanka dojenja manje nego sto su bile pre trudnoce???I sve su mekane,ispadaju iz brushaltera cim se sagnem.Nosim brus i nocu,

POTPUNO ISTA SITUACIJA !!! Samo sto ja imam strije koliko hocesssss :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti. Jer malo mi je bilo čudno, po knjigama je pisalo da je kolostrum žućkast, a ovo moje je skroz providno, kao kapljica vode, samo što je masnije.

Pa i nije nesto zuckasto. Vise kao tebi providno. To je super sto je sada krenulo jer neces imati problema sa nadolazenjem mleka kao ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dojke pre porodjaja su bile jako malo uvucene, ali kad je bebac poceo da sisa, posle par puta ih je izvukao i sve je bilo u redu. E sad, prestala sam da dojim pre otprilike 7 meseci (nisam imala mleka) i od tada su mi se dojke skroz uvukle, bas skroz. Da li ce to predstavljati problem za drugu bebu (posto planiramo)? Da li je to uopste "normalno" :blink: ? Bas mi je cudno da mogu toliko da se uvuku. Nisu mi bile takve.

Drugo, sinoc dok sam gledala dojke, stisnem ih malo kad izadje kapljica mleka. Da li je moguce da nije jos skroz prestalo mleko? Doktorka mi je rekla da nista ne pijem, da ce samo prestati posto ionako nisam imala puno mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dojke pre porodjaja su bile jako malo uvucene, ali kad je bebac poceo da sisa, posle par puta ih je izvukao i sve je bilo u redu. E sad, prestala sam da dojim pre otprilike 7 meseci (nisam imala mleka) i od tada su mi se dojke skroz uvukle, bas skroz. Da li ce to predstavljati problem za drugu bebu (posto planiramo)? Da li je to uopste "normalno" :blink: ? Bas mi je cudno da mogu toliko da se uvuku. Nisu mi bile takve.

Drugo, sinoc dok sam gledala dojke, stisnem ih malo kad izadje kapljica mleka. Da li je moguce da nije jos skroz prestalo mleko? Doktorka mi je rekla da nista ne pijem, da ce samo prestati posto ionako nisam imala puno mleka.

ja sam u setom mjesecu i jos uvijek mi se nisu strije pojavile...a bas su mi velike grudi..nadam se da se nece ni pojaviti..jedina promjena su tamnije bradavice i izrazenije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ovo 6. mesec dojenja i posle svakog podoja se prestravim od tih nekadasnjih lepotica..=) Izduvani baloni.. U trudnoci su bile najbolje, a sad..uhhh.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje su grudi i dalje cvrste i ne vise, ali prepune strija... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje su grudi i dalje cvrste i ne vise, ali prepune strija... :(

Isto .... Kao zebra sam :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto .... Kao zebra sam :P

Nadam se da ce te strije moci da se povuku od Strijeta, ili bilo cega slicnog za strije ;) Videcemo...

Ahahaha, meni su butine skroz izbrazdane, cvrste ali sto ti kazes - kao zebra :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje treba mi vasa pomoc, ovo mi je prva trudnoca pre toga sam imala jedan

spontani. Sada je sve ok 7 sam nedelja, nemam neke veliki mucnine, uglavnom ujutru i to ne svaki dan, grudi su mi otecene i bolne medjutim pre par dana desilo mi se da su malo splasnule, ali su posle ponovo nabujale, sada su mi ponovo vec dva dana tako splasnute, ali me jos uvek bole. Da li je to normalno? imam li razloga za brigu? blink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje treba mi vasa pomoc, ovo mi je prva trudnoca pre toga sam imala jedan

spontani. Sada je sve ok 7 sam nedelja, nemam neke veliki mucnine, uglavnom ujutru i to ne svaki dan, grudi su mi otecene i bolne medjutim pre par dana desilo mi se da su malo splasnule, ali su posle ponovo nabujale, sada su mi ponovo vec dva dana tako splasnute, ali me jos uvek bole. Da li je to normalno? imam li razloga za brigu? blink.gif

Koliko se ja razumem nadute,bolne grudi su prvi znaci trudnoce...estrogen i progesteron najveci krivci sto grudi bole i samim tim i bradavice postaju osetljive...Ja nisam imala problem sa nadutim grudima,ali su me grudi i bradavice stasno bolele,tako da ja mislim da je to normalno...bez brige draga moja.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje treba mi vasa pomoc, ovo mi je prva trudnoca pre toga sam imala jedan

spontani. Sada je sve ok 7 sam nedelja, nemam neke veliki mucnine, uglavnom ujutru i to ne svaki dan, grudi su mi otecene i bolne medjutim pre par dana desilo mi se da su malo splasnule, ali su posle ponovo nabujale, sada su mi ponovo vec dva dana tako splasnute, ali me jos uvek bole. Da li je to normalno? imam li razloga za brigu? blink.gif

Sve je to normalno.Nekada imas utisak da su bas nadosle ,bolne i tvrde,nekada splasnu i budu mekane.Obicno u prvih tri meseca kasnije bi trebalo da se smiri.Nemoj se iznenaditi i ako ti krene kolostrum moguce oko petog meseca i to je normalno.

Ja u prvoj trudnoci uopste nisam mogla da nosim normalan brus sa fizbajnom,vec samo one za trudnice.Sada vec nemam tih problema.

Uzivaj! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

umesto grudi sad imam dve suve smokvice. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

umesto grudi sad imam dve suve smokvice. :(

Ništa strašno, u većini slučajeva se grudi dosta promene nakon porođaja i dojenja.

Mužu ćeš uvek biti privlačna, to nek te ne brine ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje grudi trenutno nisu moje!Pripadaju mojoj bebi,koja ih gleda i sisa s takvim obožavanjem,da joj neću zameriti što mi je napravila strije po njima!:-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta su to grudi? Se to maže na 'lebac? Ja to nemam, srećom postoji postavljeni brus!!!

Sa trojke sam spala na jedinicu, to nisu ni osušene smokve, izgleda kao da me je komarac ujeo!!! Da je bar pauk pa se ne bi toliko žalila :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo..imam jedno pitanje...naime moja cerka ima 13 mjeseci..dojila sam je samo 3 mjeseca...znaci ne dojim vec 10 mjeseci...a danas sam primjetila da mi iz desne sike ide nesto providno,zuckasto...a vec par mjeseci nisam imala ni kapi mlijeka...sta bi to moglo da bude?hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.