Osip

odgovora

Objavljeno

Hvala ti puno, bas si mi pomogla, cak sam pomislila da prestanem sa terapijom!

Nema na cemu i drugi put ;) Samo prati da li ce se osip povuci u roku od 3 dana.

ne znam koliki je bebac. mi smo skoro imali tu fazu, 3 dana temperatura i onda par dana sitan osip po telu i glavi, noge ne. dr je rekao da nista ne treba kao terapija da ce proci , tad kad smo ga zvali, za 2-3 dana i tako je i bilo. to je viroza i cudi me da su vam dali sinacilin za to :unsure:

Nisu joj dali Sinacilin za osip vec za virus, a osip se pojavio 5 dana posle, sto je dokaz da je viroza. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomagajte!

Sada sam iscitala sve postove,i samo sam se jos vise zbunila :blink:

Ne znam da li je ovo

1)alergija na hranu - prvi put je jela zumance

2) od znoja- greju ko ludi, probudila se mokre kose i oznojana

3) virusno- riimala je temperaturu 38,3 tri i dana, pila Paracetamol. Doktor rekao da je neki virus,i taman to proslo- posle jednog dana se osula.

Znaci- bila bolesna virusno, taj dan kada se probudila mokre kose jer se oznojala je bio prvi dan kada nije vise imala temperaturu, i kada je jela prvi put zumance (a to je tek posebna prica- moja mama joj je dala BEZ mog znanja... uzas)

Osip je JAKO sitan. Ima ga po licu,vratu,iza usiju,po ledjima i stomacicu (do pojasa).

Po rukama i nogama nema.

STA JE TO od ova tri??? evo slike,valjda ce pomoci. Hvala unapred.

rpj-DSC-79.jpg

PS- podocnjake ima jer je bila bolesna :(

Jer prosao osip, moj bebac je isti ovakav i bas sam zabrinuta jer se uvece vise primecuje nego preko dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jer prosao osip, moj bebac je isti ovakav i bas sam zabrinuta jer se uvece vise primecuje nego preko dana.

Ovaj osip obicno traje 3 dana. Za ta tri dana varira. Samo ukoliko se ne povuce u roku od 3 dana,tj. ako ga ima i cetvrtog dana treba ici kod dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke, moja malena je dobila neki osip (sitne bubuljicice) po licu koje je praceno crvenilom...bas je ruzno jer kad joj pipnem l ice bas je hrapavo...ispirala sam kamilicom , malo se povuce pa se onovo pojavi...da li je neko imao iskustva sa ovakvim simptomima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke, moja malena je dobila neki osip (sitne bubuljicice) po licu koje je praceno crvenilom...bas je ruzno jer kad joj pipnem l ice bas je hrapavo...ispirala sam kamilicom , malo se povuce pa se onovo pojavi...da li je neko imao iskustva sa ovakvim simptomima

Postoji više varijanti...

Ako ti nije problem navedi koliko je staro tvoje dijete...

1)Postoji mogućnost da je od zubića, ako je samo oko usta i na bradi izašlo(kod nas je to bilo).

2)Ako ste nešto novo od hrane ubacili.

3)Ako je dijete bolovalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj klinac od dve godine ima neke sitne crvene tackice po vratu,licu,ledjima,stomaku....zanima me zna li neko o cemu se radi jer nam je pedijatar rekao da nije siguran i dao nam sirup za alergije !help pls !!!! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm, pa jel nesto jeo sto nije do sad, da li je pio neki lek i sl.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imao je visoku temp.pre dva dana,upaljeno mu je grlo i pije sinacilin.u septembru je prelezao boginje.i sad ovo. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj se tako osuo u martu ove godine,pio je panklav i brufen,i oni su prvo mislili da je od brufena,ali i kad smo izbacili osip se nije povukao,a kad smo prestali sa panklavom poceo je da se povlaci,i sad sumnjaju na alerg.na penicilin. A mozda se od temperature osuo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogledaj temu:

Osip

Moguce da je viroza...tj.osip kao posledica virusa. Mnogi od nas su to prosli.Cudi me dr. koja nije sigurna. :blink:

Pogledaj temu koju sam ti dala. Videces slike na nekim predhodnim stranama, pa javi na ovoj temi sta se desava zbog kasnijeg uredjivanja teme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li prvi put pije sinacilin? Moguce da je alergija na sinacilin, mada je pre reakcija na temperaturu. Moje dete je imalo crvene tackice po celom telu od temperature, kad je imao sest meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nismo bili kod svog lekara,jer smo u drugom gradu trenutno,zato sam i uplasena.dala mu je aerius,i nista konkretno nije rekla.juce je imao samo po vratu i licu,a sad se prosirilo.ima iza usica,i na licu kao lisaj.pio je penicilin i ranije i nije bilo problema.e a sad ne znam ima li veze sa tom temperaturom.nista ne znam.ludim.ja sam par puta imala koprivnjacu ,i bilo je strasno pa se plasim da nije ista,mada ne lici.ne znam .slabo jede,nervozan je.nije mi isti ovih par dana kao drugo dete :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogledaj temu:

Osip

Moguce da je viroza...tj.osip kao posledica virusa. Mnogi od nas su to prosli.Cudi me dr. koja nije sigurna. :blink:

Pogledaj temu koju sam ti dala. Videces slike na nekim predhodnim stranama, pa javi na ovoj temi sta se desava zbog kasnijeg uredjivanja teme.

hvala ti.to je to.tako je i njemu. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko je star? ako je pio Sinacilin, to znaci da je upala grla bila jaka. Upala grla moze da bude od infekcije ili od virusa. Jedno drugo ne potire. Ako je loseg apetita to je zbog grla, ako ima visoku T moguce je da je virus. Ako je laregija, posle sirupa, 3-4 sata bi trebalo da se povuce bar za 30% taj osip. Ja mislim da je to virozni osip. Traje 3 dana. Pogledaj temu koju sam ti postavila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti.to je to.tako je i njemu. :unsure:

OK ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko je star? ako je pio Sinacilin, to znaci da je upala grla bila jaka. Upala grla moze da bude od infekcije ili od virusa. Jedno drugo ne potire. Ako je loseg apetita to je zbog grla, ako ima visoku T moguce je da je virus. Ako je laregija, posle sirupa, 3-4 sata bi trebalo da se povuce bar za 30% taj osip. Ja mislim da je to virozni osip. Traje 3 dana. Pogledaj temu koju sam ti postavila.

u februaru puni dve.i dalje pije sinacilin,temperaturu nema od juce ,i juce su mu se i pojavile tackice.i sad ne znam da li da mu dajem ovaj sirup za alergiju. :unsure: procitala sam.hvala ti.prvi put sam na forumu pa se slabije snalazim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u februaru puni dve.i dalje pije sinacilin,temperaturu nema od juce ,i juce su mu se i pojavile tackice.i sad ne znam da li da mu dajem ovaj sirup za alergiju. :unsure: procitala sam.hvala ti.prvi put sam na forumu pa se slabije snalazim.

OK. Ako su se tackice pojavile sa prestankom T onda je definitvno osip. Nemoj mu davati sirup, nastavi sa Sinacilinom po savetu doktora. Za 3 dana max. ce se povuci.

Ja cu ovu temu da prebacim na temu Osip. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ospice ili boginje..

post-27663-1323986013_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisi dobro postavila temu. u podnaslovu teme ti se nalazi kljucna recenica. Pomalo zbunjujuce....

Ospice? Milslis li na boginje ili na osip ili na neku drugu dermatolosku promenu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisi dobro postavila temu. u podnaslovu teme ti se nalazi kljucna recenica. Pomalo zbunjujuce....

Ospice? Milslis li na boginje ili na osip ili na neku drugu dermatolosku promenu?

Nadam se da mi necete zamjeriti sto nisam pravilno postavila temu,pokusat cu to ispraviti,ako se uopšte da ispraviti :) Ne znam da li su boginje/ospice jedno te isto,nisam hvala Bogu nikad imala s tim iskustva,neko ih naziva i vodenim ospicama,kako sam shvatila,dijete joj po rukama ledjima i nogama ima te "bubuljice-kraste-osip " ili sta vec <_< odrugacije ne znam kako da objasnim-:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da mi necete zamjeriti sto nisam pravilno postavila temu,pokusat cu to ispraviti,ako se uopšte da ispraviti :) Ne znam da li su boginje/ospice jedno te isto,nisam hvala Bogu nikad imala s tim iskustva,neko ih naziva i vodenim ospicama,kako sam shvatila,dijete joj po rukama ledjima i nogama ima te "bubuljice-kraste-osip " ili sta vec <_< odrugacije ne znam kako da objasnim-:)

Ospice ne moraju da budu isto što i boginje. A ako je reč o boginjama, da li ih je ta mama preležala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa taj opis nam malo sta govori... u tome je problem sa decom. :)

Imas ovde 2 teme:

Osip

Varicela

Da li je dete imalo neki virus skoro? Kad su se pojavile te ospice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ospice ne moraju da budu isto što i boginje. A ako je reč o boginjama, da li ih je ta mama preležala?

I rekla sam da ne znam nista o tome o boginjama i ospicama ona kaze da je ospice preležala kao dijete, a sada njeno dijete ima ospice,a ona je u 7 mjesecu trudnoce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I rekla sam da ne znam nista o tome o boginjama i ospicama ona kaze da je ospice preležala kao dijete, a sada njeno dijete ima ospice,a ona je u 7 mjesecu trudnoce

Onda je verovatno reč o boginjama. Mislim da nema razloga za brigu ako ih je već preležala. Neka me neko ispravi ako grešim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa taj opis nam malo sta govori... u tome je problem sa decom. :)

Imas ovde 2 teme:

Osip

Varicela

Da li je dete imalo neki virus skoro? Kad su se pojavile te ospice?

Pa dobro,ponavljam prvi mi je put :rolleyes: a ne znam da li je dijete imalo kakav virus a niti znam kada su se tacno pojavile ospice <_< hvala ti na ovim temama,odmah cu ih pogledati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.