Osip

odgovora

Objavljeno

Nama su ustanovili isto. Da li su vam spomenuli da izbegavate trudnice i male bebe? Ja sad imam mali problem jer ja cuvam svog malog bolesnika joki ima taj virusni osip, a trudna sam...nadam se da je doktorka koja nam je pricala o tom virusu pre neki mesec (unapred, da znamo sta nas ceka)-prerivala kad nam je rekla a se ne druzimo u tom periodu sa trudnicama i bebama i da sad ovo trodnevna boljka -nece nista da naskodi mojoj bebi u stomaku... :unsure:

Kad smo mi to imali, ja sam odmah pitala sestru kad smo usli u dom zdravlja da li treba da idemo u izolaciju. Rekla nam je da je to viroza i da nema potrebe za izolacijom, nego da sacekamo red kod doktorke u preponoj cekaonici sa malom decom i 2 trudnice. To je nase iskustvo. Osip nije zarazan. Virus prestaje kad prestane i tempertura, a osip se uglavnom pojavljuje kao posledica virusa,posle temperature. Ne brini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evangelina, ovo je odlicna informacija. Zao mi je sto si morala ovo iz licnog iskustva da nam preneses, ali je sve dobro znati unapred. Koliko god se moze.

Hvala ti puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad smo mi to imali, ja sam odmah pitala sestru kad smo usli u dom zdravlja da li treba da idemo u izolaciju. Rekla nam je da je to viroza i da nema potrebe za izolacijom, nego da sacekamo red kod doktorke u preponoj cekaonici sa malom decom i 2 trudnice. To je nase iskustvo. Osip nije zarazan. Virus prestaje kad prestane i tempertura, a osip se uglavnom pojavljuje kao posledica virusa,posle temperature. Ne brini.

Hvala puno YelenaC. Temperatura je trajala 3 dana, ali se osip pojavio tek 5. dana i izgleda da je svrbi po vratu i glavi. Pedijatar mi je rekla da ako nemam temperaturu-da ne brinem... tako da ja sledim savete, i ne brinem :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene i na ovu temu. Malo sam zabrinuta, jer mi je curica juče dobila osip po obrazima, crvene sitne tačkice hrapave pod prstima. Mislila sam nije to ništa proći će do ujutru, kad danas vidim i po vratu i po ušima a kad sam je presvlačila malo i po nogama, kao da se širi. Ne znam šta bi moglo biti ali počinjem da se brinem... Da li je neko imao sličan problem? Ako se nastavi širiti i dalje sutra je vodim doktoru :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i ja ovde.Jutros primetim kod cerke osip ispod paziha,kao rosava koza,cesala je pa se sve upalilo.Jedan jace,drugi slabije.Pomalo na prgibu ruke.Posumnjala prvo na boginje,al nema po stomaku i ledjima,sta bi moglo jos biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavle kako krene toplo vreme tako dobije ojed na prevojima :( prošle godine je bio mali pa se nije češkao, a sad se toliko češe da napravi rane :( mažem pantenolom ali ne pomaže! Ima neko ideju šta bi mogla još da mažem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzmi bilo koju kremu sa cinkom (Sebamed, Chicco...)...

Jesi li mijenjala kozmetiku kod kupanja?

Ja bih ti preporučila da koristiš samo blage losione na tom dijelu, namaži kremu i pelenom osuši...

Pazi, uzrok tih ojeda može biti različit, od gljivica do znoja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ništa menjala, osim što ga sad kupam svaki dan pošto se znoji. Tj. svako veče ga tuširam uglavnom samo vodom (intimne delove i kosu - chicco kupkom), a jednom nedeljno ga pustim u kadici da se brćka. Mažem povremeno Pantenolom, ali nešto nema nekog efekta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama po nogicama,u predelu gde dodje pelena,ima par oko vrata i jednu na licu...mislila sam prvo da se ojela od pelena al ne bih rekla da je ojed...bukvalno ko meni kad izadje bubuljica na licu

Wida, evo ovde možeš da pročitaš... :)

A ako se opip pojavi na 10ak minuta pa se povuče, onda je vrlo moguće da je od tkanine.

Moj mali se osuo kad je bio malecan od neke trenerkice koju je dobio (sve nove stvari koje dobije prerem pre nego obuče, ali materijal mu ne odgovara).

Pedijatar nam je rekao da ga pra dana kupamo samo vodom, i kad se ospe stavimo bebi puder (jer se povlačilo) da izbegavamo da ga utopljavamo da se ne pogorša.

Isto tako nam je dr. rekla da ako je osip zbog neke nove namirnice (uvođenje hrane) koje sam detetu dala, ne jenjava i ne povlači se već se samo iznova dete ospe.

Mi smo provalili koja je dukserica kad smo mu posle 15 dana istu obukli, i posle pola sata videli tačkice na vratu...

Ako je pa treći faktor u pitanju i to da se dete čisti, izlaze sitne bubuljice (znači nije osip), koje se brzo povulače. Nama su samo po licu izlazile i nismo tretirali ni sa čim, i prošlo je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije od garderobe jer tu dodje pelena gde ih ima najvise....ves ispiram dva puta a bodice vec nosi po ko zna koji put...u odnosu na juce je bolje..par bubuljica je sazrelo i povuklo se...mislila sam da je od neceg sto sam ja pojela pa da se odrazilo na mleko al kad sam razmislila nisam jela nista sto nisam i do sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mom Vuku se pojavljuju bubuljice po licu ali brzo i nestanu,posle dan,dva,mislim da se cisti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomagajte!

Sada sam iscitala sve postove,i samo sam se jos vise zbunila :blink:

Ne znam da li je ovo

1)alergija na hranu - prvi put je jela zumance

2) od znoja- greju ko ludi, probudila se mokre kose i oznojana

3) virusno- riimala je temperaturu 38,3 tri i dana, pila Paracetamol. Doktor rekao da je neki virus,i taman to proslo- posle jednog dana se osula.

Znaci- bila bolesna virusno, taj dan kada se probudila mokre kose jer se oznojala je bio prvi dan kada nije vise imala temperaturu, i kada je jela prvi put zumance (a to je tek posebna prica- moja mama joj je dala BEZ mog znanja... uzas)

Osip je JAKO sitan. Ima ga po licu,vratu,iza usiju,po ledjima i stomacicu (do pojasa).

Po rukama i nogama nema.

STA JE TO od ova tri??? evo slike,valjda ce pomoci. Hvala unapred.

rpj-DSC-79.jpg

PS- podocnjake ima jer je bila bolesna :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sam imala iskustvo posle virusa kad protutnji temperatura i sve da se ospe dete ali po stomaku(to je dr govorio kao zavrsava virus),ali na licu ne znam stvarno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavrsna faza virusa. Osip traje 1 do 3 dana. Imamo temu o tome, sad cu da je nadjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam, PUNO vam hvala!

Svaka cast kako ste brze i efikasne,odusevile ste me. Jako sam se uplasila,ali bas jako jer mi je komsinica rekla da u slucaju alergije beba moze da se ugusi, pu pu pu ne daj Boze!

Bila sam spremna sad da budim muza,da vodim dete kod dezurnog ali ste me smirile.

HVALA :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam, PUNO vam hvala!

Svaka cast kako ste brze i efikasne,odusevile ste me. Jako sam se uplasila,ali bas jako jer mi je komsinica rekla da u slucaju alergije beba moze da se ugusi, pu pu pu ne daj Boze!

Bila sam spremna sad da budim muza,da vodim dete kod dezurnog ali ste me smirile.

HVALA :wub:

Samo smo slucajno u ovo gluvo doba bile na forumu ;)

Ako jos imas nedoumica oko alergije, a i u buduce, prvo joj pogledaj jezik, da li je otecen, da li ima nekih promena. Nije to jedini znak za alergiju, ali treba ga imati u vidu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo smo slucajno u ovo gluvo doba bile na forumu ;)

Ako jos imas nedoumica oko alergije, a i u buduce, prvo joj pogledaj jezik, da li je otecen, da li ima nekih promena. Nije to jedini znak za alergiju, ali treba ga imati u vidu.

Takodje da dodam za ovo ili bilo koji osip da bi se znalo da li je opasan ili ne : povicu prstima preko osipa, ukoliko se prilikom povlacenja zabeli tj nestane, onda nije opasno, ali ukoliko prilikom povlacenja prstima ostaje crven u tom momentu onda kod dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam, PUNO vam hvala!

Svaka cast kako ste brze i efikasne,odusevile ste me. Jako sam se uplasila,ali bas jako jer mi je komsinica rekla da u slucaju alergije beba moze da se ugusi, pu pu pu ne daj Boze!

Bila sam spremna sad da budim muza,da vodim dete kod dezurnog ali ste me smirile.

HVALA :wub:

Cim osip izadje posle virusa znaci da je reakcija tela na to, tacnije na taj nacin se bori. Cesta pojava, moze biti svuda , ama bas svuda po telu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hej ,prvi put pisem a stalno citam... bebac se osuo pijemo sinacilin, pa me zanima vase iskustvo ... dal nastaviti sa terapijom veceras??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hej ,prvi put pisem a stalno citam... bebac se osuo pijemo sinacilin, pa me zanima vase iskustvo ... dal nastaviti sa terapijom veceras??

Zdravo Maki 1001! Pogledaj, molim te temu:

Osip

Moguce je da ces naci odgovor. Sada je period virusa inace i osip moze da se pojavi kao zavrsna faza virusa, sto ces naci na temi koju sam postavila i cak smo o tome sinoc pisali. Imali smo hitan "slucaj".

Samo mi, ovde, napisi koliko dugo vec pijete Sinacilin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo Maki 1001! Pogledaj, molim te temu:

Osip

Moguce je da ces naci odgovor. Sada je period virusa inace i osip moze da se pojavi kao zavrsna faza virusa, sto ces naci na temi koju sam postavila i cak smo o tome sinoc pisali. Imali smo hitan "slucaj".

Samo mi, ovde, napisi koliko dugo vec pijete Sinacilin?

Pije od utorka uvece, imao je i temperaturu pa je paracetamol bio u opticaju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda definitivno nije osip od leka i pre ce biti zavrsna faza viroze. Pretpostavljam da ste Sinacilin dobili zbog virusa, a ne infekcije.

Prebacicu postove na temu Osip, da ne dupliramo price.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda definitivno nije osip od leka i pre ce biti zavrsna faza viroze. Pretpostavljam da ste Sinacilin dobili zbog virusa, a ne infekcije.

Prebacicu postove na temu Osip, da ne dupliramo price.

Hvala ti puno, bas si mi pomogla, cak sam pomislila da prestanem sa terapijom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno, bas si mi pomogla, cak sam pomislila da prestanem sa terapijom!

ne znam koliki je bebac. mi smo skoro imali tu fazu, 3 dana temperatura i onda par dana sitan osip po telu i glavi, noge ne. dr je rekao da nista ne treba kao terapija da ce proci , tad kad smo ga zvali, za 2-3 dana i tako je i bilo. to je viroza i cudi me da su vam dali sinacilin za to :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.