Osip

odgovora

Objavljeno

Secer sad bi ja trebala tebe da tesim,a i nama treba uteha.Jani se siri da vise nisu crvene peckice sad se pretvorilo u pecate.Zakazali smo kod dr.

Kod vas verovatno moze biti ako ste oboje nesto pojeli.

Nista ne brini,sigurno nije nista opasno. ;)

Nadam se da nije nista , zato sto se i meni i njemu u isto vreme desilo. niti se siri. ili smo pojeli nesto, mada to otpada, verovatno kad smo u parkovima i sumama nesto tamo pokupili.Ko ce ga znati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam lepo rekla da mi pedijatar ne moze reci nista vise od onoga sto ja znam.

Pelene,znoj,vrucina,nista strasno,napise recept i toliko....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikoli se opet ojela guza,ne znam od cega?! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Manje ga utopljavaj (što se tiče osipa oko vrata) i koristi samo puder i nemoj često da mackaš taj deo jer kremice znaju da dodatno podpare kožu i da izazovu znojenje.

Za ojed... mi smo pre nedelja izašli iz tog problema... Nikad nismo provalili od čega je bio taj ojed. Ali to nije bio ojed to su bile ranice otvorene. :( ali prošlo je (hvala bogu). Ja sam koristila samo pantenol i to je to, naravno uz malo češće presvlačenje i izbegavanje citrusnog voća dva tri dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana mozes li da mi objasnis,zasto manje citrusnog voca.

I moja Jana je imala osip,mazali smo Triderm mascu.Ali pre 2 dana sam opet dala pomorandzu i po malo se opet pojavio.

Da li je to bila slucajnost ili ima neke veze sa citrusom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Manje ga utopljavaj (što se tiče osipa oko vrata) i koristi samo puder i nemoj često da mackaš taj deo jer kremice znaju da dodatno podpare kožu i da izazovu znojenje.

Za ojed... mi smo pre nedelja izašli iz tog problema... Nikad nismo provalili od čega je bio taj ojed. Ali to nije bio ojed to su bile ranice otvorene. :( ali prošlo je (hvala bogu). Ja sam koristila samo pantenol i to je to, naravno uz malo češće presvlačenje i izbegavanje citrusnog voća dva tri dana.

E i kod Nikole djeluje kao ranice,a sto se tice osipa ispod vrata,to je od ljetos post,ali hvala u svakom slucaju!Onda samo jabuka! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana mozes li da mi objasnis,zasto manje citrusnog voca.

I moja Jana je imala osip,mazali smo Triderm mascu.Ali pre 2 dana sam opet dala pomorandzu i po malo se opet pojavio.

Da li je to bila slucajnost ili ima neke veze sa citrusom?

Pa ja sve idem logikom da u citrusnom voću ima dosta "kiseline" pa da im crevca još uvek ne mogu baš uvek da svare kako treba i potpuno pa da se veći deo prebaci u stolicu pa im od toga guza malo "ojede". Možda iskreno i nema puno veze sa tim ali kada smo se našli u tom problemu i kada sam videla (i to samo od JEDNE stolice) Emicinu guzu izvršili smo na kratko manje korekcije njenih namernica.

E i kod Nikole djeluje kao ranice,a sto se tice osipa ispod vrata,to je od ljetos post,ali hvala u svakom slucaju!Onda samo jabuka! :rolleyes:

Iskreno ja kupim i dve tri kruškice pa joj dam a naravno tu su uvek i banane.

Kažem vam ja sam Emiliji to izbacivala na dva tri dana i posle ponovo davala. Ona sad jede narandžicu svaki dan i sve je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama osip nije na guzi vec na butinici,ali ja sve nesto tripujem da je od citrusa.

Davala sam i grefrut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama osip nije na guzi vec na butinici,ali ja sve nesto tripujem da je od citrusa.

Davala sam i grefrut.

Ako je na buti gde su prevoji onda možda je od znoja a možda je od deterđenda za pranje veša ili omekšivač?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijeta...ništa ne brini(nisam ti mogla poslati PP, tehnički problemi). Uglavnom, što se mene tiče, sa sadašnjim iskustvom ne bih ni išla ljekaru. To je klasična virozica koja se na svu sreću završila vanjskim osipom, ljekari kažu da je to najljepši mozaik koji može izaći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijeta...ništa ne brini(nisam ti mogla poslati PP, tehnički problemi). Uglavnom, što se mene tiče, sa sadašnjim iskustvom ne bih ni išla ljekaru. To je klasična virozica koja se na svu sreću završila vanjskim osipom, ljekari kažu da je to najljepši mozaik koji može izaći.

Hehehe sad si me i nasmejala ;) Hvala puno. A da li si mu nesto posebno mazala da brze prodje? Ili jednostavno da pustim tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pusti slobodno, pravi se da ne primjećuješ...Filipu je trajalo 4 dana i odjednom se povuklo. A bilo je užasno kao što vidiš i na fotografiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da bas, njoj je isto tako ali na manjoj povrsini tela (Stomak i grudi i jako jako malo u predelu cela) Hvala na savetima od srca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da bas, njoj je isto tako ali na manjoj povrsini tela (Stomak i grudi i jako jako malo u predelu cela) Hvala na savetima od srca

Nemoj da se uplasis i ako se prosiri, to se dogodilo i Andrijani, njoj je izbijalo dva dana a onda polako pocelo da se povlaci i sto kaze Filipa posle 4 dana ga nije ni bilo. Tada sam pronasla slike koje je Filipa postavila i bilo mi je mnogo lakse, jer sam ja u svojoj glavi napravila od tog osipa citavu dramu. Da bi 100% bila sigurna ipak sam otisla kod dr, ali i on mi je rekao isto to sto i Filipa - da je neki virus prosao kroz telo i tako se ispoljio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da se uplasis i ako se prosiri, to se dogodilo i Andrijani, njoj je izbijalo dva dana a onda polako pocelo da se povlaci i sto kaze Filipa posle 4 dana ga nije ni bilo. Tada sam pronasla slike koje je Filipa postavila i bilo mi je mnogo lakse, jer sam ja u svojoj glavi napravila od tog osipa citavu dramu. Da bi 100% bila sigurna ipak sam otisla kod dr, ali i on mi je rekao isto to sto i Filipa - da je neki virus prosao kroz telo i tako se ispoljio.

Hvala. Da, prosirilo se i na ledjima ( videla sam kada sam je kupala)... procice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i moj klinac ima taj osip...sad kad sam sve procitala mi je lakse!!! Filipa hvala ti sto si i slikeice stavila :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko iskustva sa koprivnjacom?Ne bih ni znala sta je u pitanju da do malopre nisam googla-la.Naime,od jutros kad smo ustali,Lazaru se sto po licu sto po telu pojavilo neko crvenilo sa sitnim ispupcenjima u sredini,da sam prvo pomislila da ga je u toku noci nesto izujedalo.Ali me je zbunilo to sto kad sam htela da pokazem suprugu to posle nekih sat vremena,nigde nicega nije bilo. :blink: Da bi popodne legao da spava,a kad je ustao,crvenilo se opet pojavilo.Ovaj put sam uspela da pokazem mm,pre nego sto se opet izgubilo,da vidi da ne umisljam.Pomislila sam da ga vodim kod lekara ali ne bih imala sta da joj pokazem.I evo,opet mu se pred spavanje pojavilo,i jos je tu koliko vidim,samo menja mesto,obrazi,kolena,ruke,celo ziva nisam sta ce biti do jutra.Bojim se sad i da zaspim,jer sam procitala da ukoliko je koprivnjaca ozbiljnija moze da dovede i do prestanka disanja,daleko bilo.Samo mi nije jasno od cega je mogao da bukne,nista novo nisam uvodila u ishranu,a skoro da i nemam vise sta da mu uvedem jer jede sve,a ni praskove,kreme i sampone nisam menjala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nije možda ovih dana tj. dana bio u kontaktu sa travom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nije možda ovih dana tj. dana bio u kontaktu sa travom?

Jeste,svaki dan imamo u blizini poljanu na kojoj se najvise izluduje i istrci,mislis da je zato?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste,svaki dan imamo u blizini poljanu na kojoj se najvise izluduje i istrci,mislis da je zato?

Pa ja bih imala u vidu i to ako ništa novo nije bilo od ishrane ubačeno ovih dana i nije menjan deterdžent.... Eto to je meni prvo palo na pamet kada sam pročitala tvoj post. Iskreno nisam imala lično iskustva sa tim ali znam da je (ja mislim) Šećer pominjala da može i od toga da se javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam,vidim da se vrti po krevetu i nema mira trlja nogice izgleda da ga svrbi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da si sada na "tri ćoška" :( gledaj da se slučajno ne širi ja bih onda išla pedijatru da da neku kremicu pa makar da ne svrbi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

MOja devojcica posle visoke temperature koja je trajala tri dana ( isla i do 39 )je dobila osip po kozi, bili smo kod dr i ona kaze da je virusno.

Ima li neka mama iskustvo sa ovim osipom?

Hvala, POZDRAV

Nama su ustanovili isto. Da li su vam spomenuli da izbegavate trudnice i male bebe? Ja sad imam mali problem jer ja cuvam svog malog bolesnika joki ima taj virusni osip, a trudna sam...nadam se da je doktorka koja nam je pricala o tom virusu pre neki mesec (unapred, da znamo sta nas ceka)-prerivala kad nam je rekla a se ne druzimo u tom periodu sa trudnicama i bebama i da sad ovo trodnevna boljka -nece nista da naskodi mojoj bebi u stomaku... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se javim,sinoc sam se odjavila jer se Lazaru ono prosirilo po celom telu,a koleno mu se prosto naduvalo.Setila sam se da imam pressing,doduse u tabletama,pa posto nisam uspela da dobijem Halo bebu,zvala sam hitnu,gde mi je pedijatar rekao da mogu da mu dam 1/3,izmrvljenu.Hvala Bogu,posle jedno sat vremena,smirilo se i konacno je mukica uspeo da zaspi.Jutros smo bili kod nase dr,i ona je ubedjena da je koprivnjaca od trave.Nastavicemo sa pressingom jos neki dan,i livade cemo zaobilaziti jedno vreme,a kasnije cemo videti da uradimo alergo testove.Eto,mozda nekom,ovo nase iskustvo pomogne,ako neko primeti kod deteta osip koji svrbi,pojavljuje se u naletima i onda nestaje,i menja mesto,nek zna da je ova pojava specificna za koprivnjacu.I nije na odmet uvek imati pressing sirup ili nesto slicno za alergije,nikad se ne zna moze li da zatreba.Kod nas se srecom dobro zavrsilo,nadam se da nece da se ponovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.