Osip

odgovora

Objavljeno

Danka, ja ne vjerujem da je od mandarine, tada se osip najčešće pojavljuje oko guze(čmara) ili oko usta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Ivana hvala za seba med i mi koristimo,a za osip da li mislis ovu klasicnu kremicu sa kojom joj mazem lice,rukice?

Al ja se samo plasim da nije od neke namirnice...

ja sam ti vec napisala u postu da mi je dermatolog dala Seba med(kod nas u srbiji) na njuj je pisalo WUNDSCHÜTZ,znaci specijalno za to,u apoteci u Kv sam je kupila,sto znaci da ima i kod tebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam ti vec napisala u postu da mi je dermatolog dala Seba med(kod nas u srbiji) na njuj je pisalo WUNDSCHÜTZ,znaci specijalno za to,u apoteci u Kv sam je kupila,sto znaci da ima i kod tebe

Mislim da je ovaj osip kod nje totalno bezazlan.Kupicu taj seba med bas za ovakve slucajeve.

Sigurno ima i ovde.Sada joj mazem klasicnu seba med kremicu dok ne kupim tu.

Hvala vam devojke puno,puno,lepo sam je rekla da je dobar savet iskusnog bolji od nagadjanja dr,a i verovatno bi me ubedili da je od mandarine,a moja Januska je obozava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da se osip povleci.Al sad me nekako strah da nije od neke hrane.

Nekad ja se smrzavam ona je sva znojava,al na vreme sam shvetila da joj vrucina ne prija.I bas se cude kako je tako slabo oblacim,al evo skoro 9 m nikada ni najmanja prehlada.Samo nas neke alergije spopale.

Ivana hvala za seba med i mi koristimo,a za osip da li mislis ovu klasicnu kremicu sa kojom joj mazem lice,rukice?

Secerko kada povucem prstom beli,i hvala...

Al ja se samo plasim da nije od neke namirnice...

seba med za ojed i osip.. to je normalno.. maloj deci je uvek toplije nego nama..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazem joj seba med za ojede i osipe medjutim osip se svakim danom po mlkice siri,i to samo po prevojcicima.Drugarica koja je videla osip kaze da je od znoja,ali brine me da li je svrbi.Izgleda cu morati da je vodim kod dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazem joj seba med za ojede i osipe medjutim osip se svakim danom po mlkice siri,i to samo po prevojcicima.Drugarica koja je videla osip kaze da je od znoja,ali brine me da li je svrbi.Izgleda cu morati da je vodim kod dr.

Ako je od znoja nema nista bolje od tecnog pudera za bebe. namazes jednom i nestane. Mi za takve stvari koristimo Fissan baby, ne znam da li ih u srbiji ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada mazem seba med ako za koji dan nastavi da se siri moram je voditi kod dr.

Mislim da bi trebalo da joj radim alergo test.Inace ja sam alergicna na sve i svasta a vidim i ona je krenula.

Secer mozes li mi reci nesto vise o alergo testovima kod beba ako znas (u temi "Alergije")Kada,kako?Tako bi bila mirnija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada mazem seba med ako za koji dan nastavi da se siri moram je voditi kod dr.

Mislim da bi trebalo da joj radim alergo test.Inace ja sam alergicna na sve i svasta a vidim i ona je krenula.

Secer mozes li mi reci nesto vise o alergo testovima kod beba ako znas (u temi "Alergije")Kada,kako?Tako bi bila mirnija...

Danka, tako maloj deci rade testove na uzorku krvi. Dakle, ako postoji veći problem sa alergijom, vadi se detetu krv iz vene i radi se test.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka, tako maloj deci rade testove na uzorku krvi. Dakle, ako postoji veći problem sa alergijom, vadi se detetu krv iz vene i radi se test.

Hvala Kristal.

Moracu to da uradim,jednostavno da budem mirna a i zbog deteta.Jer znam kolike sam ja muke imala sa alergijama kao mala pa i dan danas,a jos uvek ne znam na sta sam alergicna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazem joj seba med za ojede i osipe medjutim osip se svakim danom po mlkice siri,i to samo po prevojcicima.Drugarica koja je videla osip kaze da je od znoja,ali brine me da li je svrbi.Izgleda cu morati da je vodim kod dr.

da nije ekcem u pitanju???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada mazem seba med ako za koji dan nastavi da se siri moram je voditi kod dr.

Mislim da bi trebalo da joj radim alergo test.Inace ja sam alergicna na sve i svasta a vidim i ona je krenula.

Secer mozes li mi reci nesto vise o alergo testovima kod beba ako znas (u temi "Alergije")Kada,kako?Tako bi bila mirnija...

Lepo ti je kristal rekla. vadi se krv. a nakon godinu dana mislim da moze i bockanjem na kozi.

mada ako je tako sitan sitan osip moguce da je znoj. probaj ti da namazes tecni puder za bebe da vidis da li ce se povuci. pogotovo sto kazes da je osip na prevojima, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da nije ekcem u pitanju???

Ekcem je prosao,sada smo na osipu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pedijatriska sestra nam je pogledala,kaze da je od pampersa,vrucine,znoja.Sasvim normalno cesto se javlja kod beba.Samo da mazem i to je to....kaze uobicajena pojava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pedijatriska sestra nam je pogledala,kaze da je od pampersa,vrucine,znoja.Sasvim normalno cesto se javlja kod beba.Samo da mazem i to je to....kaze uobicajena pojava

Ako je to, a ne pomogne ti Sebamed za tri dana, mazi joj Elocom uvece pred spavanje u tankom sloju. Trebalo bi da nestane posle 2 mazanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

akoje osip od znoja najbrze ce proci da nista ne mazes..mi sa tim kuburimo od rodjenja jer smo buckasti ..jedino ako vidis da se upali namazi tu bubuljicicu jodom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ona je malo buckasta i to joj se javlja na butinici po prevojcicima.Koliko sam shvatila i sestra mi rece da samo bude suva koza,ali ja mazem seba med za ojede i osipe vec tri dana i nema razlike,mozda se samo siri.Probacu ovo sto Jeja preporucuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je to, a ne pomogne ti Sebamed za tri dana, mazi joj Elocom uvece pred spavanje u tankom sloju. Trebalo bi da nestane posle 2 mazanja.

Da li je ovaj preparat potpuno bezazlen?Posto mazem seba med ali ne prolazi vec se samo siri.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama se to desava, ali nam seba med kremica uvek pomogne bukvalno za jedan dan. A kako izgleda taj osip?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama se to desava, ali nam seba med kremica uvek pomogne bukvalno za jedan dan. A kako izgleda taj osip?

Sitne male crvene peckice,po butinici i na prevojcicu iza kolena.Mazem seba med za ojede i osipe ali ne pomaze.Pedijatriska mi kaze da je od znoja,nista opasno,ali mene strah jer se siri svakim danom.

Secer u apoteci mi kazu"nismo ni znali da postoji deciji tecni puder"toliko o snadbevenosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka, da li ona nosi štramplice, da li znaš na šta mislim, zaboravila sam kako se to kod vas zove?

Iskreno, ja mislim da to nije ništa strašno i da će Elocom popraviti stanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka, da li ona nosi štramplice, da li znaš na šta mislim, zaboravila sam kako se to kod vas zove?

Iskreno, ja mislim da to nije ništa strašno i da će Elocom popraviti stanje...

Stramplice su ono iz jednog dela sa nastavcima za stopalo,a mozda mislis na hula hopke :lol: ,to ne nosi.Nista probacu taj Elocom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stramplice su ono iz jednog dela sa nastavcima za stopalo,a mozda mislis na hula hopke :lol: ,to ne nosi.Nista probacu taj Elocom.

licno ja ga ne bi koristila bez konsultacije s lekarom..a zasto jednostavno ne odvedes dete kod dermatologa?to ti je najbolji nacin da saznas da li je u pitanju znoj,ekcem ili stogod drugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je ovaj preparat potpuno bezazlen?Posto mazem seba med ali ne prolazi vec se samo siri.. :(

Mi smo od dr dobili Elocom kad je Petar imao 2 meseca. I kasnije, osip mu se pojavljivao kad su mu krenuli zubici(dvojke) isto na preponama i guzi, pa nam je opet savetovala Elocom. Ja ga uvek imam u kuci i sasvim je bezazlen ako ga koristis jednom dnevno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I luka i ja se se osuli i to po vratu , ali kao da nas je ujeo komarac ili nesto ili smo nesto pojeli..nije mi jasno sta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I luka i ja se se osuli i to po vratu , ali kao da nas je ujeo komarac ili nesto ili smo nesto pojeli..nije mi jasno sta!

Secer sad bi ja trebala tebe da tesim,a i nama treba uteha.Jani se siri da vise nisu crvene peckice sad se pretvorilo u pecate.Zakazali smo kod dr.

Kod vas verovatno moze biti ako ste oboje nesto pojeli.

Nista ne brini,sigurno nije nista opasno. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.