Osip

odgovora

Objavljeno

Treba nam pomoc!Neki dan sam otvorila ovu temu da mi se bebac probudio sa osipom,odnosno ujedom i bili smo kod pedijatra i dobili smo tecni puder na bazi mentola,medjutim to nikako ne prolazi,cak se danas i prosirilo,odnosno intenzivnije je crveno :( !Znate li mozda neki losion pprotiv ujeda komarca ili sl. koji mogu koristiti bebe do 6. mjeseci?Negdje sam procitala da moze Chicco-ov!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cek da nadjem onu kikovu olovku za ujede da vidim sta pise od koliko mes pa javljam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pise da moze od 0+ mes, znaci mozes

akoje u pitanju ujed

ako je ipak osip od vrucine ( sto iskreno mislim da je pre) onda ti nece pomoci, znam iz iskustva, moji reaguju na vrucinu samo tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pise da moze od 0+ mes, znaci mozes

akoje u pitanju ujed

ako je ipak osip od vrucine ( sto iskreno mislim da je pre) onda ti nece pomoci, znam iz iskustva, moji reaguju na vrucinu samo tako

Ma,definitivno ga nesto izujedalo,ali me izludi ,nikako da prodje! :( Hvala Ti puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne brini mom sinu je ujed od komarca na celu sa linijom kose trajao skoro mesec dana dok mi drugarica nije dosla sa sinom u posetu i slucajno imala tu olovku kod sebe namazala mom sinu i za 2h je proslo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cek da nadjem onu kikovu olovku za ujede da vidim sta pise od koliko mes pa javljam

e i mi to imamo,sada cu da mu namazem.zaboravila sam na nju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zemskice,Nikola mi ima osip od vrucine ispod vrata i vec danima ne prolazi!Koristimo onu intenzivnu Niveinu kremu i Kosili puder,ali nista specijalno ne pomaze!Ne znam vise sta da radim! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako...tri dana T, zatim prehlada...pa 10 dana Amoksicilin...i danas je dobio grozan(bar se meni čini) crveni osip po cijelom tijelu...jeste li bile u sličnoj situaciji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako...tri dana T, zatim prehlada...pa 10 dana Amoksicilin...i danas je dobio grozan(bar se meni čini) crveni osip po cijelom tijelu...jeste li bile u sličnoj situaciji?

Isto smo imali samo je Petar tada imao 7 meseci. Taj osip nije zabrinjavajuci ako ne traje vise od tri dana. Doktori to nazivaju 'klasicnom virusnom reakcijom". Nama se taj osim povukao za 2 dana. E, sad, Petru nije htela da daje nikakav antibiotik, pa je tada znala koliko je u pravu.

Jel Filip ranije uzimao Amoksicilin?.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena, prvi put je pio Amoksicilin, ali mi je čudno što je dobio 7 dana nakon konzumacije...

Uglavnom, kolegica mi radi na Infektivnom, u pitanju je Exantema subitum (Roseola infantum)...trodnevni virus koji prolazi sam od sebe...

Nadam se da je to...

Ubacujem sliku da znate o čemu se radi...

rozeola.jpg

Izvor: Internet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa,kako je bebac?Je li ima propratnih reakcija sa osipom(tempertura,razdrazljivost)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ništa, on je OK...ništa posebno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena, prvi put je pio Amoksicilin, ali mi je čudno što je dobio 7 dana nakon konzumacije...

Uglavnom, kolegica mi radi na Infektivnom, u pitanju je Exantema subitum (Roseola infantum)...trodnevni virus koji prolazi sam od sebe...

Nadam se da je to...

Ubacujem sliku da znate o čemu se radi...

rozeola.jpg

Izvor: Internet

Da, to smo i mi imali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da vidite Filipa...

x5h-P10500.jpg

Slikano prije dva sata...osip drugi dan...vidjećemo šta će biti sutra...Yelena, jel kod vas odjednom nestao ili postepeno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postepeno, ali u toku jednog dana.Prvo je nestajalo sa trupa, pa udova i na kraju sa lica, glave. Mislim da je to individualno. Vazno je da je on dobre volje, da ga ne svrbi nista i budi strpljiva jos sutra. Vrlo je moguce da ce se povuci tokom noci. Potpuno isto izgleda kao kod nas kako je bilo.

Naravno, ako se ne povuce ni sutra,prekosutra ga vodi kod lekara. Ja mislim da hoce jer ovo nema nikakve veze sa nekom alergijom na Amoksicilin, a opet da je neka alergija, obicno bude praceno svrabom, temperaturom. Ovako, cenim da je to sto smo ti rekle i tvoja drugarica i ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Filipa,i Teo je imao tako nesto samo u manjoj meri... Proslo samo od sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo se ne moze nazvati osip,ali tako izgleda.Samo na prevojcicu iza kolena i na butinici.

Male jedva vidljive crvene peckice.

Pojavilo se dan nakon sto sam dala mandarinu.

Ne mora da znaci da je zbog toga,ali ja povezujem sa tim i osecam krivicu zasto sam uopste dala.

Jos ne idemo kod dr dok vidim dalje stanje,jer kad odem oni ne znaju da mi kazu nista sto ja do sada nisam znala.....Samo znaju da prepisu recept,a ni to mi od njih ne treba.

Iskustvo sa tim je najbolji savet....???????????????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo se ne moze nazvati osip,ali tako izgleda.Samo na prevojcicu iza kolena i na butinici.

Male jedva vidljive crvene peckice.

Pojavilo se dan nakon sto sam dala mandarinu.

Ne mora da znaci da je zbog toga,ali ja povezujem sa tim i osecam krivicu zasto sam uopste dala.

Jos ne idemo kod dr dok vidim dalje stanje,jer kad odem oni ne znaju da mi kazu nista sto ja do sada nisam znala.....Samo znaju da prepisu recept,a ni to mi od njih ne treba.

Iskustvo sa tim je najbolji savet....???????????????

iskreno ne verujem da je od mandarine,nemoj da te grize savest i da jeste,jednom je morala da proba,inace Anja jee imala tako male crvene tackice proslog leta na prevojima samo,dermatolog mi je rekao "najverovatnije od vrucine" i dala mi je Sebamed kremu,znaci nista specijalno,i dan danas joj se pojavljuju ospe npr. od temperature... ipak prati situaciju pa ako se ne povuce za dva-tri dana ipak je odvedi dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sto od mandarine bre??!!! Pa onda bi sva grcka deca bila osuta....ovde se uvodi od sestog meseca pomorandza!!!

Nije od toga. A inace da bi znala da li je neki osip opasan ili ne, povuces prstom po njemu. Ako dok povlacis prstom osip nestaje, pa se opet javi , nije opasan. Ako dok vuces "ne beli", onda bi trabala kod dr da je vidi.

A kako izgleda taj osip? Da nije od znoja?Ili je gricnuo mrav kao onda nas pre 2 nedelje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sto od mandarine bre??!!! Pa onda bi sva grcka deca bila osuta....ovde se uvodi od sestog meseca pomorandza!!!

Nije od toga. A inace da bi znala da li je neki osip opasan ili ne, povuces prstom po njemu. Ako dok povlacis prstom osip nestaje, pa se opet javi , nije opasan. Ako dok vuces "ne beli", onda bi trabala kod dr da je vidi.

A kako izgleda taj osip? Da nije od znoja?Ili je gricnuo mrav kao onda nas pre 2 nedelje?

Provericu sutra za to,inace su bas male sitne crvene tackice na pojedinim mestima u skupu.Uglavnom ravno je kada pipnem nista hrapavo.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Provericu sutra za to,inace su bas male sitne crvene tackice na pojedinim mestima u skupu.Uglavnom ravno je kada pipnem nista hrapavo.... :(

Ako su sitne to je onda od znoja. A ne da li je hapavo ili ne, vec ako pritisnes i vuces prstom po osipu da li nestaje u tom momentu dok vuces?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako su sitne to je onda od znoja. A ne da li je hapavo ili ne, vec ako pritisnes i vuces prstom po osipu da li nestaje u tom momentu dok vuces?

Mislim da nestaje,primetila sam dok mazem.Moguce da je od znoja inace ne podnosi toplotu,cak i kada je minus napolju izlazimo bez hulahopki,spava skoro gola.

A ja danas nisam davala mandarinu pomislila da je od toga.

Ovo cu proveriti ujutru.

Jos sam sumljivo od hrane davala ribu i crvenu papriku,od belog luka ne verujem da moze...

Inace imala je ranije posle svakog kupanja,ALI nije bilo od kupke.Kupala sam je samo vodom 7 dana da bi dr dokazala da nije od kupke,praske,omeksivaca,kako oni tvrde.

Na kraju nisu znali sta je pa su zakljucili da je od Pavloviceve.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa vidis meni bi od svih ovih namirnica koje si nabrojala prvo riba pala na pamet, a nikad mandarina.

Ali ako je bas sitan osip, to je znoj.Samo prati da li se siri naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nestaje,primetila sam dok mazem.Moguce da je od znoja inace ne podnosi toplotu,cak i kada je minus napolju izlazimo bez hulahopki,spava skoro gola.

A ja danas nisam davala mandarinu pomislila da je od toga.

Ovo cu proveriti ujutru.

Jos sam sumljivo od hrane davala ribu i crvenu papriku,od belog luka ne verujem da moze...

Inace imala je ranije posle svakog kupanja,ALI nije bilo od kupke.Kupala sam je samo vodom 7 dana da bi dr dokazala da nije od kupke,praske,omeksivaca,kako oni tvrde.

Na kraju nisu znali sta je pa su zakljucili da je od Pavloviceve.. :lol:

takavo dete je i moj Luka. nikad nije pokriven koliko god da je i meni nekad malo hladno on i u snu vuce i kaze NE TEBA MI PEKIVAC... kao beba je imao osip i duuugo nas je pratio. od vrucine i znoja a on buca, po vratu se javljao. koristili smo sebu med za osip, uvek je i sad imam odlicna je !!!

cak sam mu u tom periodu i kupku kupovala seba med, volim njihove proizvode ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da se osip povleci.Al sad me nekako strah da nije od neke hrane.

Nekad ja se smrzavam ona je sva znojava,al na vreme sam shvetila da joj vrucina ne prija.I bas se cude kako je tako slabo oblacim,al evo skoro 9 m nikada ni najmanja prehlada.Samo nas neke alergije spopale.

Ivana hvala za seba med i mi koristimo,a za osip da li mislis ovu klasicnu kremicu sa kojom joj mazem lice,rukice?

Secerko kada povucem prstom beli,i hvala...

Al ja se samo plasim da nije od neke namirnice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.