Osip

odgovora

Objavljeno

Mojoj bebi je izasao osip na unutrasnjoj strani lakta i oko vrata od vrucine a ja nemam bas neko iskustvo sta raditi,pa ako mi neko moze reci sta da radim,da li samo da perem ili da namazem neku kremu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dete, imas ocito malu krofnicu :rolleyes: pa joj se od vrucine prevoji zacrvene.

I mojoj Emici se to pojavilo, najvise oko nogu, i evo uspela sam to da smirim (brzo se povuklo, u toku istog dana). Samo sam je dva puta u toku dana iznad lavaboa osvezila (ne mogu reci kupala), dobro isusila i namazala sa Pavlovicevom (a mozes i sa Sebamed kremicom, ako ima bas bas osetljivu kozu) prevoje i vec za par sati se smirilo. I evo i danas to koristim radi preventive.

Nadam se da ce i vama uspeti... Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame

Moja beba stara 4,5 meseca ima osip/ojed po ledjima i rucicama od vrucine.Tusiram je vise puta na dan ,ispiram hipermanganom i nista.Ojed je sve siri i siri.Da naglasim da je bebica lagano ubucena samo bodic i pampersica a i pored toga je non stop znojava.Hladimo prostoriju u kojoj je ona ventilatorom ali sve je bez ikakog efekta.Da li neka od Vas ima slican problem i kako ste ga resile?Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame

Moja beba stara 4,5 meseca ima osip/ojed po ledjima i rucicama od vrucine.Tusiram je vise puta na dan ,ispiram hipermanganom i nista.Ojed je sve siri i siri.Da naglasim da je bebica lagano ubucena samo bodic i pampersica a i pored toga je non stop znojava.Hladimo prostoriju u kojoj je ona ventilatorom ali sve je bez ikakog efekta.Da li neka od Vas ima slican problem i kako ste ga resile?Hvala!

I ja sam primetila istp to na mom bebcu juce,bas sam se zabrinula da nije neka alergija na jogurt jer mu uvodimo cvrstu hranu,ili omeksivac jer sam i to promenila,pomisljala sam da je mozda od toplote,i ja ga kupam i po 3 put na dan,oblacim ga bas lagano,samo atletsku majicicu i pelene,mazala sam ga Jhonsonovov kremom,ali se nisu povukli,sutra cu da pozovem pedijatru da pitam sta moze da se uradi,pa ako ne resis,javljam ti..

PozzzZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mom Aleksi se to danas pojavilo na pregibima tj na unutrasnjoj strani lakta, ali samo na jednoj ruci gde je bila brojanica, i na vratu (ima ogrlicu za bezbolno izbijanje zubica). Skinula sam i brojanicu i ogrlicu, i nista. Ako je od vrucine, pedijatar obicno nista ne savetuje, bar ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mojoj bebici se pojavilo malo na celu.Uzmite hidrokortizon i njime namazite bubuljice do sutra ce nestati,odlican je,bolji nego bilo koja krema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobra je i niveina krema sa cinkom,ali i hidrokortizon,sve zavisi od finansijske mogucnosti i od bebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tema vec postoji i danas je otvorena. "Ojed osip od vrucine".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala za savet,ja njoj koristim seba med za guzu od prvog dana jer ima osetljivu kozu.Danas sam joj prala i mazala ali joj nije jos proslo videcu sutra. hvala vam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i nama se to desavalo kad smo bili manji...postoji puder u tecnom stanju za bebe, marke fissan, ne znam koja marka ima u srbiji...posle jednog mazanja nestaje....bez brige inace.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam primetila istp to na mom bebcu juce,bas sam se zabrinula da nije neka alergija na jogurt jer mu uvodimo cvrstu hranu,ili omeksivac jer sam i to promenila,pomisljala sam da je mozda od toplote,i ja ga kupam i po 3 put na dan,oblacim ga bas lagano,samo atletsku majicicu i pelene,mazala sam ga Jhonsonovov kremom,ali se nisu povukli,sutra cu da pozovem pedijatru da pitam sta moze da se uradi,pa ako ne resis,javljam ti..

PozzzZ

Mi smo bile kod pedijatra i rekao nam je da je ispiramo hipermanganom,dok nam je drugi pedijatar rekao da cemo sa njim" odrati" bebcu kozu,vec kamilicom da je ispiramo.Njoj nije nista bolje,osip se samo siri.Ima ga sad i po licu i po nozicama.Ako saznas jos nesto javljaj.Poz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se Mina danas osula.Stalno jurca napolje,ne mogu da je zadrzim u kuci.Kada je bila beba klima nam je stalno bila ukljucena,tako da smo odlicno prosli,ni jednom se nije osula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bebca kupam barem 2 put mesecno sa hipermanganom,kao neka prevencija,ali moram ti reci da mi je ipak pomogla ona krema Johnson's baby naturals,namazala sam ga 3 put,i evo danas vec nema nista,uglavnom sam tu kremu koristila od njegovog rodjenja,kad god mu negde malo pocrvenelo,ja mu namazem i odmah prodje,inace ima jako osetljivu kozu.mislim da ce i tebi pomoci ta krema,mnogo je dobra..

PozzZz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas bili kod pedijatra posto nam se pojavio osip- sitne bubuljicice po grudima, ledjima, rukicama.. Doktorka nam je rekla da je to od vrucine i da se danas i juce javilo oko pedesetak beba sa istim osipom. To je normalno za ovakve vrucine. Eto, javilo se i nama, a bebac je po ceo dan go, samo pampers i majicica na bratele. Tako i spavka. Rekla nam je da mu mazemo krecno mleko sa mentolom (prave ga u drzavnim apotekama), a moze i da se kupka sa malo razblazene zalfije. Ja sam mu malopre namazala krecno mleko, pa videcemo. Kad bolje porazmislim, tako je i moja majka bratu i meni mazala, dobro je i protiv komaraca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazalost, ponovo aktivna tema....Aleksi se ponovo javio osip, sad jos vise, danas zahladilo pa se povukao.

Bila sam veliki protivnik klime, medjutim, posustala sam, i u utorak nam stize. Prosto ga ne mogu gledati kako se pati na ovoj vrucini... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

MOja devojcica posle visoke temperature koja je trajala tri dana ( isla i do 39 )je dobila osip po kozi, bili smo kod dr i ona kaze da je virusno.

Ima li neka mama iskustvo sa ovim osipom?

Hvala, POZDRAV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo nije pravi mozda odgovor za tebe,ali podsetilo me na nasu situaciju...Jednom smo samo imali situaciju kad je moja devojcica dobila osip,kkoji se relativno brzo sirio.Odvela sam je kod lekara,koja je utvrdila dijagnozu....sarlah.Usput je rekla da je moguca pojava temperature,bol u grlu,sto ona nije imala.Jedini simptom je bio osip.

Ne verujem da sam ti puno pomogla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MI SMO IMALI POSLE TEMPERATURE OSIP,I POSLE PADA TEMP.PA JOS 2/3 DANA,SVE SE POVUKLO.KUPALI JE NORMALNO,NISMO JE MAZALI SA KREMAMA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksi je to bilo pre bar nedelja, virusna rekacija, dala mu tecni puder Mixtura alba i samo jednom namazali i proslo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi smo imali takav problem... rekli su nam da je to normalno i da će proći samo od sebe... dr je rekla da možemo da mažemo kremu pantenol... i stvarno je prošlo posle 2-3 dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Lea je imala taj osip sa 16mes. uz 2-3 dana temp.bez drugih simptoma...povuklo se samo od sebe u roku od par dana,mada su joj dali antibiotik iako su krv i urin bili uredni :angry: a meni bilo frka da joj ne dam (sta ako...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros smo se probudili sa crvenim tackicama iza uveta po rukici i na butini...Bili smo kod pedijatrice i dobili smo tecni puder na bazi mentola i po njenom strucnom misljenju,prije da se radi o ujedu nekog insekta,nego o alergiji s obzirom da bebu dojim...Imate iskustva u slicnom...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros smo se probudili sa crvenim tackicama iza uveta po rukici i na butini...Bili smo kod pedijatrice i dobili smo tecni puder na bazi mentola i po njenom strucnom misljenju,prije da se radi o ujedu nekog insekta,nego o alergiji s obzirom da bebu dojim...Imate iskustva u slicnom...?

Da joj nije bilo vruce? Obicno takav osip izadje i od vrucine, a taj puder ga samo isusi, i preko noci se povuce. Moguce da je insekt, ali mi je cudno na vise mesta :(.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imali smo prije toga osip od vrucine,ali ovo definitivno nije,vise me podsjeca na kapilare,ali vidjecemo sta ce biti...skroz mi cudno djeluje... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.