Kolica za bebu

odgovora

Objavljeno

E da,zove se bugg board i nešto je nalik ovome,al nisam videla kod nas.Malo je glomazno.

buggy-pod.jpg

I za nešto starije dete...

BuggyBoard-1.jpg

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, koliko sam ja videla, taj dodatak kosta kao i neka skuplja kolica :wacko:

Fox, evo ti orijentacija: Anita sa skoro 2 godine jos nema ni 12 kg a Luna sa 3,5 ima oko 17 ;) S tim sto je Luna jos sa godinu dana imala oko 12 kg. Znaci tesko ce ti dete od godinu dana imati 13 kg a dete od 3 godine moze imati 15 (pretpostavljam da ce Anita biti jedno od te dece). Jedino sto nijedno od moje dece nije htelo dugo da sedi u jajetu-to sto ide do 13 kg-jer im je bilo zanimljivije da budu u sedecem polozaju kad su naucile da sede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, koliko sam ja videla, taj dodatak kosta kao i neka skuplja kolica :wacko:

A jel?Onda je bolja ova moja improvizacija :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel?Onda je bolja ova moja improvizacija :lol:

A je l' neces bebu u pocetku nositi u marami a Sofiju u kolicima? Tako sam ja sa devojcicama. A posle bih stavila Anitu u kolica a Lunu njoj medju noge pa sam ih tako gurala, i jos uvek to nekad uradimo, kad se obe umore :D
andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A je l' neces bebu u pocetku nositi u marami a Sofiju u kolicima? Tako sam ja sa devojcicama. A posle bih stavila Anitu u kolica a Lunu njoj medju noge pa sam ih tako gurala, i jos uvek to nekad uradimo, kad se obe umore :D

Hoću,al da imam i plan B.Znaš,kod nas je jako vruće,a kad se beba rodi očekujem tropske vrućine,pa se plašim da se ne uparimo u marami.Videću kako ide stvar,ako je baš baš vruće bebi,bolje prvi mesec dok ne zahladni ovu varijantu.

Mada ja sad nešto pričam,zamišljam,a na kraju će biti kako nam bude najlakše.

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine,ušuškaces ga lepo i nema problema ;)

Mi od kad smo dobili SmarTrike ,koica ne koristimo. Dok je lepo vreme,odmaraju ;)

Ps. Mi se još vozimo u jajetu ;)

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da se nadovežem na kilažu deteta-moj sestrić sa 18 meseci ima 15kg, sa 12meseci je imao oko 12....ljubi ga tetka, ja sam imala 14kg kad sam imala godinu dana :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo AS bas dosta koristili i u voznji i u kuci. Tu sam ga uspavljivala, ljuljala, hranila, sve dok nije poceo lepo da sedi i da sam izlazi iz njega. Moja kolica imaju preckicu ili kako se vec to zove za starije dete, da stoji, ali mislim da sad vecina kolica to ima.

Magarence voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prodajem Kunert Silver koica 3u1 siva sa cvetovima

Delovi: ram, kolevka, sportski deo, auto sediste. U setu idu jos 3 navlake za posebno za svaki deo + mamina torba + mreza protiv insekata i zastita za kisu (kabanica).

Kolica se koriste od rodjenja do 3 godine starosti, odgovara najvisim evropskim standardima- BS EN 1888:2003

Ram: 9.5 kg iz visokokvalitetnog aluminiuma, lako se sklapa. Tockovi se skidaju na dugme. Ima centralnu kocnicu, prednji tockovi su rotirajuci, po mogucstvu se mogu blokirati.

Kolevka: 77x35cm. Moze da se koristi od rodjenja do 6 meseci starosti, u zavisnosti od napredovanje deteta. Velika, komfortna udobna i za duge setnje i za kucnu upotrebu kao kolevka, moze biti fiksna a moze i da se ljulja.

Sportski deo: deo za sedenje 47x36cm, lednji deo mose da se stavi u vise polozaj do 175 stepeni. Drzac za noge isto moze da se podesi u 4 polozaja.

Auto sediste: 0+ (od 0 do 13kg) nosi oznaku ECE R44, to znaci da je proizvedeno u skladu sa strogom zakonskom i bezbednosnom regulativom Evropske unije.

Svaki deo posebno moze da se montira na ram sa obe strane.

Mi smo ih koristili samo 6 meseci,očuvana su,čista,neoštećena.

U garanciji su do decembra 2014.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cokavac bolje stavi post na Mali Oglasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo dvoja kolica,Giordani i Esprit,kupljeno u Aksi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo AS bas dosta koristili i u voznji i u kuci. Tu sam ga uspavljivala, ljuljala, hranila, sve dok nije poceo lepo da sedi i da sam izlazi iz njega. Moja kolica imaju preckicu ili kako se vec to zove za starije dete, da stoji, ali mislim da sad vecina kolica to ima.

Ja sam cula da ne treba dugo da bude u tom jajetu, maximum 2 sata?! :wacko: Molim vas ispravite me ako nisam u pravu. I mene zanima posto planiram da koristim to jaje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam taman mislila da sam odabrala kolica

Ja to tako svakog dana...i ne samo na kolica nego za sve zivo vezano za bebu...

Sad pored chicco multiway i chicco simplicity gledam i hauck duo i graco duo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula da ne treba dugo da bude u tom jajetu, maximum 2 sata?! :wacko: Molim vas ispravite me ako nisam u pravu. I mene zanima posto planiram da koristim to jaje

Pa sta znam, nisam nikad nesto merila vreme, tu sam ga ljuljala dok zaspe, ali sam ga uvek prenosila u krevetac da spava jer se znojio jako, stalno mu je kosica bila mokra od peskira koji sam drzala ispod njega, a i lepse mi je spavao u krevetcu. Dnevno je sigurno provodio duze od dva sata u AS, a u kontinuitetu mozda i nije, nije nikada bio toliko dugo dobar :lol:. A citala sam da prilikom voznje kolima treba praviti pauze na svaka 2h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde sve u NS vredi gledati kolica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde sve u NS vredi gledati kolica?

Aksa ima veliki izbor, tamo pogledas modele i isprobas ih, onda na netu uporedis cene i tako odlucis gde ces da kupis....

Magarence voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde sve u NS vredi gledati kolica?

Aksa, Menda u Merkatoru, Vrabac

Magarence voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aksa ima veliki izbor, tamo pogledas modele i isprobas ih, onda na netu uporedis cene i tako odlucis gde ces da kupis....

Mudro! B)

Tako će i biti. Da ne moram po ovoj vrućini da se šetam po gradu.

Maki-D voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, ja za precku smatram onu sipku ispred bebe.

Ovo:

http://www.chicco.rs...... �� &kat2=47

A jedina kolica, koliko sam upoznata, da mogu da se kombinuju rucke plus precka za rucke su ova

http://www.encimenci...a&kat=4&sn2=270

pa kome kako odgovara ;)

Ja sam dobila kolica kao ova na drugom linku samo su plavičaste nijanse. Lagana su, sklapaju se u kišobran (lako će mi biti i u stanu i u kolima), deo gde se sedi-leži se okreće ka i od tebe, i ima taj nastavak koji se doda između ručki da mogu i jednom rukom da se guraju.

AS sam dobila ovakvo (ne baš ovaj model ali jako liči) http://www.encimenci...r&kat=4&sn2=280

Za jako malu bebu podesi se u položaj da beba bude kao i u jajetu (i montira suprotno od smera kretanja kola), a kasnije, kada beba kreće da sedi, podiže se iz tog položaja u sedeći, i može se okrenuti ka smeru kretanja kola.

Jaje koje bih mogla da dokupim za ova kolica, samo za sebe ima više od 3kg (a i košta 10000), tako da se pitam kako bih ja i koliko dugo mogla da iznosim dete iz kola u njemu.

I ja sam gledala u Aksi milion modela, i prvo na šta sam obraćala pažnju jeste težina kolica i što su skuplja, lakša su :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inglesina ili Peg Perego? Toliko su slični i cenovno i u kvalitetu, da stvarno ne znam šta bi presudilo u izboru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo Peg Perego Pliko Switch Compact denim 2012, jako sam zadovoljna, mozda da uporedis tezinu kolica ako zivis u zgradi mnogo ce ti znaciti da budu laksa.

Magarence voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, baš taj model mi se jako dopao.

Inače imam liftove i prilaze svuda u okolini. Koje su još moguće situacije gde moram da podižem kolica? Ivičnjaci, prodavnice? Je l težina problem kada se podiže samo tako na kratko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inglesina ili Peg Perego? Toliko su slični i cenovno i u kvalitetu, da stvarno ne znam šta bi presudilo u izboru.

Pazis na tezinu kolica, gledaj kolika je korpa ispod ( kad ides na pijacu i u radnju uvek fali mesta), da li se rucke premestaju ili sediste okrece i tako to..... kako se kolica sklapaju i rasklapaju.....

Magarence voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve sto je Maki D je navela je jako vazno, a ova moja kolica sve te "uslove" ispunjavaju :) . Generalno su lagana za rukovanje, a stabilna i laka za odrzavanje. Korpa se okrece sto je meni bilo jako vazno u prvih par meseci, rucke se podesavaju po visini. Navlaka za noge i kisu takodje znace. Teska su oko 11kg, nije to strasno za par stepenika, pa i sad nekad kad moram prenesem ga zajedno sa kolicima za cas, ali to su bas retke situacije. Idi u neku radnju i isprobaj ih, tako sam i ja uradila. Nasla ih na netu, otisla u radnju provozala, videla sta i kako i kupila.

Magarence i Maki-D volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ićićemo danas da probamo uživo. Inglesina Zippy i ovaj Peg Perego su gotovo identični. PP je samo kilogram teži. Sve poželjne karakteristike su tu. Samo još da vidim kako to deluje pod rukom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.