Kolica za bebu

odgovora

Objavljeno

A jel korisna ta sipka ispod bebe?

I da li je bitno da je podesiva po visini? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox, ne znam kakvu ti to zimu predvidjas, vec te zamisljam kako vozas bebu po Sibiru :D

Svaka kolica ce ti koristiti i zimi, cak i da nemaju ni dunjicu (a vecina ima) bebu ces ususkati u skafander, pokriti cebetom i slicno..ako bude zima kao prosla, neces ni koristiti mnogo dunjicu..ja nisam ni skafander suskavi koristila uopste, nije bilo potrebe, samo jedan plisani skafander..

Voljena žena, Megi. i Fox volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox, ne znam kakvu ti to zimu predvidjas, vec te zamisljam kako vozas bebu po Sibiru :D

Ahahahah, ma preterujem, pusti me ludu :lol: ..

A i nista ne znam, skroz sam glupa za ovu tematiku.

Inace tek danas sam naucila razliku izmedju svedskih, tetra i onih trecih platnenih fensi pelena(coki loki) do popodneva ni tu nisam znala sta je sta...

Ubija me ova izgubljenost :(

Imam ogranicen budzet, nemam sta od koga da dobijem, i zato ne smem da pogresim u izboru odredjenih vecih stvari (kolica, krevetac, autosediste tj jaje) jer sam ga onda da ne kazem sta <_<

Hellen, jako koristan tvoj post iznad! :)

anisoptera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao fox, u potpunosti te razumem. mi takođe imamo veooooma ograničen budžet, iskreno, malo me i frkica hvata, hoćemo li imati za sve :wacko:

sva sreća krevetac imamo, stari mmov koji je u odličnom stanju, samo ćemo ga ošmirglati i prefarbati, ali gde su dušek, kolica, auto sedište, komodica....

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se pitate da li je korisna ona rucka ispred bebe, mi imamo kao pult mali gde moze da stoji flasica, da mu se daju neke grickalice da uzima, neretko se drzi za to, a nekada i zaspi pa se na to nasloni. Nama je bas korisna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Komodica je meni zavrsila sjajan osao, ali ja nisam imala nista prazno gde bih drzala sve njegove stvari, a pult za presvlacenje mi uopste nije trebao, nisam ga ni kupovala, presvlacila sam ga i dalje ga presvlacim na krevetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Komoda je zgodna za presvlacenje posto se ne savijas, meni mm napravio visoku pa tu stoji pult za presvlacenje...a i trebale su mi fijoke za njene stvarcice...nije neophodna, ali onda nadjite nesto visoko gde cete presvlaciti bebu, jer ako to budete radile presavijene (na krevetu recimo) otici ce vam ledja samo tako..iovako bole ledja posle porodjaj...ups ovo je sad off topic :D

Megi. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni bi ledja otpala bez komode. Ja imam neki ogroman drveni sanduk za posteljinu koji sam htela da liferujem...Medjutim jezivo jeftino sam kupila to postolje za prepovijanje i stavicu na taj sanduk i ne pada mi na pamet da se savijam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam pod preckom mislila na ovo sto je respect stavila, zato sam napisala da se M stalno drzi za to dok se vozi. Komodu sam kupila bez kadice i bez podloge za presvlacenje da bi mu je kasnije uklopila sa namestajem u njegovoj sobi, a podlogu sam kupila posebno i bas mi znaci, cuva ledja. Moja kolica imaju dve rucke i stvarno nema sta ne okacim na njih kad idemo u nabavku, pijacu, radnju...

Da kazem i za kadice sa postoljem, nama je uvek namestena jer ima mesta u sobi, a samo tako mi je znacilo sto ima anatomsko dno, pa se nisam bojala da ga kupam kad je bio jako mali. a opet na dovoljnoj visini je da se ne savijam. Sad vec sedi i brcka se, ali i dalje je koristimo. Sad sam off, ali moram reci :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Off ili ne, ovo nama buducim mamama neznalicama mnoooogo znaci :)

Budicemo se nocu da dojimo, umorne cemo biti, znaci sve sto nam olaksava i dobro je znati da je to sto nude u prodavnici tu da resi problem a ne samo da izgleda dobro na reklami :lol:

anisoptera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da, ali mislim da postoji tema o tome... A ima i ona nova, saveti za mlade mame :D

Ja sam Vuka od sestog meseca kupala u sewdecem polozaju a kadicu stavim u veliku kadu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da, ali mislim da postoji tema o tome... A ima i ona nova, saveti za mlade mame :D

Ja sam Vuka od sestog meseca kupala u sewdecem polozaju a kadicu stavim u veliku kadu...

I opet se moras saviti preko kade. Nije to za mene, ja sam zena u godinama -_- , a i nemamo kadu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja jedva kosu operem tako savijena preko moje kade, kad treba da ustanem drzim se za krsta i trudna i ne trudna...Postolje, kadica i ajd cao...

Nanny i anisoptera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cure, meni je mnogo znacilo sto sam spisak iz akse, cini mi se, presla sa svojom sestrom i ona mi je objasnila sta cemu sluzi i koliko je njoj (troje dece) sta koristilo. pola stvari sam otpisala. komodicu nisam kupila niti taj pult za presvlacenje jer u spavacoj nemamo mesta za to, a svakako ne koristimo njegovu sobu jos. presvlacimo ga uvek sedeci na krevetu. ako nemate para za sve, onda te neke stvari koje nisu neophodne treba otpisati. bolje je da dete ima kvalitetno sediste nego komodicu.

a kolica smo kupili kad je mali imao skoro mesec dana. samo gledajte da budu sto laganija.

Fox, respect i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako mislis na ovu ravnu korpu kao kolevku, naravno da moze to je ravno. Mada su mnoge majke rekle da je nepotreban taj dodatak. A to za AS na 2 sata, ne znam, moja je bila i duze, sto u voznji sto u setnji, tako da..

Magarence voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Magarence, korpa ce posluziti par puta ako je beba kao moja, drugim recima ako ima jake grcice i nece da lezi u kolicima. Dvaput smo iskoristili nasu, zali boze para. Ja sada, iz ove perspektive, nikad ali nikad ne bih dala sedamdeset i kusur hiljada za kolica, ne zato sto bih da stekam na detetu, naprotiv, nego zato sto nema potrebe i ima toliko stvari koje bih bebi priustila za tu razliku do nekih sasvim dobrih, a jeftinijih kolica.

Ivanica85, Hellen, Megi. i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to za autosediste je dezinformacija koju je nama prodavac u aksi prosuo. :rolleyes: i onda smo mm i ja, mucenici, u periodu grcica kad ga vozimo da bi se smirio, kad se uspava i vratimo se kuci vadili ga iz sedista, jer je, jel, lose za bebu. sto je njega naravno budilo. umesto da ostavimo dete da se odmori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A što se tiče položaja: Nulti položaj je potpuno ravan, je l tako? A zašto onda većina kolica koja su za 0+ i u početnom položaju ima neki mali nagib? Može li to bebi da smeta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A što se tiče položaja: Nulti položaj je potpuno ravan, je l tako? A zašto onda većina kolica koja su za 0+ i u početnom položaju ima neki mali nagib? Može li to bebi da smeta?

Nagib, tj. odredjeni ugao u odnosu na tlo, nece da smeta uopste, sve dok je beba na relativno ravnoj podlozi. Kazem relativno jer uvek ces staviti neko cebence ili jorgancic ispod da bude mekse, pa sad koliko je to stvarno ravno nikad ne znas... Ali nagib je, stavise, sasvim pozeljan da bi sitoj bebi bolje "sela" klopa. Preporucuje se i ispod duseka od kreveca da se stavi neka debela knjiga da se isto dobije kosina.

Magarence voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno


  • Kolica: Namenjena je deci od rođenja do 3 godine (0-15kg)

  • Graco Auto sedište Junior Baby
  • Namenjeno je deci od rođenja do 12 meseci, odnosno do 13 kg

Jel moze sad neko da mi objasni posto ja nosim musko dete....(zbog krupnoce govorim) ako je do godinu dana 13. kg na koju foru je do 3. godine 15 kg?

Nesto mi tu racunica smrdi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Fox...pazi moja ce uskoro dve napuniti a ne verujem da ima tih 13kg sto kazu za dete od 12 meseci. Od godinu dana, ne dobijaju bas toliko na kilazi, vise idu u visinu mozda zbog toga. Mada opet zavisi od deteta. Nemam drugo objasnjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kupila ova Bertoni kolica.Mogu Sofiju da stavim na ovu prečku napred,već sam probala,a beba da leži u kolicima.Nisam htjela kupovati za blizance,previše su mi glomazna,a ona definitivno ne može još uvijek bez kolica.

A ima neki dodatak za starije dete na nekim kolicima,to sam videla kod nekih stranaca na moru,super je.Nego,nisam videla kod nas inače bih to kupila.A to za kilaže nemam pojma,ja to ni ne gledam.

bertoni-kolica-city-black-red-poppies_t504a2f454a4de.jpg

andisam i Smey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.