Kolica za bebu

odgovora

Objavljeno

mi imamo opciju 1 samo sa tri tocka,i mogu ti reci da su odlicna,i da kao sto rta rece trazi kolica sa jednom ruckom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice pogledaj recimo ova KLIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, ova su kolica ista kao i moja samo sto su na 3 tocka ... koja ima je cijena bas me interesuje (u eurima molim te :D ) pošto su BUKVALNO ista, iste opcije imaju (pogledaj na prethodnosj strani)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elem, setih se još nečega. U slučaju da ideš sama negde kolicima - nema šanse da ih sama slopiš (ja barem nisam uspela)

Sada pričam o peg peregu na 4 točka. Ja sam bila užasan protivnik tih na 3 točka, grozna su mi bila, ali sad uviđam da su možda ipak bila bolja. Veći točkovi = manje truckanje. Plus se ta na 3 točka čini mi se lakše sklapaju. Što se tiče težine - rekla si da nie problem (meni svakako nije problem, umem da nosim kao mazga)

Dakle ono što ti je bitno

1. jedna drška (da možeš jednom da upravljaš, drugom pričaš telefonom, jedeš sladoled bla bla bla)

2. veliki točkovi (bilo koji off road - potresi mozga)

3. podesiv suncobran (ili da ga kupiš posebno) ono što sva kolica imaju je ok dok beba samo leži - čim počne da sedi i da se savija - komplet je na suncu

4. JAKO BITNO - da možeš da okrećeš ručku i pri tom ne govorim o AS koje može da se montira ovako ili onako, bitno je da ručka može da se pomera kad ostanu sama kolica. Ne toliko zbog sunca koliko zbog vetra, koliko puta smo mm i ja vukli kolica unazad jer vetar zaduva kao nenormalan

Evo jedna koja su ok, ali su samo kolica - bez duboke korpe i AS (jajeta) - ručka se pomera sa obe strane

pfn-caruci.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je do sada kupovina svega za moje zlato pravo uzivanje, dok nismo poceli da gledamo kolica :angry: Milion modela, milion saveta, te treba da ima ovo, ne treba ti ovo, te 3 u 1, all in one, bla bla, cene od 10.000 - 100.000... I taman kad sam pomislila da sam nasla idealna, sa vecim tockovima, rucka se prebacije, dobijes i nosiljku za bebu, Esprit Sunshine Girl i jos nisu ni skupa ( u odnosu na neka ) oko 25000... i spremimo da se odemo sutradan kad mm dodje s posla da ih uzmemo, kad on dolazi onako pokunjen i kaze mi da je nasao na nekim forumima da kazu ljudi da tockovi brzo ( u roku od par setnji ) OTPADAJU ?! ... tako da se nasa agonija nastavlja... i dalje trazimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice..mi imamo klasična PEG PEREGO sa 4 točka, po meni se lako sklapaju...ali nekako mi se sviđaju sa 3 točka...ma ja sam sada za varijantu ništa preskupo i prekomlikovano. Mi smo sa godinu dana F prebacili u kišobran kolica a ova spremili jer su mi glomazna za vući kada on ne želi na duge relacije. Tako da je moj savjet obična PEG PEREGO. Sjetićeš me se sljedeće godine negdje na ljeto kada ti bude muka nositi ta velika kolica....obična kišobran ZAKON!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice..mi imamo klasična PEG PEREGO sa 4 točka, po meni se lako sklapaju...ali nekako mi se sviđaju sa 3 točka...ma ja sam sada za varijantu ništa preskupo i prekomlikovano. Mi smo sa godinu dana F prebacili u kišobran kolica a ova spremili jer su mi glomazna za vući kada on ne želi na duge relacije. Tako da je moj savjet obična PEG PEREGO. Sjetićeš me se sljedeće godine negdje na ljeto kada ti bude muka nositi ta velika kolica....obična kišobran ZAKON!

Naravno, potpuno isto prica. Peg Perego uvek, ali bez one korpe za novorodjence, samo jaje za auto, jer je ta korpa totaln nepotrebna, osim ako neko zeli da baca pare.

A u kisobran smo presli i pre nego napunimo godinu dana i to je zakon :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato i kažem: MAME NE ZAMARAJTE SE SKUPIM KOLICIMA, ručkama, točkovima i ostalim. Najeftinij kišobran i voziiii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato i kažem: MAME NE ZAMARAJTE SE SKUPIM KOLICIMA, ručkama, točkovima i ostalim. Najeftinij kišobran i voziiii

meni nije jasna jedna stvarcica, ako pishe da su kolica za decu od sest meseci a imaju sva tri ili cetiri polozaja, znaci postoji lezeci, u cemu je stvar? zashto ne bi mogla da ih koristim od nula do sest?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni nije jasna jedna stvarcica, ako pishe da su kolica za decu od sest meseci a imaju sva tri ili cetiri polozaja, znaci postoji lezeci, u cemu je stvar? zashto ne bi mogla da ih koristim od nula do sest?

ma mozes ga koristiti i od nula meseci, ne znam jedino zbog udobnosti,i stabilnosti, jer beba je mala i laka, mada svi kupuju ona meklaren kolica vec od 0 meseci koja su kisobran kolica.

Mi ova chicco kisobran kolica sto imamo vec dve ipo godine ih drndamo ovde po trotoarima, rupama, 2 letovanja, ne znam koliko sve ne putovanja i jos vek su citava i super su. Tako da ako se iko pita koja kosobran kolica da uzme, uvek cu preporuciti samo to. Em imaju lezeci polozaj, em navlaku za noge, navlaku za kisu.A i ovako su super izdrazljiva.Iako ja ne volim chicco, jer sve mi se nekako njihovo kroz iskustvo pokazalo kao jako lose, ova kolica su nesto najbolje...

E mogli bi da me plate za ovakvu reklamu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, potpuno isto prica. Peg Perego uvek, ali bez one korpe za novorodjence, samo jaje za auto, jer je ta korpa totaln nepotrebna, osim ako neko zeli da baca pare.

A u kisobran smo presli i pre nego napunimo godinu dana i to je zakon :)

Imamo Peg Perego 3 u 1, Pliko3 model i stvarno su super! Moram napomenuti da se kosara isplati ako putujes sa djetetom, jer onda bebi sluzi i kao krevetic! Meni je jako bila kosrisna i pogotovo zimus u Zagrebu je bilo jako hladno, a kosara je jako zasticena i bez obzira na vjetar ili niske temperature u njoj je djetetu uvijek toplo. Jedini problem je taj sto moj mali ju je prerastao vec sa tri mjeseca, a ona je predvidjena za djecu do 6 mjeseci! Vjerojatno talijansku djecu! hahahahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Donekle se slazem sa Filipom da su kisobran kolica zakon, ali je isto jako bitno u cemu vozimo tek rodjenu bebu. Ja nisam moje dete stavljala u jaje do 3. meseca, a ni tad nije puno vremena provodio u njemu. Zato mi je bilo bitno da imam onu ravnu, veliku nosiljku, za koju svi kazu da je nepotrebna. Nismo je dugo koristili (malo vise od 2 meseca i prerastao je), ali sam mislila da je to najbolje za njegovu kicmu. Sad kazu da je to jaje najbolje, svejedno, ko kako misli, ali jako je bitno da tako male bebe budu u dobrom, cvrstom sedistu u svakom momentu, pa i u kolicima. A kad pocnu da sede, vec mogu da lete u kisobranu, pa jos od godine dana u onaj najobicniji, sto je Filipa stavljala, ma milina!

Sad, nisam pametna koja kolica izabrati, ali ja bih gledala da ili da imaju ravnu nosiljku ili jaje koje se montira na kolica, zbog prvih meseci. Ako je vec jaje u pitanju, ono (bar nama) nije mnogo sluzilo za kolica, posebno kad je bebac poceo da sedi u smeru voznje. Mozda sto malac nije bas voleo da sei u tom jajetu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sunshine, ni nama nije slusilo to jaje puno a ni kolica moram priznati, jer luka nije hteo u kolicima uopste kao beba. maksimum 5 minuta. ja sam se stalno zezala 'prodajem kolica slabo koriscena' kad izadjemo da setamo a ja guram kolica, a luku nosim u rukama :lol:

tek kad je poceo da sedi, smo poceli po 20 minuta da koristimo kolica. ali zato kad samo kupili kisobran, znali smo i po 2-3 sata. i dan danas ih koristimo kad idemo negde na duge staze :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nekoliko mjeseci provela istražujući kolica po netu, čitala forume, čak sam znala zaustavljati na cesti ljude koji imaju kolica koja bih ja htjela, da ih pitam za iskustvo...

Stvarno nepotrebno, što tek sada vidim. Peg perego zadovoljavaju sve kriterijume, od tek rođene bebe pa nadalje.

fl4-PB1800.jpg

391-Fotogr.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bas su lepa. u zdravlju da ih vozite :)

Hvala, prolece je pred nama i jedva cekamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ja i dalje ne mogu da se odlucim, sutra idem da ih kupim, ali koja????

top-Chipol.jpg

dbd-pooky-.jpg

4q1-caruci.jpg

Uzivo su nijanse malo drugacije....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja glasam za druga i treca. A to je izbor samo baziran na estetici :)

Ali ako moram samo jedno da kazem, onda druga slika :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Medena su mi ona sa pingvinom :)

Ali ne znam ovako koliko su koja cvrsca u odnosu jedna na druga, ja sam u radnji poredjala par kolica, provozala, sklopila-rasklopila, pa ih tako najbolje uporedila, te ti savetujem isto :) Jes da sam smorila prodavacicu al sta cu prvi put kupujem tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Medena su mi ona sa pingvinom :)

Ali ne znam ovako koliko su koja cvrsca u odnosu jedna na druga, ja sam u radnji poredjala par kolica, provozala, sklopila-rasklopila, pa ih tako najbolje uporedila, te ti savetujem isto :) Jes da sam smorila prodavacicu al sta cu prvi put kupujem tako nesto.

Uglavnom su iste konstrukcije, ista je firma :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barbarice uglavnom nikako prva, jer ova drska gore ovako spojena zna da bude bas neprakticna. Mnogo je prakticnija ova na drugim i trecim kolicima.Bar meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

barbarice druga ili treca..ali moj favorit od pre su jos treca :) javi sta ste izabrali...:)

Izabrali smo treca... Jeeeedva sam ih nasla , sve prodato, sad samo novi modeli, koji su mi sranjce... Ova prva su lepa, ali preeeeeeeeeeteska, i ogavne tockove imaju, ko traktor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo dobili velika komforna hauck sa tri tocka. kod trotockasa ne volim to sto onaj kraj za noge dodje kao trougao i deluje mi bezveze kako deca drze noge, kad su malo veci, noge bukvalno skupljene (mislim na stopala), ali nasa su imala ravno i siroko postolje za noge. medjutim, jako su teska a mi u stanu tad na 3 spratu bez lifta, vozili juga a ona i kad se sklope zauzimaju gooooomilu mesta, tako da su zavrsila kod mojih i tamo nam dobro dosla.

koq-DSC019.jpg

5wr-DSC023.jpg

posle smo kupili Neo Nato. vidim da ih niko nije spominjao a meni su stvarno odlicna. jeste da se drska ne okrece ali mi to nikad nije predstavljao problem. kao prvo, lepog su dizajna, lako sklopiva i rasklopiva, lagana poprilicno i imaju ogromnu soping korpu ispod. da, imamo i navlaku za noge kao i originalnu neo nato kisnu navlaku (imaju navlake koje su kao univerzalne pa ih posle ne mozes namontirati)

lw-DSC022.jpg

a4-DSC051.jpg

kasnije smo opet za leto kupili kisobran bertoni ona drecavo zelena -svi ih imaju :D ali imaju dva modela- malo manja koja se u 3 polozaja spustaju i veca koja imaju vise tacaka za spustanje. uzeli smo ta malo veca jer su malo komfornija, takodje imaju i bolje tockove, nisu bas oni plastikaneri. nisam bila za ona najobicnija kisobran jer mi uvek deluju malecko a deca zguzvana u njima. nismo se pokajali, Luka je leti u njima non stop. na letovanju kad uvece dugo setamo, spustim skroz kolica i on spava, ima mesta nije stisnut..

mvu-DSC032.jpg

mot-DSC069.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.