Ogradica za bebe

odgovora

Objavljeno

fenomenalna ogradica ..i ja je prvi put vidim..moracu da pokazem tati da je napravi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam je narucila preko interneta,nije teska ni za napraviti se,ovo je najobicnija iverica,laka,moja Anja od nje sad pravi vec razne oblike :blink: ali mi je znacila vise od svih naprava,a sad je u njoj opsti haos od igracaka,njen kutak :rolleyes:

http://www.ricardo.ch/search/search.asp?tx...=1&PageNr=2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam koliko puta sam rekla da je ogradica najfantastičnija sprava koja je ikada napravljena za bebe...to je spas za mame i tate i jako je dobra za razvoj beba...moja sva deca su je koristila,sad imamo neku koja se jednim potezom sklopi(a nije prenosivi krevetac,već baš ogradica) i prilično je velika...u njoj su su mi deca propuzala,počela da stoje,sa 7,5 meseci..bezbedno je,kako god padne nemože se udariti... u ogradicu stavim nekoliko igračaka koje menjam 2-3 puta dnevno,da joj je zanimljivije i milina...nekada bude i po pola sata nekoliko puta dnevno u istoj :rolleyes:

Pored kolica najbolja stvar koju su izmislili za bebe!! Staviš bebu i ne razmišljaš da li će ispasti! Par plišanih igračaka, štipaljki, kocki i uživancija i za bebu i za mamu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristili smo ogradicu vec kad smo poceli da sedimo i super mi je sluzila dok ja nor spremim rucak ili slicno , znam da je na sigurnom. Natrpam mu igracke i on se igra. Ali mi smo imali onu obicnu ogradicu krevetac, ovu kao marininu ne nih ni imala prostora da rasirim ovde u stanu :)

Ali je fantasticna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je to super kada dijete hoće u ogradicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako neko prodaje polovnu ogradicu, ili zna nekog ko je prodaje- neka mi se javi na PP :) Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ogradica prva sledeca investicija! Beba se toliko obrce i prevrce i kao puzi da nesmem ni na sekund da je ostavim.....ako je u krevetac stavim dok je budna, ona se okrene na stomak, podigne se na rukice, savije noge u kolenima(kao kada puzi) i onda se baci unapred i odvali glavicom u resetke od krevetica......jadnicko.....a na mom krevetu ne smem posto dva puta se okrene i pada dole...... Tako da je jedini nacin da je ja ostavim negde je da kupim ogradicu.....pa i ako je nebude volela, bar sam sigurna da ne moze da se povredi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a zasto tvoja beba nije na podu ? djebence ili one puzle i na pod pa nema nista bolje za bebu...mi smo od 2 mes stalno na podu, imamo kao onaj pokretni krevetac-ogradicu, ali sam to sklopila, sad joj malo to njena je dnevna soba ponekad se dovuce i do kuhinje, obucem je dobro pape na noge i pustim na te puzle ona ode :) nema nista zdravije od tvrdog poda i velikog prostora...

Potpisacu ovaj odgovor nama ogradica nije puno koristila bacili smo pare, cim je pocela da se dize sama nije vise htela ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a zasto tvoja beba nije na podu ? djebence ili one puzle i na pod pa nema nista bolje za bebu...mi smo od 2 mes stalno na podu, imamo kao onaj pokretni krevetac-ogradicu, ali sam to sklopila, sad joj malo to njena je dnevna soba ponekad se dovuce i do kuhinje, obucem je dobro pape na noge i pustim na te puzle ona ode :) nema nista zdravije od tvrdog poda i velikog prostora...

Nisam je nikada na pod stavljala.......ne znam zasto....... Znam te puzle, videla sam da se prodaju, mogla bi da joj kupim to.... Ona meni za cas predje celu duzinu bracnog kreveta......aktivna je bas bas bas.......a u stanu ima dosta ostrih delova namestaja, pa mi je frka.....znam da cu imati taj problem i kada prohoda, moracemo nesto da menjamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam probala na podu, tepih i jorgan preko, a on kad je krenuo da se prevrce tako je udario glavom..ipak je to bas tvrdo, narocito za mog nemirka od 6 meseci koji je tek poceo da puze, anije bas najspretniji u tome pa se i preturi..a granice na podu bas i ne postoje! Jeste se bunio za ogradicu, ali bolje i tako nego da izubija glavu na podu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja planiram da kupim ogradicu, u krevecu se sva izubija, a kad je stavim na pod ona se časkom isprevrće i dođe do vrata, kolica, parketa.... sve je brža i nestašnija, ogradica je sledeća na redu za kupiti definitivno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam gledala kod nas cene ogradica u prodavnici "Aksa" valjda i potpuno ista kao sto sam ja kupila kosta kod nas 90e :blink: ,a ja sam je kupila za 31e na nekom snizenju,a potpuno ista marka! :unsure:

Moja Martina je obozava,mada samo kada je raspolozena,cim nije siri ruke da je uzmem. ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam gledala kod nas cene ogradica u prodavnici "Aksa" valjda i potpuno ista kao sto sam ja kupila kosta kod nas 90e :blink: ,a ja sam je kupila za 31e na nekom snizenju,a potpuno ista marka! :unsure:

Moja Martina je obozava,mada samo kada je raspolozena,cim nije siri ruke da je uzmem. ;) ;)

Pa tako je ovde kod nas... Cepe cenu, pa ko mora ili hoće - platiće 8tom se politikom vode)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa tako je ovde kod nas... Cepe cenu, pa ko mora ili hoće - platiće 8tom se politikom vode)...

Strasno! Bas sam se iznenadila da je toliko skupo kod nas tj iste su cene kao i ovde,s' tim sto je ovde snizenje bas snizenje uzmes stvar skoro za nista,ali kakav je standard kod nas a kakav ovde :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me i na ovoj temi <_< Dete je počelo nenormalno da se prevrće, pokušava da puže pa začas dođe do nogu od stola, donje police od klub stolića, kablova za internet, TV, i svega što ne treba. Naravno, kad se umori zna se desiti da onako bupne glavom, pazim pa se zasad nije dešavalo da se ozbiljnije udari, ali pošto i ja nekad odem u kupatilo ili nešto tako, ne mogu stalno ni paziti. Gledala sam da kupim ogradicu ali ovde u ponudi sam videla samo dve vrste, jedna je neka plastična sa rupicama koje imaju vrlo oštre rubove, na to bi se začas posekao, a druga se kao može podešavati, ima one fazone kao baglame na vratima, ali je vrlo laka i bez problema se pomera, bojim se da bi mu ti mehanizmi mogli uhvatiti prstić. Kakve s vaše ogradice, koliko su uopšte korisne? Nažalost, nemam opciju da izmestim nameštaj jer nemam prostora a da ga bacam ne mogu jer je nov, ima li neko kakav predlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me i na ovoj temi <_< Dete je počelo nenormalno da se prevrće, pokušava da puže pa začas dođe do nogu od stola, donje police od klub stolića, kablova za internet, TV, i svega što ne treba. Naravno, kad se umori zna se desiti da onako bupne glavom, pazim pa se zasad nije dešavalo da se ozbiljnije udari, ali pošto i ja nekad odem u kupatilo ili nešto tako, ne mogu stalno ni paziti. Gledala sam da kupim ogradicu ali ovde u ponudi sam videla samo dve vrste, jedna je neka plastična sa rupicama koje imaju vrlo oštre rubove, na to bi se začas posekao, a druga se kao može podešavati, ima one fazone kao baglame na vratima, ali je vrlo laka i bez problema se pomera, bojim se da bi mu ti mehanizmi mogli uhvatiti prstić. Kakve s vaše ogradice, koliko su uopšte korisne? Nažalost, nemam opciju da izmestim nameštaj jer nemam prostora a da ga bacam ne mogu jer je nov, ima li neko kakav predlog?

mi imamo ovu http://www.google.rs/imgres?hl=en&client=firefox-a&hs=5aM&sa=X&rls=org.mozilla:en-US:official&biw=1280&bih=605&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=drFmsRl9euZymM:&imgrefurl=http://www.justclick.rs/catalog/product_info.php%3Fproducts_id%3D3750&imgurl=http://www.justclick.rs/catalog/images/images_big/Primi_Sogni_Ogradica_Square_Monkey.jpg&w=600&h=532&ei=1KhHUKW8BszYsgbZ6oHwDw&zoom=1&iact=hc&vpx=979&vpy=138&dur=1946&hovh=211&hovw=238&tx=160&ty=227&sig=108496399871748316541&page=1&tbnh=129&tbnw=145&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:5,s:0,i:85 i mi smo prezadovoljni...dovoljno je visoka da ne moze da iskoci a opet moze lepo da se uhvati za krugove da ustane,cak se vesala na njoj i nije uspela da je obori...stabilna je i pre svega se lako sklapa, a ako moja IVa nije pronasla tu nacin da napravi neko s*** znaci da je bezbedna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam žene na tako iscrpnim savetima i objašnjenjima. Nažalost, stanovi u zgradi gde živim nemaju klasične hodnike, više je to proširenje posle vrata, nakon toga direkt dnevni boravak, a na balkonu ne mogu ništa da držim jer su ovde kiše jake, sve bi istrulilo za dva meseca <_< Ako ne nađem ogradicu da mi odgovara moraću stalno da ga nadzirem, šta ću drugo. Te zaštite na ćoškove i silikonske trake sam već zalepila. Ova ogradica što mi ti Wido preporučuješ mi se sviđa, ali ovde takve nisam videla, oni imaju one što Milica pominje, da dete leži na podu , ali one su mi tvrde <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na podu je on stalno, otkad je napunio 2 meseca leži preko dana u baby gym-u, samo se počeo kotrljati pa me strah da u nešto ne udari, a ogradice koje ovde imaju da se kupe imaju previše tvrde, oštre i nestabilne strane, u tome je stvar <_< Zasad pokušavam da ga zamajavam da ne ide prema stolovima tako što mu postavljam igračke koje voli pa puže prema njima, a razmisliću i o tim puzlama, to sam videla da ima samo njega baš i ne drži dugo koncentracija na igračke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam žene na tako iscrpnim savetima i objašnjenjima. Nažalost, stanovi u zgradi gde živim nemaju klasične hodnike, više je to proširenje posle vrata, nakon toga direkt dnevni boravak, a na balkonu ne mogu ništa da držim jer su ovde kiše jake, sve bi istrulilo za dva meseca <_< Ako ne nađem ogradicu da mi odgovara moraću stalno da ga nadzirem, šta ću drugo. Te zaštite na ćoškove i silikonske trake sam već zalepila. Ova ogradica što mi ti Wido preporučuješ mi se sviđa, ali ovde takve nisam videla, oni imaju one što Milica pominje, da dete leži na podu , ali one su mi tvrde <_<

e ali i ove imaju tvrdo dno samo je malkice tapacirano, kad se sklopi bude skroz pljosnata mi smo uspeli da je uguramo u auto :)))) iva se u pocetku klizala po toj nazovi musemi kojom je tapacirano pa smo stavili frotir preko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se prekljuce ponovil ogradicom,plavo narandzaste boje je,zaljubila sam se u nju na prvi pogled.Strahinja jos ne sedi tako da ce ogradica sacekati svoje,a nadam se da ce hteti u nju,nje bila ni malo jeftina :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se prekljuce ponovil ogradicom,plavo narandzaste boje je,zaljubila sam se u nju na prvi pogled.Strahinja jos ne sedi tako da ce ogradica sacekati svoje,a nadam se da ce hteti u nju,nje bila ni malo jeftina :wacko:

nema veze sto ne sedi, mozes da mu stavis jastuk i naslonis ga na njega...sto ranije krene u ogradicu lakse ce je prihvatiti...mi nismo zbog finansija ranije mogli da je uzmemo i bas je bilo mucenje da je naviknemo

Dzo voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wida,poslusala sam te i jako sam sretna sto moja beba najzad hoce u nesto :lol: Evo par slicica od mene,jako sam ponosna i srecna moram da ih okacim B)strahinja-799.jpgstrahinja-787.jpgstrahinja-785.jpg

wida, Megi. i Dzo volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo dobili na koriscenje od moje sestre ogradicu. stavim gimnastiku u nju i ona se 15-20 min sama igra, hvata igrackice sa gimnastike, zvecke sto su oko nje, bas joj bude lepo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe, ovo što Ivana ima imam i ja, ovde se to isto zove pokretni krevetić, ali moje dete u tome samo spava, nema teorije da bi preko dana bio :D Sad kad puza ionako mislim da mu ne bi pomogla nikakva ogradica jer bi plakao dok ga ne bismo iz nje izvadili. Odustala sam :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ivana84 bravo za Strahinju...njemu ce to sad biti mesto za igru a ne kao onoj mojoj azdaji zatvor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.