Ogradica za bebe

odgovora

Objavljeno

Moj sin ima 7 meseci i razmisljam da kupim ogradicu za njega u kojoj bi se igrao. Ali sada nastaje dilema, da li da dajem pare na ogradicu ( nepotrebno) ili da mu jednostavno stavim igracke na frotir na podu pa tu da se igra? Da li ste vi koristile ogradicu ili ne i sta mislite o prenosnim kreveticima-ogradicama? I interesuje me zna li neko gde se povoljno mogu nabaviti ti prenosivi krevetici? Hvala vam unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali ogradicu ali je skoro u opste nismo koristili. Stavljala sam je samo kada sam morala do kupatila ili sl. Vise je bila po podu sto smatram i zdravijim,razvija misice...,hvata se za namestaj pocinje da hoda,puzi...Sluzila nam je da u njoj drzimo igracke dok mi nije dosadila pa sam je ubrzo sklonila.

Prenosivi krevetac takodje imamo,kod mojih,teta kupila kad joj dodje cedo na prenociste. Medjutim ni to nismo nesto puno koristili jer ni kod kuce nije htela da spava u kvevetcu. Nekada se zaigrala u njemu ali vrlo kratko. Mislim da je to dobra stvar ako idete negde na odmor,a pritom bebac spava u istom.Nas je kuplen u rk Leto i tamo je stvarno veliki izbor kao i raspon cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo ogradicu i bebac je koristi samo kada ja nešto moram da uradim ( nekih 10-tak min.). On je više na podu ali ne znam šta bih radila kada moram da ga za kratko ostavim. On već hoda uz krevet i puže baš brzo pa kad bih ga ostavila samog van ogradice makar i na koji minut strahovala bih da negde ne padne i udari se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali ogradicu ali je skoro u opste nismo koristili. Stavljala sam je samo kada sam morala do kupatila ili sl. Vise je bila po podu sto smatram i zdravijim,razvija misice...,hvata se za namestaj pocinje da hoda,puzi...Sluzila nam je da u njoj drzimo igracke dok mi nije dosadila pa sam je ubrzo sklonila.

Prenosivi krevetac takodje imamo,kod mojih,teta kupila kad joj dodje cedo na prenociste. Medjutim ni to nismo nesto puno koristili jer ni kod kuce nije htela da spava u kvevetcu. Nekada se zaigrala u njemu ali vrlo kratko. Mislim da je to dobra stvar ako idete negde na odmor,a pritom bebac spava u istom.Nas je kuplen u rk Leto i tamo je stvarno veliki izbor kao i raspon cena.

Ja nisam kupovala ni jedno ni drugo, jer sam znala da bih isto prošla kao Baca.

Ne bi moja devojčica u ogradici izdržala ni par minuta. Stalno je bila na podu, puzila, hvatala se za nameštaj i dizala , hodala držeći se za nameštaj, stalno je bila u pokretu. Ogradica bi je sputavala u njenom istraživanju.

Krevetac nam je, takođe, vrlo slabo koristila, skoro uopšte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin ima 7 meseci i razmisljam da kupim ogradicu za njega u kojoj bi se igrao. Ali sada nastaje dilema, da li da dajem pare na ogradicu ( nepotrebno) ili da mu jednostavno stavim igracke na frotir na podu pa tu da se igra? Da li ste vi koristile ogradicu ili ne i sta mislite o prenosnim kreveticima-ogradicama? I interesuje me zna li neko gde se povoljno mogu nabaviti ti prenosivi krevetici? Hvala vam unapred.

kod kcerkice imala sam drvenu i skoro nisam koristila..kod sina sada jos je koristim

velika je (za blizance) drvena i ponekad je trebam jos ..ako BAS neslusa i ja moram pod hitno nesto po kuci da zavrsim

onda u to ga stavim i on je zadovoljan a ja nemoram da brinem

sad je sve manje koristimo

on je sad 1god 4mes.

mislim da ce da je prodamo za jedno mesec i po :D

znaci do 1,5 moze da se koristi..ali zavisi od bebe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo prenosivi krevetac-ogradicu Gracco koji smo samo u svrhu spavanja na putovanjima koristili. Za igranje u njemu nikada jer se kosi sa nasim nacelima i uverenjima kada je sloboda dece i decijeg uma u pitanju i uticaj koji to ima na njihov razvoj. Mala mi je uvek imala citavu kucu na raspolaganju ukljucujuci i kupatilo i kuhinju. Bilo je bitno da su svi kredenci osigurani bravama, sve uticnice zasticene i svi kablovi u zastitnim kutijama. Sa donjih polica smo sve sklonili na visi nivo, namestaj je bio takav da ga ona sama ne moze izvrnuti i mirna mi je bila glava da je ostavim. Doduse ostavljala bih je da odem do WC-a jedino, za sve ostalo bih i nju vodila sa sobom ili radila dok spava. S druge strane ona je dete koje nikada nije interesovalo da dira uticnice, kablove, sporet, da se penje na kauce ili prozore iako joj je to itekako bilo dostupno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S druge strane ona je dete koje nikada nije interesovalo da dira uticnice, kablove, sporet, da se penje na kauce ili prozore iako joj je to itekako bilo dostupno.

Blago tebi, Micilici. Moju ćerku je zanimalo, i zanima, sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S druge strane ona je dete koje nikada nije interesovalo da dira uticnice, kablove, sporet, da se penje na kauce ili prozore iako joj je to itekako bilo dostupno.

da bas zato mi naseg malisana ubacujemo u ogradicu... poceo je sa 9meseci svuda da se penje..i baca naglavacki dole na pod :D i dan danas to radi.. ;) samo se spusta "normalno"

inace ja isto mislim da nije ogradica potrebna..moze se bebac i staviti u krevetic za tih par trena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I za jednog i za drugog sam imala ogradicu.Za starijeg sam imala cak 2 ogradice,jedna samo za igranje a druga i za spavanje(ima posebno dodatak gde spava),a sad kad smo se preselili baka mu kupila ogradicu ,krevetac,sto se prenosi,ima tockove,i tu sam pokusavala da ga naviknem da spava,ali bezuspesno.Sad im tu stoje igracke,i ti se igraju,mada mladji sin ne voli kad je zatvoren unutra(ima rajflesus i moze da se otvara i zatvara)i cesto se desava da udje unutra i bata ga zatvori i ovaj pocne da vristi.. !! Sad smo ga stavili na net za prodaju jer nam ne treba. Zauzima nam mesto ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam nikada koristila ogradicu za Stevu jer nije ni bilo potrebe..nije ništa dirao što ne treba, tako da sam se barem tog troška spasila.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Тек сада знам да је оградица чисто бацање новца и глупо трошење простора...

Лијепо простирку на под, набацати играчке и супер...

Вјерујем да дијете на тај начин брже пропуза и прохода...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upošte mi nije palo na pamet da kupim ogradicu. Smatrala sam da je to nešto slično kao krevetac, tako da dete tu neće hteti da boravi neko duže vreme...oboje su se igrali na podu na jorganu, prepuzali ceo stan (sem kupatila), a kad moram da ih stavim na sigurno nekoliko minuta, u tu svrhu je služio krevetac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upošte mi nije palo na pamet da kupim ogradicu. Smatrala sam da je to nešto slično kao krevetac, tako da dete tu neće hteti da boravi neko duže vreme...oboje su se igrali na podu na jorganu, prepuzali ceo stan (sem kupatila), a kad moram da ih stavim na sigurno nekoliko minuta, u tu svrhu je služio krevetac...

Pa kud ranije ne dođoh na ovaj forum...

Stvarno sam dosta stvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ogradica-bacena para!No dobro,posluzila je za igracke,jer moji nisu hteli da se dugo zadrzavaju u njoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Deda je dobio zadatak da dotera staru sinovljevu ogradicu :) znajuci njega, ponovice je do najsitnijih detalja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerkica je volela ogradicu..Poceli smo je koristiti oko osmog meseca i posto je Andjela prohodala sa deset meseci,kasnije je sluzila za igracke...

Meni je bilo interesanto gledati je kako se podize u ogradici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mala je stavljena u ogradicu sa nekih 8 meseci, volela je tu da boravi jer je imala sve igracke, mogla je da se podigne sama, ako padne ne povredi se, i eto tako je i prohodala...sta znam, ja imam pozitivno iskustvo sa ogradicama. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam koliko puta sam rekla da je ogradica najfantastičnija sprava koja je ikada napravljena za bebe...to je spas za mame i tate i jako je dobra za razvoj beba...moja sva deca su je koristila,sad imamo neku koja se jednim potezom sklopi(a nije prenosivi krevetac,već baš ogradica) i prilično je velika...u njoj su su mi deca propuzala,počela da stoje,sa 7,5 meseci..bezbedno je,kako god padne nemože se udariti... u ogradicu stavim nekoliko igračaka koje menjam 2-3 puta dnevno,da joj je zanimljivije i milina...nekada bude i po pola sata nekoliko puta dnevno u istoj :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam koliko puta sam rekla da je ogradica najfantastičnija sprava koja je ikada napravljena za bebe...to je spas za mame i tate i jako je dobra za razvoj beba...moja sva deca su je koristila,sad imamo neku koja se jednim potezom sklopi(a nije prenosivi krevetac,već baš ogradica) i prilično je velika...u njoj su su mi deca propuzala,počela da stoje,sa 7,5 meseci..bezbedno je,kako god padne nemože se udariti... u ogradicu stavim nekoliko igračaka koje menjam 2-3 puta dnevno,da joj je zanimljivije i milina...nekada bude i po pola sata nekoliko puta dnevno u istoj :rolleyes:

Ja sam se sa suprugom raspravljala sta je bolje kupiti,on bi prenosivi krevetac ja bas ogradicu,i sada definitivno kupujemo ogradicu. Jos sam nasla neku veliku,na rasklapanje,7 m u obimu. Sigurnije mi je da bude u ogradi,sama sam u stanu,kada nesto moram uraditi u kuhinji ili gde god znacu da je zasticena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da to sve zavisi od bebe do bebe...moj Filip rijetko kad bude u ogradici...želi da neko bude u njegovoj blizini...a nemoguće je da ja sejedim s njim...Ogradica zauzima puno mjesta, dosta je skupa...tako da je u MOM slučaju bacanje para. Prenosivi krevetac je dosta efikasniji...posebno ako putujete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam i prenosivi krevetac,ali ogradica 'radi radnju'....jeste da nekada beba plače kada je spustim al' Bože moj,moraju malo da se bune...malo otplaču i naviknu se :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da to sve zavisi od bebe do bebe...moj Filip rijetko kad bude u ogradici...želi da neko bude u njegovoj blizini...a nemoguće je da ja sejedim s njim...Ogradica zauzima puno mjesta, dosta je skupa...tako da je u MOM slučaju bacanje para. Prenosivi krevetac je dosta efikasniji...posebno ako putujete.

Ja sam nasla za 100 eura xxl velicinu,ali mozda ih u Srbiji nema,to i nije strasna cena. Krevetac mi je jako mali,a u Svajcarskoj me kosta koliko i ta ograda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ogradica je u nasem slucaju najpametnija stvar koju smo kupili,u njoj se igrala,i dan danas se igra,puzala,i prohodala,a ujedno najsigurnije mi je bilo tu da je ostavim da bih uradila nesto...

bunila se jeste 1to-DSCN05.jpg ali vremenom je navikla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolika ogradicaaaa...nikada to nisam vidjela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolika ogradicaaaa...nikada to nisam vidjela...

Ja jesam,al je cena bila :blink: u delovima je pa može biti i manja...

Mi smo dobili neku ogradicu tj.nesto izmedju ogradice i kreveca ali nije pet puta bila tu,to mi je ko u zatvoru da je,nemože da mrdne,tako da sam joj ja sve sklonila iz d sobe i pustila je slobodnu,ali ova ogradica je druga prica,mislim da je to najbolje od bilo koje druge jer ima vecu slobodu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.