Dojenje i rekreacija

odgovora

Objavljeno

Nisam bila sigurna da li ovu temu da stavim u dojenje ili fitnes, ali ako sam pogresila neka me Bebac ispravi.

Naime, jos uvek dojim mog bepca, ali bih krenula sa vezbama, konkretno sa trbusnjacima. Neko kaze da dok zena doji ne bi trebalo da radi vezbe za stomak jer moze prestati mleko, neko kaze da to nema veze jedno sa drugim. Volela bih da cujem vase misljenje. p1028.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam bila sigurna da li ovu temu da stavim u dojenje ili fitnes, ali ako sam pogresila neka me Bebac ispravi.

Naime, jos uvek dojim mog bepca, ali bih krenula sa vezbama, konkretno sa trbusnjacima. Neko kaze da dok zena doji ne bi trebalo da radi vezbe za stomak jer moze prestati mleko, neko kaze da to nema veze jedno sa drugim. Volela bih da cujem vase misljenje. p1028.gif

evo ja kazem to nema jedno s drugim veze :)

trebala bi da radis prvo malo gimnastiku za trbusnjake i onda tek da ih pravo treniras ali to zbog tvog stomaka a ne zbog mleka

sport ne utice nikako na mleko..dijete uticu jako..ali ako ti dobro jedes i pijes ..sto ne bih mogla trenirati i dojiti ;)

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milence, hvala ti na savetu.. :rolleyes: Na nekoj temi sam procitala da si babica, pa sta da ti kazem........dosadjivacemo ti pitanjima :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz iskustva kažem da laktacija i vežbanje ne bi trebali uticati jedno na drugo, sve dok vežbaš kad su ti dojke ispražnjene i piješ puno tečnosti da nadomestiš znojenje. Sa novom bebicom još nisam počela da vežbam, ali sa sinom sam vezbala, aerobik u obližnjoj teretani, od njegovog 4og meseca, a dojila sam bez smetnji. Uz dobar brushalter biće ti sasvim udobno.

EricaAstronomica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milence, hvala ti na savetu.. :rolleyes: Na nekoj temi sam procitala da si babica, pa sta da ti kazem........dosadjivacemo ti pitanjima :P :P

jesam :D

i...

slobodno ;) dok imam vremena odgovoricu rado ;):P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sa vezbanjem krenula 4 meseca nakon porodjaja a dojila sam jos 10 nakon toga. Samo sto su cure rekle piti dovoljno vode- (dodatnih 500-750ml na pola sata vezbanja zavisno od intenziteta) i nositi dobar sportski brus ali ne previse garderobe da ne bi doslo do pregrevanja i nadolazenja mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene interesuje, ako neko zna ... kada mogu poceti da idem na firnes ... koliko nakon poroda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jos u bolnici dobila knjizicu sa vezbicama za porodilje i onim sto se moze poceti odmah nakon porodjaja. Trbusnjaci su na listi, lagano, nista preterano energeticno i polako povecavati intenzitet. U sustini treba slusati svoje telo i videti koje su mu mogucnosti. Trbusnjaci se i u tih prvih 8 nedelja savetuju da ne bi ostala supljina po sredini trbusnog zida gde su se misici razdvojili. Ja sam ih licno radila- ne preterano, ali po 50-ak dnevno za pocetak.

Sa fitnesom i trcanjem ista prica- ako prija mozete poceti lagano i nadogradjivati. Verovatno vam u prvih 8 nedelja nece biti previse prijatno da trcite i skacete, ali nema pravila, svako je drugaciji. Za zene koji su profesionalni sportisti nezamislivo je cekati i odlagati bilo kakvu aktivnost mesecima jer im telo trazi akiviranje (iz prijateljicinog iskustva), tako da osim ako lekar ne savetuje drugacije i ukoliko se savesno vezba i zdravo jede i unosi tecnost nema razloga ne krenuti sto pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci u principu mogu cim prodje ovih 40 dana ....... ja ne zelim da cekam mjesecima, ne mogu ... ljepse i zdravije se osjecam kada sam aktivna ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno Nani, raumem te i svaka cast na tome ;)

Mislim da ce ti 40 dana biti sasvim ok da se sve vrati u normalu. Ja sam do 4 meseca vezbala pomalo kod kuce- traka za trcanje, bicikl i cross trainer i jos jako puno setala i upraznjavala brzo hodanje (posto uvek kasnim :lol: ). Ma fizicka aktivnost je zakon, ne znam kako ljudi mogu da ne vezbaju i ne krecu se... :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cek i ja da se umesam u ovu konverzaciju oko skakanja :) :) :) Posto sam se ugojila tek nakon bebinog prvog meseca i to sigurno 10-ak kg odmah sam pocela da se raspitujem da li mogu da trcim ili vezbam???Babica mi je rekla da mogu ali jogu u sta sam ja naravno posumnjala pa sam zvala neke teretane i mog ginekologa a i oni su mi rekli dok dojim da bi trebalo od fitnesa samo brzo hodanje i to maximum pola sata kao i da se slazu za jogu.Sve ostalo ne bi trebalo i ja se slazem sa tim jer ako nam kazu da u pocetku ne trebamo puno da radimo da bi nam nadoslo mleko onda je i ovo drugo tacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma na kraju krajeva pitacu svoju doktoricu sada na kontrolnom pregledu. Mislim da fitnes nema veze sa dojenjem tj da je potrebno samo malo vise tecnosti da se unosi tj da se nadoknadi ono znojem izgubljeno. Mene vise interesuje da li smijem da se naprezem zbog materice i svih ostalih organa koji se vracaju na mjesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

ne znam da li jos nekoga muce ove malecke brige (jer su zaista mizerne u odnosu na sve ono kroz sta prolazimo) ali kada se pogledam u ogledalo vidim da mi fali malkice bojice u licu pa se pitam da li bih mogla do solarijuma po koji put (naravno dojim jednu slatku malu devojcicu od 3 meseca)

Takodje preko firme imam uplacen wellness i spa u nekom strava centru i tamo ima sauna i tursko kupatilo i svasta nesto pa me zanima sta od toga sme da se koristi kada se doji i da li je neko probao i kako utice na kolicinu mleka..Inace mleka imam dosta i malecka super napreduje oko 1300g za mesec dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li je moguce da nijednoj mami nije pao na pamet solarijum, ili sam ja totalni kreten sa ovim pitanjem hehehheehheeh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja solarijum nikada ne koristim ( sem 2 puta pred svadbu i odustala sam... ). ne znam koliko je on dobar dok se doji, al u principu ja sam protivnik solarijuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehe, hvala na odgovoru jer sam davno postavila temu pa vidim niko ne odgovara tako da sam zakljucila da necu da idem u solarijum :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno od solarijuma se užasavam!!!

Jednom sam otišla, na silu ... natjerala samu sebe ETO DA VIDIM KAKO I TO IZGLEDA i volila bi da nisam jer su mi se na stomaku pojavile neke gljivice neposredno poslije toga ....

Sada, dok dojim, ne bi ni za živu glavu. Ma niko me ne može ubjediti da je solarijum bezopasan i da ne zrači!

Što se vježbanja tiče, samo ako su dojke prazne i ako namiriš tečnost koju izgubiš.

Za saunu nisam sigurna jer gubiš dosta tečnosti ... Volila bi ali se ne usuđujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne idem u solarijum, jer sam prirodno bleda i ne mogu da pocrnim, pa ne znam ni cemu bi mi sluzilo to. Za vreme dojenja nije opasno, mada se tako susi koza, pa je jos sklonija strijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za solarijum ne znam,jer ne idem nikako pa me to i ne zanima,ali saunu i tursko kupatilo posećujem bez problema :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

solarijuma se uzasavam, volim aristokratsko belo (i nisam rasista), i inako imam osetljivu kozu, samo bi mi solarijum jos falio....mada ako volis to, pitaj dr-a, ovde solarijuma i nema, tako da ne znam zaista...nisam pametna....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

solarijuma se uzasavam, volim aristokratsko belo (i nisam rasista), i inako imam osetljivu kozu, samo bi mi solarijum jos falio....mada ako volis to, pitaj dr-a, ovde solarijuma i nema, tako da ne znam zaista...nisam pametna....

Pa, eto, pitala sam ja mm, kaze nije opasno za vreme dojenja. nece ti se mleko pokvariti. ;)

Mm inace obozava ovakva pitanja. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li je moguce da nijednoj mami nije pao na pamet solarijum, ili sam ja totalni kreten sa ovim pitanjem hehehheehheeh

toplota otvara mlecne kanale i ja razmisljam da se bacim na kvarc za koju nedelju.nisam protivnica toga,samo treba biti umeren i paziti gde se ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehe, hvala na odgovoru jer sam davno postavila temu pa vidim niko ne odgovara tako da sam zakljucila da necu da idem u solarijum :)

svakoima pravo da iznese svoj stav,a ti sama zakljuci sta ces,ne dozvoli da pokleknes pod pritiskom drugih,jedinoako nemaju bas ubedljive i dobre argumente,to sto je neko za nesto,,za``ili ,,protiv`` ne treba preterano da te tangira. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, eto, pitala sam ja mm, kaze nije opasno za vreme dojenja. nece ti se mleko pokvariti. ;)

Mm inace obozava ovakva pitanja. <_<

e ,idem sadmalo off topic,ali mebas intyeresuje ta fama oko ,,kvarenja`` ili ti ,,kiseljenja`` mleka u dojkama...je li tomoguce?i moZeli neko da mi to objasni HVALA :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.