Brak i mala bebica

odgovora

Objavljeno

Hm.. Moram i ja malo da se zalim.. Iskreno mm me malo razocarao. :unsure: osim sto je nas odnos zahladneo i neki njegovi postupci mi jako smetaju. Cini mi se kao da namerno radi neke stvari(znam da ih ne radi namerno ali u momentu tako izgleda)da bi me iznervirao. On je divan muz ali ovih zadnjih 20-ak dana se nesto cudno zbiva u njegovoj glavi. Kada dodje s' posla bude malo sa Milanom, a onda se lati racunara i bas ga briga.. :angry: nervira me sto kad sedne moze da se svet obrne 300 puta on ne ferma nista i nikoga i na sve ogovara sa:''evo odmah cu''sto se naravno ne ostvaruje.. Ajde to sve i nekako, ali imam osecaj da takvim svojim ponasanjem stvara zahladjenje i kod mene i kod sebe.. Ne znam, mozda je ovo samo neka depresija koja dolazi posle porodjaja pa mi smetaju sitnice(mozda to i nisu sitnice..ustvari jesu kakve se stvari desavaju ali ne mogu ni tako gledati na to sto me muci). Pomaze on oko bebe i trudi se kao nesto aliosecam da se nas odnos menja. Iskreno, meni je sada Miki najvazniji ali nisam mislila da dolaskom deteta guramo jedni druge sa strane.. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za to pomaze da malo zakasnis u placanju interneta. Ako ti placas racune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kod bi to bilo resenje za sve uradila bih tako ali nije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno po jedno. Bez obzira sto su muzevi roditelji, ne mozemo ocekivati da ce to shvatiti kao i mi. Mama je nesto posebno i deca to tako i dozivljavaju. Polako, tek ste dobili bebu. Ima puno vremena. Treba samo da se navikne na novu ulogu, a ti mu malo pomozi. Ukljuci ga u neke aktivnosti oko bebe. Nece ici lako, ali nigde ne zuris.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm.. Moram i ja malo da se zalim.. Iskreno mm me malo razocarao. :unsure: osim sto je nas odnos zahladneo i neki njegovi postupci mi jako smetaju. Cini mi se kao da namerno radi neke stvari(znam da ih ne radi namerno ali u momentu tako izgleda)da bi me iznervirao. On je divan muz ali ovih zadnjih 20-ak dana se nesto cudno zbiva u njegovoj glavi. Kada dodje s' posla bude malo sa Milanom, a onda se lati racunara i bas ga briga.. :angry: nervira me sto kad sedne moze da se svet obrne 300 puta on ne ferma nista i nikoga i na sve ogovara sa:''evo odmah cu''sto se naravno ne ostvaruje.. Ajde to sve i nekako, ali imam osecaj da takvim svojim ponasanjem stvara zahladjenje i kod mene i kod sebe.. Ne znam, mozda je ovo samo neka depresija koja dolazi posle porodjaja pa mi smetaju sitnice(mozda to i nisu sitnice..ustvari jesu kakve se stvari desavaju ali ne mogu ni tako gledati na to sto me muci). Pomaze on oko bebe i trudi se kao nesto aliosecam da se nas odnos menja. Iskreno, meni je sada Miki najvazniji ali nisam mislila da dolaskom deteta guramo jedni druge sa strane.. :unsure:

Muškarcima je definitivno potrbno neuporedivo više vremena da se naviknu na novog člana porodice, a mislim da mnogi od njih pored toga neke stvari pogrešno rezonuju - smatraju da je majka ta koja MORA da se posveti bebi, a njihova posvećenost, to doživljavaju kao stvar dobre volje. Verovatno takav stav treba saseći u korenu, i to što pre!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta da vam kazem kad meni moj nije video dete :( Pa sad kao veza na daljinu,sio mi ga djura.Ej bre prvo dete i nije ga video,pa da li je to normalno???Ma i njegovi me nerviraju hladni su...Hvala Bogu da imam moje pa mi pomazu oko svega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta da vam kazem kad meni moj nije video dete :( Pa sad kao veza na daljinu,sio mi ga djura.Ej bre prvo dete i nije ga video,pa da li je to normalno???Ma i njegovi me nerviraju hladni su...Hvala Bogu da imam moje pa mi pomazu oko svega.

srce malo, nemoj da očajavaš, tvoja beba će se svakako mnogo više radovati veseloj i nasmejanoj mami! A tm će sigurno shvatiti jednog dana koliku je grešku napravio i šta je sve propustio u životu, jer ništa nije lepše nego gledati sopstveno dete kako raste!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta da vam kazem kad meni moj nije video dete :( Pa sad kao veza na daljinu,sio mi ga djura.Ej bre prvo dete i nije ga video,pa da li je to normalno???Ma i njegovi me nerviraju hladni su...Hvala Bogu da imam moje pa mi pomazu oko svega.

kako nije video dete?pa gde je on????

jeste teska verujem i sama cinjenica da otac tvog deteta ga nije video, ali opet .....ko ga shisha, imas sebe i svoje dete!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj put stvarno nisam htela da napisem kako je Secer puna sebe :)

ali si mislila?! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako nije video dete?pa gde je on????

jeste teska verujem i sama cinjenica da otac tvog deteta ga nije video, ali opet .....ko ga shisha, imas sebe i svoje dete!!!

Ja sam navikla da njega nema pored nas ali je tesko jer kad izadjem napolje da se setam obicno su tu neki parovi sa bebicama,pa kad idemo na kontrole ja sam sama a svima su tu muzevi......da ne nabrajam sada ali ja znam da njoj niko ne ne dostaje jer ja sam joj dostupna uvek tako da se nadam da ce se on opameniti i bataliti taj posao tamo i shvatiti koliko dete znaci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam navikla da njega nema pored nas ali je tesko jer kad izadjem napolje da se setam obicno su tu neki parovi sa bebicama,pa kad idemo na kontrole ja sam sama a svima su tu muzevi......da ne nabrajam sada ali ja znam da njoj niko ne ne dostaje jer ja sam joj dostupna uvek tako da se nadam da ce se on opameniti i bataliti taj posao tamo i shvatiti koliko dete znaci :)

A što vi niste otišle sa njim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A što vi niste otišle sa njim?

pa ja sam bila u sedmom mesecu trudnoce kada je on morao da ode ali nismo znali sta ga tamo ceka pa nisam htela bebu a i sebe da dovedem u pitanje...Mislim da i nisam pogresila jer je on tamo imao teske trenutke.Ja sam mu dala rok i nadam se da nisam pogresila za dolazenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ja sam bila u sedmom mesecu trudnoce kada je on morao da ode ali nismo znali sta ga tamo ceka pa nisam htela bebu a i sebe da dovedem u pitanje...Mislim da i nisam pogresila jer je on tamo imao teske trenutke.Ja sam mu dala rok i nadam se da nisam pogresila za dolazenje?

a pa vi ste zajedno!? ja sam mislila da niste u braku...a jel on u inostranstvu pa nije mogao da dodje ili??

mislim ne moras da odgovaras na sva ova licna pitanja ukoliko ne zelis, jednostavno me interesuje zasto neko ne bi dosao da vidi svoje dete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a pa vi ste zajedno!? ja sam mislila da niste u braku...a jel on u inostranstvu pa nije mogao da dodje ili??

mislim ne moras da odgovaras na sva ova licna pitanja ukoliko ne zelis, jednostavno me interesuje zasto neko ne bi dosao da vidi svoje dete...

Mi i nismo u braku ali smo zajedno na daljinu.On tamo radi i zadnjih evo vec godinu dana zivi.Nije mogo da dodje zbog posla :( :( :( A iskreno se nadam da ce uskoro doci da vidi svoje dete a i mene.Ima tu dosta poslica da se uradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi i nismo u braku ali smo zajedno na daljinu.On tamo radi i zadnjih evo vec godinu dana zivi.Nije mogo da dodje zbog posla :(:(:( A iskreno se nadam da ce uskoro doci da vidi svoje dete a i mene.Ima tu dosta poslica da se uradi.

pa dobro to je druga prica ako ste zajedno a ako je on u inostrastvu..nikad ne znas da da li neko zaista moze da dodje i kakva je situacija tamo...

ali svaka tebi cast,ja ne bih mogla da izdrzim....tj ne bih mogla isto ni da sam na njegovom mestu da izdrzim tek :rolleyes:

pa sto vi ne odete tamo sad kad je bebac veliki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa dolaskom bebe mnoge stvari su se projenile, počevši od nespavanja, brige oko nje, odgovornos za jedno malo biće, nema više toliko slobodnog vremena i dr., ali zato je i unjela neopisivu radost u naš dom i svaki dan nam uljepšala svojim osmjehom. Takođe promjeni se i odnos između mene i mm. Sada se volimo još više i tu ljubav prenosimo i na bebče. Uskoro možda bude još jedna beba pa ćemo imati dvostuku sreću i neizmjerno bogastvo. Sada se sve u kući vrti oko bebe i prema njoj se prilagođavamo, ali to nam ne smeta jer kada je ona dobro i kada je zadovoljna onda smo i mi.

2qxp3l1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo u gorim odnosima nego ikada... -_- Osecam se odvrtno zbog toga i mislim da nikad nista ne moze da bude ka opre... Prosla sam kroz neku vrstu depresije i nisam naisla na razumevanje vec sam dozivela toliko ruznih stvari zbog toga pa vise ni ja nisam ona stara... Toliko puta spomenut razvod... Znam da sve to nisam zasluzila. Ne kazem da sam nesto posebno ali.... b0426.gif

Draga,sta je posrijedi?Zasto je spomenut razvod?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni se zivot skroz promenio.Naravno nezaobilazna depresija i ma koliko izgledalo tesko moram priznati da dolaskom bebe nisam zadovoljna ponasanjem mm.Vecina muskaraca zeli da je komotno,tesko se prilagodjava ovakvim situacijama,naravno cast izuzetcima.Konkretno moj mm voli da je na racunaru dobar deo slobodnog vremena,a kad radi kuci nije nekih u proseku 10sati.Ja sam uglavnom sama sa bebom i onda kad dodje sedne za racunar i zadnji atom snage bi ostavio...a meni bude zao sto se ne druzi vise sa nama.Ali tesko...Ja nisam zadovoljna i to ne znam kako da promenim.Svaki put kad mu nesto kazem on to kao da ne cuje ali vazno je da mu zasmeta kad ja odreagujem malo nervoznije u nekim situacijama jer se sve skupi u meni onda je zlopamtilo u stanju je to da spominje narednih godinu dana.Inace jako retko se svadjamo jer ja moram da pazim i kako se svadjam sa njim.Drugo beba i ja spavamo sami u sobi sto se takodje promenilo,nekad pomislim kako mi to i odgovara,mada ja se ne naspavam za razliku od njega,drugo nekako se udaljavamo tako i sto je najgore meni kao da je svejedno...mislim da nemam volje da se borim za to sto mi smeta...Eto puno stvari se promenilo ,ja se licno bas ne osecam najbolje,volim svoju bebu iako rado se secam izivota kad sam sama zivela.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bili 3mes u braku pre nego sto sam se prodila,tako da ne mozgu da akzem da se nesto promenilo jer nismo imali bas mnogo vremena da vidimo kako je bez bebe.Bio je za pozeleti,sve je radio,moje je bilo samo da spavam kad i beba spava i da mu dam da siki,i to je to,tri nedelje sam lezala,i zasita je sve bilo divno,i posel isto,pomagao mi je uvek,on ga je uvek kupao i dalje ga samo on kupa,ja sam tu da ga obrisem i obucem. Divan je otac i muz.NAravno,ima i on trenutaka kad nije onakav kakav bih volela da jeste u tom trenutku,ali verujem da bi i on to rekao za mene,mozda cak i cesce. Zaista mi je bio od velike pomoci. Uvek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se brak drasticno promenio posle bebinog rodjenja. Postali smo mnogo vise bliski (iako sam i pre bebe mislila da smo savrseni par), i njegov i moj zivotni san se ispunio i postali smo savrsena kombinacija koja se uklapa bez reci. Citamo jedno drugome recenice iz pogleda i gestova, mada mislim da je tu mnogo prisutan strah od povredjivanja, tako da mnoge stvari precutimo i ostavimo da se slegnu pre nego sto ih izgovorimo. Ja sam prosla kroz mnogo tezak period posle porodjaja, ali sacekalo me je njegovo ogromno razumevanje i podrska, sto nisam ni u ludilu ocekivala. Mislim da sve to ima veze sa njegovim prethodnim propalim brakom, iz kog je naucio kako treba da se ponasa prema svojoj zeni, sta meni znaci i sta mi je potrebno; ali sam sigurna da je na nas odnos uticalo dosta i to sto sam se ja maksimalo trudila da ga postedim svih teskih situacija kroz koje sam prosla.

U svaom slucaju, moja je setra prosla kroz period koji te opisale vas dve (unina mama i mig) posle prvog porodjaja. Sada ima decaka od 2,5god i divnu devojcicu od pola godine. I kod njih se kroz razne situacije provlacila rec "razvod", njegovo nezadovoljstvo celom situacijom, ali prosto misim da je i njemu trebalo vremena da se uklopi u ulogu oca. Verujem da ce kod vas brzo proci ta kriza i da cete uzivati kao jedna jako srecna porodica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas brak je ostao isti, samo sto je beba u njega unela dodatnu radost i isunjenje... Volimo se jednako kao i pre, mazimo se jednako kao pre, a jos imamo i ovu nasu srecicu koja sve cini jos divnijim... :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni se zivot skroz promenio.Naravno nezaobilazna depresija i ma koliko izgledalo tesko moram priznati da dolaskom bebe nisam zadovoljna ponasanjem mm.Vecina muskaraca zeli da je komotno,tesko se prilagodjava ovakvim situacijama,naravno cast izuzetcima.Konkretno moj mm voli da je na racunaru dobar deo slobodnog vremena,a kad radi kuci nije nekih u proseku 10sati.Ja sam uglavnom sama sa bebom i onda kad dodje sedne za racunar i zadnji atom snage bi ostavio...a meni bude zao sto se ne druzi vise sa nama.Ali tesko...Ja nisam zadovoljna i to ne znam kako da promenim.Svaki put kad mu nesto kazem on to kao da ne cuje ali vazno je da mu zasmeta kad ja odreagujem malo nervoznije u nekim situacijama jer se sve skupi u meni onda je zlopamtilo u stanju je to da spominje narednih godinu dana.Inace jako retko se svadjamo jer ja moram da pazim i kako se svadjam sa njim.Drugo beba i ja spavamo sami u sobi sto se takodje promenilo,nekad pomislim kako mi to i odgovara,mada ja se ne naspavam za razliku od njega,drugo nekako se udaljavamo tako i sto je najgore meni kao da je svejedno...mislim da nemam volje da se borim za to sto mi smeta...Eto puno stvari se promenilo ,ja se licno bas ne osecam najbolje,volim svoju bebu iako rado se secam izivota kad sam sama zivela.....

mig moras to menjati,kazi muzu sta osecas,neka on ostane sa bebom bar sat vremena,kad ne spava pa ce videti kako ti je.Ja sam posle dva meseca otisla kod lekara a mm je ostao sa Vukom,posle 30min.me je zvao da pita kad dolazim :lol: tako da se tad uverio kako mi je po ceo dan.Mm se ujutru igra sa Vukom,pre posla,a kad dodje kuci on ga preuzme a ja obavezno pod tus jer budem sva preznojana.Zajedno ga kupamo,a ponekad ga on i uspava.Ne treba kriviti ni muzeve i za njih je sve to novo,sva paznja na bebici,zena nervozna,nije kao pre,....zato im treba to pribliziti na lep nacin jer ispadne da su oni VELIKA DECA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zene na razumevanju,prosto ne kazem,nikad ne bih ni pomislila na razvod ipak za to su ovo sitni problemi,nego jednostavno nekad bih volela da mi on procita misli i da sam uvidi kako se osecam,bilo bi mi dovoljno samo malo paznje.Kupamo i mi bebu zajedno,ne mogu da kazem da bas nista ne radi nije fer,ali prosto jedva cekam vikend da budemo zajednoa on tesko se odrice starih navika,ujutru obozava da pije kafu na terasi uz komp i cigare a tu se beba i ja bas ne uklapamo.Doduse moram priznati da se mi jos uvek i upoznajemo ,zajedno smo tek godinu dana a bebac ima 2 meseca.Odmah sam ostala trudna,znal sam da je ok covek ali isto tako se i tesko prilagodjava novim situacijama.A ja sam mnogo ranjiva,cim mi nesto kaze ja odmah pocnem da placem a on mi kaze kako sam kao dete... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li probala da ga zamolis za pomoc? Kada zelis da vam se posveti, zamoli ga da ti nesto doda, da te u nekoj sitnoj stvari zameni, da pola vremena koliko bi proveo za racunarom posveti tebi... nadam se da ce ga to razneziti, jer lepa rec i gvozdena vrata otvara...

Mm i ja se i dan danas zahvaljujemo jedno drugom, zamolimo jedno drugo za neku uslugu i izvinjavamo se. Ja sam tako vaspitana da jednostavno moram da se zahvalim kada mi neko nesto pomogne (doda, prinese, odnese, najvecu sitnicu pomogne) i hvala mojim roditeljima sto su insistirali da moje sestre i ja uvek kazemo carobne reci: IZVOLI, MOLIM, HVALA, IZVINI. Vidim da to mom muzu mnogo znaci, isto kao i meni i imam osecaj da svaki put kad cujem jednu od tih carobnih reci - jos vise ga volim.

Mozda ce pomoci ako mu kazes IZVINI sto te prekidam, da li mozes da mi pomognes... ili tako nesto, pa ako ne uspe to, mozda neka druga taktika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.