Pravopis

odgovora

Objavljeno

Evo jednog zanimljivog linka za one koji žele da provere sebe!

pravopis

Pravopas je super....vrlo često sa klincima 'pročešljam' lako i srednje i stvarno naučimo svi ponešto :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me sljedeće...

Kada se pišu slova CH...SH...itd, zašto se to radi i otkad je to? Užasno me nervira to ruglo od pravopisa i kršenja svih pravopisnih normi..od koga je to poteklo?

Npr...chovek(čovek)....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me sljedeće...

Kada se pišu slova CH...SH...itd, zašto se to radi i otkad je to? Užasno me nervira to ruglo od pravopisa i kršenja svih pravopisnih normi..od koga je to poteklo?

Npr...chovek(čovek)....

Nista gluplje nisam procitala... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista gluplje nisam procitala... <_<

Jel ti na moj post misliš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ti na moj post misliš?

Ma na to sto si pitala, mislim preterali smo, pa imamo mi slova č, ć, š.... sta ce nam dva slova za nase jedno??? I ono bwe umesto bre, i slicno mi ide na zivce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma na to sto si pitala, mislim preterali smo, pa imamo mi slova č, ć, š.... sta ce nam dva slova za nase jedno??? I ono bwe umesto bre, i slicno mi ide na zivce.

Jeste...u pravu si. Stvarno bih voljela da mi neko kaže zašto to radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odoh u OT, ali kada mi neko umesto čovek napise chovek, pomislim da me smatra glupom i misli da necu ukapirati sta mi pise u sms :huh: . Pa kao da ja ne bi ukapirala i da mi je napisao/la - covek....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja još nisam primila takav SMS...prvi put vidim to na forumu...čudno i skroz nerazumljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me sljedeće...

Kada se pišu slova CH...SH...itd, zašto se to radi i otkad je to? Užasno me nervira to ruglo od pravopisa i kršenja svih pravopisnih normi..od koga je to poteklo?

Npr...chovek(čovek)....

To je poteklo, verovatno, od nekog balavca ili balavice iz osnovne ili srednje škole, a onda se raširilo na sve strane. To je kao kul, oni su face koji tako pišu i sl. Krajnje nezrelo, klinački i glupo. Inače, svako drugo dete ne zna sva pisana slova (pa ni odlični đaci).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrhunac je kad mi je drugarica, inace profesor srpskog, odgovorila na poruku sa : "Ewo QTJI(kuci), ti shta radish?" Em rec potpuno nenormalno napisana, em recenica gramaticki netacna...

Kada citam njene poruke cesto se zapitam da li su zaista napisane na srpskom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je poteklo, verovatno, od nekog balavca ili balavice iz osnovne ili srednje škole, a onda se raširilo na sve strane. To je kao kul, oni su face koji tako pišu i sl. Krajnje nezrelo, klinački i glupo. Inače, svako drugo dete ne zna sva pisana slova (pa ni odlični đaci).

U pravu si Kristal. Cerka muzevljeve sestre, inace treca godina srednje skole, dolazi povremeno kod mene da radimo engleski i verovali ili ne engleski pise cirilicom pisano. Znaci mesa cirilicno i latinicno pismo sa punih 18 godina, a pritom joj je majka uciteljica, doduse ni ona nema veze sa pismenoscu. Treba li jos komentarisati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je poteklo, verovatno, od nekog balavca ili balavice iz osnovne ili srednje škole, a onda se raširilo na sve strane. To je kao kul, oni su face koji tako pišu i sl. Krajnje nezrelo, klinački i glupo. Inače, svako drugo dete ne zna sva pisana slova (pa ni odlični đaci).

Da, pretpostavljala sam da je krenulo od balavaca...samo me zanima, koliko godina imaju ove djevojke na forumu što taku pišu? Voljela bih da se jave u ovoj temi, ne bi ih prosvijetlili :) Zašto radimo ruglo od svog jezika? :huh:

Vrhunac je kad mi je drugarica, inace profesor srpskog, odgovorila na poruku sa : "Ewo QTJI(kuci), ti shta radish?" Em rec potpuno nenormalno napisana, em recenica gramaticki netacna...

Kada citam njene poruke cesto se zapitam da li su zaista napisane na srpskom...

Bebo, nevjerovatno...ja ne bih ni odgovarala na takav SMS..pitala bih ju: Jel, šta mi napisa?

U pravu si Kristal. Cerka muzevljeve sestre, inace treca godina srednje skole, dolazi povremeno kod mene da radimo engleski i verovali ili ne engleski pise cirilicom pisano. Znaci mesa cirilicno i latinicno pismo sa punih 18 godina, a pritom joj je majka uciteljica, doduse ni ona nema veze sa pismenoscu. Treba li jos komentarisati?

Baco, ne mogu da vjerujem, strašno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me , kako gledate na one reci tipa : lol , omg , rofl , i tako te ..

Mene uzasno nerviraju ... Zabranila sam svima koji se dopisuju sa mnom na igrici da pisu to dok sam ja tu ... Ma ide mi na zivce uzasno... Najvise lol ... Zar nije lepse da se smejes po naski :D kao npr hahaha hehehe hihhihiih :lol: Vecina nije ni znala sta znaci to lol uopste , tj nisu znali da prevedu ... I aj ovi klinci , nego bre i matori ... Pa kad se svi udruze da me zezaju , pisu samo to lol , omg ... -.-. -.-.

I nervira me ono : zzz skraceno od pozdrav .. Lupam,a ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i jos jedno pitanje ... STA ZNACI rofl ? :D i lmfao ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nervira me ono : zzz skraceno od pozdrav .. Lupam,a ? :D

Ne lupaš uopšte..u pravu si...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ha,nasla sta znaci rofl ..Rolling On the Floor Laughing

.... -.-

Fil , drago mi je da nisam jedina.. To zzz kad procitam samo prevrnem ocima... Mene to podseca na spavanje :D Znas ono ZzZZzZZz hehhe Nervira me sto se u nas jezik sve vise ubacuju strane reci ... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedino od svega toga sto znam da napisem nekad, pogotovo kad se iznerviram i kad nesto "pridodam" na vec receno je btw (by the way) tj. uzgred budi receno(mnogo goropadno mi zvuci na srpskom, a inekako ima arhaican prizvuk, nigde ne cujem da ga neko koristi)... Trudim se da to izbacim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me , kako gledate na one reci tipa : lol , omg , rofl , i tako te ..

Mene uzasno nerviraju ... Zabranila sam svima koji se dopisuju sa mnom na igrici da pisu to dok sam ja tu ... Ma ide mi na zivce uzasno... Najvise lol ... Zar nije lepse da se smejes po naski :D kao npr hahaha hehehe hihhihiih :lol: Vecina nije ni znala sta znaci to lol uopste , tj nisu znali da prevedu ... I aj ovi klinci , nego bre i matori ... Pa kad se svi udruze da me zezaju , pisu samo to lol , omg ... -.-. -.-.

I nervira me ono : zzz skraceno od pozdrav .. Lupam,a ? :D

Slazem se :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cupava, otvorila si mi oci bre. Ja nisam imala pojma sta znaci lol i sve ostalo, a bilo mi je glupo da pitam, reko bicu aut :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cupava, otvorila si mi oci bre. Ja nisam imala pojma sta znaci lol i sve ostalo, a bilo mi je glupo da pitam, reko bicu aut :lol::lol:

ehhehehe veruj Baco ,ni ja nisam znala :D Svaki put kad igram , i procitam nesto ja odma pitam druge sta znaci , jbg, sto bi rekli ja sam NOOB :D i ponosim se time :D hahahhahaa

Ja sam celo vreme mislila da MDR znaci merde(shit) a ono mu dodje isto kao lol samo na francuskom :D eto ,koliko sam ja smotana :D :D :D

MA NISTA BRE BEZ NASEG SRPSKOG JEZIKA :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene nervira kada neko postavlja pitanje sa JER :angry:

Nista me ne izludjuje kao ovo-pitanje koje pocinje sa JER...

A da,i ova 'nova srpska slova' -w,sh,ch..Mislim,cemu to,zasto mora da se komplikuje nesto sto je tako jednostavno..uostalom,zar nema na mobilnim telefonima i na tastaturama š,č...ako vec neko zeli da ih koristi..mada je meni jako cudno kad procitam poruku sa š,č,naucila sam naslova bez kvacica.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li su ravnopravni u izgovoru izrazi Milicin i Miličin? Koji više koristite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li su ravnopravni u izgovoru izrazi Milicin i Miličin? Koji više koristite?

Milicin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li su ravnopravni u izgovoru izrazi Milicin i Miličin? Koji više koristite?

Koliko je meni ostalo u sećanju, kod imena koja se završavaju na ica dolazi do palatalizacije kada se pravi prisvojni pridev.

Tako da je po pravopisu ispravno Miličin.

Mada, treba Kristal da potvrdi. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li su ravnopravni u izgovoru izrazi Milicin i Miličin? Koji više koristite?

Miličin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.