Pravopis

odgovora

Objavljeno

E super sto ima i prosvetnih radnika. Evo upravo sam odgovorila na temu Zasto sa levak? I navela sam da sam juce kometnarisala sa mm o tome, bila je prisutna i drugarica koja me je opomenula da ne postoje "levaci" vec "levoruki".

S obziromk da je ovde tema pravopis, interesuje me da li je pravilno reci "Levaci" <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Šta nju briga kako će moje dete da govori"!

O ovome takođe pričam; roditelji misle da pričaju pravilno i da deca u školi uče jezik, koji nije primenjiv u svakodnevnom govoru, a kada ta deca sa 20 godina dođu u gradsku sredinu, pogube se, jer ne znaju pravilno da pričaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E super sto ima i prosvetnih radnika. Evo upravo sam odgovorila na temu Zasto sa levak? I navela sam da sam juce kometnarisala sa mm o tome, bila je prisutna i drugarica koja me je opomenula da ne postoje "levaci" vec "levoruki".

S obziromk da je ovde tema pravopis, interesuje me da li je pravilno reci "Levaci" <_<

Nije pravilno ukoliko se priča o ljudima koji koriste levu ruku za pisanje i ostale aktivnosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S obziromk da je ovde tema pravopis, interesuje me da li je pravilno reci "Levaci" <_<

Levoruk bi trebalo da je pravilno, a levaci može da se koristi za neke LEVAKE :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E super sto ima i prosvetnih radnika. Evo upravo sam odgovorila na temu Zasto sa levak? I navela sam da sam juce kometnarisala sa mm o tome, bila je prisutna i drugarica koja me je opomenula da ne postoje "levaci" vec "levoruki".

S obziromk da je ovde tema pravopis, interesuje me da li je pravilno reci "Levaci" <_<

Nemam pojam, ja sam inače iz Hrvatske, pa mi se sve pomiješalo. Tražim na internetu, kao da je sa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E super sto ima i prosvetnih radnika. Evo upravo sam odgovorila na temu Zasto sa levak? I navela sam da sam juce kometnarisala sa mm o tome, bila je prisutna i drugarica koja me je opomenula da ne postoje "levaci" vec "levoruki".

S obziromk da je ovde tema pravopis, interesuje me da li je pravilno reci "Levaci" <_<

"Levoruk" je pravilno, a ta pojava se naziva "Levorukost"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada nisam sigurna za značenje neke reči, ukucam u pretraživač Vujaklija i tražim šta me interesuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada smo vec kod pitanja... Da li se za coveka koji je iz Dalmacije kaze da je on Dalmatinac ili Dalmatiner? Ja mislim da je ovo prvo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Levak je sasvim ispravno reći za osobu koja se služi više levom rukom, mada je ispravno reći i levoruk.

Čovek iz Dalmacije je Dalmatinac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čovek iz Dalmacije je Dalmatinac.

A čovek iz Rume? Rumun ili Rumunac ??? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čovek iz Dalmacije je Dalmatinac.

A čovek iz Rume? Rumun ili Rumunac ??? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A čovek iz Rume? Rumun ili Rumunac ??? :lol:

Ha, ha. Rumljanin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zivim u inostranstvu gde konstantno koristim 3 jezika pa je tako i najlakse pokvariti svoj sopsteni. Ali trudim se..:)

mada tacno mozes da vidis ko je pismen a ko nepismen kad odu preko.....jer ako ne znas svoj jezik, kako ocekivati da naucis neki drugi perfektno....nema sanse.....

ja se jezim od pisanja zajedno "ne znam" i slicno....a najvise se jezim kad odem u srbiju i cujem rec BRAND!!!!!!! narocito sto mi imamo rec za to, ali odjednom bi svi da budu Ameri.......

sto se tice fb, chata i slicnog, jedan je jezik govorni a drugi kompjuterski i to je to.....omladina menja taj jezik iz dana u dan, ali to se svuda desava.......

nepismenih je svuda, i to se mozda na netu najvise vidi :)

ali sta da se radi...evo i ja sve pisem malim slovima, ali samo zato sto me mrzi da pritiskam shift....stvarno me mrzi :)

neko je gore napisao da se jezi od "xaxaxaxaxax", sto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A čovek iz Rume? Rumun ili Rumunac ??? :lol:

Danas smo igrali fudbal sa Ganom, pa mi pade nesto na pamet.. Kako se kaze zena iz Gane??? :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neko je gore napisao da se jezi od "xaxaxaxaxax", sto?

Ne bi mene to nerviralo da taj neko pise cirilicom, pa napise XAXAXAXA.... Ali, ako vec, taj neko, koristi latinicu, onda neka pise latinicom. Zna se sta je H, a sta je X (iks).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bi mene to nerviralo da taj neko pise cirilicom, pa napise XAXAXAXA.... Ali, ako vec, taj neko, koristi latinicu, onda neka pise latinicom. Zna se sta je H, a sta je X (iks).

takilend draga, ja nemam cirilicu na kompu a smejem se na srpski nacin xaxaxaxax...salim se.....ali ja eto uvek pisem xaxaxaxa,jer obicno na netu ili pises xaxaxaxa ili hihihihihihi :lol::lol:

ali ja se nikad ne smejem hihihihi ......jednostavno to nije moj stil smejanja.....

nadam se da si skontala.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

takilend draga, ja nemam cirilicu na kompu a smejem se na srpski nacin xaxaxaxax...salim se.....ali ja eto uvek pisem xaxaxaxa,jer obicno na netu ili pises xaxaxaxa ili hihihihihihi :lol::lol:

ali ja se nikad ne smejem hihihihi ......jednostavno to nije moj stil smejanja.....

nadam se da si skontala.....

Ma, OK. :D Ali, moze da se napise HAHAHAHA... :D

ma, gluposti, svako neka pise kako hoce. Evo, i ja ne koristim nasa slova na tastaturi(Č, Ć, Š, Đ, Ž). Sve je to, na kraju, stvar navike. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas smo igrali fudbal sa Ganom, pa mi pade nesto na pamet.. Kako se kaze zena iz Gane??? :blink: :blink:

Niko me ni odgovori za Ganu.. :lol: :lol: Ajde, prosvetari.. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko me ni odgovori za Ganu.. :lol: :lol: Ajde, prosvetari.. :P

Ako se ne varam Ganjanka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se ne varam Ganjanka.

Bravo, Sanja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se ne varam Ganjanka.

Hvala, Sanjce! :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znate sta me nervira?W umesto V,1 umesto I,3 umesto E,0 umesto O...Tako pise moja sestra,treba mi sat vremena da desifrujem poruku kada posalje.I kada napise:"D0laz1m k0d t3b3 u 5ak".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znate sta me nervira?W umesto V,1 umesto I,3 umesto E,0 umesto O...Tako pise moja sestra,treba mi sat vremena da desifrujem poruku kada posalje.I kada napise:"D0laz1m k0d t3b3 u 5ak".

:D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ha, ha, ha...ovo još nisam vidjela, smiješnoooo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovali ili ne mo¾ete ovo procitati:

Nsiam vrevoao da zpavrao mgou rzmaueti ono sto ctaim. Zaavljhuujci

nobniecoj mcoi ljdksuog mgzoa, pemra irta¾siavnjima nucainka sa

Kmbreid¾a, njie v¾ano kjoim su roedsldoem npiasnaa slvoa u rcei,

jdieno je btino da se pvro i psldeonje sovlo nlaaze na sovm msteu.

Otasla solva mgou btii u ptponuom nerdeu i bez ozibra na ovu

oloknost, tkest m¾eote ctiati bez pobrelma. Ovo je zobg tgoa ¹to

ljduksi mzoak ne ctia savko slvoo pnaooosb, vec rcei psmraota kao

cleniu. Oavj preomecaj je sljiavo nzavan tipoglikemija.

Zacudujuce, zar ne? A uevk ste msilili da je pavrpois v¾aan.

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.