Pravopis

odgovora

Objavljeno

Ne podnosim nepismene osobe,a narocito ne volim kad me nEko pita glupo pitanje tipa kako se pise DA LI ...grrrrrrrrrrrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram jos jednom da napomenem kako me izludjuje kada neko umesto V koristi W, umesto S - CH.... Stvarno ne shvatam cemu to? Kada vidim tako napisan tekst ne mogu da ga procitam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja preskacem i ne citam takav tekst. Izvinjavam se nasoj forumasici koja tako pise, ali ja prosto ne mogu da se skoncetrisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram jos jednom da napomenem kako me izludjuje kada neko umesto V koristi W, umesto S - CH.... Stvarno ne shvatam cemu to? Kada vidim tako napisan tekst ne mogu da ga procitam

I ja takođe :D . Ne mogu da čitam takve postove. Nije mi jasna poenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam to W ili SC prvi put na forumu vidjela, a koji je to fazon, zasto se to radi? BWE, jet lo znači bre ili nešto drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pridev roze se ne menja u srpskom jeziku, uvek se koristi samo u navedenom obliku.

Majica, a ne majca :) .

hvala kristal. eto pogresih sa majica. ja posto pisem jako retko na srpskom , pocela sam da zaboravljam pravil.a nije izgovor ali jeste razlog, sta da radim?! :unsure: :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam to W ili SC prvi put na forumu vidjela, a koji je to fazon, zasto se to radi? BWE, jet lo znači bre ili nešto drugo?

:D :D :D Ja sam ukapirala da je bre. Mozda i nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram jos jednom da napomenem kako me izludjuje kada neko umesto V koristi W, umesto S - CH.... Stvarno ne shvatam cemu to? Kada vidim tako napisan tekst ne mogu da ga procitam

Mene to izludjuje. Imam drugaricu koja tako kuca SMS q-g, w-v, y-j... Crknem dok procitam. I ovdje citam postove koji su tako napisani, mada ih tek skontam poslije drugog citanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je da nisam jedina kojo to smeta. Nema veze,pa svako ima pravo da se slobodno izrazi kako mu volja,a mi, kojima to smeta, necemo citati i problem resen. Sto volim kad se dogovorimo u dve reci pa to ti je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram jos jednom da napomenem kako me izludjuje kada neko umesto V koristi W, umesto S - CH.... Stvarno ne shvatam cemu to? Kada vidim tako napisan tekst ne mogu da ga procitam

AAAAAAAAAAA... to je fora sad kod tinejdzera. cerka moje sestre od tetke tako pise i ja odlepim kad mi posalje sms. procitam TETO i dalje se smorim..

Ja sam to W ili SC prvi put na forumu vidjela, a koji je to fazon, zasto se to radi? BWE, jet lo znači bre ili nešto drugo?

ma to je kako kaze TIMI MALO JAGNJE beeeeeeeeeeeeeeeee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uff, da nije ovo malo prejako!? :lol:

Nemoj me pogresno shvatiti, ali sta ako neko nije pismen, treba ga ubiti ? Pogotovo ako se kukavac jos trudi pa te i pita kako se nesto pise, sve sa zeljom da nauci nesto. :lol:

Pa dooobro,ne bih ih sad zadavila ,ali ...znas :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jednog zanimljivog linka za one koji žele da provere sebe!

pravopis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jednog zanimljivog linka za one koji žele da provere sebe!

pravopis

Interesantno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jednog zanimljivog linka za one koji žele da provere sebe!

pravopis

Odličan link! Može svako da proveri sebe, a može da vežba i svoje školsko dete. Naravno, treba voditi računa o uzrastu deteta i težini testa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odličan link! Može svako da proveri sebe, a može da vežba i svoje školsko dete. Naravno, treba voditi računa o uzrastu deteta i težini testa.

Jedina zamerka - insistiranje na pravilnom pisanju stranih imena, prezimena i nekih geografskih pojmova koji su malo poznati. Mislim, Solovjov ili Solovjev, baš i nije od suštinske važnosti, osim možda za prevodioce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene nervira kada neko postavlja pitanje sa JER :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene nervira kada neko postavlja pitanje sa JER :angry:

I mene to mnogo nervira...

Ali opet kazem, ne obazirem se ovde toliko na pravopis... :)

A sto se tice W, Q, CH, SH-dize mi se kosa na glavi od takvog "skrnavljenja" srpskog jezika. Takvi postovi mi prave potpunu konfuziju i zamorim se dok ih procitam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja takve postove preskacem. Treba mi vremena da procitam i onda odustanem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre neki dan je na RTS-u u Oko magazinu bila tema o pismenosti. Gosti su napomenuli da je izuzetno važno u svakoj prilici skretati pažnju svima na pravilno pisanje, jer će samo tako moći nivo pismenosti da se podigne na viši nivo :) . Naravno da su gosti bili izabrani, na primer - profesor filološkog fakulteta V. Brborić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja takve postove preskacem. Treba mi vremena da procitam i onda odustanem.

Pametno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre neki dan je na RTS-u u Oko magazinu bila tema o pismenosti. Gosti su napomenuli da je izuzetno važno u svakoj prilici skretati pažnju svima na pravilno pisanje, jer će samo tako moći nivo pismenosti da se podigne na viši nivo :) . Naravno da su gosti bili izabrani, na primer - profesor filološkog fakulteta V. Brborić.

Jeste važno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Nsiam vrevoao da zpavrao mgou rzmaueti ono što čtaim. Zaavljhuujći

nobniečoj mćoi ljdksuog mgzoa, pemra irtažsiavnjima nučainka sa

Kmbreidža, njie vžano kjoim su roedsldoem npiasnaa slvoa u rčei,

...jdieno je btino da se pvro i psldeonje sovlo nlaaze na sovm msteu.

Otasla solva mgou btii u ptponuom nerdeu i bez ozibra na ovu

oloknost, tkest mžeote čtiati bez pobrelma. Ovo je zobg tgoa što

ljduksi mzoak ne čtia savko slvoo pnaooosb, vec rčei psmraota kao

cleniu. Oavj preomećaj je šljiavo nzavan tipoglikemija.

Začudujuce, zar ne? A uevk ste msilili da je PAVRPOIS vžaan."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D :D :D

Ipak je vazan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D :D :D

Ipak je vazan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D :D :D

Ipak je vazan.

Jeste, slažem se.

Iskreno, počela sam i ja sama sebe da ispravljam kad nešto napišem (otkucam). Do skoro sam pisala bez velikih slova na početku rečenice, gledam da pišem srpskim jezikom (moj tata me redovno ispravlja kad nešto pogrešno izgovorim)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.