Pravopis

odgovora

Objavljeno

Hvala Ana,ne zelem da edukujem svoj pravopis i svoju pismenost,sasvim sam zadovoljna svojim poznavanjem gramatike i pravopisa! :D

Nema potrebe da mi postavljas linkove imam i ja google,ali hvala u svakom slucaju sto se trudis! :D

t4836.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Ana,ne zelem da edukujem svoj pravopis i svoju pismenost,sasvim sam zadovoljna svojim poznavanjem gramatike i pravopisa! :D

Nema potrebe da mi postavljas linkove imam i ja google,ali hvala u svakom slucaju sto se trudis! :D

t4836.gif

Samo da te ispravim nije Ana već Anči :D:D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negde sam procitala da se divis postovima od Kristal, ne znam onda kako nisi primetila njeno pravilno pisanje, tj. pravopis.

Kristal je neko od koga moze da se nauci pravopis.

Hvala, Anchi :) !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da sam zadovoljila kriterijume nasih strogih uciteljica! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Anchi :) !!!

Nema na cemu, draga! To je cista istina ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da te ispravim nije Ana već Anči :D:D :D

Draga ... Maki ... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da sam zadovoljila kriterijume nasih strogih uciteljica! ;)

;):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taj pravopis nije novi, ja sam ga u osnovnoj učila, a to je bilo jakooooooo davno :) I kad pišeš moraš odvojiti malo, a ne samo kod kucanja :lol: :lol: :lol:

Zamisli na šta bi ličile rečenice kad bi sve bilo spojeno :)

U potpunosti se slazem sa tobom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Ana,ne zelem da edukujem svoj pravopis i svoju pismenost,sasvim sam zadovoljna svojim poznavanjem gramatike i pravopisa! :D

Nema potrebe da mi postavljas linkove imam i ja google,ali hvala u svakom slucaju sto se trudis! :D

t4836.gif

Uvek sam tu da pomognem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neznam padeze,neznam gramatiku,nemam visoku skolu ali zato imam zivotnu skolu i necu da se foliram i pravim jos gore greske od onih koje vec pravim!nemojte da me shvatite pogresno nisam iz Londona pisem onako kako pricam!a mi carapani smo poznati po tome!!!!ne zelim da se svadjam verujte mi i verovatno ce neka od vas i da se naljuti sad ali kome moji postovi i greske u mojim postovima bodu oci slobodno neka ga zaobidju!ja sam ovde radi neke druge stvari a ne da ucim gramatiku!!!

Nisu svi carapani poznati po tome :P i ja sam carapanka.

Ne zelim nikog da vredjam, ali iznosim svoje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam ovde radi neke druge stvari a ne da ucim gramatiku!!!

c011.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neznam padeze,neznam gramatiku,nemam visoku skolu ali zato imam zivotnu skolu i necu da se foliram i pravim jos gore greske od onih koje vec pravim!nemojte da me shvatite pogresno nisam iz Londona pisem onako kako pricam!a mi carapani smo poznati po tome!!!!ne zelim da se svadjam verujte mi i verovatno ce neka od vas i da se naljuti sad ali kome moji postovi i greske u mojim postovima bodu oci slobodno neka ga zaobidju!ja sam ovde radi neke druge stvari a ne da ucim gramatiku!!!

Niko tebe niti bilo koga drugog ovde ne tera da radi nešto što ne želi - bolje upozna svoj maternji jezik.

Ja sam, recimo, uvek raspoložena da naučim nešto novo, pa i o jezičkim nedoumicama. Što da ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neznam padeze,neznam gramatiku,nemam visoku skolu ali zato imam zivotnu skolu i necu da se foliram i pravim jos gore greske od onih koje vec pravim!nemojte da me shvatite pogresno nisam iz Londona pisem onako kako pricam!a mi carapani smo poznati po tome!!!!ne zelim da se svadjam verujte mi i verovatno ce neka od vas i da se naljuti sad ali kome moji postovi i greske u mojim postovima bodu oci slobodno neka ga zaobidju!ja sam ovde radi neke druge stvari a ne da ucim gramatiku!!!

t2028.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taj pravopis nije novi, ja sam ga u osnovnoj učila, a to je bilo jakooooooo davno :) I kad pišeš moraš odvojiti malo, a ne samo kod kucanja :lol::lol::lol:

Zamisli na šta bi ličile rečenice kad bi sve bilo spojeno :)

Ja se nesto ne secam da se pravi razmak u pisanju posle tacke i zareza, ali veoma moguce da sam zaboravila. Davno sam isla u OS. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nesto ne secam da se pravi razmak u pisanju posle tacke i zareza, ali veoma moguce da sam zaboravila. Davno sam isla u OS. :P

Secerko ne trudi se, pozadina je skroz drugacija ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel' se kaze ova roze majca ili ova roza majca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u skoli i kasnije sam se bavila glumom, malo literarne sekcije i ljubav prema lepom izrazavanju je doprinelo da se prilicno pravilno izrazavam.. Luka nam je iscupao N na ovom laptopu, pa nekad u brzini ne skontam da sam ga otkucala na prazno ali mislim da te greske na ovakvim forumima ne treba da spadaju pod PRAVOPISNE GRESKE !!!

naravno, svako ko je nekad bilo kakav rad kucao zna da iza zareza ide razmak i sl..

ja sve to znam, i primetim svakakve greske ali

STO MENI DA SMETA NECIJA PRAVOPISNA GRESKA AKO SAM JA SKONTALA STA JE PISAC TIME HTEO RECI I U DATOM MOMENTU MI JE TAKAV POST POMOGAO ZA NESTO STO MI JE TREBALO- ZATO I JESAM OVDE !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u skoli i kasnije sam se bavila glumom, malo literarne sekcije i ljubav prema lepom izrazavanju je doprinelo da se prilicno pravilno izrazavam.. Luka nam je iscupao N na ovom laptopu, pa nekad u brzini ne skontam da sam ga otkucala na prazno ali mislim da te greske na ovakvim forumima ne treba da spadaju pod PRAVOPISNE GRESKE !!!

naravno, svako ko je nekad bilo kakav rad kucao zna da iza zareza ide razmak i sl..

ja sve to znam, i primetim svakakve greske ali

STO MENI DA SMETA NECIJA PRAVOPISNA GRESKA AKO SAM JA SKONTALA STA JE PISAC TIME HTEO RECI I U DATOM MOMENTU MI JE TAKAV POST POMOGAO ZA NESTO STO MI JE TREBALO- ZATO I JESAM OVDE !!!

Slazem se u potpunosti i dodala bih da nismo u skoli :) Ranije sam bas pazila na pravopis.Na pismenim zadacima nikada nisam imala greske,cak su i zarazi bili gde treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel' se kaze ova roze majca ili ova roza majca?

Roze - to je sigurno..ali se ja sad pitam -majca- ili -majica-.......hm....ovo drugo!

:lol: najbolje je: pamucna bluza - nema greske :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u skoli i kasnije sam se bavila glumom, malo literarne sekcije i ljubav prema lepom izrazavanju je doprinelo da se prilicno pravilno izrazavam.. Luka nam je iscupao N na ovom laptopu, pa nekad u brzini ne skontam da sam ga otkucala na prazno ali mislim da te greske na ovakvim forumima ne treba da spadaju pod PRAVOPISNE GRESKE !!!

naravno, svako ko je nekad bilo kakav rad kucao zna da iza zareza ide razmak i sl..

ja sve to znam, i primetim svakakve greske ali

STO MENI DA SMETA NECIJA PRAVOPISNA GRESKA AKO SAM JA SKONTALA STA JE PISAC TIME HTEO RECI I U DATOM MOMENTU MI JE TAKAV POST POMOGAO ZA NESTO STO MI JE TREBALO- ZATO I JESAM OVDE !!!

Ja se slazem u potpunosti, ne smeta mi uopste, ali isto tako, ne mora da znaci da neko ne zna pravopis, ako ga ne koristi. Imam drugaricu koja zna pravopis savrseno, ali na pocetku poruke ne stavi veliko slovo, niti upotrebljava bilo sta od interpunkcijskih (valjda sam dobro napisala) znakova, mrzi je.

Ja ga koristim zbog sebe najvise, jer ako mi nepravilno pisanje udje u naviku, gotovo je! I ja mislim da ovdje ne treba komentarisati ko kako pise, i da je ova tema donekle otvorena za one koji hoce da poboljsaju svoj pravopis i da nauce nesto novo, ili da se rijese nekih nedoumica. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pridev roze se ne menja u srpskom jeziku, uvek se koristi samo u navedenom obliku.

Majica, a ne majca :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kažu danas na TV-u.....u Beogradu počeo,ja ću po Vuku,...'belgrejd amstel fešn vik' :blink::unsure::angry: .....fuj,sram ih bilo....zar nemamo mi naše reči za to....zar nije lepše reći 'Beogradska nedelja mode' :) .....jest da ovo nije za temu 'pravopis' al' sam morala negde 'kažem'....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam gdje cu da trazim pomoc,pa mi ove nekako najlogicnije! :D Ko je dobar(decidan,jasan,konkretan i ko ima veliku moc ubjedjivanja) u pisanju molbi,neka mi se javi?Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako se pravilno piše

- godinu ipo dana

- godinu i po dana

- godinuipo dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako se pravilno piše

- godinu ipo dana

- godinu i po dana

- godinuipo dana

Godinu i po dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.