Pravopis

odgovora

Objavljeno

Evo, ja sam napravila grešku kod građenja pasiva :D . Kako bih ispravila svog učenika da sam mu našla takvu grešku.

hahahaha...Ja definitivno ne vodim racuna o pasivu dok sam na forumu.....Al' bih ja kod tebe dobila keca za kraj polugodja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahaha...Ja definitivno ne vodim racuna o pasivu dok sam na forumu.....Al' bih ja kod tebe dobila keca za kraj polugodja :lol:

Keca ne bi imala 100%.

Seceru, ti se jasno i razumno izražavaš, samo ne voliš da poštuješ pravopisna pravila :lol::P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Keca ne bi imala 100%.

Seceru, ti se jasno i razumno izražavaš, samo ne voliš da poštuješ pravopisna pravila :lol::P .

Sto je najgore, ni jasno se ne izrazavam. <_<

a za pravopis, pa evo ti odmah primer, pocinjem recenicu malim slovom i to konstantno.ali to je samo zato sto me mrzi da pritisnem shift da bih dobila veliko slovo.

Profesorka nemojte da me oborite na popravni, naucicu za dvojku , obecavam :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secerko nemoj da se zz sa profama,igras se zivotom. Volim ovu Kristal jer je sva svoja i nekada me podseti na mene sa tim svojim nadr...... stavom,ja sam bas cesto nadr.....

Malo sam OT,oprostite,odoh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam magistar srpske filologije i uopšte mi ne smetaju bilo čije pravopisne greške na ovom forumu. Čak su mi fenomenološki simpatične. Mi smo ovde prvenstveno radi druženja, a ne da podučavamo. Zar ne? Tema je neprimerena forumu... apsolutno bespredmetna... Pravopis?!! U temi ženske priče?!! Molim vas...

jer ovo mene neko prozvao? :)

ja sam diplomirani ekonomista :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, čiste petice za Bacu i secera :D !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, čiste petice za Bacu i secera :D !

Prvo si im uterala strah u kosti, a sad im daješ petice...hm...hm :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo si im uterala strah u kosti, a sad im daješ petice...hm...hm :huh:

Ih, koleginice draga, pa nisam valjda tako opasna :lol::P:D !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, ni slučajno. Samo ti se čini. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo si im uterala strah u kosti, a sad im daješ petice...hm...hm :huh:

Draga Pticice nemoj tako,Kristal je nasa drugarica i mi nju izuzetno cenimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad imam volje zavirim u Klajna, a kad ne, napisem kako mi se cini. To bas i nije sjajno, s obzirom na moju profesiju, ali sta mogu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Pticice nemoj tako,Kristal je nasa drugarica i mi nju izuzetno cenimo :)

U pravu (ako sam dobro napisala) si Baco, eto mene je podrzala tj otvaranje razliciitih tema pa samim tim i moje teme Pravopis. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma neću ja nju dirati. Super je ona kolegnica, stroga ali pravična.

Odosmo van teme...Ubiće nas administratori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ako mi se nadje neka greska u pravopisu zbog brzine,a neki put zaboravim da proverim da li sam sve dobro napisala...:)

oprostite ako neki put pogresim....:)

Takodje! A da ne pricam o tome da u 90% slucajeva drzim Minju u krilu i borim se sa njom koja ce od nas dve da kuca! :) Dosta cesto pisem olovkom na papiru, do pre godinu dana sam bila redovan student, a eto bas danas sam prepisivala neki recept za tortu! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Pticice nemoj tako,Kristal je nasa drugarica i mi nju izuzetno cenimo :)

Slazem se!Da imam kontrolni mozda bih je se plasila,ovako ravno mi sve do Kosova :lol: !

Uvek sam volela stroge profesore, kod njih se ceni znanje, i uvek sam imala 5 kod takvih. Kod ostalih ne znas ni sta da ucis ni sta traze :lol:

Volim stroge ljude generalno! Zivela Kristal! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav od jos jednog filologa:)Iskreno,ne smeta mi kada na forumu procitam nesto sto nije u skladu sa pravopisom srpskog jezika.Mi smo ovde radi druzenja,a ne odmeravanja znanja.I sama pravim greske u kucanju,jer nemam mnogo vremena za proveravanje istih.Moj moto je - SAMO OPUSTENO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne zameram nikome kad pogresi, a mislim da bi znacilo da mu se ukaze na gresku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za nasu dragu profu Kristal.

Celog zivota imam problem sa napamet i na pamet.

A upravo sam ga u jednom postu morala napisati...E sad da li je ovo pravilno "Ne pada mi na pamet"

"Naucila sam napamet"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I sama nekad pogresno nesto otkucam na forumu, pogresim slovo dok kuckam, a ne proveravam. Takve stvari pokusavam da ne primecujem na forumima. Ne mesam posao sa slobodnim vremenom.

Trebalo bi da mi to smeta, po nekim profesionalnim kriterijumima, ipak sam ja diplomirani filolog i u poslu mi izuzetno smetaju pravopisne greske, a i gramaticke, mada cinjenica je da i mi filolozi, ponekad imamo jezicke i pravopisne nedoumice. I to je za ljude. Nije toliko poenta da li neko nesto u brzini lose otkuca, vec koliko zaista poznaje pravopis. Svakodnevno koristim papir i olovku, a moj muz i ja imamo obicaj da jedno drugom tako ostavljamo porukice. Volim nas jezik i zaista se trudim da ga pravilno koristim kako u piasnoj formi, tako i u govoru, mada svakom se desi da pogresi... Tome i sluze pravopisni recnici zar ne? :)

Tako da opustite se, mislim da je lako shvatiti sta je neko hteo da kaze, cak i kada to lose napise...

Slažem se, isto to sam i ja rekla, pa je to protumačeno kao "arogancija".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se, isto to sam i ja rekla, pa je to protumačeno kao "arogancija".

Da si napisala kao Beba, verovatno te niko ne bi smatrao arogantnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne smetaju mi tudje greske, uopste, ali mi zato moje bodu oci! Cesto izmjenim te svoje greske, ali nekad mi bude mrsko! Prije sam se opterecivala time i nije mi bilo jasno kako ljudi ne znaju da se glagol pise odvojeno od negacije, ili kako neko moze da savi tacku na kraju upitne recenice i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao meni stvarno nekada smetaju necije pravopisne greske,a sto rece Trmalja narocito moje....Zanesem se bre nekad u kuckanju i ni sama vise ne znam ni da li sam posla ni da li sam dosla :D :D :D!!!

Kao sto vec rekoh nekada mi smetaju a nekada mi to cak bude i simpaticno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za nasu dragu profu Kristal.

Celog zivota imam problem sa napamet i na pamet.

A upravo sam ga u jednom postu morala napisati...E sad da li je ovo pravilno "Ne pada mi na pamet"

"Naucila sam napamet"

Seceru, ukoliko mi dozvolis, ja cu ti odgovoriti na ovo pitanje. Odvojeno odnosno sastavljeno pisanje zavisi od razlike u znacenju, npr.:palo mi je na pamet, odnosno nauciti napamet. Dakle, ispravno je i jedno i drugo, ali zavisi u kom kontekstu ga koristis.

Meni licno ne smeta pisanje malih i velikih slova, ali me smeta kad vidim kako neko pise glagole uz ne, prideve uz ne, potencijal, da ne nabrajam sve ono sto se podrazumeva da bismo morali da znamo.

Neko je malopre spomenuo kako je dobio "pljesku" od svog ucitelja kada je pogresio :) Nama, danas, u skolama to nije dozvoljeno jer bismo odmah ostali bez posla, ali sam ja smislila da za dve takve katastrofalne greske, kako ih ja zovem, dobijaju smanjenu ocenu. Sto vise gresaka, manja je ocena. Na taj nacin svi vise obracaju paznju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

winter i mene nervira kad neko pise 'ne znam' zajedno i slicno. Nego ovo za "na pamet" i "napamet" da li sam dobro napisala u primeru??!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

winter i mene nervira kad neko pise 'ne znam' zajedno i slicno. Nego ovo za "na pamet" i "napamet" da li sam dobro napisala u primeru??!!!

Jesi, dobro si napisala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.