Popucali kapilari na nogama

odgovora

Objavljeno

Mamike jel neka od vas imala probleme sa popucalim kapilarima u toku trudnoce i posle porodjaja?Kako da ih se resim,zna li neko? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedino da mazes Hepatrombin gel. Ja sam imala duboku vensku trombozu i sad imam vene po nogama tako da ponekad mazem gel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Komsinica mi je kozni,tacnije dermovenerolog,cim sam ostala trudna krenula sam da je davim posto su vene nasledne a moji ih roditelji imaju na moju zalost :( ,i meni je ona preporucila hepatrombin i naravno setnja i odmaranje noge,tako da svaki put kad bih sela ja bi podigla noge,pojavila mi se samo malkice vena i prosla i imam malo kapilare,dal je to zbog ovog pridrzavanja ili sam jos mlada ili je prva trudnoca,neznam ali probaj da se pridrzavas i ti ovog a kapilari se ne povlace kolko ja znam,moracu da pitam komsinicu B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bezveze ja nisam imala tu sreću

sa 20 god sam radila sklerozaciju vene na desnoj nozi i u trudnoći su mi na desnoj nozi ispucali samo tako :(

jesu i na levoj ali ne toliko

meni hepatrombin nije pomagao, probala sam čak i varikopaxB - ni on ništa (to je sve bilo pre trudnoće) i da dodam da ništa od toga ne koristim ni sada jer me generalno ništa ne boli niti peče, samo eto imam ispucale kapilare i to od kolena na dole

@ SONY - sa 28 godina si dobila trombozu?!?!?! KAKO!?!?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamike jel neka od vas imala probleme sa popucalim kapilarima u toku trudnoce i posle porodjaja?Kako da ih se resim,zna li neko? :unsure:

Isti problem imam i nemam pojma sta da radim po tom pitanju. Mozda laser moze da pomogne? Malo da beba poraste pa se bacam u potragu sta ciniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamike jel neka od vas imala probleme sa popucalim kapilarima u toku trudnoce i posle porodjaja?Kako da ih se resim,zna li neko? :unsure:

I ja imam popucale kapilare po nogama i upravo mi je pre nekoliko dana prijateljica farmaceut savetovala da mažem 2 puta dnevno HEPALPAN krem i pijem C vitamin (utabletama)...probaću :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam popucale kapilare po nogama i upravo mi je pre nekoliko dana prijateljica farmaceut savetovala da mažem 2 puta dnevno HEPALPAN krem i pijem C vitamin (utabletama)...probaću :)

Hepalpan sam koristila prije trudnoce,jer sam primjetila da su mi popucali kapilari,jer imam malo ravne tabane(sumnjam da su mi od toga popucali) i naravno nista mi nije pomogao,a vitamin C koristim svakodnevno i nista!Bojim se sta ce biti kasnije :unsure: Za sada nije toliko primjetno,ali ako se nastavi siriti bice problem!I da,da zlo bude vece imam tako prozirnu kozu,pa su kapilari jos vise vidljivi! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam ovih dana primetila da su mi kapilari dosta popucali na nogama..šta da se radi.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neka od vas ima iskustva sa laserskim uklanjnjem kapilara....ili ne mora laserski, kako god, da li je neka isla na tu intervenciju?

Jasam imala te popucale kapilare i pretrudnoce, a sad ih imam jos vise......prosto estetski nije lepo, pa bih da ih uklonim.....

A i venu imam prosirenu jos od pretrudnoce.....nije mi se pogorsala u trudnoci, ali je i dalje tu......ne boli me, ali je opetestetski ruzno, pa bi i nje da seresim.

Ako nekaima iskustvo satim, please help!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam naznačene kapilare, ali su se u trudnoći baš pogoršali!!

Ne znam šta bi radila, pre sam za varijantu da mažem nešto, al sumnjam da će mi pomoći. Punih osam godina radim za kopjuterom, sedim 8 sati i pre toga nikad nisam imala problem. a sad mislim da iz godine u godinu postaje sve gore! A na jesen tridestea... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda se ovde može pronaći rešenje : Radio talasna hirurgija

Radio talasna hirurgija je savremena hirurška tehnika uz pomoć koje se otklanjaju promene na koži.

A ako neko ima problema sa venama postoji metod operacije vena vodenom parom, koji je najsavremniji metod lečenja proširenih vena, potpuno bez reza i uz extra brz oporavak. Evo detalja ovde: Operacija vena

Nadam se da sam bila od koristi, pozzzz :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda se ovde može pronaći rešenje : Radio talasna hirurgija

Radio talasna hirurgija je savremena hirurška tehnika uz pomoć koje se otklanjaju promene na koži.

A ako neko ima problema sa venama postoji metod operacije vena vodenom parom, koji je najsavremniji metod lečenja proširenih vena, potpuno bez reza i uz extra brz oporavak. Evo detalja ovde: Operacija vena

Nadam se da sam bila od koristi, pozzzz :-)

Da li i sama imaš neke veze sa ovim...da li si išla na ove tretmane, preporučuješ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li i sama imaš neke veze sa ovim...da li si išla na ove tretmane, preporučuješ?

Bila na operaciji vena vodenom parom i oduševljena :-) Opet nosim mini suknju a ništa nije bolelo :-)

za ovo za kapilare sam čula, i mislim da je ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragi stomacici,

i ja imam problema sa kapilarima poceli su da mi pucaju na butinama,kao kapilarna mreza se stvorilo uzas,i na guzi takodje.Ne znam sta da radim.I

ma li neka savet za mene.Sto se tice vena imam i njih ali su mi ovi kapilari grozni,videla sam mnogo primera kako ruzno izgleda.Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila na operaciji vena vodenom parom i oduševljena :-) Opet nosim mini suknju a ništa nije bolelo :-)

za ovo za kapilare sam čula, i mislim da je ok

Mislim da je Neuhvatljiva pitala jel pokušavaš da nam reklamiraš nešto svoje :rolleyes: ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragi stomacici,

i ja imam problema sa kapilarima poceli su da mi pucaju na butinama,kao kapilarna mreza se stvorilo uzas,i na guzi takodje.Ne znam sta da radim.I

ma li neka savet za mene.Sto se tice vena imam i njih ali su mi ovi kapilari grozni,videla sam mnogo primera kako ruzno izgleda.Pozz

Najbolje kod lekara po savet i kremu koju smeš da mažeš. Jesi se porodila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam se porodila 30 nedelja sam ali su mi kapilari popucali iza kolena,i na obe noe na butinama sa prednje strane kao dve kapilarne mreze,a to sam primetila ovih dana i na guzi pa cak i i u unutrasnjoj strani guze.Inace sam imala 65 kg kad sam ostala u drugom stan ju a sad imam blizi 80,mada sam ja jako visoka 185 cm,pa i nisam toliko bas ogromna :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.