Porodilište "Gradska bolnica Zvezdara" - Beograd

odgovora

Objavljeno

Beba sa tobom pod obavezno, mi iz sobe smo jedva izmolile da nam prvu noc odnesu bebe da bi odmorile, meni se to nesto ne svidja al ima svojih prednosti. A za prezime, bas nisam sigurna ali meni su odmah uzeli licnu kartu i krvnu grupu, to obavezno mora da se podudara - prezime na rezultatu i licnoj karti...

I  šta kad mi se ne podudara prezime na LK i krvnoj grupi? Moram ponovo da vadim?Meni je na krvnoj grupi devojačko,još od pre sto godina.Bez veze

Baby-friendly ću valjda izdržati,ali mi onda nadrljava mama,jer mi je tih par dana u porodilištu uvek služilo da došem sebi da kod kuće mogu sama oko bebe.Baš su mogli da se pomuće za toliko,al ajde

Jeca_Dragon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nece upisivati bebino ime i prezime u porodilistu samo tvoje,kada odes sa sadasnjim muzem kod maticara da se izvadi detetu izvod iz MKR tada se uzimaju podaci za bebu,beba ce nositi prezime svog oca,a nebitno je sto je tvoje drugo.

Ma meni je važno da one tračice kojima se obeleže beba i mama nemaju ime,nego samo broj,kao nekad,da mi na bebcovoj ne piše moje trenutno prezime,jer to čuvam posle.

A i novi žmu nema želju da na toj tračici piše prezime mog bivšeg,da mu se prevrće želudac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma meni je važno da one tračice kojima se obeleže beba i mama nemaju ime,nego samo broj,kao nekad,da mi na bebcovoj ne piše moje trenutno prezime,jer to čuvam posle.

A i novi žmu nema želju da na toj tračici piše prezime mog bivšeg,da mu se prevrće želudac

Pise tvoje prezime i maticni broj na trakici na ruci, i mojoj bebici je pisalo hemijskom prezime na nekoj kao traki kojom je bila obavijena preko stomaka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila pre tacno dve godine na Zvezdari, tada na tracici koja ide oko ruke nije pisalo prezime, niti maticni broj. Samo naziv bolnice i broj mame i bebe. Tracice cuvam i danas.  Prezime pise na lepljivoj papirnoj traci koja je oko bebinog struka,koliko se secam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila pre tacno dve godine na Zvezdari, tada na tracici koja ide oko ruke nije pisalo prezime, niti maticni broj. Samo naziv bolnice i broj mame i bebe. Tracice cuvam i danas.  Prezime pise na lepljivoj papirnoj traci koja je oko bebinog struka,koliko se secam. 

Ja se porodila u junu i bilo je i na ruci i na stomaku prezime

crnobelamama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se u avgustu i na traci oko ruke i struka pose ime i prezime mame, maticni broj mame i broj pod kojim se vode mama i beba i koji je isti.

crnobelamama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko kreveta imaju sobe na BF odeljenju i da li svaka soba na BF-u ima svoje kupatilo ? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila u trokrevetnoj, a ima i onih sa cetiri kreveta i nemaju svoje kupatilo. Tamo samo apartman ima svoje kupatilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je bolna tacka Gradske bolnice, jedno kupatilo na celo BF odeljenje, i nije samo to problem, nego sto su barem oba puta kada sam se ja poradjala kupatila bila u strasnom stanju. Kad kazem strasnom, mislim na uzasnu higijenu, a sa mladjom cerom sam se poradjala zimi, prozori su sve vreme bili otvoreni, bilo je ledeno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da... Higijena je uzasna. Zene uloske ostavljaju na sve strane, ali za toliko se moze preziveti.

Jeca_Dragon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je bolna tacka Gradske bolnice, jedno kupatilo na celo BF odeljenje, i nije samo to problem, nego sto su barem oba puta kada sam se ja poradjala kupatila bila u strasnom stanju. Kad kazem strasnom, mislim na uzasnu higijenu, a sa mladjom cerom sam se poradjala zimi, prozori su sve vreme bili otvoreni, bilo je ledeno!!!

Tako sam i mislila uglavnom se svi zale na higijenu wc-a gde god procitam,a posto mi je termin 3 marta ili pre bojim se upravo te hladnoce,strasno mi je da pomislim da moram jos i to da trpim pored bolova i svega..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tri toaleta, i tri tus kabine prozori sirom otvoreni jer tamo zene puse, ja sam izgleda imala srece pa su zenice bile fine i nije bio haos u wc a i ruku na srce one tete non stop ciste. Sam izgled wc je strasan, ona vrata metalna, tus kabine su strasne... A sobe trokrevetne i cetvorokrevetne...

Jeca_Dragon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinjavam se sto skrecem sa teme.Ali prvi put sam se poradjala u Novom Sadu,sto se tice higijene i opremljenosti soba vrh,svaka soba ima svoja 2 kupatila (Jedno tus,jedno wc) plus su se sobe kvarcale nekim plavim svetlom na sedam dana,cistacie cistile 3 puta dnevno i iznosile smece.Sobe su ili dvokrevetne ili trokrevetne.Znaci higijena vrh i sestre su skoz ok.Ali na porodjaju sam prosla ko bos trnju ponasanje tima najblaze receno neljudsko.Zato mi je najbitnije da pronadjem neku sredinu i Zvezdara mi se cini kao resenje..Ali bebu da pokrivam dzemperom mi je jezivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da i bas me zanima sta ste dobile u paketu za bebu i kad ste se porodile? I sta trebam da ponesem u porodiliste da li postoji neki njihov spisak,posto vidim da svako porodiliste trazi razlicito?  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila krajem oktobra.Paket nije nista posebno,neke kupke za bebu,flasica,kremica...

Ponesi svoju posteljinu,sapun i licnu higijenu.Tetra pelenice za bebu i obicne pelene.Papuce za kupatilo i za sobu posebne.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto se tice benkica i garderobice za bebe? :wub:Treba da idem 3 februara u obilazak porodilista pa cu onda biti mirnija valda jer cu znati sta me ceka po tom pitanju.Inace sam se prvi put porodila 2008 tako da sam skoro sve zaboravila osim bola kojeg se tada nisam bojala jer nisam znala sta me ceka,a sad je sasvim obrnuto :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Pesmicom osoblje je super, ja sam zaista oba puta dobro prosla na porodjaju, sto je posebno bilo izazovno prvi put kada sam se porodila prirodno karlicno. I slazem se za scene iz kupatila, to nikad necu zaboraviti i zaista je bio horor. Jos bih naglasila da sam sa folklorom ceo svet obisla, spavala u 20krevetnim sobama, kupala se u zajednickim kupatilima, znaci navikla sam na sve moguce i nemoguce uslove, ali onako nesto kao u Gradskoj nikad nisam dozivela. E sad ima na stvari da sam se oba puta porodila za vikend i da tada ne ribaju nista. U ponedeljak ujutru za dolazak nacelnice su nasule sonu kiselinu. :angry:

Odmah nosis za bebu malo pakovanje pelena, pavlovicku i vlazne maramice, to pakujes u torbu za porodilste. Garderobu imaju, mada je oba puta bila u losem stanju. To su info od decembra 2013, mozda se od onda nesto promenilo. Meni je paket bio sjajan, posle sam cula da je bio skroman, a sada obecavaju za celu Srbiju neke lepe pakete za 2016, ako im je za verovati. Sve to prodje, tri dana prolete, nije stvar u tome, nego mi je neverovatno da dozvole da za porodilje budu takva kupatila. Najvaznije je da je beba dobro i da porodjaj bude kako treba, to je naravno van svake diskusije. A eto ja zsa njima imam lepa iskustva, na ostalo se da zazmuriti. I treci put bih u Gradsku ako do treceg puta dodje, samo onda pamet u glavu, nosim svemirsko odelo za kupanje. :P

Jeca_Dragon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila krajem oktobra.Paket nije nista posebno,neke kupke za bebu,flasica,kremica...

 

Vi ste dobili paket???? Mi nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jako bitna stavka su babice,sestre i doktori.U mom slucaju u prethodnoj trudnoci uzas koje sam psihicko nasilje dozivela.I zbog toga bi u Zvezdaru,a i zbog kade i prisustva muza  :wub:  A posete od kad do kad su dozvoljene ?Kakva je sad hrana?I sta mi mogu doneti od hrane? :rolleyes:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Jeco strasno. Sta si dozivela, ako hoces da podelis sa nama? Posete su svaki dan u odredjeno vreme, reci ce ti tacno kada cim legnes na odeljenje. Hrana je bila jako skromna, meni je muz sve donosio, nista ne brane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Prvi put sam se porodila 2014 u visegradskoj i isto prosla uzasno,drugi put u septembru u gradskoj super prosla i lezala sam dva dana jer nisu imali mesta pa su nas pustali kuci,posete mislim da su od 2 do 3,a vikendom do 4.Mene je poradjala neka babica Ivana koja je super sta god da ti zatreba tu je,babice na odeljenju isto ali higijena sto kazu u kupatilu uzas,a u sobama nemaju posteljinu pa ti ponesi svoju!Za bebu ti trebaju pelene,vlazne maramice i pavloviceva i ako mozes ponesi nesto svojih tetra i svedskih pelena jer ih imaju jako malo :-) A od hrane moze sta god hoces da ti donesu,

Izmenjeno od strane ficule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ficule,ja sam se porodila prvi put u NS-u sa kontrakcijama porodjaj je trajao 15 sati od toga sam 5 sati pred porodjaj bila na ctg-u vezana u najgorim bolovima,nisam znala nista apsolutno jer sam bila bas mlada i iz Indjije sam i nemamo ovde skolicu za trudnice pa nisam znala ni da disem pravilno,sto tamo naravno niko od osoblja nije razumeo.Suma sumarum sestra koja me ostavila u mraku 5 sati mi je uzela i mobilni i kad je jedva dozovem psovala je i vikala na mene,kad sam joj rekla da mi viri glavica od deteta napljuvala me odkud ja to znam i sto sam pipnula uopste,i otisla i pitala doktora ovim recima:Doktore onoj zeni viri glava sta da radimo?!Smesta se covek proderao:Pobogu poradjajte je!!! Ni babica nije bila bolja samo teska psihicka tortura,bljak i uzas...Jedina svetla tacka bebac.A inace tamo ne moze niko da ti dodje u posetu da te vidi licno vec preko malenog monitora i od hrane plazma i sok smeju da se donesu majki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja žena se porađala jednom u Višegradskoj, prvi put, drugi put u Gradskoj bolnici. Nije se nešto žalila ni na jedne ni na druge, stim da je drugi put imala neki apartman, čini mi se, odvojena je bila od ostalih žena, pristojno je, šta ja znam.

Posete u tom delu su, koliko sam ja razumeo, tokom celog dana ili bar duže, nije kao za ostale porodilje. 

Mojoj ženi je smetao taj BF program, kaže, izmučiš se na porođaju, samo bi da se naspavaš, odmoriš, oni ti uvale još i bebu :) , kako je surova :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.