Porodilište "Gradska bolnica Zvezdara" - Beograd

odgovora

Objavljeno

Za bebu treba poneti jednokratne pelene, vlažne maramice i pavlovićevu mast. Za mamu pribor za ličnu higijenu, lk, zdravstvenu knjižicu, potvrdu o krvnoj grupi, rezultate za Hbs antigen, vaginalni i cervikalni bris, kks, urin, uput. Nosila sam i svoje spavaćice, trebala mi je i pumpica dok mi je beba bila na sunčanju zbog žutice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za bebu treba poneti jednokratne pelene, vlažne maramice i pavlovićevu mast. Za mamu pribor za ličnu higijenu, lk, zdravstvenu knjižicu, potvrdu o krvnoj grupi, rezultate za Hbs antigen, vaginalni i cervikalni bris, kks, urin, uput. Nosila sam i svoje spavaćice, trebala mi je i pumpica dok mi je beba bila na sunčanju zbog žutice.

I posteljinu ja sam nosila :) Imnogo mi je znacilo jer nisu imali ni jastuk a posteljinu su mi preneli sa odeljenja na intenzivnu pa su hteli da mi je daju i na odeljenju tako da je moj savet obavezno ponesi posteljinu :) I toplomer,uvek pitaju imas li svoj.Ja sam trazila i alkohol da mi donese muz,tecni sapun jer je mnogo prakticniji i one podmetace za bebu jednokratne,to je odlicna stvar da stavis ispod sebe da ne krvaris po posteljini :) E da!Ja sam nosila pamucne gacice posto sam se porodila na carski,nisu bili odusevljeni ali doktori su bili extra tako da su se salili na taj racun :) Iz mog iskustva sve sto poneses zatrebace ti,xaxaxaxaxa bukvalno nista nemaju...molila sam za jastuk na intenzivnoj!!!Ja sam dobila ali zenica posle mene nije vec tek sutradan!Jos su je ubedjivali da joj je bolje da lezi bez jastuka!!! Sve najbolje onima koje ce uskoro na Zvezdaru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da to je tačno, na intenzivnoj nema jastuka, ali zato na odeljenju dobiješ tri... Ma to sve zavisi i ko ti od osoblja zapadne. Doktori su ok, ali babice i pedijatrijske sestre - što starije to gore! Iz aviona se vidi da im se ne radi i da ih sve smara. Najbolje su se pokazale devojke koje tamo volontiraju. One su spremne da vam izađu u susret u svakoj mogućoj situaciji.

Meni je bilo nemoguće da ležim na onim podmetačima za bebe, prošli put kada sam se porađala imali su još veći problem sa posteljinom pa sam tada morala da ih koristim. Bez obzira što tada nije bilo toliko vruće, mnogo sam se znojila od njih. Nosila sam po nekoliko uložaka, a na odeljenju i mrežaste gaćice, nisam imala problem sa posteljinom.

Toaleti su katastrofa prljavi! Nosila sam asepsol i prskala svuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da to je tačno, na intenzivnoj nema jastuka, ali zato na odeljenju dobiješ tri... Ma to sve zavisi i ko ti od osoblja zapadne. Doktori su ok, ali babice i pedijatrijske sestre - što starije to gore! Iz aviona se vidi da im se ne radi i da ih sve smara. Najbolje su se pokazale devojke koje tamo volontiraju. One su spremne da vam izađu u susret u svakoj mogućoj situaciji.

Meni je bilo nemoguće da ležim na onim podmetačima za bebe, prošli put kada sam se porađala imali su još veći problem sa posteljinom pa sam tada morala da ih koristim. Bez obzira što tada nije bilo toliko vruće, mnogo sam se znojila od njih. Nosila sam po nekoliko uložaka, a na odeljenju i mrežaste gaćice, nisam imala problem sa posteljinom.

Toaleti su katastrofa prljavi! Nosila sam asepsol i prskala svuda.

apsolutno se slazem za sestre...cimerki je bila prva beba, jedna sestra je bila malo starija od nas joj je tako zbrzano pokazala kako da povija bebu i nadrkala se kad joj je postavila podpitanje i zamolila je da joj opet pokaze...dok joj je devojka koja je bila na praksi tako fino i jednostavno pokazala da je odmah sve skapirala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isti je slučaj bio i sa mojom cimerkom. Koje god da je pitanje postavila samo bi je otkačile, a prvorotka je i naravno da joj treba pomoć, podrška i savet stručnjaka oko svega. Tako nije bilo ranije, ja sam i izabrala ovo porodilište jer su imali korektan odnos prema trudnicama i porodiljama, ali nešto im se u međuvremenu "desilo".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam oba puta super prosla, uvek imas nekog debila i one koji su ok...recimo ja sam imala jakooo neprijatnu situaciju kada je sestra urlala na mene jer drzim cimerkinu bebu...prica je bila sledece...ona nije imala mleka i beba je stalno plakala, jadna umorna i neispavana,zamolila me da pricuvam bebu dok se istusira jer se malo zacenjuje bas cesto...ona ode, beba vristi ja je podignem i smirim, ona se vrati iz kupatila i zamoli da je pridrzim jos malo dok se ona namesti pa da joj je dodam....u to ulece sestra i dere se na mene toliko da probudi i moju i bebu trece cimerke,kakav je to nacin da ja uzimam tudje dete bla ovo bla ono...nas dve stale zblanute ispalo je ko da sam je ukrala krisom ...to je trajalo jedno 30 sec dok se nismo sabrale i kad smo obe osule paljbu na nju do kraja smene nije ulazila kod nas u sobu

Tangerine i malagarava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage mame i buduce mame :)

Ulazim u sedmi mesec za par dana, moze li pomoc oko toga sta tacno treba za mene i bebu za porodjaj i posle porodjaja u bolnici, planiram da se porodim  u gradskoj bolnici, ako moze neka trudnica koja se skorije porodila, hvala puno? I da li na psihofizicke pripreme se idu u porodiliste il dom zdravlja Zvezdara i gde se javiti, izvinjavam se na dugom postu i ako slucajno ponavljam pitanja. Hvala puno. Termin mije 24 januar :) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Irince imas negde temu o tome sta ti je potrebno za porodiliste, ali ukratko:

-dve spavacice

-mrezasti ulosci

-ako mozes ponesi svoju posteljinu

-licna higijena

-papuce

-ja sam nosila podmetace za wc solju

-toalet papir

-peskir

-plazma keks i sok od jabuke

-lanolin za bradavice

Valjda nisam nesto zaboravila, ali svakako probaj naci temu o tome.

Za bebu neka ti neko donese pelene jednokratne i vlazne maramice da ti ne vuces, jer ces torbu sama da nosis(mada su meni sestre nosile, valjda sam imala srece:D.

Na vezbe sam ja isla u svoj dz, ali mozes da se raspitas i na zvezdari jer koliko znam i oni imaju.

Srecno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Irince imas negde temu o tome sta ti je potrebno za porodiliste, ali ukratko:

-dve spavacice

-mrezasti ulosci

-ako mozes ponesi svoju posteljinu

-licna higijena

-papuce

-ja sam nosila podmetace za wc solju

-toalet papir

-peskir

-plazma keks i sok od jabuke

-lanolin za bradavice

Valjda nisam nesto zaboravila, ali svakako probaj naci temu o tome.

Za bebu neka ti neko donese pelene jednokratne i vlazne maramice da ti ne vuces, jer ces torbu sama da nosis(mada su meni sestre nosile, valjda sam imala srece:D.

Na vezbe sam ja isla u svoj dz, ali mozes da se raspitas i na zvezdari jer koliko znam i oni imaju.

Srecno!!!

Hvala puno, znaci za bebu se ne nose stvari kao u drugim porodilistima? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno, znaci za bebu se ne nose stvari kao u drugim porodilistima? 

Samo za iznosenje. To se donosi kada dodju po tebe. Treba ti i pavloviceva za bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preporuka da poneses one prostirke za krevet, ne znam kako se zovu tacno.

Posto ces lezati bez gaca i sa ovim neces prljati posteljinu. 

Anchi82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne mogu da se setim uopste...sta radimo sa garderobom u kojoj dodjemo u porodiliste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne mogu da se setim uopste...sta radimo sa garderobom u kojoj dodjemo u porodiliste?

Spakujes u kesu i das onome ko je dosao s tobom. Ako je tm zaboravan ili ne obavesten o tome sta da ti donese kad treba da izadjes, sakrij tu kesu kod sebe u stvari, da obuces kad izadjes :ph34r:

Anchi82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno u gradsku poneti one museme za jednokratnu upotrebu (ima ih u dm-u), jer kad se iskrvari na carsav drugi ne daju (meni je tako bilo oba puta). Takodje, mnogo dobra stvar jesu one jednokratne navlake za dasku na wc solji, posto je higijena kupatila tragicna. I OBAVEZNO za sve mame koje se poradjaju o ovim zimskim mesecima neki dzemper i debeli bademantil za kupatilo jer su u kupatilima PROZORI OTVORENI da bi zene pusile. I to su konstatno otvoreni. Ja sam dok sam se tusirala drhtala od hladnoce. I ako ih zatvorite i dalje je hladno jer su stalno otvoreni. <_<

crnobelamama i Moja pesmica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno, znaci za bebu se ne nose stvari kao u drugim porodilistima? 

Za bebu odmah nosis pavlovicku, vlazne maramice i malo pakovanje pelena, to pakujes u torbu za porodiliste. OBAVEZNO ponesi neko cebence za bebu, ja kad sam se poradjala u decembru bilo je prohladno u sobama nocu, a ne daju nista deblje da se beba pokrije, bilo je hladno deci, ja sam moju pokrivala svojim dzemperom. Garderobu nosis samo za iznosenje, ali obavezno ponesi odmah par tetra pelena i mozda rezervni bodic (to nemoj da im kazes da si ponela), desi se da im zafali garderobe i pelena i onda je problem. Posebno ako se porodis vikendom, sto je bio moj slucaj oba puta. Vikendom im je haos, ne ciste kupatila, ne rade nista, sve se sredi u pon ujutru za dolazak nacelnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spakujes u kesu i das onome ko je dosao s tobom. Ako je tm zaboravan ili ne obavesten o tome sta da ti donese kad treba da izadjes, sakrij tu kesu kod sebe u stvari, da obuces kad izadjes :ph34r:

Hahha.Ma ja se plasim da cu sama otici da se porajam,taxijem,jer je trenutno takva situacija,mm radi po ceo dan za vikend,kad mi je termin.Zato ne znam sta cu sa garderobom :mellow:

andjelita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na pomoci, da poradjam se na zimu, krajem januara tako da spakovacu i to za svaki slucaj ako bude hladno.. Jel zna neko za psihofizicke pripreme za trudnice u porodilistu Zvezdara, posto sam procitala negde da imaju i tamo a ne znam gde da se raspitam a u porodiliste idem tek za 20 dana na kontrolu, a trebala bi da krenem na vezbe negde il tamo il u Dom zdravlja. Hvala puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moras da odes do porodilista i upises se tamo na spisak. Mozda da zoves telefonom i pitas kada da dodjes i koga da trazis. Ja nisam isla tamo nego u DZ, ali sam cula od zena koje su isle da imaju odlicne pripreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moras da odes do porodilista i upises se tamo na spisak. Mozda da zoves telefonom i pitas kada da dodjes i koga da trazis. Ja nisam isla tamo nego u DZ, ali sam cula od zena koje su isle da imaju odlicne pripreme.

Samo kad bi se neko javio na telefon, jedini broj koji imam je za zakazivanje a tu je zauzeto non stop, nista probacu danas da zovem ako ne otici u ponedeljak.

Hvala puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahha.Ma ja se plasim da cu sama otici da se porajam,taxijem,jer je trenutno takva situacija,mm radi po ceo dan za vikend,kad mi je termin.Zato ne znam sta cu sa garderobom :mellow:

I ja sam sama otisla. Mozes slobodno da stavis u kesu\kofer, sta vec nosis, samo odvoji zbog higijene od ostalih stvari.

Ali kad mi mm dolazio u posetu, dala sam mu te stvari, i zeznula se, jer mi je doneo neki dzak za izlazak iz porodilista <_<

macka maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo kad bi se neko javio na telefon, jedini broj koji imam je za zakazivanje a tu je zauzeto non stop, nista probacu danas da zovem ako ne otici u ponedeljak.

Hvala puno

Zovi pred kraj, oko 13 i nesto, tad se uspe dobiti veza. Malo vise cekas, ali jave ti se. Nekada je bila skolica, sada da li je ima, ne znam. Znam da sam upoznala babicu koja predaje gore na 1.-om spratu, obilazila nas je i pokazivala sta kako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam sama otisla. Mozes slobodno da stavis u kesu\kofer, sta vec nosis, samo odvoji zbog higijene od ostalih stvari.

Ali kad mi mm dolazio u posetu, dala sam mu te stvari, i zeznula se, jer mi je doneo neki dzak za izlazak iz porodilista <_<

Hvala ti...moracu mozda tako.Ma ko je gledao dzak,tad su sve oci bile uprte u bebicu :wub:

Anchi82 i andjelita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim mamama

Imam troje velike dece,sve sam rodila na Zvezdari i nisam imala loših iskustava s osobljem.

Kada sam rađala prvo,jedino čega se sećam je da sam lekaru u smeni pominjala bar pet kolena predaka uže i šire rodbine,prijatelja i komšija.Valjda nisam imala pojma da to može toliko da traje (trajalo je 6,5 sati od bušenja vodenjaka dok mališa nije ugledao svetlost dana). Mislim da je čoveku laknulo kad mu je došla smena :wub:

Drugo sam rađala u vreme bombardovanja,u sred vazdušne opasnosti,i da nije bilo babice,ne znam kako bi se završilo.Bila sam u frci jer mi je ‚‚dete kod kuće samo (naravno da nije bio sam,ali luda žena,šta ću),a ja tu rađam drugo pa mogu doći i drugi dan‚‚.Bila sam na pola porođaja,beba krenula,mene uhvatila panika za mališu kod kuće i ja krenem da šizim ne misleći na napone i rađanje.Babica mi je zašila takvu šamarčinu da sam se iz momenta dozvala pameti i završila posao za nepun minut.Ništa joj nisam zamerila,čak sam joj se zahvaljivala kad god je prošla hodnikom,jer da ne beše nje,možda bih ugušila bebu

Treće sam rodila bez problema.Msm,rodila...Praktično su ga drugi rodili za mene.Imala sam papir od kardiologa da mi je preporučen CR zbog nekog oštećenja glavne aorte ili tako nečega,ali je Dr.Milica Kostić (sada radi privatno negde) rekla da će probati prirodnim putem,da je sala spremna ako treba,ali da bi bilo dobro da me ne seku,ako sam već prvo dvoje rodila prirodno.Pomenuta Dr i babica u smeni su ceo posao završile same,bez ikakvog mog zalaganja i izbegla sam CR.Hvala im do neba

Sva tri puta je Baby-friendly bio opcija hoćeš-nećeš. Nikad nisam htela jer treba da dođeš sebi od porođaja,a tamo ima ljudi plaćenih za brigu o bebi tih dan-dva. Ne sviđa mi se što je to sada pod obavezno,jer čekam četvrto,a već sam u određenim godinama i baš bi mi prijalo da to malo vremena iskoristim da se dozovem pameti.

 

Elem,imam pitanje za mame koje su se skoro porađale na Zvezdari

Da li postoji opcija da se izbegne baby-friendly ili ne,jer su nekad pitali da li hoćeš,i još jedno

Jel se trudnica zavodi po prezimenu iz LK ili kako.Ja sam između dva braka,a ne bih da mi dete nosi prezime bivšeg muža

 

Hvala svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba sa tobom pod obavezno, mi iz sobe smo jedva izmolile da nam prvu noc odnesu bebe da bi odmorile, meni se to nesto ne svidja al ima svojih prednosti. A za prezime, bas nisam sigurna ali meni su odmah uzeli licnu kartu i krvnu grupu, to obavezno mora da se podudara - prezime na rezultatu i licnoj karti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nece upisivati bebino ime i prezime u porodilistu samo tvoje,kada odes sa sadasnjim muzem kod maticara da se izvadi detetu izvod iz MKR tada se uzimaju podaci za bebu,beba ce nositi prezime svog oca,a nebitno je sto je tvoje drugo.

Anchi82 i Moja pesmica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.