Porodilište "Gradska bolnica Zvezdara" - Beograd

odgovora

Objavljeno

U prostoriji gde se služe obroci su posete.I bebu pokažu samo prvi dan,na 5 sekundi,ubeleže da je "pokazana" i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prostoriji gde se služe obroci su posete.I bebu pokažu samo prvi dan,na 5 sekundi,ubeleže da je "pokazana" i to je to.

He he, mm kaže "šta, samo jednom da vidim bebu i to je to?". Skroz se razočarao:-) pa kontam videće je i kad se porodim pošto će biti sa mnom. E Doorsy baš si mi puno pomogla, jer barataš najsvežijim podacima. Znam da je svaki porođaj priča za sebe, ali bar da znam neke detalje o porodilištu. Kako mi bude, tri dana, pa će dragi da nas pazi i mazi kad dođemo kući. Moja sestra je u julu prošle godine u gradskoj potplatila i lekara i babicu a prošla ko bos po trnju. Iskasapili je, babica se posle non stop drala po sistemu ŠTO SI HTELA BF KAD NISI SPOSOBNA DA BRINEŠ O DETETU. I tako, nadam se da ću ja bolje proći, a rešila sam da nikom ništa ne platim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoooo mm je danas radio analize jer hoće da bude sa mnom u pripremi, ali ne bi da bude u toku samog porođaja. Ako i mene ubace u box kako ću onda sa njim?

Iskreno, ne znam da li ce ovo da dozvole... Ili ce biti tu sa tobom sve vreme, ili nece biti uopste.

Posete su svaki dan od 14 do 15h.

Oo, ovo je novina. Pre su posete bile u hodniku na 15tak minuta.

Doorsy, kakve su sobe sad, jel su i dalje visekrevetne? A kupatila, kakvo je tamo stanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja soba je bila trokrevetna.Kupatilo,pa,ne znam šta da ti kažem.Oni ga redovno čiste,al ima žena što ostave haos iza sebe(ne isperu krv,ne puštaju vodu,bacaju uloške svuda)tako da koliko god održavali zbog takvih utisak bude bezveze.Inače,neke porodilje su i pušile u kupatilu,pa je ceo sprat smrdeo na cigare.A kad otvorimo prozor-smrznemo se.Tako da higijena u bolnici zavisi i od žena s kojima se zadesiš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doorsy nemaš pojma koliko su mi (nam) dragocene sve ove informacije, pošto bih i sama želela da se porodim na Zvezdari. Inače, to za WC, ko je stanovao u ženskom studentskom domu zna kakve štrokače nekulturne sa minimalnom kulturom suživota pojedine žene mogu da budu.

A to za pušenje, zaista nemam reči...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno Doorsy svaka ti čast. Joj pa valjda će mom mužu dozvoliti da izađe kad krene sam porođaj? On bi da bude sa mnom dok budu kontrakcije. Jel mi treba nešto za ranu od sečenja ili ti oni daju sve? Za bradavice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna devojka mi je rekla da muž može da izađe kad hoće,da li je istina-ne znam,moj je ostao do kraja.Što se rane tiče,neke žene su nosile rivanol i stavljale na mrežasti uložak,kažu da im je super pomogao.Ja sam samo prala ranu vodom-svaki put piškiš u kadu,pod tušem pa staviš čist mrežasti uložak.Za bradavice sam nosila babylove kremu iz dm-a.Oni u bolnici će ti reklamirati neku drugu.Meni je ova dobra,i sad je koristim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna devojka mi je rekla da muž može da izađe kad hoće,da li je istina-ne znam,moj je ostao do kraja.Što se rane tiče,neke žene su nosile rivanol i stavljale na mrežasti uložak,kažu da im je super pomogao.Ja sam samo prala ranu vodom-svaki put piškiš u kadu,pod tušem pa staviš čist mrežasti uložak.Za bradavice sam nosila babylove kremu iz dm-a.Oni u bolnici će ti reklamirati neku drugu.Meni je ova dobra,i sad je koristim.

Jesi ti nosila mrežaste gaćice? Ja sam kupila dva komada, a ne znam da li dozvoljavaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna devojka mi je rekla da muž može da izađe kad hoće,da li je istina-ne znam,moj je ostao do kraja.Što se rane tiče,neke žene su nosile rivanol i stavljale na mrežasti uložak,kažu da im je super pomogao.Ja sam samo prala ranu vodom-svaki put piškiš u kadu,pod tušem pa staviš čist mrežasti uložak.Za bradavice sam nosila babylove kremu iz dm-a.Oni u bolnici će ti reklamirati neku drugu.Meni je ova dobra,i sad je koristim.

Jesi ti nosila mrežaste gaćice? Ja sam kupila dva komada, a ne znam da li dozvoljavaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna devojka mi je rekla da muž može da izađe kad hoće,da li je istina-ne znam,moj je ostao do kraja.Što se rane tiče,neke žene su nosile rivanol i stavljale na mrežasti uložak,kažu da im je super pomogao.Ja sam samo prala ranu vodom-svaki put piškiš u kadu,pod tušem pa staviš čist mrežasti uložak.Za bradavice sam nosila babylove kremu iz dm-a.Oni u bolnici će ti reklamirati neku drugu.Meni je ova dobra,i sad je koristim.

Jesi ti nosila mrežaste gaćice? Ja sam kupila dva komada, a ne znam da li dozvoljavaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj pa valjda će mom mužu dozvoliti da izađe kad krene sam porođaj? On bi da bude sa mnom dok budu kontrakcije.

Mala Nina, nisam sigurna da će to biti moguće. Moj muž je hteo da bude sve vreme, ali ga nisu pustili dok su trajale pripreme i kontrakcije...

I pošto je to kod mene išlo sve spoooro, bila sam dugo sama i zvali su ga da dođe tek kada su mi probušili vodenjak...tako su nam i rekli, da će moći da uđe skoro u završnoj fazi.

E, sad, ne može mu niko zabraniti da izađe pretpostavljam, ali fora je u tome što si na početku sama.

Jesi ti nosila mrežaste gaćice? Ja sam kupila dva komada, a ne znam da li dozvoljavaju?

Obavezno ponesi mrežaste gaćice. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doorsy u kom periodu je muž bio sa tobom? Od samog početka ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doorsy u kom periodu je muž bio sa tobom? Od samog početka ili?

I njega su pozvali kad su mi probušili vodenjak.Al moj porođaj je trajao jedva 4 sata,on je 2 i po bio sa mnom,i jedan sat posle porođaja,pa je otišao da mi kupi da jedem.

Mrežaste gaćice ponesi,al moj ti je savet da ih što manje koristiš,kad god možeš "luftiraj" se dole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I njega su pozvali kad su mi probušili vodenjak.Al moj porođaj je trajao jedva 4 sata,on je 2 i po bio sa mnom,i jedan sat posle porođaja,pa je otišao da mi kupi da jedem.

Mrežaste gaćice ponesi,al moj ti je savet da ih što manje koristiš,kad god možeš "luftiraj" se dole.

To je naša alternativa onom muškom "`ladi testise" (da ne budem prosta) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel zna neko kakav je dr Milan Brakus sto se tice porodjaja,ja vodim kod njega trudnocu i on radi u grackoj pa bi se tamo i porodila a nigde nisam nasla komentar vezan za njega,pa ako neka porodilja zna neka podeli iskustvo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel zna neko kakav je dr Milan Brakus sto se tice porodjaja,ja vodim kod njega trudnocu i on radi u grackoj pa bi se tamo i porodila a nigde nisam nasla komentar vezan za njega,pa ako neka porodilja zna neka podeli iskustvo :rolleyes:

Brakusa sam upoznala dok sam bila na patologiji,fenomenalan doktor,interesuje se za pacijente,cesto navracao da pita kako se osecamo....

Na porodjaju mi nije bio pa za to ne mogu da kazem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brakusa sam upoznala dok sam bila na patologiji,fenomenalan doktor,interesuje se za pacijente,cesto navracao da pita kako se osecamo....

Na porodjaju mi nije bio pa za to ne mogu da kazem...

Hvala Violeta,i ja koliko ga znam,fenomenalan je,ali ne znam nista vezano za njega iz porodjajne sale,mada isto tako znam da je tamo babica najvaznija a ne dr. ali ipak da pitam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako u gradskoj ušivaju ranu? Pod ansestezijom, ili na živo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako u gradskoj ušivaju ranu? Pod ansestezijom, ili na živo?

dobijes lokalnu anesteziju ali ti od porodjaja sve utrne tako da ne osecas nista,bar ja nisam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobijes lokalnu anesteziju ali ti od porodjaja sve utrne tako da ne osecas nista,bar ja nisam

Hvala ti Wida, nije da se opterećujem svim tim, ali kad već imam koga da pitam, što da ne :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,daju ti lokalnu,ja apsolutno nisam nista osetila dok su me usivali,mada sam imala samo tri sava,a ranu su mi super zasili.Zelim ti srecu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,daju ti lokalnu,ja apsolutno nisam nista osetila dok su me usivali,mada sam imala samo tri sava,a ranu su mi super zasili.Zelim ti srecu!

Super mazo, nadam se da će i meni dati anesteziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super mazo, nadam se da će i meni dati anesteziju.

nadam se da ti nece ni trebati anestezija :))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel zna neko kakav je dr Milan Brakus sto se tice porodjaja,ja vodim kod njega trudnocu i on radi u grackoj pa bi se tamo i porodila a nigde nisam nasla komentar vezan za njega,pa ako neka porodilja zna neka podeli iskustvo :rolleyes:

Jednom recju-FENOMENALAN!!!!! Kod njega sam bila na tzv. 4D ultrazvuku, a i on me je porodio. Veoma ljubazan i prijatan doktor. Rana od carskog je kao lenjirom crtana :rolleyes: A i za Gradsku bolnicu imam samo reci hvale. U sali kazem da bih se jednom godisnje poradjala i to naravno kod Brakusa. Ma ispostovao me covek maksimalno. Ako te jos nesto interesije samo pitaj!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednom recju-FENOMENALAN!!!!! Kod njega sam bila na tzv. 4D ultrazvuku, a i on me je porodio. Veoma ljubazan i prijatan doktor. Rana od carskog je kao lenjirom crtana :rolleyes: A i za Gradsku bolnicu imam samo reci hvale. U sali kazem da bih se jednom godisnje poradjala i to naravno kod Brakusa. Ma ispostovao me covek maksimalno. Ako te jos nesto interesije samo pitaj!!!

Hvala,pa i ja sam kod njega bila 2 puta na 4D uz i prezadovoljna sam,vodim kod njega privatno trudnocu i idem opet kod njega za 4 nedelje da mi radi vaginalni pregled i da vidimo koliko ce jos beba da bude u stomaku,nesto smo se dogovarali za porodjaj ali detalje cemo sledeci put,pa me interesuje misljenje mladih mami koje jo on poradjao ili vodio trudnocu,mislim meni je on fenomenalan ali opet cula bih i druga misljenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.