Porodilište "Gradska bolnica Zvezdara" - Beograd

odgovora

Objavljeno

Doslo je vreme da i ja nesto napisem u ovoj temi :)

28.11.2011 sam se porodila u gradskoj bolnici rodila divnog sincica Vukasina.

Evo kako je sve proteklo:)

S' obzirom da sam se nedavno doselila u Bg nisam znala gde bih se porodila,pa sam citajuci iskustva odlucila da to bude bas ovo porodilise.

Nikakvu vezu nisam imala,nikome nisam dala ni dinar a ni cokoladu.

28.11. oko 12h sam otisla u bolnicu jer je trebalo da me prime na patologiju da lezim i da me pripremaju za carski rez jer je beban bio karlicno okrenut(Tada sam bila 38 nedelja).

Odradili smo papirologiju,i onda sam otisla na pregled.Vec sam bila raspremila krevet na trecem spratu(na patologiji).Dodjem kod doktorke,penjem se na sto,doktorka uzima briseve i hajde da vidi da li sam otvorena kad ono sok kod doktorke.Ja otvorena 6 prstiju,a nisam imala velike bolove.E tada je vec bilo kasno za pripremu za carski nego odmah dole na pripremu za prirodan porodjaj.

U tri sata sam legla na porodjajni sto u prvom boksu porodjajne sale.Prikljucili me na ctg,i indukciju...i dalje ne osecam neke strasne bolove.Babice i doktori su malo malo obilazili svaku od nas da vide kako nam je.Oko pola osam dolazi doktor pregleda me,ja 8 prstiju otvorena i tada mi busi vodenjak.

E negde oko osam pocinju BOLOVI :blink:,jake kontrakcije i ako sve do petnaest do devet,doktor me pregleda konstatuje da sam skroz otvorena i spremna za porodjaj.Kada su bile te jake kontrakcije bodrila sam sebe da je to samo jos malo i da ce sve proci.

Poradjala su me dva doktora dr. Bojovic i dr.Zaric(ili tako nesto),tri babice su bile sa strane i gledale.Verovatno dva doktora zato sto mi je beba bila karlicno okrenuta.

U deset do deve pocinju naponi,i pocinje naravno porodjaj.Bila sam preplasena za bebu,jer nije jednostavno da se tako rodi.Posle par napona videla sam bebine noge i telo,glava je jos bila unutra,jos jedan napon i jos i pomoc doktora(pritisnuo mi je stomak) i beban se rodio u 21:05h.Dok sam se poradjala i npinjala samo sam gledala da sto pre to prodje i veliku snagu sam upotrebljavala samo da beba sto pre izadje jer je takav porodjaj komplikovan za bebu(o sebi nisam razmisljala).E kada se beban rodio krece mi agonija.Beba se nije ni pomerila :o ,brzo su je sestre negde odnele,vidim jos neka trci tamo negde(izgubila sam pola zivota jer nisam znala sta mi je sa bebom).Doktor govori da sam bila divna,i odusevio se kako sam saradjivala,s' obzirom na tezinu i ozbiljnost porodjaja.Govori da ce sve biti u redu sa bebom.Daje mi anesteziju i usiva i u tom trenutku mi donose mog sina.Kazu da je dobro sam izmucen.Izlubila sam ga sto puta i onda su ga odneli.

Zavseno sivenje,pitaju me da li zelimBF ili ne.Ipak odustajem od BF-a neka im beba bude stalno na oku,neka joj prate stanjeNe znam koliko bi pratilida je beba bila samnom.

E sada malo da ishvalim.

Doktori,fenomenalni,babice takodje.Svi su ljubazni,nasmejani,hoce da pomognu.Ma divni su.

Nisam pogresila ni malo sto sam odabrala ovo porodiliste,i sledeci put to ce biti sigurno opet gradska bolnica.

Ostavili su fenomenalan utisak i svaka preporuka,necete pogresiti.

Pedijatrijske sestre a i pedijatar je svaki dan obavestavao kako je beba.

Bebu su donoslili na tri sata na podoj.Nocu nisu donosili.

Sto se mene tice bolje je da beba nije pored vas,treba ipak da dodjemo sebi posle porodjaja.Boli rana,ne mozes normalno da se kreces.Ne znam koliko bi se mogla posvetiti bebi u tom trenutku.

Ljubimo vas beban i ja :*

Ako nekog nesto interesuje neka pita :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da verujem da si se toliko otvorila a da nisi ni znala... neverovatno...

Svaka cast stvarno, na prisebnosti i hrabrosti, ja ti od srca cestitam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala mnogo ) :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala mnogo ) :*

Svaka cast hrabra zeno :) ja sam veeelika kukavica, a vidim da te poradjao Ivan Bojovic, on je bio suspendovan neko vreme jer mi je trudnica umrla na porodjaju :angry: , daleko bilo, nisam ni znala da se opet vratio na porodjaje...A Zaric je iskusan i dobar doktor, pun strpljenja...znam ih sve u Gradskoj, ali mi nisu nesto pouzdani, mislim da cu se poroditi u Visegradskoj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast hrabra zeno :) ja sam veeelika kukavica, a vidim da te poradjao Ivan Bojovic, on je bio suspendovan neko vreme jer mi je trudnica umrla na porodjaju :angry: , daleko bilo, nisam ni znala da se opet vratio na porodjaje...A Zaric je iskusan i dobar doktor, pun strpljenja...znam ih sve u Gradskoj, ali mi nisu nesto pouzdani, mislim da cu se poroditi u Visegradskoj :)

Bojovic je odlican strucnak, meni je puno pomogao. Nisam znala da je bio suspendovan, kad je to bilo?

Mislim da gresis u vezi Gradske, vecina doktora je veoma profesionalna i pouzdana, jedino sto uslovi nisu nesto, ali cini mi se da su ih skoro renovirali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaric me je poradjao a Bojovic mu je pomagao...i ja sam extra zadovoljna sa svima i sa samom bolnicom.Zaista sve preporuke od mene.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bojovic je odlican strucnak, meni je puno pomogao. Nisam znala da je bio suspendovan, kad je to bilo?

Mislim da gresis u vezi Gradske, vecina doktora je veoma profesionalna i pouzdana, jedino sto uslovi nisu nesto, ali cini mi se da su ih skoro renovirali.

Ma poznajem skoro sve doktore sto rade porodjaje. Jedino sam za Zarica i Milana Luzajica sigurna, Milan je divan covek, ipak su oni tu najiskusniji doktori. Ivan Bojovic i Predrag Mitrovic su bili suspendovani sa porodjaja mozda pre manje od godinu dana, kad je umrla ta zena oni su zajedno bili na porodjaju, znam da sam su bili prebaceni dole gde se rade pregledi i UZ trudnicama, ja sam bila u avgustu i tu ih nasla. A pre mesec dana sam se videla sa Mitrovicem i on je i dalje tamo gde trudnice rade preglede. Za Bojovica nisam ni pitala, ali vidim da je uspeo da se vrati u porodiliste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doslo je vreme da i ja nesto napisem u ovoj temi :)

28.11.2011 sam se porodila u gradskoj bolnici rodila divnog sincica Vukasina.

Evo kako je sve proteklo:)...

Super,taman kako si i mislila da će biti 28 ;) Još ću poverovati da si sama izazvala porođaj :P Baš si hrabra što si samo na bebu mislila,prava si mama.big mama :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Violeta t2036.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka čast Violeta! Prava si mama lavica kako si uspela sve da izguraš,samo da se beba što manje muči!

Žao mi je jedino što vam se nije ostvarila želja da tm prisustvuje porođaju,ali najbitnije je da je sve prošlo kako treba.

Milanka,ja prvi put čujem da se to desilo tim lekarima iz Gradske,baš si me presekla nisam imala pojma.

Mene je porodila Milica Kostić,i ja sam prezadovoljna...kao i celokupnim osobljem,baš su svi davali sve od sebe,a nisam nikoga poznavala.

* h o n e y 85* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milanka,ja prvi put čujem da se to desilo tim lekarima iz Gradske,baš si me presekla nisam imala pojma.

Mene je porodila Milica Kostić,i ja sam prezadovoljna...kao i celokupnim osobljem,baš su svi davali sve od sebe,a nisam nikoga poznavala.

Ja znam te doktore tamo pa cujem od njih sta se desava. Ma u svakom porodilistu ima "crnih rupa", ali necemo o tuznim temama. To moze svakom doktoru da se desi da pogresi. Meni su pouzdani samo ona dvojica sto sam navela, iako sa drugima imam kontakt ne ulivaju mi poverenje. Ali svako ima svoje misljenje, jedino ako mogu da "sredim" da mi ona dvojica budu na porodjaju idem tamo, ako ne onda idem u Visegradsku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja znam te doktore tamo pa cujem od njih sta se desava. Ma u svakom porodilistu ima "crnih rupa", ali necemo o tuznim temama. To moze svakom doktoru da se desi da pogresi. Meni su pouzdani samo ona dvojica sto sam navela, iako sa drugima imam kontakt ne ulivaju mi poverenje. Ali svako ima svoje misljenje, jedino ako mogu da "sredim" da mi ona dvojica budu na porodjaju idem tamo, ako ne onda idem u Visegradsku.

U pravu si,svuda možeš da nađeš crne rupe i naravno,porađaš se onde gde se ti osećaš najprijatnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada moram i ja da se umesam malo... Poznajem sve lekare kao i svo osoblje gradske bolnice, lezala sam tamo od maja do 7.10. kada sam izasla sa bebicom odande... znaci 5 meseci...Bojim se neko ce procitati sta se pise ovde i uplasice se, a ja odgovorno tvrdim da je Bojovic jedan od najboljih sto se porodjaja tice kod nas... covek radi non-stop, ima najveci broj pacijenata, i sigurno ni jednu mrlju. Sve vreme on radi porodjaje i nije prestajao. Moj doktor je Luzajic, i iako ne radi porodjaje vec dugo ( sef je na patologiji i vodi vizite), meni je izasao u susret i porodio me. Odlicno iskustvo! Kada nadjem malo vremena napisacu i ja svoje iskustvo sa porodjaja. Za nestrpljive, najvaznija recenica... kada kazete prvi put ne mogu produzicete sebi porodjaj za par sati... Zato samo hrabro, sve prodje i mi sve mozemo!!!

* h o n e y 85* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ JAnja

pa mora da smo se srele ako dolazis cetvrtkom na CTG kod M. KOstic i ako cekas drugo dete :) onda si to ti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da dodam da sam i ja cula sve najbolje i o Bojovicu i o Mitrovicu i 100 posto znam da Mitrovic radi porodjaje... dole na prijemnom su doktori ali odredjenim danima... tako zapravo i stupis u kontakt sa njima prvi put...

I ja mislim da je Gradska najbolja, a i u Visegradskoj nije neka velika hvala... tamo je isto zena umrla od sepse, jer joj nisu verovali da joj nije dobro...

tako da kad pogledas ipak su to bolnice i svasta moze da se desi, al mislim da je gradska pravi izbor...

u frontu sam se prvi put poradjala i rakla da tamo samo mrtva mogu ponovo da udjem, ali to je moje iskustvo, druge zene su mozda prezadovoljne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da dodam da sam i ja cula sve najbolje i o Bojovicu i o Mitrovicu i 100 posto znam da Mitrovic radi porodjaje... dole na prijemnom su doktori ali odredjenim danima... tako zapravo i stupis u kontakt sa njima prvi put...

I ja mislim da je Gradska najbolja, a i u Visegradskoj nije neka velika hvala... tamo je isto zena umrla od sepse, jer joj nisu verovali da joj nije dobro...

tako da kad pogledas ipak su to bolnice i svasta moze da se desi, al mislim da je gradska pravi izbor...

u frontu sam se prvi put poradjala i rakla da tamo samo mrtva mogu ponovo da udjem, ali to je moje iskustvo, druge zene su mozda prezadovoljne...

Ja u visegradskoj znam nacelnika GAK-a, anestiziologa i babicu, a i mm radi tamo pa ce mi valjda pomoci, neki su se vec ponudili, tako da mi je sigurnije tamo ;)

A kolika sam kukavica, verujem da i pored svega ja cu vristati i da ce me mnooogo boleti, jedina uteha mi je sto se ne plasim, nemam ni najmanji strah od porodjaja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja u visegradskoj znam nacelnika GAK-a, anestiziologa i babicu, a i mm radi tamo pa ce mi valjda pomoci, neki su se vec ponudili, tako da mi je sigurnije tamo ;)

A kolika sam kukavica, verujem da i pored svega ja cu vristati i da ce me mnooogo boleti, jedina uteha mi je sto se ne plasim, nemam ni najmanji strah od porodjaja :rolleyes:

super!!! ni ne treba da se plasis :) samo hrabro i sve ce da bude extra... a i nisi sama, opet poznajes dr. drugaciji je tretman :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao što rekoh, Gradska ponovo, bez i jedne dileme...

A što se tiče Bojovića, suspenzije i ostalo, nije rečeno da je napravio grešku.....ko zna šta se i kako desilo.. nije više ni važno..

Ono što je najvažnije, mislite pozitivno, usredsredite ese na sebe, na svoje bebane, ništa drugo nije važno.

Ja sam za šrvi porodjaj išla na vežbe, ali sam zbog prevremenih kontrakcija smeštena u bolnicu u 34. nedleji, pa nisam išla na vežbe disanja, a porođaj mi je protekao sjajno, iako je bila epiziotomija, iako nisam disala pravilno i to mi je bio najveći problem...

I tada sam jedva čekala porodjaj i sada ga, opet sa prevremenim kontrakcijama jedva čekam, i opet sam sa uživanjem spremila sve što mi treba za bebu, samo što sam sada imala VELIKU pomoć mog dečaka :)

Osmeh na lice i samo napred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A moram i ja da se umesam malko...mene je prosle godine isto porodio doktor Bojovic i bar po meni,jedan je od najboljih lekara za koje ja znam.

Proslu trudnocu sam vodila kod njega,ovu trudnocu kod njega vodim,moju sestru je 2 puta porodio i nadam se da ce i ovaj put da me porodi,naravno,ako budem u mogucnosti da biram.

Ne znam kako vama,ali meni kad je dosao trenutak da se porodim,nisam imala na pameti ni jednog jedinog doktora na ovoj planeti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ JAnja

pa mora da smo se srele ako dolazis cetvrtkom na CTG kod M. KOstic i ako cekas drugo dete :) onda si to ti :)

A ne dolazim ja u Gradsku na CTG,nasla sam povoljniju varijantu za moje noge :)

Jedna privatna ordinacija ga radi gratis i nema cekanja! :) Ali ja se nadam da cemo se videti u porodilistu.Tj. ako moj bebac ne pozuri jer sam vec otvorena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice,

skoro sam se doselila u Beograd i nisam bas najbolje upucena kako sve ovo oko vodjenja trudnoce ide. U 20. nedelji trudnoce sam po prvi put. Trudnocu mi vodi lekarka u DZ, ali zelim da se porodim u KBC Zvezdara, pa me interesuje, na koji nacin mogu da dodjem do lekara u KBC-u da li mi treba neki uput od moje doktorke, i u kom periodu trudnoce je najbolje kenuti na preglede kod lekara koji ce me poroditi. Molim vas da mi svojim iskustvima rayresite ovu dilemu :)

Pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice,

skoro sam se doselila u Beograd i nisam bas najbolje upucena kako sve ovo oko vodjenja trudnoce ide. U 20. nedelji trudnoce sam po prvi put. Trudnocu mi vodi lekarka u DZ, ali zelim da se porodim u KBC Zvezdara, pa me interesuje, na koji nacin mogu da dodjem do lekara u KBC-u da li mi treba neki uput od moje doktorke, i u kom periodu trudnoce je najbolje kenuti na preglede kod lekara koji ce me poroditi. Molim vas da mi svojim iskustvima rayresite ovu dilemu :)

Pozdrav svima!

JA mislim da ti za svaku takvu ustanovu treba uput, a cesto lekara koji ce te p[oroditi prvi put vidis kad dodjes da te porodi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice,

skoro sam se doselila u Beograd i nisam bas najbolje upucena kako sve ovo oko vodjenja trudnoce ide. U 20. nedelji trudnoce sam po prvi put. Trudnocu mi vodi lekarka u DZ, ali zelim da se porodim u KBC Zvezdara, pa me interesuje, na koji nacin mogu da dodjem do lekara u KBC-u da li mi treba neki uput od moje doktorke, i u kom periodu trudnoce je najbolje kenuti na preglede kod lekara koji ce me poroditi. Molim vas da mi svojim iskustvima rayresite ovu dilemu :)

Pozdrav svima!

Kada udjes u 9 mesec onda ti doktor u DZ daje uput za porodiliste, koje si odabrala, i verovatno za sve analize koje pred porodjajtreba uraditi.

A lekarna porodjzju..pa ako nekoga BAS BAS hoces, onda sa necijomk preporukom odes kod doktora pa se dogovaras, ali ako si resila da dies na Zvezdaru, ne opterecuj se time ko ce biti, svi su ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma poznajem skoro sve doktore sto rade porodjaje. Jedino sam za Zarica i Milana Luzajica sigurna, Milan je divan covek, ipak su oni tu najiskusniji doktori. Ivan Bojovic i Predrag Mitrovic su bili suspendovani sa porodjaja mozda pre manje od godinu dana, kad je umrla ta zena oni su zajedno bili na porodjaju, znam da sam su bili prebaceni dole gde se rade pregledi i UZ trudnicama, ja sam bila u avgustu i tu ih nasla. A pre mesec dana sam se videla sa Mitrovicem i on je i dalje tamo gde trudnice rade preglede. Za Bojovica nisam ni pitala, ali vidim da je uspeo da se vrati u porodiliste.

Mene je Bojović porađao u aprilu, a komšinicu u julu :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.