Porodilište "Gradska bolnica Zvezdara" - Beograd

odgovora

Objavljeno

Od skora je sve bebi frendli. I da, besplatan je epidural ako je slobodan dezurni lekar... znaci zene, skoncentrisite se da bude vikend, uvek su slobodni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od skora je sve bebi frendli. I da, besplatan je epidural ako je slobodan dezurni lekar... znaci zene, skoncentrisite se da bude vikend, uvek su slobodni :)

Stvarno je sve BF? I odeljenje na prvom i drugom spratu?

A epidural je odavno besplatan, to znam, samo ako je neko slobodan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno je sve BF? I odeljenje na prvom i drugom spratu?

A epidural je odavno besplatan, to znam, samo ako je neko slobodan.

Ja sam se na zvezdari porodila pre dva ipo meseca i nisam bila u Bf,mozes da biras.Ne mogu da se seim na kom spratu sam bila,mislim da sam bila na drugom,i jedna soba je bila BF sve ostale nisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel misliš na Zvezdaru? Tamo je samo BF? Od kada to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel misliš na Zvezdaru? Tamo je samo BF? Od kada to?

Ako mene pitas,ja sam se porodila u gradskoj bolnici Zvezdara(pre dva ipo meseca),i nisam bila u BF.Posle porodjaja su me pitali da li zelim u BF ili ne.Svaka porodilja je mogla da bira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre 4 meseca radio je samo prvi sprat, drugi se renovirao... zatim su renovirali prvi a radio je drugi... od pre mesec dana rade oba sprata i sve je BF. A sto se tice epidurala, ja sam dobila racun, rukom pisan, cuvam ga, na 17000. Izasla sam i nisam platila! Posle sam cula da su anesteziolozi koji su naplacivali na taj nacin smenjeni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala Nina-Pre 17dana se porodih u gradskoj.Kuckam s mob,nikako da promenim tiker.Od nove godine je bebí frendlí u gradskoj,ne možeš da biraš.Porodih se u 19h,u sobu me dovezli oko 21,i pustili me da se odmorim do ujutru,i tad doneli bebicu.

Ne nosi puno stvari,neće ti trebati.Kad sam bila,nisu imali spavaćica,porađah se u svojoj.Nisu imali ni jastučnice.Ponesi podmetače za krevet,uzmi u apoteci par na komad,ako prokrvariš da ne ležiš na krvi.

Osoblje je bilo relativno ok,kako ko,oni što su trebali da nam najviše pomognu-oko dojenja,bebe-su bile malo nadrndane.Doktori ok.Ako te nešto zanima-pitaj,ne mogu sad da se setim.Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke, konačno i ja da vam se pridružim :) Vidim da hvalite Zvezdaru i, kako mi se čini, s razlogom.

Termin mi je krajem juna, volela bih da se tamo porodim i interesuje me kako mogu da počnem da dolazim kod njih na kontrole. Da li mi je potreban uput od doktorke iz DZ kod koje vodim trudnoću ili mogu da odem na Zvezdaru i bez uputa? Dabl test i amniocentezu sam nažalost radila u Narodnom frontu, ali mi se tamo ne sviđa i ne želim da se porađam kod njih.

Unapred hvala na odgovorima, veliki pozdrav vama i vašim bebicama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke, konačno i ja da vam se pridružim :) Vidim da hvalite Zvezdaru i, kako mi se čini, s razlogom.

Termin mi je krajem juna, volela bih da se tamo porodim i interesuje me kako mogu da počnem da dolazim kod njih na kontrole. Da li mi je potreban uput od doktorke iz DZ kod koje vodim trudnoću ili mogu da odem na Zvezdaru i bez uputa? Dabl test i amniocentezu sam nažalost radila u Narodnom frontu, ali mi se tamo ne sviđa i ne želim da se porađam kod njih.

Unapred hvala na odgovorima, veliki pozdrav vama i vašim bebicama :)

Koliko je meni poznato, nije potrebno ići na kontrole u neko porodilište da bi se tamo porodili. Znači, Dr iz doma zdravlja vodi trudnoću, i kada se uđe u deveti mesec ode se sa uputom u porodilište da se vidi šta je sve potrebno, nabavi se dokumentacija (i ostalo) i eto.

A dabl test i amnio centeza se i rade ili samo u tim "velikim" kućama (N. front, GAK) ili privatno. To što ste tamo išli na dabl ili amnio, ne mora ništa da znači. Uostalom, to su samo dijagnostičke metode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke, konačno i ja da vam se pridružim :) Vidim da hvalite Zvezdaru i, kako mi se čini, s razlogom.

Termin mi je krajem juna, volela bih da se tamo porodim i interesuje me kako mogu da počnem da dolazim kod njih na kontrole. Da li mi je potreban uput od doktorke iz DZ kod koje vodim trudnoću ili mogu da odem na Zvezdaru i bez uputa? Dabl test i amniocentezu sam nažalost radila u Narodnom frontu, ali mi se tamo ne sviđa i ne želim da se porađam kod njih.

Unapred hvala na odgovorima, veliki pozdrav vama i vašim bebicama :)

Ja sam za prvi porodjaj išla tamo na vežbice kod babice Slavice 2009.Tamo sam se i porodila.Sve pohvale za babice Marinu,Snežu i dr.Djordjević,dr Kontić,dr Bojovića koji su se smenjivali na porodjaju pošto sam na stolu bila devet sati(sporo sam se otvarala).Trudnoću sam vodila u domu zdravlja Stari Grad.islim da ne moraš kod njih na kontrole da ideš dovoljno je da se raspitaš šta ti treba od analiza za porodjaj i to uradiš.Sećam se da je trebao hbs(hepatitis B),cervikalni i vaginalni bris i mislim da je to sve.Cervikalni bris je potreban ako planiraš da budeš u kadi što ti preporučujem.Za kadu se izjasniš kada dodješ na porodjaj kao i ako želiš da porodjaju prisustvuje tata.Za njegovo prisustvo potreban je br4is grla i bris nosa.Srećno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala Nina-Pre 17dana se porodih u gradskoj.Kuckam s mob,nikako da promenim tiker.Od nove godine je bebí frendlí u gradskoj,ne možeš da biraš.Porodih se u 19h,u sobu me dovezli oko 21,i pustili me da se odmorim do ujutru,i tad doneli bebicu.

Ne nosi puno stvari,neće ti trebati.Kad sam bila,nisu imali spavaćica,porađah se u svojoj.Nisu imali ni jastučnice.Ponesi podmetače za krevet,uzmi u apoteci par na komad,ako prokrvariš da ne ležiš na krvi.

Osoblje je bilo relativno ok,kako ko,oni što su trebali da nam najviše pomognu-oko dojenja,bebe-su bile malo nadrndane.Doktori ok.Ako te nešto zanima-pitaj,ne mogu sad da se setim.Poz

Doorsy hvala ti na objašnjenju. Ja bih u svakom slučaju volela da budem sa bebom. Nego šta se donosi za bebu nakon izlaska iz porodilišta? Čula sam da im se daje pakovanje pampersa, pavlovićeva i vlažne maramice. Jel to tačno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, hvala vam na odgovorima :)

Ja takođe vodim trudnoću u DZ Stari grad, ali sam iz nekih postova na forumu i razgovora sa drugaricama koje su se ranije porodile shvatila da kontrole u porodilištu u koje želiš da odeš nisu neuobičajene i pre devetog meseca. Možda sam ja loše razumela ili to ipak funkcioniše ispod žita :(

Hvala vam u svakom slučaju i veliki pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doorsy hvala ti na objašnjenju. Ja bih u svakom slučaju volela da budem sa bebom. Nego šta se donosi za bebu nakon izlaska iz porodilišta? Čula sam da im se daje pakovanje pampersa, pavlovićeva i vlažne maramice. Jel to tačno?

Te tri stvari ti trebaju za bebu dok ste u porodilistu,posto je ti presvlacis.A tamo koristis njihove pamucne pelene i benkice,a ovo sto si nabrojala donosis.A po izlasku iz porodilista,onaj ko dolazi po tebe,donese komplet preobuku za bebu,od pampersa,preko pelena,bodi,zekica,vec neko odelce koje mozes da pripremis i pre porodjaja.Ako je hladno toplije odelce,skafandercic,ili toplo cebence.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doorsy hvala ti na objašnjenju. Ja bih u svakom slučaju volela da budem sa bebom. Nego šta se donosi za bebu nakon izlaska iz porodilišta? Čula sam da im se daje pakovanje pampersa, pavlovićeva i vlažne maramice. Jel to tačno?

ako si na baby friendliju onda ti trebaju te stvarcice, ako nisi onda dajes samo malo pakovanje pampresa...a za izlazak sama pripremi neki kompletic da ti muz donese kad dodje po vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za prvi porodjaj išla tamo na vežbice kod babice Slavice 2009.Tamo sam se i porodila.Sve pohvale za babice Marinu,Snežu i dr.Djordjević,dr Kontić,dr Bojovića koji su se smenjivali na porodjaju pošto sam na stolu bila devet sati(sporo sam se otvarala).Trudnoću sam vodila u domu zdravlja Stari Grad.islim da ne moraš kod njih na kontrole da ideš dovoljno je da se raspitaš šta ti treba od analiza za porodjaj i to uradiš.Sećam se da je trebao hbs(hepatitis B),cervikalni i vaginalni bris i mislim da je to sve.Cervikalni bris je potreban ako planiraš da budeš u kadi što ti preporučujem.Za kadu se izjasniš kada dodješ na porodjaj kao i ako želiš da porodjaju prisustvuje tata.Za njegovo prisustvo potreban je br4is grla i bris nosa.Srećno.

I meni su na porodjaju bili Dr Bojovic i babica Sneza,i stvarno samo pohvale za njih.Bili su super,sad ne znam da li bi bili takvi da moj muz nije prisustvovao porodjaju.Inace za prisustvo supruga treba i koprokultura,tj analiza stolice.Mada mm nisu ni gledali ni uzeli analize,iako je sve imao.Htela sam da se poradjam u kadi,ali zbog visokog pritiska u trudnoci,nazalost,nisu mi dopustili.Od analiza mozes jos poneti i noviju krvnu sliku i obavezno krvnu grupu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako si na baby friendliju onda ti trebaju te stvarcice, ako nisi onda dajes samo malo pakovanje pampresa...a za izlazak sama pripremi neki kompletic da ti muz donese kad dodje po vas

Od nove godine je u gradskoj na svim odeljenjima baby friendly,ne mozes da biras.A pelenice koje su nam ostale smo nosile kuci,niko nam nije trazio da nesto ostavimo u porodilistu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od nove godine je u gradskoj na svim odeljenjima baby friendly,ne mozes da biras.A pelenice koje su nam ostale smo nosile kuci,niko nam nije trazio da nesto ostavimo u porodilistu.

eee nisam znala, u septembru sam bila bez bebe jer su renovirali pa nije bilo mogucnosti da se bira, ona pedijatrijska mi je odmah zgrabila pakovanje pelena cim ga je muz doneo ...dobro da znam za sledecu bebu :)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doorsy hvala ti na objašnjenju. Ja bih u svakom slučaju volela da budem sa bebom. Nego šta se donosi za bebu nakon izlaska iz porodilišta? Čula sam da im se daje pakovanje pampersa, pavlovićeva i vlažne maramice. Jel to tačno?

Dobro si mi rekla, znači ja odmah donosim pampers i ostale gluposti. Ok. Kaži mi kakve su babice po pitanju dojenja. AKo nemaš odmah mleko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Te tri stvari ti trebaju za bebu dok ste u porodilistu,posto je ti presvlacis.A tamo koristis njihove pamucne pelene i benkice,a ovo sto si nabrojala donosis.A po izlasku iz porodilista,onaj ko dolazi po tebe,donese komplet preobuku za bebu,od pampersa,preko pelena,bodi,zekica,vec neko odelce koje mozes da pripremis i pre porodjaja.Ako je hladno toplije odelce,skafandercic,ili toplo cebence.

Svašta me zanima:-) jesu te sekli i jel seku svakoga ili samo koga moraju? MM bi prisustvovao samo u pripremi dok sam, a ne na samom porođaju. Jesi u drugoj prostoriji dok se otvaraš i kada te prebacuju u salu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oni hrane bebe na svakih otprilike 4 sata.Al forsiraju da drziš bebu na grudima iako nemaš mleko-verovatno ga nećeš ni imati odmah jer prvo kreće kolostrum,ali jako je bitno da i njega beba posisa.Objasniće ti kako da dojiš,gledaće ti grudi,ok su.I uvek da staviš bebu da sisa pre njihovog dolaska sa dohranom.Meni je mleko krenulo u nedelju-porodih se u petak-zato što nisu došle više od 6h da nahrane bebe.Beba je plakala,vrištala od gladi,(a i ja s njom),davala joj da vuče iz prazne dojke ne bi li se umirila,svu me izgrizla,al posle podne mi je krenulo mleko,dok npr.cimerki koja svoju bebicu nije stavljala nije tad krenulo,tek posle par dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su sekli,kao i obe žene što su bile sa mnom u sobi-sve tri prvorotke.Znam da neke koje su imale svoju babicu-platile je-nisu sečene.Mene su odmah stavili u porođajni box,pored se porađalo još nekoliko žena-sve vidiš i čuješ,to mi je bilo malo strašno.Mm je bio u tom boxu sa mnom,a moja cimerka je bila u posebnoj prostoriji sa mužem.Znači,odmah posle klizme i ostalih priprema odmah u box,tu se i otvarah i porodih i još dva i po sata ležala posle porođaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su sekli,kao i obe žene što su bile sa mnom u sobi-sve tri prvorotke.Znam da neke koje su imale svoju babicu-platile je-nisu sečene.Mene su odmah stavili u porođajni box,pored se porađalo još nekoliko žena-sve vidiš i čuješ,to mi je bilo malo strašno.Mm je bio u tom boxu sa mnom,a moja cimerka je bila u posebnoj prostoriji sa mužem.Znači,odmah posle klizme i ostalih priprema odmah u box,tu se i otvarah i porodih i još dva i po sata ležala posle porođaja

Jaoooo mm je danas radio analize jer hoće da bude sa mnom u pripremi, ali ne bi da bude u toku samog porođaja. Ako i mene ubace u box kako ću onda sa njim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakva je situacija sa posetama? Jesu li dozvoljene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posete su svaki dan od 14 do 15h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posete su svaki dan od 14 do 15h.

Jel tate i tada mogu da vide bebu? Ili je to ono sistem posete u hodnicima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.