Porodilište "Gradska bolnica Zvezdara" - Beograd

odgovora

Objavljeno

Heh dobro, znači da postoji varijanta i da ponesemo stvari sa sobom. Mislim ako mm ne bude baš tad tu, da ne uvale jadnom taksisti još i moje čarape i gaće :lol: :lol: :lol: Uh, mogu da zamislim kakva će to frka biti...Nego tamo sam pročitala na vratima da piše, da je poseta dozvoljena samo očevima dece i muževima majki :lol: :lol: :lol: mogu da zamislim koja bi fora bila da se kod neke žene pojave dvojica :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, obavezno javi kako si prosla i da li si koristila epidural,

hvala:) pozdrav i srecno

ps. Ima li jos nekog iskustva iz Gradske da podeli sa nama:)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako nema nikog tako dugo da podeli iskustva iz Gradske sa nama koji cemo se tamo poradjati:(?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudi, imali smo ovih dana probleme tehnicke prirode sa celokupnim forumom koji jos pokusavamo da resimo. Jedan od problema je i sto su 'nestali' postovi koji su pisani u zadnjih mesec, dva ili vise na pojedinim temama. Pokusavamo to da otklonimo. Molimo za strpljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru..

Poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, obavezno javi kako si prosla i da li si koristila epidural,

hvala:) pozdrav i srecno

ps. Ima li jos nekog iskustva iz Gradske da podeli sa nama:)?

Super su stručnjaci, barem je dr. Bojović http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=27&st=600 ovde sam opisala svoje iskustvo s porođaja. A opšti utisak bolnice je, jeza, u smislu socijala teška. Pocepane spavaćice bez dugmića, i nema posteljine. Ali meni su dr. bili bitniji od uslova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugarice:),

Da li moze neko da mi napise sta se nosi od stvari za bebu u porodiliste u Gradskoj i kakvo je stanje sa posetama, u BF sobama, pa i obicnim?

Hvala puno!

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugarice:),

Da li moze neko da mi napise sta se nosi od stvari za bebu u porodiliste u Gradskoj i kakvo je stanje sa posetama, u BF sobama, pa i obicnim?

Hvala puno!

:P

za bebu nosis pakovanje pelena,maramice i pavlovicevu.To ti muz ili neko donese tek kada se porodis. Sto se tice poseta one traju po sat vremena ,na bf su bile( kada sam ja tamo lezala ) od 14-15,a na odeljenju su od 12-13

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugarice:),

Da li moze neko da mi napise sta se nosi od stvari za bebu u porodiliste u Gradskoj i kakvo je stanje sa posetama, u BF sobama, pa i obicnim?

Hvala puno!

:P

vesna 13 ti je napisala za posete. S tim da na nebebifriendly odeljenju su posete zabranjene. Samo otac može jednom da vidi bebu kroz staklo, i to mu pokaže pedijatrijska sestra. A na babyfriendly je kao što je ona rekla. Od stvari za bebu moraš poneti 1 pakovanje pampersa, najmanjih da daš porodilištu i šta ćeš da obučeš bebi prema vremenskim prilikama. Najbolje da ti to na otpust donese muž. Da li ćeš bodić, zeku, čarapice duksić nije bitno, bitno je da odgovara temperaturi napolju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam Vesna , Kikiriki na odgovorima...

...znaci ako sam dobro razumela, nosim pored svojih potrebstina, za bebu samo pelene pampers, pavlovicevu i vlazne maramice, a muz donosi kad dodje po mene garderobicu?

A jel ne treba da nosim tetra i svedske?

Vesna, jel na BF muz moze da udje u sobu i vidi bebicu, jer kako Kikiriki rece na obicnom ne moze, vec samo kroz staklo?

Hvala jos jednom na tako brzim odgovorima!!

Pozdrav...:)

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam Vesna , Kikiriki na odgovorima...

...znaci ako sam dobro razumela, nosim pored svojih potrebstina, za bebu samo pelene pampers, pavlovicevu i vlazne maramice, a muz donosi kad dodje po mene garderobicu?

A jel ne treba da nosim tetra i svedske?

Vesna, jel na BF muz moze da udje u sobu i vidi bebicu, jer kako Kikiriki rece na obicnom ne moze, vec samo kroz staklo?

Hvala jos jednom na tako brzim odgovorima!!

Pozdrav...:)

:rolleyes:

Ja ovo nisam nosila (mislim za bebu, za sebe da) :unsure: samo pampers koji dajes pri odpustu kuci (malo pakovanje kao sto ti Kiki rece ;) ali kazi muzu da nikako ne kupuje u onoj prodavnici pored bolnice jer su preskupiiii, neka kupi bilo gde u gradu). Sto se tice tetra i svedskih pelenica ja ni to nisam nosila i mislim da nemas ni ti potrebe ;).

Znaci spakuj samo svoje potrepstine i obezbedi malo pakovanje pampersa koje ces dati pri odpustu iz bolnice i naravno ne zaboravi hrabrost ;)!

Sto se tice poseta u BF ne znam jer sam i ja kao i Kiki bila na obicnom odelenju gde sestra pokaze bebu kroz staklo tati i to je to.

Pozdrav i hrabro ;):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam Vesna , Kikiriki na odgovorima...

...znaci ako sam dobro razumela, nosim pored svojih potrebstina, za bebu samo pelene pampers, pavlovicevu i vlazne maramice, a muz donosi kad dodje po mene garderobicu?

A jel ne treba da nosim tetra i svedske?

Vesna, jel na BF muz moze da udje u sobu i vidi bebicu, jer kako Kikiriki rece na obicnom ne moze, vec samo kroz staklo?

Hvala jos jednom na tako brzim odgovorima!!

Pozdrav...:)

:rolleyes:

Ponesi par tetra pelena zbog dojenja. Jednu švedsku i jednu tetra(za široki povoj) nek ti donese muž sa garderobom .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice bf odeljenja,kao i na ovom drugom bebu moze otac da vidi samo kroz staklo.Ne znam koja je procedura bas tacno,da li samo prvi dan,jer su mom muzu davali 3 dana,jer sam ja bila u intenzivnoj nezi svo to vreme,pa im je valjda bilo zao da bebaca niko ne gleda :P .Kiki je svezija sa informacijama,par meseci posle mene :rolleyes: .Nama su trazili i te maramice i pavlovicevu,a sada je mozda drugacije.Sto se tice posete tebi,tu moze da dodje ko god hoce od tvojih jer je poseta u cekaonici i nema dodira sa odeljenjem bf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima na odgovorima, pakujem se:))

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Trudi, nadam se da nisam zakasnila i da se još uvek pakuješ...prvo da te pitam kako podnosiš vrućinu, jel ti polako svega dosta.

Vidim došlo vreme da i ti pakuješ koferče, :)

Vesna i Kikiriki su ti zaista sve lepo objasnile šta i kada poneti-doneti...Šta da dodam...

Za prvi put ponesi samo što tebi treba, jer tu torbu nosiš sa sobom u porodilište ( pa da ne bude previše stvari i kesa)

Pored svega što su ti devojke rekle da spakuješ ponesi još i Octanisept za negu rane od epiziotomije ( prsni slobodno posle svake nužde da se rana ne inficira) i ponesi Bioclin-Balm Balzam za pripremu bradavica za dojenje i prevenciju ragada, odlična kreme, a beba može slobodno da sisa ne škodi joj, na biljnoj je bazi.

Sve ostalo što ti treba za bebišona neka ti posle porođaja donesu tvoji, a šta će to biti zavisi prvenstveno od odeljenja koje izabereš.

Ako si na babyf. ( ja bila posle prve trudnoće) trebaće ti paket pelena, vlažne, pavlović, sav pribor za neku bebinih čula i obradu pupka imaju u bolnici i donosi sestra svaki dan. što se tiče poseta, one su dozvoljene, svaki dan u trpezariji na odeljenju, može da ti dođe ko god hoće, beba je za to vreme kod sestara, pa je donesu do trpezarije na prezentovanje kada ih pozoveš.

Ako izabereš obično odeljenje, ( bila posle druge trudnoće) treba da doneseš samo mali paket pelena, ovde su posete zabranjene, bebišon se pokazuje kroz staklo, a sve što ti treba poseta ostavlja na prijemnom šalteru pa to na odeljenje donosi sestra.

I još jedna stvar,( ne znam da li si čula, pa da se ne iznenadiš) po novim standardima svetske zdravstvene organizacije, bebe se ne kupaju prvih 14. dana tako da će možda još jedan paket vlažnih dobro doći.

Veliki pozdrav i srećno, pa kucaj kako je sve prošlo. :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Duck, hvala na ovom lepom textu.

Spakovala sam se i sada cekam;)

Octanisept nisam kupila, rekli su mi rivanol ili povidon jod ali nisam nista od toga kupila, jer sam cula da povidon jod dobijamo u paketu za bebe, ali ako kazes da je o...dobar, kupicu ga. Za bradavice sam kupila neku kremu lanolin, po preporuci pa mislim da ce mi to biti dovoljno, da ne nosim citavu apoteku kako sam krenula.

Sto se tice odeljenja, dobro je da pitaju nakon porodjaja gde cemo. Ja jos ne znam i tada cu odluciti,volela bih najvise BF, e sad da li cu imati snage, nadam se!!!

Cula sam za kupanje, hvala:)

Ogroman pozdrav za sve:))) :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudi, srecno i od mene! Devojke su ti sve rekle, i ja bih se slozila sa njima, samo zelim da ti naglasim da poneses i neku plazmu ili keks i vodu obavezno, da imas da gricnes posle porodjaja (ja sam bila mnogo gladna, a u sobu su me doveli u 1 ujutru i trebala sam da cekam dorucak a pre toga ceo dan nisam jela). Sve najbolje i pozdravi celo porodiliste :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecno i od mene!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na ohrabrenju svima:)

Kamilice, plazmu sam spremila, vodu cu kupiti...:)

Pozdravicu sve u Gradskoj, od mama sa foruma..:)

Pozdrav i hvala:) :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebac je odlucio da gura do termina:), nadam se da ce do tada da zavrse renoviranje prozora u G.B. , posto su mi rekli da vracaju sve trudnice, osim ultra hitnih:(.

Pozdrav svima:)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnjace jel zavrseno sa renoviranjem porodilista?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej najnovije vesti iz GB Zvezdara, majstori rade deo po deo, tako da ne vracaju zene, vest iz prve ruke od sestre koja radi CTG ;) To je bila samo buva :) Tako da ne brinem, tamo ili na livadu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam razmišljala i gradskoj... tamo sam do sada išla i na UZ i na double i te stvari... i super što su ovako pozitivna iskustva...

e sad ja imam pitanje.... jel ja tamo treba nekom da se javim, kako, sa uputom, bez, kome... mislim nemam pojma kako se ja to "odlučim" da ću baš ovo porodilište... odnosmo kako njima da dam do znanja da hoću baš tu da se porodim :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam razmišljala i gradskoj... tamo sam do sada išla i na UZ i na double i te stvari... i super što su ovako pozitivna iskustva...

e sad ja imam pitanje.... jel ja tamo treba nekom da se javim, kako, sa uputom, bez, kome... mislim nemam pojma kako se ja to "odlučim" da ću baš ovo porodilište... odnosmo kako njima da dam do znanja da hoću baš tu da se porodim :D :D

Idi do dr. Bojovica i reci mu da hoces tu da se poradjas, pa ga pitaj sta ti treba. On ti je sredom od 10 u ambulanti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.