Porodilište "Gradska bolnica Zvezdara" - Beograd

odgovora

Objavljeno

Keko 85, hvala ti puuno što si udavila :) tvoje davljenje meni barem mnooooogo znači...Svaka ti čast kako si sve lepo napisala!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna kako funkcionise epidural u Gradskoj, tj. da li uopste postoji ta mogucnost kao sigurna, cena itd.?

Hvala puno na odgovoru,

Pozdrav svima :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna kako funkcionise epidural u Gradskoj, tj. da li uopste postoji ta mogucnost kao sigurna, cena itd.?

Hvala puno na odgovoru,

Pozdrav svima :rolleyes:

Imaš gore moje postove to su sve sveže informacije 25.000 din je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Kikiriki, no, znas li da li se placa pre porodjaja, i koliko je sigurno da ces ga zaista i dobiti, jer sam cula da anesteziloga u Gradskoj ima jako malo?

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Kikiriki, no, znas li da li se placa pre porodjaja, i koliko je sigurno da ces ga zaista i dobiti, jer sam cula da anesteziloga u Gradskoj ima jako malo?

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Kikiriki, no, znas li da li se placa pre porodjaja, i koliko je sigurno da ces ga zaista i dobiti, jer sam cula da anesteziloga u Gradskoj ima jako malo?

Pozdrav

Mislim da se plaća posle, ali nemoj me držati za reč. Treba i ja za sebe da se raspitam precizno u naredne dve nedelje...javim ti čim nešto saznam...A što se tiče anesteziologa...ne znam šta da ti kažem. Oni imaju jednog anesteziologa u smeni a epidural nije prioritet...mislim ako neko treba da se operiše kad se ti porađaš, anesteziolog će da ode tamo gde se neko operiše. Tako da...lutrija je što se toga tiče...nije ti skroz sigurno da ćeš ga dobiti...jbg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, to sam i ja cula, kako onda sa sigurnoscu dobiti, verovatno sa strane platiti?

Kako si ti odlucila, sa epiduralom ili bez?

Pozdrav i hvala na odgovoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, to sam i ja cula, kako onda sa sigurnoscu dobiti, verovatno sa strane platiti?

Kako si ti odlucila, sa epiduralom ili bez?

Pozdrav i hvala na odgovoru

Nemam pojma...25000 mi je skupo...videću posle razgovora sa lekarom i sa anesteziologom. Zavisi kakve budu procene kakav će biti porođaj...ako vidim da bih bila satima u bolovima onda da ali ako vidim da će mali da izađe bez nekih problema...onda ne bih...Ma, nema sigurice...nije ti sigurno ni ako platiš sa strane...možeš doći već isuviše otvorena, pa da ni ne mogu da ga daju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Keko 85, hvala ti puuno što si udavila :) tvoje davljenje meni barem mnooooogo znači...Svaka ti čast kako si sve lepo napisala!!!!

Nema na cemu,bilo mi je zadovoljstvo...

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma...25000 mi je skupo...videću posle razgovora sa lekarom i sa anesteziologom. Zavisi kakve budu procene kakav će biti porođaj...ako vidim da bih bila satima u bolovima onda da ali ako vidim da će mali da izađe bez nekih problema...onda ne bih...Ma, nema sigurice...nije ti sigurno ni ako platiš sa strane...možeš doći već isuviše otvorena, pa da ni ne mogu da ga daju...

Kikiriki i Trudi ja sam cula da je u Zvezdari 10.000 a prisustvo oca se ne nalacuje...

Zovite telefonom,dace vam te informacije i objasnice vam kad i kako treba da se uplati... :rolleyes:

Jel ocekujete problematican porodjaj ...mislim lekar vam je rekao da ce biti tezi...velika beba itd...ili jednostavno hocte da vas ne boli dok se poradjate pa zato hocete epidural? ;)

Pozzic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki i Trudi ja sam cula da je u Zvezdari 10.000 a prisustvo oca se ne nalacuje...

Zovite telefonom,dace vam te informacije i objasnice vam kad i kako treba da se uplati... :rolleyes:

Jel ocekujete problematican porodjaj ...mislim lekar vam je rekao da ce biti tezi...velika beba itd...ili jednostavno hocte da vas ne boli dok se poradjate pa zato hocete epidural? ;)

Pozzic

Meni još ništa nije rekao, što se porođaja tiče. A epidural bih da ne boli...naravno ako se nešto ne daj bože iskomplikuje...bilo bi dobro da ga imamo. E sad mi nije jasno, ja sam zvala u februaru i meni su rekli da je epidural 25.000 :blink: kako si uspela da ga dobiješ za 10.000 ako si ga dobila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni još ništa nije rekao, što se porođaja tiče. A epidural bih da ne boli...naravno ako se nešto ne daj bože iskomplikuje...bilo bi dobro da ga imamo. E sad mi nije jasno, ja sam zvala u februaru i meni su rekli da je epidural 25.000 :blink: kako si uspela da ga dobiješ za 10.000 ako si ga dobila?

I ne boli toliko samo da znas...mislim svi mi drugacije trpimo bol...ali nije strasno :rolleyes:

Samo je bitno da pravilno dises i to je to...

Ne smes da vristis i tripujes se da ti je lakse kad vristis....gubis snagu na vristanje a ne pomaze ....

Samo slusaj babicu i lekara sta ti kazu i prati sta se desava...

Disi lepo da misici mogu da dobiju dosta kiseonika i bice ti ok...

Ja nisam bila na vezbama jel je bio aktuelan H1N1 pa nisam isla inace bi sigurno isla...pametna je to stvar...

Meni je moja rodjena sestra pokazala kako se dise i nije komplikovano...

Videces vec kad se budes poradjala...

Kad ne udahnes lepo onda zaboli ali prezivis i to,a kad udahnes kako treba bolje porodje kontrakcija i manje boli....

Znaci pravilno disanje i to je to...

Ako mene pitas bolje idi kupi detetu nesto za tih 10-25 hiljada a ti se lepo pripremi za porodjaj i sve ce biti ok...

Pogotovo zato sto si prvorotka pa ne znas ni sta te je snaslo....i ne razmisljas o bolovima ni o bilo cemu ....sve vreme se koncentrises da cujes sta pricaju lekar i babica ,gledas na sat i jeeedva cekas da se porodis...

Ja sam inace kukavica,citala sam svasta po forumima,gledala na netu porodjaj pa su me jos vise zaplasili porodjajem i raznim pricama...

Neke zene su pisale i lepe porodjaje ali nekako uvek upamis te losije ....na zalost....

U svakom slucaju nista ne brini ...bice sve ok...

Ja nisam primila epidural jel nisam ni htela...nekako mi se nije dopalo da mi neko prcka po kicmi...ipak se poradjas jednom,dva ,tri puta u zivotu i mislim da to mozes da preguras i bez epidurala....

Cula sam od drugaricine drugarice da je 10.000 a za prisustvo oca da se ne naplacuje...mislim da je to bilo negde pred kraj godine kad se ona porodila....

Moguce i da su promenili ``cenovnik`` od N.Godine

Ako ti treba jos neka informacija....pisi .....mazi stomacic.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf, Keko, i mene peku te pare da ih dam za epidural, da smo u nekoj super finansijskoj situaciji, verovatno mi ne bi bilo toliko bitno, ali ovako...10.000 bih dala, ali 25.000, mislim što je mnogo, mnogo je. A i prisustvo oca se naplaćuje. Nadam se da će biti ok, pa šta bog da. Jel za tamo treba nešto posebno da se nosi sem ovih nekih standardnih stvari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, hvala na odgovoru.

Keko, ja sam tek na polovini trudnoce pa imam vremena da razmisljam.

Imala sam neku ideju da pokusam prirodno bez epidurala, ali kako vreme odmice hvata me panika. Osim ako ne bude morao carski rez. Beba je okrenuta karlicno, ali jos je rano za prognoze. U svakom slucaju, sramotni strah me naginje ka epiduralu, mada bih najradije volela da se porodim bez epidurala i ohrabrim, jer znam da sve ide mnogo lakse , za bebu i za lekare...U svakom sl. volela bih da znam cenu u Gradskoj, pa cu vec odluciti kad dodje vreme. A na pf pripreme cu svakako ici, mislim da su one korisne, narocito za prvorotke.

Pozdrav i hvala :):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki ne treba ti nista posebno...u principu sto manje stvari poneses to bolje...da moze da ti stane u ormaric...

Ja sam nosila svasta i na kraju se ispostavilo da mi pola toga ne treba i da mi je smetalo...

Problem je sto vucaras torbu sa sobom....od prijema do sobe za pripremu pa u salu i na kraju u sobu...i ako je ogromna smetace ti...

Ja sam nosila :

1.Bade mantil

2. Tri spavacice

3.Mrezaste uloske 2 pakovanja

4.Mrezaste gacice

5.Kupku

6.Sapun

7.Cetkicu za zube,dezodorans,cetka za kosu i ostale sitnice

8.Plazmu

9.Sokice u tetrapaku vise komada od 2dl

10.Punjac za telefon

11.Plasticne papuce-ne japanke

12.Zoknice vise komada

13.Dokumenta,nalaze i parice

14.Veliki i mali peskir

Od toga sam jednom obukla bade mantil i nisam nosila mrezaste carapice jel su nam rekli da ih ne koristimo....nego da se ``luftiramo`` dok lezimo ,a kad hodamo stegnemo butine i to je to...

Kupka je isto nepotrebna jel ``dole`` ne smete da se perete kupkom jedino preparatom za intimnu negu ili cistom vodom.

Dokupili su mi diklofen supozitorije (rektalna upotreba) i eferalgan isto supozitorije i goomilu keksica i sokova i vode....

Eto toliko od mene,kazi ako treba jos nesto ; )))

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudi,normalno je da te hvata panika ali kad dodje taj dan sve to nekako brzo prodje i nema panike....

Ja nisam ni torbu spakovala do tada ako mi verujes...sve kao danas cu,sutra cu...i nikako ...

Tek kad mi je pukao vodenjak ,sredila sam se itd...onda sam spakovala torbu...nema panike...veruj mi....samo neki cudan osecaj...ne znam kako bih ti objasnila :wub:

pozic :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Keka, tako je :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, hvala na odgovoru.

Keko, ja sam tek na polovini trudnoce pa imam vremena da razmisljam.

Imala sam neku ideju da pokusam prirodno bez epidurala, ali kako vreme odmice hvata me panika. Osim ako ne bude morao carski rez. Beba je okrenuta karlicno, ali jos je rano za prognoze. U svakom slucaju, sramotni strah me naginje ka epiduralu, mada bih najradije volela da se porodim bez epidurala i ohrabrim, jer znam da sve ide mnogo lakse , za bebu i za lekare...U svakom sl. volela bih da znam cenu u Gradskoj, pa cu vec odluciti kad dodje vreme. A na pf pripreme cu svakako ici, mislim da su one korisne, narocito za prvorotke.

Pozdrav i hvala :):rolleyes:

Idi obavezno na pripreme, i nakon svega što čuješ, u devetom mesecu donesi odluku. To ti je moj savet jer i ja sam tako lomila glavu, a lomim je još uvek, i ništa pametnije nisam smislila. Do pred porođaj ćeš znati. Vidi prvo da li uopšte možeš da dobiješ epidural, a to znaš tek kad uradiš analize u devetom mesecu, i kad vidiš kako ti je konačno okrenuta beba, a to ćeš znati 20 dana pred porođaj...tako da za sad se opusti i uživaj u tome što još uvek sama sebi vezuješ pertle :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki ne treba ti nista posebno...u principu sto manje stvari poneses to bolje...da moze da ti stane u ormaric...

Ja sam nosila svasta i na kraju se ispostavilo da mi pola toga ne treba i da mi je smetalo...

Problem je sto vucaras torbu sa sobom....od prijema do sobe za pripremu pa u salu i na kraju u sobu...i ako je ogromna smetace ti...

Ja sam nosila :

1.Bade mantil

2. Tri spavacice

3.Mrezaste uloske 2 pakovanja

4.Mrezaste gacice

5.Kupku

6.Sapun

7.Cetkicu za zube,dezodorans,cetka za kosu i ostale sitnice

8.Plazmu

9.Sokice u tetrapaku vise komada od 2dl

10.Punjac za telefon

11.Plasticne papuce-ne japanke

12.Zoknice vise komada

13.Dokumenta,nalaze i parice

Od toga sam jednom obukla bade mantil i nisam nosila mrezaste carapice jel su nam rekli da ih ne koristimo....nego da se ``luftiramo`` dok lezimo ,a kad hodamo stegnemo butine i to je to...

Kupka je isto nepotrebna jel ``dole`` ne smete da se perete kupkom jedino preparatom za intimnu negu ili cistom vodom.

Dokupili su mi diklofen supozitorije (rektalna upotreba) i eferalgan isto supozitorije i goomilu keksica i sokova i vode....

Eto toliko od mene,kazi ako treba jos nesto ; )))

:P

Pa ja sam sve to spakovala, samo spavaćicu sam uzela jednu, i nisam uzela bademantil, i nisam spakovala sebi čarape, i nisam uzela kupku već samo bebi sapun ali sam spakovala neke stvari za bebu 3 pampersa dva bodića dve tetrapelene, jednu zeku kapicu i čarapice. Jel tebi trebalo još nešto za bebu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sam sve to spakovala, samo spavaćicu sam uzela jednu, i nisam uzela bademantil, i nisam spakovala sebi čarape, i nisam uzela kupku već samo bebi sapun ali sam spakovala neke stvari za bebu 3 pampersa dva bodića dve tetrapelene, jednu zeku kapicu i čarapice. Jel tebi trebalo još nešto za bebu?

Zaboravih-spavacica ti nije potrebna...

Ja nisam nijednu svoju obukla,nisu nam dali da nosimo nase...

Ona u kojoj sam se porodila mi nije bila krvava...ali sam je svakako zamenila....spavacica ima za menjanje...

Bademantil ti ni ne treba...

Carapice obavezno ponesi...trebace ti...veruj mi...pogotovo ako se setas...toplo je u porodilistu ali zoknice nisu na odmet...

Znas ono okupas se,dodjes do sobe sa vlaznim nogama i vec su ti noge hladnjikave...ona dok ih ugrejes u krevetu treba vremena..ovako zoknice i milina...

Meni za bebu nista nije trebalo ,nisam isla u BF jel je bio H1N1 i ceo taj sprat je bio zatvoren...a mogu ti reci i da nije bila neka guzva...i prijalo mi je sto nisam u BF jel sam se odmorila ali bukvalno...i nije mi nedostajala beba jel su nam ih redovno donosili...

Ja sam se jedva kretala jel su me dooobro isekli tako da sam tesko ustajala itd...tako da je dobro sto bebana nije bila pored mene ,samo bi se mucila...i dobro sam se naspavala i odmorila.... :D

Mozda zvuci surovo ali bolje je i sto je bilo tako...s obzirom da sam anesteziju lose podnela i da su me prilicno isekli nisam prvi dan bila sposobna za sebe kamoli za bebu...

Moj suprug i sestra poneli kad su dolazili po nas stvari za bebu kad je izlazila i to je to....

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači čarapice...dobro, još ću i to da ubacim. A šta se dešava sa tvojom civilnom garderobom kad dođeš tamo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači čarapice...dobro, još ću i to da ubacim. A šta se dešava sa tvojom civilnom garderobom kad dođeš tamo?

taj ko te doprati do tamo i ostavi ispred famoznog lifta nosi tvoju garderobu kuci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

taj ko te doprati do tamo i ostavi ispred famoznog lifta nosi tvoju garderobu kuci

A šta ako se desi da me prati taksista? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: zamolis ga da ti cuva stvari dok ti ne izadjes.Pa poneces ih gore sa sobom pa ce posle carobnog cina neko od tvojih da preuzme stvari.Problem je jer svuda svoje stvari nosis sama.Mene su vozili na CR sve sa mojom putnom torbom koju sam ponela a nista nisam koristila sem japanki,toalet papira,bebi sapuna i onih papirnih navlaka za wc solju i naravno pasta i cetkica za zube i peskiri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha ,taksista...bas si slatka.... ;)

Kazi mu da zadrzi hihi...salim se...

Ja sam stvari dala suprugu...

U prijemnoj se presvuces,pregleda te gore pa onda u lift pa u pripremu itd...

Znaci ili das nekome ko te doveze ili ih nosis sa sobom...pa ti onda kad dodju po tebe i bebu donesu druge stvari da ne bi isla u spavacici kuci hihi.... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.