Porodilište "Gradska bolnica Zvezdara" - Beograd

odgovora

Objavljeno

a babica,kada sam je zamolila da mi pomogne(posto su me ostavili samu a bolovi su postali nesnosni) mi je rekla "pa sta mi da vam pomazemo,tp morate sami"

ja reko " pa da mi kazete sta i kada da radim,molim vas dodjite"

Ja sam za njega čula da je veliki pozitivac i da zna da se šali s tobom tako da se opustiš pred porođaj. Bezveze je što si se pocepala, baš mi je žao. Nadam se samo da će imati drugačiji pristup jer smo prijatelji prijatelja...A i to je bedak, znači ako si došao da te porode bez ikakve veze bilo gde boleće ih uvo kako se osećaš! A gde je Hipokrat...nema ga...samo veza i pare rade posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve potpisujem!

Mene je vodila Mica, a porodili su me ona i Bojovic.

Njih dvoje su tako opušteni i divni likovi, da ja za njih imam zaista samo reči hvale.

Poslednje što sam rekla, pre nego što sam otišla u anesteziju je bilo:"Molim te, probudi me." i stegla sam Bojovića za ruku. :) Posle se šalio sa mnom non-stop na tu temu.

Ostala sam 12 dana posle porođaja u bolnici sa bebama. Mica i on su mi ulepšali boravak, časna reč. Za Dr. Ljatifija imam samo reči hvale, takođe. On je jedan divan čovek i odličan stručnjak. Doživljavala sam ga kao ozbiljnog, dok i on nije počeo da se šali. Eto, ako mogu, njih troje bih posebno izdvojila.

Inače, zaista nemam lepo iskustvo sa pedijatrijskim sestrama i lekarima. Da ne dužim sad, ali nalupali su svašta za moju decu, pa sam odmah sutradan, nakon izlaska iz porodilišta, maltretirala bebe vukući ih na razne analize, da bi se utvrdilo da je sve što piše u otpusnoj listi pogrešno. Da ne pominjem da su se bebe kod kuće ugojile više za 5 dana, nego kod njih za 12.

A higijena - to je posebna priča.

Eto, imamo identicna iskustva. Vidim da tvoje bebe imaju oko 9 meseci, i moja ima isto toliko tako da smo verovatno otprilike u isto vreme bile u porodilistu. Mozda se i poznajemo?! :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za njega čula da je veliki pozitivac i da zna da se šali s tobom tako da se opustiš pred porođaj. Bezveze je što si se pocepala, baš mi je žao. Nadam se samo da će imati drugačiji pristup jer smo prijatelji prijatelja...A i to je bedak, znači ako si došao da te porode bez ikakve veze bilo gde boleće ih uvo kako se osećaš! A gde je Hipokrat...nema ga...samo veza i pare rade posao.

On jeste pozitivac. I jeste strucnjak( ne bi ga bzvz svi hvalili,zar ne?)Mozda je mislio da ce uspeti da prodje lepo... a ja se pocepala celom duziom do guze :o

O usivanju da ne pricam,teze mi je to palo nego porodjaj...dugo me usivao i bolelo je uzasno i pored anestezije...porodila sam se u 10 do 1 a zavrsio je usivanje u 15 do 2 (nije poceo odmah,pa se i ohladilo) :(

A moja dr. mi je rekla da me usio ko staru krpu...sto sam i sama primetila,ali mislim da je to zato sto nije ravan rez,pa nije mogao drugacije da hvata tkivo...ne znam...

Ne zelim da upirem prstom,jer moze da bude i da je slucajno,a mozda ga je i bolelo uvo....Ne bih da gresim dusu....

Vezu jesam imala,ali je tada nazalost bila na odmoru <_<

A ja je nisam zvala....nisam htela da smetam ,buduci da su svi bili fini i svi su me zabavljali dok nisam otisla u salu

Da sam znala,zahtevala bih da me secnu malo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljatifi je super

A ima jos jedan,ne mogu da se setim imena...na M...ja mislim...nema ga na spisku ni na slici, na sajtu njihovom :huh: On me pregledao kada su me primili.

Mavric i Zaric su isto odlicni.

A ima jedna plava namrstena sestra,babica, sta je.... :lol:

Kao strah i trepet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, dobro odem tamo, pa šta bog da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, dobro odem tamo, pa šta bog da...

Kikiriki, i ja potpisujem da je dr Bojovic najbolji dr koga si mogla da dobijes. On je mene poradjao u junu mesecu carskim rezom. Nije islo prirodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos jednom ponavljam, ne brinite, na Zvezdari su zaista strucnjaci i nije vam potrebna nikakva veza da bi vas porodili ne znam kako.

Kada sam se ja poradjala, imala sam vezu i doktora za porodjaj i kasnije pedijatra, ali nisam koristila nikoga. Porodila me Milica, koja mislim da ne moze biti bolja nego sto je. Zena je cak i porodiljama pomagala oko grudi kad je imala vremena.

Sto se tice dr. Bojovica, cula sam za njega uglavnom lepa misljenja, mada bilo je i onih manje lepih, puno toga zavisi i od same zene tj. kako njeno telo reaguje itd.

Sa mnom u sobi je bila zenica kojoj je dr. Bojovic bio veza, takodje on ju je i porodio. Zenica je imala jako tezak porodjaj, toliko tezak da je rekla da joj ne pada na pamet vise da radja. Tako da , bez obzira na vezu, cascenje itd. njeno telo je tako reagovalo, tesko se otvarala, mucila se i sta ja znam sta vec.

Ja sam jednom bila kod Bojovica na UZ, negde na pocetku trudnoce. On me i poslao kod geneticara na konsultacije. Njihova prognoza je bila da dr. koji me je poslao nije normalan, jer je sve ok :lol:

Ko ce ga znati.

Millar, moje je mišljenje da je bolje da te prošeta ali da je siguran da je sve ok nego da iskulira ako nešto posumnja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, i ja potpisujem da je dr Bojovic najbolji dr koga si mogla da dobijes. On je mene poradjao u junu mesecu carskim rezom. Nije islo prirodno.

hehe mada meni kaže da se kod njega u glavnom rađaju curice :) tako da možda mu promašimo smenu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehe mada meni kaže da se kod njega u glavnom rađaju curice :) tako da možda mu promašimo smenu :D

Neće biti da je baš tako - ja sam dobila i jedno i drugo odjednom. B)

Mada, možda je zbog Mice rođen dečak, a zbog Bojovića devojčica... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se u gradskoj bolnici 07.03.2010 i moje iskustvo je hvala Bogu najpozitivnije moguce :)

Ono sto zelim da preporucim svakoj buducoj mami je pre svega da OBAVEZNO ide na psihofizicke pripreme,verovatno ste vec procitaleda ih u Zvezdari vodi Jaca a ponekad je menja Slavica.

E sad te vezbice su jako bitne za porodjaj iz prostog razloga sto imate kontrolu nad samim porodjajem!Ja se i dan danas pitam kako bih se porodila da nisam isla na vezbice i verovatno bih se dernjala do iznemoglosti kao moje cimerke

Porodila sam se prirodnim putem,bez epidurala,isekli su me posteno,ali sam sav bol i iscrpljenost zaboravila onog momenta kad su mi dali moju devojcicu :)

Drage moje kako ce vam porodjaj proci zavisi od onoga sta vi ocekujete,bila sam svesna da ne idem u hotel sa pet zvezdica na odmor,da me lekari nece hladiti lepezama i pevati mi serenade,znala sam da ce boleti i potpuna sam bila spremna na sve to!Ja i moja beba smo iz porodilista izasle zive i zdrave i hvala porodilistu Zvezdara na tome!

Naj bitnije je da saradjujete sa lekarom i babicom i niko nece biti los prema vama!

Evo kako to izgleda na primeru:kada su me stavili na sto za poradjanje doktor me jepregledao i konstatovao da se nisam jos skroz otvorila,cekala sam i disala svaku kontrakciju,nisam se dernjala da ne bih gubila snagu bezpotrebno.Kada su krenuli naponi pozvala sam doktora i on i babica su se istog momenta pojavili pored mene i babica mi je rekla da pocnjem da se napinjem.Pokusala je da me porodi bez secenja medjutim nije moglo u sekundi kad sam htela da viknem-seci doktore,babica mu je klimnula glavom i dala znak da ce morati da me secne :) u roku od nekoliko sekundi rodila se moja devojcica!

Buduce mame ako sam ja koja sam najveca kukavica,padam u nesvest kad vidim iglu,mogla sve ovo da prezivim i da mi porodjaj ostane u najlepsoj uspomeni,e onda moze svaka od vas :)

Hvala neizmerno dr.Ljatifiju,Dr Jusufu (ne znam mu prezime)babici Maji i kompletnom osoblju gradske bolnice!

Ako neka od vas ima bilokakvih pitanja rado cu joj odgovoriti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neće biti da je baš tako - ja sam dobila i jedno i drugo odjednom. B)

Mada, možda je zbog Mice rođen dečak, a zbog Bojovića devojčica... ;)

Možda...znaš da i on ima curicu? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se u gradskoj bolnici 07.03.2010 i moje iskustvo je hvala Bogu najpozitivnije moguce :)

Ono sto zelim da preporucim svakoj buducoj mami je pre svega da OBAVEZNO ide na psihofizicke pripreme,verovatno ste vec procitaleda ih u Zvezdari vodi Jaca a ponekad je menja Slavica.

E sad te vezbice su jako bitne za porodjaj iz prostog razloga sto imate kontrolu nad samim porodjajem!Ja se i dan danas pitam kako bih se porodila da nisam isla na vezbice i verovatno bih se dernjala do iznemoglosti kao moje cimerke

Porodila sam se prirodnim putem,bez epidurala,isekli su me posteno,ali sam sav bol i iscrpljenost zaboravila onog momenta kad su mi dali moju devojcicu :)

Drage moje kako ce vam porodjaj proci zavisi od onoga sta vi ocekujete,bila sam svesna da ne idem u hotel sa pet zvezdica na odmor,da me lekari nece hladiti lepezama i pevati mi serenade,znala sam da ce boleti i potpuna sam bila spremna na sve to!Ja i moja beba smo iz porodilista izasle zive i zdrave i hvala porodilistu Zvezdara na tome!

Naj bitnije je da saradjujete sa lekarom i babicom i niko nece biti los prema vama!

Evo kako to izgleda na primeru:kada su me stavili na sto za poradjanje doktor me jepregledao i konstatovao da se nisam jos skroz otvorila,cekala sam i disala svaku kontrakciju,nisam se dernjala da ne bih gubila snagu bezpotrebno.Kada su krenuli naponi pozvala sam doktora i on i babica su se istog momenta pojavili pored mene i babica mi je rekla da pocnjem da se napinjem.Pokusala je da me porodi bez secenja medjutim nije moglo u sekundi kad sam htela da viknem-seci doktore,babica mu je klimnula glavom i dala znak da ce morati da me secne :) u roku od nekoliko sekundi rodila se moja devojcica!

Buduce mame ako sam ja koja sam najveca kukavica,padam u nesvest kad vidim iglu,mogla sve ovo da prezivim i da mi porodjaj ostane u najlepsoj uspomeni,e onda moze svaka od vas :)

Hvala neizmerno dr.Ljatifiju,Dr Jusufu (ne znam mu prezime)babici Maji i kompletnom osoblju gradske bolnice!

Ako neka od vas ima bilokakvih pitanja rado cu joj odgovoriti :)

Lepo je čuti dobro iskustvo, to mene barem dosta smiruje. Hvala ti puno! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljusuf!!! na njega sam mislila kad sam rekla na slovo M :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo je čuti dobro iskustvo, to mene barem dosta smiruje. Hvala ti puno! :)

Ja se nadam da te moja prica nije uplasila,stvarno nisam imala nameru da bilo koga zaplasim,samo sam napisala moje iskustvo

Mislim,porodjaj mi je bio super i sve je bilo ok,jedino oko tog seckanja...a to i nije tako bitna stvar,generalno gledano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo je čuti dobro iskustvo, to mene barem dosta smiruje. Hvala ti puno! :)

Draga uopste nema potrebe da budes uznemirena,veruj mi sve je to mala muka i bol za ono sto dobijes :) Meni je samo bilo u glavi da ce sve biti dobro,da cu sve istrpeti,i tako je i bilo! Samo treba da saradjujes sa babicom i lekarom,da radis kako ti kazu i nema problema!

Evo cega sam se setila,u toku porodjaja mi je noga stlno klizila i par puta sam zveknula babicu u kicmu!Nista mi nije rekla! Toliko o tome da su lekari i babice zli,rogati i da se dernjaju na sirote porodilje! :D

I da jos jedna bitna stavka-nisam imala nikakvu vezu,nikome nisam nista platila,nikoga nisam poznavala,otisla porodila se i to je to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljusuf!!! na njega sam mislila kad sam rekla na slovo M :lol:

Jusuf je kralj!On me usivao,sve vreme se salio pa mi je usivanje koje je trajalo oho ho brzo proslo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljusuf!!! na njega sam mislila kad sam rekla na slovo M :lol:

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jusuf je kralj!On me usivao,sve vreme se salio pa mi je usivanje koje je trajalo oho ho brzo proslo :D

Kako njega da zaboravim?!?

On je isto sauper lik! :)

Ma, jednom rečju, u Zvezdari su skoro svi ginekolozi više nego ok! Nigde zaista nisam srela toliko pozitivnih, prijatnih i nasmejanih ljudi (a pola života sam se vukla po bolnicama...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda...znaš da i on ima curicu? :)

A Mica ima bliznakinje. :) Ona je, inače, oduševljena kad joj dopadne blizanačka trudnoća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A Mica ima bliznakinje. :) Ona je, inače, oduševljena kad joj dopadne blizanačka trudnoća.

Hehe, pa to je super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se u Gradskoj 1.1.2011. Imala sam dogovor sa doktorkom da dodjem 31og u 22-22.30, da ce mi dati indukciju i da brzo zavrsim dok je ona tu. Kada sam otisla, nigde zive duse! Cuvar kaze: dezurni veceraju ono prase, sad cu da ih zovnem! Videlo se da je popio. Dezurna sestra silazi posle 10 min, i kaze: Ja tebe ne mogu da primim, mi vise nismo dezurni, idi u NF. Tu pozovem moju dr, koja me dalje uputi da sacekam kod kuce novu godinu, pa kada bas vise ne budem mogla da trpim bolove da dodjem. Kasnije. Primljena sam u 3.45h, porodila sam se u 8.50. Babica je tek preuzimala smenu, cekala sam da navuce rukavice i skine dzombast sat sa ruke. Brzo sam se porodila.

krv za bilirubin su dali na analizu tek 4.januara. Ukljuceno mu je suncanje, kasnije i infuzija. Urin na analizu tek 5og, a kako je bio praznik, i sve je to kasnilo...Imao je i urinarnu infekciju. Sve u svemu, analize su kasnile zbog praznika, pedijatre sam videla tek 4og,jer su, opet kazem bili praznici, a i od njih ne uspes sve da saznas. Preko veze sam saznala sa je rodjen 3 nedelje ranije, a sto mi niko nije spomenuo!, da je na infuziji, ...itd.

Pedijatri su ocajni, sestre su sve super! Za doktore samo reci hvale! Hvala bogu da smo izasli iz bolnice. Ne planiram skoro da se vracam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se u Gradskoj 1.1.2011. Imala sam dogovor sa doktorkom da dodjem 31og u 22-22.30, da ce mi dati indukciju i da brzo zavrsim dok je ona tu. Kada sam otisla, nigde zive duse! Cuvar kaze: dezurni veceraju ono prase, sad cu da ih zovnem! Videlo se da je popio. Dezurna sestra silazi posle 10 min, i kaze: Ja tebe ne mogu da primim, mi vise nismo dezurni, idi u NF. Tu pozovem moju dr, koja me dalje uputi da sacekam kod kuce novu godinu, pa kada bas vise ne budem mogla da trpim bolove da dodjem. Kasnije. Primljena sam u 3.45h, porodila sam se u 8.50. Babica je tek preuzimala smenu, cekala sam da navuce rukavice i skine dzombast sat sa ruke. Brzo sam se porodila.

krv za bilirubin su dali na analizu tek 4.januara. Ukljuceno mu je suncanje, kasnije i infuzija. Urin na analizu tek 5og, a kako je bio praznik, i sve je to kasnilo...Imao je i urinarnu infekciju. Sve u svemu, analize su kasnile zbog praznika, pedijatre sam videla tek 4og,jer su, opet kazem bili praznici, a i od njih ne uspes sve da saznas. Preko veze sam saznala sa je rodjen 3 nedelje ranije, a sto mi niko nije spomenuo!, da je na infuziji, ...itd.

Pedijatri su ocajni, sestre su sve super! Za doktore samo reci hvale! Hvala bogu da smo izasli iz bolnice. Ne planiram skoro da se vracam...

:blink::blink::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti evangelina. Evo, saznala sam 25.000 epidural 5000-7000 prisustvo oca. ali ne kapiram zašto je prisustvo oca od 5.000 do 7.000 jel to kao kad je tata deblji pa zauzima više mesta pa je tada skuplje :lol: :lol::lol:

Izvini sto se ubacujem u pricu,ali zaista sam morala da ti kazem-ja sam se porodila u Gradskoj pre dva i po meseca i mm je prisustvovao,i za to nam niko nije trazio ni dinara.

Bili su potrebni samo brisevi i to je to...

Pozdrav. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini sto se ubacujem u pricu,ali zaista sam morala da ti kazem-ja sam se porodila u Gradskoj pre dva i po meseca i mm je prisustvovao,i za to nam niko nije trazio ni dinara.

Bili su potrebni samo brisevi i to je to...

Pozdrav. :rolleyes:

Ma nije to nikakvo ubacivanje, svaka informacija je dobrodošla. Taj dan kad sam postavila post, ja sam zvala bolnicu da pitam, i to su mi rekli preko telefona, e sad , kad odem na pregled sad za dve nedelje kod dr. tamo pitaću ga kako bi i mi mogli za dž.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja bih dodala svoje iskustvo sa porodjaja 17.01.2010 u KBC Zvezdara ,porodila me je DR.MILICA KOSTIC...

Diiivna zena,puno mi je pomogla ...o njenoj podrsci necu ni da komentarisem...

Inace trudnocu mi je vodila Dr.Branka Lazic iz DZ Vozdovac kojom i nisam bas bila odusevljena...u pocetku da ,a posle je postala nezainteresovana za bilo sta...

M.Kostic mi je vodila uporedo trudnocu od 6,7 meseca....iako je dr.Lazic sa njom studirala i znaju se potpuno su razlicite...nebo i zemlja...

Evo ovako je bilo:

Kontrakcije (takozvane krsne kontrakcije) su pocele rano ujutro negde oko 3 i pukao mi je vodenjak...

Okupala sam,sredila i cekala da mi kontrakcije postanu ucestalije i redovnije s obzirom da su bile na 5,6,3,4,5,6,3,...min .

Negde oko pola 6 su postale redovne na po 4,5 minuta i onda smo se polako spakovali i krenuli u porodiliste.

Primili su me negde oko 6,6 i 15,bila sam otovorena 2 prsta.

Odveli u sobu za pripremu.Stavili me na CTG i pratili.

Za nekih pola sata,sat bila sam otvorena jos dva prsta (4) pa su me polako pripremili za salu....

Negde oko 8 sam bila u sali i opet su mi stavili CTG i cekali,otovrena 6 prstiju.......

Oko 9 se moja lekarka Dr.Milica Kostic javila da stize i rekla sestri da me stavi na indukciju ...

Tako je i bilo....indukcija je pocela da radi svoje....bolovi su bili sve jaci,a kontrakcije sve intenzivnije i cesce na nekih 2 minuta........

Oko 10 je dr. pojacala indukciju a u medjuvremenu mi je sirila grlic i masirala me,otvorena 8 prstiju....

E to je bolelo najvise od svega...a ujedno mi je i prijalo.

Na 15 minuta me je sirila da bi sto pre poceo porodjaj i da se ne bi mucila....

Negde oko 15 do 11 sam bila otvorena svih 10 prstiju i beba je pocela da gura....

Napela sam se par puta da bi glavica sisla dole ,bila je na 2 cm od izlaza tako je rekla doktorka....

Spustila se lepo ... doktorka mi je rekla da je cupava,ima kosicu.

Jos par puta sam se napela doooobro i eto glavice (uf kakvo olaksanje kad izadje glavica)....onda mala pauzica....pa sam opet gurnula (jedna babica mi je stiskala stomak,druga drzala nogu -na strani gde sam imala indukciju u ruci) ,pa jos jednom jaaako i eto bebe....u 11:05 se rodila moja ``mala`` smizla....

Teska 4400 gr,56 dugracka sa obimom glave 36

Izasla je bez plakanja....tek kad su joj procistili nosic oglasila se....

Presekli su pupcanik ....pokazali mi je....stavili meni i njoj narukvicu i rekli mi da ponovim broj na njenoj ruci i svoj : )))

Posteljica je izasla posle 10,15- minuta ....i onda...

Revizija,nisu bili 100% sigurni da li je cela pa su za svaki slucaj uradili reviziju....i usili me (morali su da mi rade epiziotomiju,velika je moja smizla ).

Uspavali su me ....probudila sam se oko 12,13h zedna i gladna na stolu ....oko mene nikoga ....

Pozvala sam sestru koja se pojavila niotkud za sekund,pitala me je kako se osecam itd...i nakon sat vremena lezanja na stolu dobila sam da jedem i telefon da se javim mojima i polako sam prebacena u sobu....

Ljjjuuudi moji kako mi se vrtelo u glavi i kako sam bila malaksala ceo dan od anestezije to nije normalno...bas sam je lose podnela....

Sestre su morale bukvalno da me prenesu sa stola na pokretni krevet da bi me odvezle do sobe….a i da mi pomognu da dodjem do kreveta…..

Ustala sam iz kreveta tek uvece a i dalje sam bila saja paja od vrtoglavice...a rana me je bolela jeeezivo....

Dva puta sam isla do WC-a i to uz pomoc sestre koja je morala da ide sa mnom jel mi se vrtelo…

Da mi ne bi diklofena koji se koristi rektalno ne znam sta bi radila od bola rane...sigurno ne bi spavala ; )))

Koristila sam ga 2 dana uvece pred spavanje da bi mogla da spavam...i onda sam mazala flogocid mast i kupala se sto cesce...

Posle sam koristila eferalgan 150mg rektalno isto pre spavanja...

P.S.Babica sa odeljenja nam je rekla da ga koristimo ali samo prva 2 dana,onda eferalgan.

Drugi,treci dan je stiglo i mleko (kolostrum)....

Bebana je pocela da sisa i redovno su mi je dovodili na podoj....

``Mlekarice`` su divne ,stalno su dolazile da nam pomognu oko grudi,mleka i sisanja….

Sestre su bile divne…. nama koje smo pile antibiotike zbog epiziotomije su davale lekove u odredjeno vreme,budile nas …merile temperaturu itd…

Treci dan bebana je dobila zuticu pa smo se zadrzale u bolnici malo duze...ali i to je proslo...sestre su mi bile podrska i bodrile me...posto nisam mogla da docekam da idem kuci....nekako se unervozite kad vidite da su 3 zene koje su bile sa vama u sobi otisle,a jedino vi i jos jedna ostanete...

Pustili su nas peti dan kuci....

Inace smo suprug i ja planirali da on prisustvuje porodjaju ali na zalost nije bilo dozvoljeno vladao je H1N1 pa nismo ni posete imali....

Bolnica je stara i oronula ali je cista,redovno je ciste sto je bitno...

WC je cist u principu osim sto ima raznih zena pa bacaju uloske pa ako promase kantu tako i ostave...ali nisam cesto to vidjala...higijenicarka cesto peru kabine i wc...

Posteljinu i spavacicu su nam menjale jednom i to onoj zeni kojoj je krvava,a kojoj nije nista....

Inace ja sam nosila u porodiliste onu musemu,prostirku za ispod zadnjice...tako da kad god mi procuri ,procuri na to i upije pa ga bacim, a carsav ostaje cist ...

Imala sam 10 komada pa sam dala i devojkama u sobi pa nam je soba bila cista :rolleyes: hihih

Za posteljinu smo se kasnije snasle ....ona stoji na sred hodnika u malim kolicima,opeglana i cista....samo treba da dodjete do nje prvi.... :P -bila sam prva i uzela za sve nas u sobi i jos sam birala da ne bude pocepana slucajno hihih :P

Jos jednom bi pohvalila DR.MILICU ,dolazila je cesto kod nas u sobu,pomogla oko grudi i mleka...kontrolni oregled je prosao super... :D

Inace nije htela da mi kaze da beba ima preko 4 kg i da je krupna....da se ne bi prepala jel sam prvorotka...a bila sam dva dana pre porodjaja na UZ.

U svakom slucaju imala sam diiivan porodjaj i lepo iskustvo….

Ako Bog da imacemo bar jos dve bebe…i dace Bog da ce mi i sledeci porodjaji biti tako lepi kao i ovaj….

Eto udavih vas ja .... :rolleyes:

KaMila voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.