Porodilište "Gradska bolnica Zvezdara" - Beograd

odgovora

Objavljeno

Localoca hvala na informaciji stvarno mi znaci,cimerke u sobi su inace jako bitne bukvalno za sve i kao drustvo i kao pomoc:baby: 

Mlada_mama i moj je imao 101 izgovor al je popustio kad je video koliko to meni znaci,i sad ima neke pokusaje da izbegne ali je obecao i sam rekao da ce ici pa ko mu je kriv :angel:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ficule hvala na informaciji, ipak je najbitnije da je osoblje prijatno, a ostalo cemo nekako da prezivimo. Ipak su nam u tim trenucima nase bebice na prvom mestu, a ta tri dana cas prodju pa nista nije neizdrzivo. 

Jeco moj nikako ne popusta, od pocetka ga teram ali ne zeli. Sad kad pomenem to vise i ne diskutuje samo iskulira i promeni temu hahah. Do duse ne gubim nadu, ja mu kazem pre neki dan ajde idi ti uradi sve sto treba za prisustvo pa ako ne budes prisistvao nista, ali imaj spremno. Ali ne popusta, nece ni tako hehe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Telefon je zabranjen na samom porodjaju, pre i posle naravno mozete da ga koristite. Hladno je u kupatilu, jer je prozor otvoren, u sobama je meni na zimu 2013 bilo onako, ne hladno, ali ne ni toplo za moj ukus, morala sam bebu jos necim da pokrijem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ficule hvala na informaciji, ipak je najbitnije da je osoblje prijatno, a ostalo cemo nekako da prezivimo. Ipak su nam u tim trenucima nase bebice na prvom mestu, a ta tri dana cas prodju pa nista nije neizdrzivo. 

Jeco moj nikako ne popusta, od pocetka ga teram ali ne zeli. Sad kad pomenem to vise i ne diskutuje samo iskulira i promeni temu hahah. Do duse ne gubim nadu, ja mu kazem pre neki dan ajde idi ti uradi sve sto treba za prisustvo pa ako ne budes prisistvao nista, ali imaj spremno. Ali ne popusta, nece ni tako hehe :D

Moj je skoro cuo negde da kod nekih muskaraca se desi da posle ne mogu da vode ljubav sa svojom zenom,kao zgadi im se ili tako nekako.Ma hvata se davljenik za svaku slamku. :DAl prvenstveno je tu kao podrska i za svaki slucaj da moze da reaguje ako meni nesto ne bude po volji ili ako ne dao Bog (lupam) padnem u nesvest pa ne mogu da znam sta ce da mi rade.Posto ni u kom slucaju ne zelim da se porodim uz pomoc vakuma i forcepsa.Ako ne daj Boze ne bude islo prirodno idem na carski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Telefon je zabranjen na samom porodjaju, pre i posle naravno mozete da ga koristite. Hladno je u kupatilu, jer je prozor otvoren, u sobama je meni na zimu 2013 bilo onako, ne hladno, ali ne ni toplo za moj ukus, morala sam bebu jos necim da pokrijem...

To je ok. Na porodjaju verovatno nemamo vremena ni da razmisljamo o tel a kamoli da ga koristimo. A za hladnocu znaci ipak da ponesem nesto ako zatreba da pokrijem bebicu dodatno. Mnogo mi je vaznije da njoj ne bude hladno, a ja cu vec da izdrzim 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponesi neko cebence, mada meni kada su ulazile sestre u sobu rekle su da ne pokrivam dodatno bebu (a rucice ledene), medjutim cim one izadju ja sam je opet pokrivala, makar preko stomaka. :) Ponesi i obavezno museme za jednokratnu upotrebu ako iskrvaris na carsav, posto obicno nemaju da ti zamene, to je super stvar i mene je spasla drugi put (prvi put mi niko nije rekao). Ja sam kad sam legla na porodjajni sto pitala da li smem telefon i sestra mi je rekla da ne moze, ali cim sam se porodila (i dalje sam lezala na stolu) me je pitala da li zelim da mi ga donese da se javim, bila je bas super. Prvi put je mm prisustvovao, tako da tada nisam ni trazila, posto je on bio tu, pa smo odmah javljali nasima i prijateljima lepe vesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponesi neko cebence, mada meni kada su ulazile sestre u sobu rekle su da ne pokrivam dodatno bebu (a rucice ledene), medjutim cim one izadju ja sam je opet pokrivala, makar preko stomaka. :) Ponesi i obavezno museme za jednokratnu upotrebu ako iskrvaris na carsav, posto obicno nemaju da ti zamene, to je super stvar i mene je spasla drugi put (prvi put mi niko nije rekao). Ja sam kad sam legla na porodjajni sto pitala da li smem telefon i sestra mi je rekla da ne moze, ali cim sam se porodila (i dalje sam lezala na stolu) me je pitala da li zelim da mi ga donese da se javim, bila je bas super. Prvi put je mm prisustvovao, tako da tada nisam ni trazila, posto je on bio tu, pa smo odmah javljali nasima i prijateljima lepe vesti.

Hvala na savetu. Ponecu ja nesto ipak, neka imam za svaki slucaj. Mnogi kazu za museme da su super stvar, posebno ako se porodis vikendom, onda kazu uopste ne mare toliko, a ponedeljkom se sredjuje sve za nacelnicu :D

 Sad nije ovde tema ali me zanima kada ti ej bilo lakse kada suprug prisustvovao ili ne :rolleyes:? J stalno mislim da ce mi biti lakse kada prisustvuje, ali on ipak nece :mellow:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje je kad prisustvuje, jer te drugacije gledaju, cini mi se da te vise paze. To je moj licni utisak, ne mora da znaci da je kod svih tako. Ali cim je otac tu, ako nesto krene po zlu taj isti otac ce ih zadaviti ako vide da nisu uradili sve sto treba. Kad si sama, sama si i to je to. To sad pricam o tim nekim ekstremnim situacijama, u vecini slucajeva je osoblje odgovorno, sve ide kako treba, bilo da je otac tu ili ne. Na stranu iskustvo koje otac ima kada prisustvuje porodjaju i bla bla. :) I naravno muz je velika podrska, znaci da zajedno prolazite kroz porodjaj.

JEJA*, Jeca_Dragon, majat i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh tako sam i mislila, tako da jos uvek ne odustajem od toga da ga nagovorim da prisustvuje, ali nesto mi ne polazi za rukom <_<. A bas bih volela i mnogo bi mi bilo lakse samo da znam da je tu. Nego dobro sta da radim kad nece. 

Jeca_Dragon i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh tako sam i mislila, tako da jos uvek ne odustajem od toga da ga nagovorim da prisustvuje, ali nesto mi ne polazi za rukom <_<. A bas bih volela i mnogo bi mi bilo lakse samo da znam da je tu. Nego dobro sta da radim kad nece. 

Nemoj mnogo da ga pritiskaš,neki muškarci jednostavno nisu za te stvari.

Oni nas poznaju svakojake ali lično sam mišljenja da ne mora da ima i ovu moju sliku.Sem toga,treba da se skoncentrišem na porođaj i na to da sve traje što kraće i prođe dobro,pa ne bih baš da mislim o tome kako on sve to doživljava i šta može da mu padne na pamet kad krenu naponi ;)

Ipak,svaka čast tatama koje to stički podnesu i čestitam mamama koje su imale tu vrstu podrške

Not my cup of tea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj mnogo da ga pritiskaš,neki muškarci jednostavno nisu za te stvari.

Oni nas poznaju svakojake ali lično sam mišljenja da ne mora da ima i ovu moju sliku.Sem toga,treba da se skoncentrišem na porođaj i na to da sve traje što kraće i prođe dobro,pa ne bih baš da mislim o tome kako on sve to doživljava i šta može da mu padne na pamet kad krenu naponi ;)

Ipak,svaka čast tatama koje to stički podnesu i čestitam mamama koje su imale tu vrstu podrške

Not my cup of tea

Pa da ima i toga, o tome nisam razmisljala. Ipak je ovo drugo stanje pa mozda i ne razmisljamo svaki put na najbolji nacin :rolleyes:. Do duse i dalje stoji da bih volela da bude pored mene ali boze moj nista ne moze na silu, pa kad nece sta da radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

..vecu glupost nisam cula od toga da"nece moci da vode ljunav sa svojom zenom"ako prisustvuju porodjaju,pri tom se radja njihovo dete:huh:-to nije tacno! 

mm je sam pozeleo da prisustvuje i hvala mu do neba ,meni je bio veeelika podrska:wub:

Izmenjeno od strane 727814

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisu ljudi svasta a ovaj moj se prima ko saucesce a i trazi izgovore.Ja bi verovatno odustala,al sticajem okolnosti me pogodilo mnogo sto nije hteo pa sam plakala dobrih dva sata (hormoni :D) i onda je odlucio da ide.Na kraju je on mene nagovarao da mu dozvolim da ide :D A i moj dusaaaa zna koliko mi znaci da je tu :baby:

Anchi82 i JEJA* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene ne znam sada da li je neko pisao ali čisto da znate. U sok sobi posle carskog reza nema telefona, nedaju. Tek kada se sidje u sobe daju vam torbu sa sstvarima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravoo :)

pretrazila sam forum i odeljak sa porodilistima, ali nisam nasla nista konkretno za KBC Zvezdaru, sem ono sto je vezano za carski rez. Ako vec ima negde tema o ovoj bolnici tj. porodilistu, generalno sve informacije, uputite me, pa cu obrisati ovu temu ili neka admini obrisu. Danas su me primili ovde i zanima me par stvarcica ako ima koja zenska da mi pomogne da se skoro porodila :)

 

hvala unapred! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo mame i buduce mame :)

E sad imam problem posto nece da mi otvori uopste ostale stranice ove teme, prijavi neki error, a dobro bi mi dosle neke informacije... Pa se unapred izvinjavam ako ponavljam neka pitanja.

Ima li ko da se porodio skoro, ili generalno ove godine, zanima me porodjaj u vodi jel i dalje moguc, citala sam da jeste, kako da se prijavim za taj Baby friendly i gde, i kako ide sa posetama, jel moze da dodje njih dvoje/troje u isto vreme ili samo jedna osoba? Takodje sam procitala da ako se porodilja opredeli za Baby friendly, onda su posete malo drugacije ili ih uopste nema... 

I ako se jos ko seti necega sto bi bilo od velike pomoci, hvala unapred :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo mame i buduce mame :)

E sad imam problem posto nece da mi otvori uopste ostale stranice ove teme, prijavi neki error, a dobro bi mi dosle neke informacije... Pa se unapred izvinjavam ako ponavljam neka pitanja.

Ima li ko da se porodio skoro, ili generalno ove godine, zanima me porodjaj u vodi jel i dalje moguc, citala sam da jeste, kako da se prijavim za taj Baby friendly i gde, i kako ide sa posetama, jel moze da dodje njih dvoje/troje u isto vreme ili samo jedna osoba? Takodje sam procitala da ako se porodilja opredeli za Baby friendly, onda su posete malo drugacije ili ih uopste nema... 

I ako se jos ko seti necega sto bi bilo od velike pomoci, hvala unapred :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bebi frendli je obavezan, posete su sat vremena ali uglavnom dozvoljavaju samo naj blize- supruga i mamu, npr, i to po 10-ak min jedan, pa drugi, ako je guzva.

koliko ja znam, kada moze, mora da se dogovoris sa njima, treba neki brisevi da se rade pre porodjaja.

u deficitu su sa posteljinom, mada ako nije guzva, mozda i ne treba da nosis ;)

ne znam kako je kad je hladnije, ja se tri puta poradjah leti, samo ovaj zadnji ( pre 2 meseca) sam videla Rasu i Gasu (bubasvabe). mada, iskreno, mi zene goooomilu hrane trpamo po onim policama, cudo bi bilo da ih nema.

(ovo su namerno brisali postove, da se ne vidi sta smo pisale hahah)

 

zanima jos nesto?

DeeDeeB89 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila u petak u Gradskoj da zakazem neki pregled i videla da se porodiliste gore sredjuje, sto me je jako obradovalo... Odnosno nadam se da je i porodiliste, pise da su radovi u toku, da ne bude da je neko drugo odelenje u pitanju. <_<

DeeDeeB89 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ehi, kad sam ja bila prokisnjavalo je... mm je zvao sve redom, od dirrektora do ministra zdravlja da im se naj... mamice sto mora da preskace bare da dodje do mene :D  nadam se da krpe te rupe, zaista.

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da dodam, ako nekog bude ubuduce interesovalo, nista od kade ako vam vodenjak pukne :(  Ne morate posebno da se najavljujete za kadu, samo kažete odmah kad dodjete na porodjaj, da bi stigli da je pripreme i napune. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto ne daju kadu ako pukne vodenjak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto ne daju kadu ako pukne vodenjak?

Olakšan ulazak bakterijama, tako mi rece babica kad sam dosla na porodjaj. Posto kada sluzi samo za pripremu pred porodjaj.

Kad mi je rekla da ne mogu, bas sam se razočarala :( Celu trudnocu sam samo na kadu cekala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me da li je nekome od Vas radio carski u gradskoj doktor Nenad Kusljevic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me da li je nekome od Vas radio carski u gradskoj doktor Nenad Kusljevic?

Mene je poradjao prirodno, imam samo reci hvale. A bilo bi lepo da mi i sada bude u smeni kada se budem poradjala... Kada ti je termin, jesi li se dogovarala nesto sa njim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.