Porodilište "Gradska bolnica Zvezdara" - Beograd

odgovora

Objavljeno

Dame da li znate da li se taj apartman / BF naplacuje u Gradskoj i koliko ?

Ja sam se odlucila za Gradsku iz manje - vise istih razloga koji su ovde pobrojani ali me najvise "zabrinjavaju" ti propratni trenutci tipa : pripreme za sam porodjaj ( brijanje , klistiranje i sl. ) kao i sam postoperatvni "tretman" , higijena i sl . :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dame da li znate da li se taj apartman / BF naplacuje u Gradskoj i koliko ?

Ja sam se odlucila za Gradsku iz manje - vise istih razloga koji su ovde pobrojani ali me najvise "zabrinjavaju" ti propratni trenutci tipa : pripreme za sam porodjaj ( brijanje , klistiranje i sl. ) kao i sam postoperatvni "tretman" , higijena i sl . :unsure:

Porodila sam se u gradskoj bolnici 17.11. i bila sam u bf ali ne i u apartmanu. Apartman je bio soba prekoputa moje. Prvo hocu da ti kazem u vezi sa bf!Evo nije proslo ni mesec dana i da mi je ova pamet znam da ga nikada ne bih izabrala da sam znala kako ce da mi bude posle secenja na porodjaju. Meni je oporavak bio jako bolan tako da mi je uz bebu pored mene bilo strasno. Nije pitanje umora i tih slicnih prica nego bola i rane uz dete koje je 24 sata pored tebe a imas realno veoma malu pomoc od sestara i babica. Pitaju te da li hoces bf tek posle porodjaja i moj savet je nikako ako te budu sekli!!!Ako prodjes bez secenja onda je moja preporuka da uzmes jer moze da bude jako korisno. Apartman je extra stvar jer u posetu mogu da ti dodju kada hoce i ulaze kod tebe u sobu direktno mogu da budu sa bebom itd. Mislim da je pravilo samo da sme da ti bude jedna osoba unutra ali da moze da ostane koliko hoce. Imas svoje kupatilo i wc. Nisam sigurna koliko tacno kosta mislim od 3/5 000dinara dnevno. Higijena nije losa. A pripreme ne treba da te brinu brijanje traje minut ipo u sobi za pripreme u kojoj si sama, klistir isto nije strasan jer si sama u toj sobi u kojoj je wc i sta god i kako god da izgleda odradices to sama sa sobom. Nadam se da me razumes!!!Ako imas neko pitanje slobodno pitaj dok mi je jos uvek sve sveze!Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ja sam se odlucila za ovo porodiliste, posto u Dragise M. ocigledno ide samo sa vezom i dobrim kesom koji moras da ponudis... Citala sam vasa iskustva i vidim da su u 99% slucajeva pozitivna... E sad, jel moze neka da mi napise sta sve traze da se ponese za trudnicu a sta za bebu; Sta treba od analiza poneti; I da li se placa epidural?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ja sam se odlucila za ovo porodiliste, posto u Dragise M. ocigledno ide samo sa vezom i dobrim kesom koji moras da ponudis... Citala sam vasa iskustva i vidim da su u 99% slucajeva pozitivna... E sad, jel moze neka da mi napise sta sve traze da se ponese za trudnicu a sta za bebu; Sta treba od analiza poneti; I da li se placa epidural?

Meni je termin porodjaja 05.02. i odlucila sam se za bolnicu na Zvezdari jer doktorica koja mi vodi citavu trudnocu radi tamo. Ja sam vec spakovala torbu za porodiliste jer nikad se ne zna kada ce porodjaj krenuti, a pored toga i zadnji ctg koji sam radila ukazuje na to da su kontrakcije vec krenule, pa mi je doktorka napomenula da moze biti i uskoro, tj. za koji dan.

Od papira odnosno analiza treba poneti:

zdravstvenu knjizicu,

licnu kartu,

uput za bolnicu,

rh faktor i krvnu grupu,

HBSAg analizu (analiza koja se dobija vadjenjem krvi a inace je test na zuticu i hepatitis),

poslednji ultrazvuk,

poslednju analizu krvi i urina i urinokulturu ukoliko si radila

i poslednji ctg

Mislim da nisam nista zaboravila :rolleyes:

A sto se tice stvari za porodiliste:

2-3 spavacice (ja sam stavila 3)

4-5 pakovanja mrezastih ulozaka

2-3 carapa

1 veliki peskir i 2 mala

bademantil

papuce (ako imas plasticne jer ce ti posluziti za tusiranje)

2-3 pakovanja papirnih maramica

pakovanje vlaznih maramica

cetkica za zube

pasta

sapun

neki gel za tusiranje (mada sam se ja ipak odlucila da to bude bebi sapun)

5 mrezastih gacica (jer je zabranjeno da se koriste obicne kako bi rana brze zarasla), mrezaste gacice nisu obavezne, ali su mi svi preporucili, kupuju se u apoteci na komad i kostaju 56 dinara (naravno komad)

2-3 tetra pelene

2 toalet papira

ja sam spakovala i alkohol za dezinfekciju wc solje :rolleyes:

pampers pelene moze suprug da ti donese nakon porodjaja, mada sam ja vec spakovala 10, pa ako bude potrebno jos donece mi naknadno

prostirke za krevet za jednokratnu upotrebu , nije obavezno ali sam se ja odlucila i to da kupim, ima u apotekama da se nadju isto na komad i kostaju oko 50tak dinara, ja sam uzela 4, stavljaju se preko bolnicke posteljine zbog krvarenja

flasu vode

plazmu li neki keks

mozes odmah da kupis i lanolin kremu i nju da spakujes a ona se koristi za bradavice da se ne bi osusile i ispucale i trebace ti odmah nakon porodjaja

Ne znam ni sama da li sam nesto izostavila, ako jesam drage mame ili buduce mame podseti me :rolleyes:

A sto se tice epidurala, placa se 25 000 dinara dan nakon porodjaja na salteru bolnice. Porazgovaraj sa svojim doktorom i neka te uputi na anesteziologa sa kojim bi bilo najbolje da se vidis da ti objasni sve o epiduralu i da ti pogleda kicmeni stub. Ja sam bila na razgovoru i veoma sam zadovoljna sa anesteziologom, jedna divna zena koja se potrudila sve da mi objasni.

Nadam se da sam ti barem malo pomogla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala draga, ali odustala sam od njega jer su mi trazili 500evra... Tako da idem u NF :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala draga, ali odustala sam od njega jer su mi trazili 500evra... Tako da idem u NF :)

Ne razumem???Za epidural su ti trazili 500eur?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, za epidural 250, i za dokotra isto toliko... Jos sam kao preko veze trebala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ovako,i ja se oba puta porodih u Gradskoj bolnici na Zvezdari!

Pri put,kao i svaki prvi put :( nista ne znas,do duse nisam imala nikakvu vezu,pa sam verovatno i previse ocekivala od prisutnih lekara i babica,ali.....

Drugi put je bilo drugacije.....imala sam vezu,ali nisam htela da je potezem bezpotrebno (barem sam ja tako mislila),medjutim....Veza se "potegla" sama :D i cim sam otisla u box,zvali su,urgirali i bili toliko dosadni da su i mene poceli da nerviraju!

Medjutim,kako je porodjaj tekao ispostavilo se da su uradili pravu stvar.Naime,posto je termin vec uveliko prosao (10 dana),posle trodnevnog izlezavanja u bolnici i svih mogucih analiza,odlucili su da me prikace na indukciju!Ranom zorom su mi stavili tableticu koja je vec nakon 3 sata izazvala kontrakcije (sto su uradili i na prvom porodjaju),medjutim,i pored te tabletice i pored "rucnog" otvaranja (zaboravila sam strucan naziv :( )moj grlic se nije otvarao....nikako....A kontrakcije sve jace i sve cesce!Dali su mi i bensedin,ne bi li se grlic opustio i sam od sebe otvorio!E to me je dokusurilo,bensedin me je omamio da sam se,i ako sam morala da setam,jedva vukla po sobi!!!

Nakon par sati dr. Ljatifi je odlucio da me spusti u salu,pa kud puklo!Spremise me,spustise me....ali i dalje nista.....Bockali su me svim i svacim,ukljucili indukciju,otvarali opet "rucno",te je u jednom trenutku doktor dosao i rekao: "Ja sam mila moja sve sto sam mogao uradio,cekamo jos malo,pa na carski,nema druge"!To je odlucio iz razloga sto su uz sve moje muke bebi padali tonovi i to na nulu....

Cela agonija je trajala nesto vise od pola sata,a meni se cinilo da traje vecnost.....Medjutim,krenuli su naponi i bebac je krenuo napolje....Ko se poradjao zna o cemu pricam.....Nisu stigli da me secnu,vec sam se sama izcepala i to ne samo na istom mestu kao pri prvom porodjaju,izcepala sam se da me je doktor jeeedva zakrpio....Sve u svemu uz puuuno muke i tehnike disanja (sto preporucujem svim buducim mamama) porodih se....

Porodih se i to bez carskog reza i to samo zahvaljujuci odlicnoj posvecenosti i podrsci doktora i babice!Bili su mi ogromna podrska,cak su uspeli i da me zasmeju u najmucnijim trenutcima.

Zahvaljujuci doktoru Ljatifiju i pored tolikog mucenja,agonije i bola imam i lepih a i smesnih uspomena na pomenuti porodjaj!Kasnije,raspitivajuci se o njemu dosla sam do jos lepih iskustava i to kod osoba koje NISU imale nikakvu vezu u pomenutoj bolnici,sto samo znaci da je on dobar lekar i podrska sto je jako bitno!

:):D^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drago mi je da cujem tako lepa iskustva iz gradske bolnice.I ja sam se pre 3 meseca porodila tamo.Porodjaj je tekao slicno kao tvoj,ali sam ja na kraju ipak zavrsila na carskom rezu jer posle celog dana indukcije i dilatiranja sam bila otvorena samo 6 cm.Moj dr je bio Mitrovic ,a Ljatifi mi je za tih 5 dana dosta cesto dolazio i na intenzivnoj i na odeljenju i ja imam samo reci hvale.I da dodam,meni pare niko nije trazio,a mi smo doktora castili naravno jer od kad je sveta i veka to se valja i sve zavisi koliko ko ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj devojke, mislila sam da ću se porađati u Narodnom Frontu, i već sam počela da se raspitujem za sve šta mi treba, ali nas je naš prijatelj upoznao sad dr. iz KBC Zvezdara, tako da ću verovato tamo da rađam ovo moje čudo. Čitala sam vaša iskustva, i deluje mi kao da je većina vas zadovoljna. Nego, pitala sam ga za epidural, ali on kaže da se kod njih te cene non stop menjaju tako da se ne zna koja će biti aktuelna u momentu mog porođaja. Zna li neko koliko je sad? Čitala sam po vašim postovima se pojavljuje cifra od 10.000 i od 25.000 pa ne znam koja je sad? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skroz ste me zainteresovale!

Zna li neko više info o porodjaju u kadi, da li i tata može da prisustvuje i da li treba da se najavimožda? Šta se plaća i koliko u gradskoj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skroz ste me zainteresovale!

Zna li neko više info o porodjaju u kadi, da li i tata može da prisustvuje i da li treba da se najavimožda? Šta se plaća i koliko u gradskoj?

Znam samo za tatu da može, ali mora da uradi briseve. Za plaćanje ne znam ništa i za kadu samo znam da može.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idite na stranicu KBC Zvezdara tamo imate brojeve telefona,oni ce vam reci koja je trenutna cena,samo obicno spustaju slusalicu posle prvog pitanja,tako da cete za vise stvari morati da zovete nekoliko puta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti evangelina. Evo, saznala sam 25.000 epidural 5000-7000 prisustvo oca. ali ne kapiram zašto je prisustvo oca od 5.000 do 7.000 jel to kao kad je tata deblji pa zauzima više mesta pa je tada skuplje :lol: :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti evangelina. Evo, saznala sam 25.000 epidural 5000-7000 prisustvo oca. ali ne kapiram zašto je prisustvo oca od 5.000 do 7.000 jel to kao kad je tata deblji pa zauzima više mesta pa je tada skuplje :lol: :lol::lol:

:D :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bojović je odličan! Inače, epidural je znatno skuplji u Frontu ili Višegradskoj (u D. Mišovića tradicionalna nikad nema mesta, ali je epidural free).

Znaš, kad čovek sedne, pa razmisli, možda i jeste bolje bez epidurala u našim uslovima. Imamo vrlo malo obučenih anesteziologa za tu akciju. Ja sam htela carski sa epiduralom, ali su mi je Mica rekla da ne smeš da imaš sala u predelu kičme, te da niko ne može da ti garantuje kako će ti epidural biti dat (jer ona ne zna šta anesteziolog zna), tako da posledice mogu da ostanu (da ne pričam sad šta sve može da se desi, pujpujpuj daleko bilo što kažu babe).

Mene su porodili carskim (ja sam bila za prirodan porođaj, ali su bile 2 bebe + komplikacije, pa ispade hitan carski). I stvarno, što se kaže, jesam prošla carski. Brže sam probauljala i počela da se oporavljam od onih koje su se porađale prirodnim putem... Inače sam imala strašnu paranoju od uspavljivanja. Nikad nisam imala operaciju u totalnoj anesteziji i htela sam da budem svesna (ali, viša sila).

Međutim, kada sam čula neka iskustva sa porođaja, ne da mi je drago što sam sve prespavala i ništa nisam osetila, nego ne mogu da ti opišem.

Al' da ne gušim & da se vratim na temu - Bojović je stvarno car nad carevima! Drži se ti njega i udri brigu na veselje! Budi sigurna da neće dozvoliti da se mučiš ni malo.

Ja stvarno mogu do prekosutra da hvalim Bojovića i Milicu. :D

p.s.

Kad već pričamo o Zvezdari, da ti kažem i ovo: ako te pedijatri i ped. sestre isprepadaju za bebu - obavezno proveri i na drugoj strani i ne uzimaj ih zdravo za gotovo. Meni su svašta bili rekli, pa sam decu vodila i privatniku i na VMA i radila svakakve analize i, da kucnem u drvo, sve je u najboljem redu (a tamo su mi rekli stvarno svašta i zaista ne želim da se to nikome više nikada ne desi).

Slazem se sa Constrictoriom. KBC Zvezdara je odicna, i koji god dr. da ti zapadne, svi su odlicni. Mene je poradjala Milica Kostic za koju samo imam reci hvale, a cula sam da i dr. Bojovica mnoge hvale, tj. na dobrom je glasu.

Sto se tice epidurala, tacno je, mora da se plati. Ne znam sta da ti savetujem u vezi toga. Anesteziologa nema dovoljno, pitanje je koliko su obuceni za epidural, i sve to vuce jedno drugo. Tako da, ako zelis epidural "obezbedi" se na vreme. Znas na sta mislim ;)

A da, pedijatrijske sestre nisu lose, pomocice ti sve sto se tice dojenja i grudi. Samo ih pitaj ako ti nesto treba i izacice ti u susret. Jedino su dr. pedijatri malo zeznuti, sto rekose, mogu da te uzrujaju sa nekim glupostima, uglavnom bespotrebno. Tako je moj sin imao povisen bilorubin, a oni me iosprepadali kao da je ko zna sta.

Inace, odosmo mi u OT i to posteno :P

Eto, sad nastavljamo ovde...tamo smo bile malo van teme :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Constrictoria, meni je dr. Bojović i rekao da od 6 anesteziologa 2 su dobri ali oni su tu ponekad vikendom a često nisu. Ostalih četvoro...jedan daje ok ali ne super a troje daju loše i da žene ne osećaju napone, i zato je on protiv epidurala jer nije siguran kako će on biti dat. A, inače u NF je duplo jeftiniji epidural tamo je 12.000 a u Višegradskoj je 20.000 tako da je Zvezdara za sad najskuplja...ali videćemo kako ćemo i šta ćemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene je Bojovic porodio...pustio me da se pocepam...tako da kod mene i nije na preterano dobrom glasu

babici je pricao viceve dok sam se napinjala...

babica ga pitala jel da seku,on slegnuo ramenima i pustise me da se pocepam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a babica,kada sam je zamolila da mi pomogne(posto su me ostavili samu a bolovi su postali nesnosni) mi je rekla "pa sta mi da vam pomazemo,tp morate sami"

ja reko " pa da mi kazete sta i kada da radim,molim vas dodjite"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se dva puta poradjala na Zvezdari. Citam da pisete o Bojovicu i odmah mi je osmeh na licu. On je stvarno lik, opusten, ali i strucnjak. Meni je vodio trudnocu i sve je bilo u redu, stvarno je vodio racuna i o meni i o bebi, sve uz osmeh i uvek je imao vremena da porazgovaramo, cak je i sa mm pricao o trudnoci i porodjaju.

Porodila me je dr Milica Kostic, njoj svaka cast, najbolja zena ginekolog, uz nju nista nisam osetila, ni usivanje a ni onaj kontrolni pregled na pre otpusta.

Dr. Ljatifi je isto dobar strucnjak.

Babice su ok, uglavnom cute i rade svoj posao ali kad ih nesto pitas hoce da pomognu. Ima jedna mlada Ivana, ona mi je ostala u lepom secanju.

Pedijatrijske sestre su malo "na svoju ruku" ali ima i medju njima par onih koje hoce da pomognu!

Uglavnom, ako bude bilo "potrebe" :rolleyes: i treci put cu na Zvezdaru. Sve je pozitivno, samo stoji jedan veliki minus sto se tice cistoce, higijene uopste!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skroz ste me zainteresovale!

Zna li neko više info o porodjaju u kadi, da li i tata može da prisustvuje i da li treba da se najavimožda? Šta se plaća i koliko u gradskoj?

Za porodjaj u kadi znam da se radi s'tim sto onog trenutka kad krenes da se poradjas vade te iz iste i stavljaju na sto ( ja npr. to nisam znala .. )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za porodjaj u kadi znam da se radi s'tim sto onog trenutka kad krenes da se poradjas vade te iz iste i stavljaju na sto ( ja npr. to nisam znala .. )

U kadu ulazis kada si otvorena 5 prstiju i u njoj mozes da boravis 2 puna sata. Ukoliko se za ta dva sata otvoris i krenu naponi, doktor i ti odlucujete da li ces se i porodtiti. Nekim zenama je bilo tesko da drze karlicu pod vodom kad krenu naponi(zavisno od tipa porodjaja.) Ukoliko ne krenu naponi nakon 2 sata, vracaju te na sto. Ta 2 sata provedena u vodi smatraju optimalnim vremenom, sve preko toga moze da ti narusi zdravlje generalno.

Porodjaj je vrlo osetljiva tema i nije lepo citati poluinformacije. Ili se bar treba ograditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kadu ulazis kada si otvorena 5 prstiju i u njoj mozes da boravis 2 puna sata. Ukoliko se za ta dva sata otvoris i krenu naponi, doktor i ti odlucujete da li ces se i porodtiti. Nekim zenama je bilo tesko da drze karlicu pod vodom kad krenu naponi(zavisno od tipa porodjaja.) Ukoliko ne krenu naponi nakon 2 sata, vracaju te na sto. Ta 2 sata provedena u vodi smatraju optimalnim vremenom, sve preko toga moze da ti narusi zdravlje generalno.

Porodjaj je vrlo osetljiva tema i nije lepo citati poluinformacije. Ili se bar treba ograditi.

Tačno....ali zamišljma porodilju koja izlazi iz kade....pod naponima....i cvokoće od zime....i ajd' se tada porodi ako smeš :lol::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se dva puta poradjala na Zvezdari. Citam da pisete o Bojovicu i odmah mi je osmeh na licu. On je stvarno lik, opusten, ali i strucnjak. Meni je vodio trudnocu i sve je bilo u redu, stvarno je vodio racuna i o meni i o bebi, sve uz osmeh i uvek je imao vremena da porazgovaramo, cak je i sa mm pricao o trudnoci i porodjaju.

Porodila me je dr Milica Kostic, njoj svaka cast, najbolja zena ginekolog, uz nju nista nisam osetila, ni usivanje a ni onaj kontrolni pregled na pre otpusta.

Dr. Ljatifi je isto dobar strucnjak.

Babice su ok, uglavnom cute i rade svoj posao ali kad ih nesto pitas hoce da pomognu. Ima jedna mlada Ivana, ona mi je ostala u lepom secanju.

Pedijatrijske sestre su malo "na svoju ruku" ali ima i medju njima par onih koje hoce da pomognu!

Uglavnom, ako bude bilo "potrebe" :rolleyes: i treci put cu na Zvezdaru. Sve je pozitivno, samo stoji jedan veliki minus sto se tice cistoce, higijene uopste!

Sve potpisujem!

Mene je vodila Mica, a porodili su me ona i Bojovic.

Njih dvoje su tako opušteni i divni likovi, da ja za njih imam zaista samo reči hvale.

Poslednje što sam rekla, pre nego što sam otišla u anesteziju je bilo:"Molim te, probudi me." i stegla sam Bojovića za ruku. :) Posle se šalio sa mnom non-stop na tu temu.

Ostala sam 12 dana posle porođaja u bolnici sa bebama. Mica i on su mi ulepšali boravak, časna reč. Za Dr. Ljatifija imam samo reči hvale, takođe. On je jedan divan čovek i odličan stručnjak. Doživljavala sam ga kao ozbiljnog, dok i on nije počeo da se šali. Eto, ako mogu, njih troje bih posebno izdvojila.

Inače, zaista nemam lepo iskustvo sa pedijatrijskim sestrama i lekarima. Da ne dužim sad, ali nalupali su svašta za moju decu, pa sam odmah sutradan, nakon izlaska iz porodilišta, maltretirala bebe vukući ih na razne analize, da bi se utvrdilo da je sve što piše u otpusnoj listi pogrešno. Da ne pominjem da su se bebe kod kuće ugojile više za 5 dana, nego kod njih za 12.

A higijena - to je posebna priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tačno....ali zamišljma porodilju koja izlazi iz kade....pod naponima....i cvokoće od zime....i ajd' se tada porodi ako smeš :lol::P

E, sad me nasmeja!!! da, u porodilistu, pod adrenalinom, cvokoces od zime sigurno :lol::lol: ... a voda hlaaaaaadnaaaaaa!

Inace, naponi traju 1 minut, a izmedju napona moze da prodje i vise od 3 minuta. I ne izlazis, naravno, sama iz kade!

I ne miniraj moj OZBILJAN POST! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.