Porodilište "Gradska bolnica Zvezdara" - Beograd

odgovora

Objavljeno

e buba, ta epidemija i mene plasi... valjda nece i ove godine onako da dizu histeriju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice, pogledajte postove na topiku: http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=95

I tamo cete naci iskustva iz Gradske bolnice. Ja sam se tamo porodila prosle godine u julu i sve mi je bilo OK. Bila sam par dana na BF, pa sam prebacena na obicno odeljenje jer mi je bebac imao infekciju pa su ga drzali na intenizvnoj nezi na donjem spratu. Ako imate neka pitanja od psihofizickih priprema koje vodi Jaca, do detalja u porodilistu, tu sam. Sve najbolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

buba, ja bila danas na kontroli i doktorka me pokolebala.

posto moja beba ima neku aritmiju (navodno, kaze kardiolog, nista strasno, to je verovatno "razvojna aritmija" i verovatno ce nestati do porodjaja ili ubrzo posle), moguce da ce imati kad se porodim tahikardiju ili nesto tako, i moja dr kaze da gradska nema dovoljno adekvatan neonatoloski tim, i u slucaju da im je nesto sumnjivo, odmah prosledjuju bebu nadleznoj ustanovi. a s obzirom na ovu aritmiju, imala bih dobre sanse da me to snadje, tako da verovatno necu u gradsku :(. jos razmisljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, gradska bolnica nema uslove za pracenje kardioloskih problema. Mi smo morali po izlasku iz bolnice da odemo do Tirosve jer su sumnjali na sum na srcu. U gradskoj bolnici imaju UZ glave, sto je odlicna stvar, i jedini rade skining uha, odnosno rade test sluha bebama. Nadam se da taj kardioloski problem i nije problem sto kaze tvoj doktor. Dobro se raspitaj koje porodiliste ima UZ srca, dopler ili eho. Bolje da sve moze da se proveri u porodilistu, a ne da bebu salju po porodjaju na Institut za majku i dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC, hvala puno!

meni najstarije dete ima urodjenu srcanu manu, zato sam s drugim detetom i sad i isla na fetalnu ehokardiografiju, i ovom detetu su utvrdili tu aritmiju. ali sam prilicno mirna, jer ta doktorka sto je gledala je stvarno veoma strucna i imam mnogo poverenja u nju, a uz to nije sklona da daje olako dobre prognoze, tako da kad sam videla kako ona ovo ne smatra nimalo ozbiljnim, nisam se ni ja vise brinula. a da nisam isla kod nje, ova aritmija bi ostala i nezapazena, jer ginekolozi ipak to ne mogu da uoce tako lako.

meni su s prvim detetom utvrdili u porodilistu da ima sum na srcu, ali sam tad bila u frontu, a oni imaju saradnju s institutom i nju je kardiolog iz instituta pregledao u porodilistu. pretpostavljam da je tako i u visegradskoj. a kako mi rece ova doktorka, dobra je situacija i u misovicu, ali to jos moram da proverim, a i da vidim da li tamo ima ikakve sanse da muz prisustvuje porodjaju. ako ne, mislim da cu na kraju ici u visegradsku. mada me jako nervira sto tamo nema BF :( .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

buba, ja bila danas na kontroli i doktorka me pokolebala.

posto moja beba ima neku aritmiju (navodno, kaze kardiolog, nista strasno, to je verovatno "razvojna aritmija" i verovatno ce nestati do porodjaja ili ubrzo posle), moguce da ce imati kad se porodim tahikardiju ili nesto tako, i moja dr kaze da gradska nema dovoljno adekvatan neonatoloski tim, i u slucaju da im je nesto sumnjivo, odmah prosledjuju bebu nadleznoj ustanovi. a s obzirom na ovu aritmiju, imala bih dobre sanse da me to snadje, tako da verovatno necu u gradsku :(. jos razmisljam...

Joj draga upravu si!|Ako je tako dobro razmisljas.Verujem da ce biti sve ok ali previse je veliku ulog! Podrzavam te! Mada ima jos vremena mozda se to srculence smiri pa se druzimo u gradskoj. Meni je dr bila skoro 1.5 mesec na godisnjem pa jedva cekam sredu da me pregleda i obavezno da mi zakaze ultrazvuk. Jesi li ti bila na ekspertskom uz? To je meni bilo fantasticno iskustvo. Ako nisi objasnicu ti sta mi je sve rekla ta dr. Bila sam odusevljena. Samo neka beba bude ok. Pozdrav i pisemo se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice, pogledajte postove na topiku: http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=95

I tamo cete naci iskustva iz Gradske bolnice. Ja sam se tamo porodila prosle godine u julu i sve mi je bilo OK. Bila sam par dana na BF, pa sam prebacena na obicno odeljenje jer mi je bebac imao infekciju pa su ga drzali na intenizvnoj nezi na donjem spratu. Ako imate neka pitanja od psihofizickih priprema koje vodi Jaca, do detalja u porodilistu, tu sam. Sve najbolje!

Pisi mi o tim psihofizickim pripremama na koje si isla. Ja bih trebalo da krenem ove nedelje. Volela bih da znam sta da ocekujem.

Jel tebi to bila prva beba? Kakvo ti je iskustvo sa BF u gradskoj bolnici? Molim te mi napisi kada si morala da se odlucis da li zelis BF ili ne? Sta ti je sve trebalo za bebu dok si bila tamo? Kazu da se u toj bolnici BF razlikuje nego u drugim bolnicama, tj da beba nije bas non stop sa tobom. Jel to tacno? Jesi li zadovoljna tretmanom prema tebi i bebi u BF(jesu li ti objasnila sve sestre)ili si prepustena sama sebi?

Jao koliko pitanja nisam normalna!!!!Izvini, ti kreni redom pa kada se umoris odustani necu ti zameriti!!!!Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC, hvala puno!

meni najstarije dete ima urodjenu srcanu manu, zato sam s drugim detetom i sad i isla na fetalnu ehokardiografiju, i ovom detetu su utvrdili tu aritmiju. ali sam prilicno mirna, jer ta doktorka sto je gledala je stvarno veoma strucna i imam mnogo poverenja u nju, a uz to nije sklona da daje olako dobre prognoze, tako da kad sam videla kako ona ovo ne smatra nimalo ozbiljnim, nisam se ni ja vise brinula. a da nisam isla kod nje, ova aritmija bi ostala i nezapazena, jer ginekolozi ipak to ne mogu da uoce tako lako.

meni su s prvim detetom utvrdili u porodilistu da ima sum na srcu, ali sam tad bila u frontu, a oni imaju saradnju s institutom i nju je kardiolog iz instituta pregledao u porodilistu. pretpostavljam da je tako i u visegradskoj. a kako mi rece ova doktorka, dobra je situacija i u misovicu, ali to jos moram da proverim, a i da vidim da li tamo ima ikakve sanse da muz prisustvuje porodjaju. ako ne, mislim da cu na kraju ici u visegradsku. mada me jako nervira sto tamo nema BF :( .

I ja sam isla na ehokardiografiju privatno preko svog ginekologa. Srecom, pa je on u vezi sa najboljim decijim kardiologom iz Tirsove. Tada nisu nista videli i nije bilo nista. Medjutim, neonatolozi u gradskoj bolnici su jako detaljni i svaku pa i najmanju sumnju ti predoce. Ako ti bude ikada trebalo ime kardiloga, javi mi se na pp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisi mi o tim psihofizickim pripremama na koje si isla. Ja bih trebalo da krenem ove nedelje. Volela bih da znam sta da ocekujem.

Jel tebi to bila prva beba? Kakvo ti je iskustvo sa BF u gradskoj bolnici? Molim te mi napisi kada si morala da se odlucis da li zelis BF ili ne? Sta ti je sve trebalo za bebu dok si bila tamo? Kazu da se u toj bolnici BF razlikuje nego u drugim bolnicama, tj da beba nije bas non stop sa tobom. Jel to tacno? Jesi li zadovoljna tretmanom prema tebi i bebi u BF(jesu li ti objasnila sve sestre)ili si prepustena sama sebi?

Jao koliko pitanja nisam normalna!!!!Izvini, ti kreni redom pa kada se umoris odustani necu ti zameriti!!!!Hvala

Buba, sve cu ti napisati veceras. Sad nemam vremena. U medjuvremenu, napisi mi koliko si dugo trudna. Ne mogu sad da gledam sve tvoje postove...sorry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam isla na ehokardiografiju privatno preko svog ginekologa. Srecom, pa je on u vezi sa najboljim decijim kardiologom iz Tirsove. Tada nisu nista videli i nije bilo nista. Medjutim, neonatolozi u gradskoj bolnici su jako detaljni i svaku pa i najmanju sumnju ti predoce. Ako ti bude ikada trebalo ime kardiloga, javi mi se na pp.

Hvala, YelenaC, ne znam kako da ti posaljem pp, ali i nas kardiolog je najbolji iz Tirsove :). Tj. u pitanju je doktorka, mada sam cula sve najbolje i za jednog doktora iz Tirsove, njenog ucenika. Pretpostavljam da je jedno od njih dvoje kardiolog i tvom detetu. U svakom slucaju, ona prati moju cerku od njenih mesec dana, vazi za najbolju, pa je za sad necemo menjati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buba, sve cu ti napisati veceras. Sad nemam vremena. U medjuvremenu, napisi mi koliko si dugo trudna. Ne mogu sad da gledam sve tvoje postove...sorry

[/quote <_<

Za koji dan ulazim u 8. mesec!!!Hvala jos jednom :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam zakazan ultrazvuk 8 jula i do tada treba da odlucim gde cu voditi trudnocu.Cula sam dosta lepih reci o Gradskom porodilistu i ozbiljno razmisljam da tamo vodim trudnocu....Ako imate iskustva iz ovog porodilista molim vas da ih podelite sa mnom....hvala

ja sam isla privatno i mislim da je vise vodio racuna o mojoj trudnoci nego da sam u bolnicu... svi oni vole pare i da se caste i tek onda bas te paze :lol: a porodio me u bolnicu i nemam zamjerke ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisi mi o tim psihofizickim pripremama na koje si isla. Ja bih trebalo da krenem ove nedelje. Volela bih da znam sta da ocekujem.

Jel tebi to bila prva beba? Kakvo ti je iskustvo sa BF u gradskoj bolnici? Molim te mi napisi kada si morala da se odlucis da li zelis BF ili ne? Sta ti je sve trebalo za bebu dok si bila tamo? Kazu da se u toj bolnici BF razlikuje nego u drugim bolnicama, tj da beba nije bas non stop sa tobom. Jel to tacno? Jesi li zadovoljna tretmanom prema tebi i bebi u BF(jesu li ti objasnila sve sestre)ili si prepustena sama sebi?

Jao koliko pitanja nisam normalna!!!!Izvini, ti kreni redom pa kada se umoris odustani necu ti zameriti!!!!Hvala

Buba, ako ides na psihofizicke pripreme u Gradsku bolnicu, onda ne treba uopste da ti pricam o bolnici i detaljno o BF-u jer ces sve u sklopu priprema da vidis i da cujes. Babica koja vodi pripreme je jedna super cica sa kojom mozes da pricas o svemu, bez ustrucavanja. Ici ces bar jednom u obilazak porodilista.

Pripreme su bile prosle glodine 2 puta nedeljno po 3 sata, a kad udjes u 9.mesec, onda 3 puta nedeljno. Ovo zvuci previse kad cujes. I ja sam se zgrazavala,a krenula sam pred kraj 7.og meseca na vezbe. Nisam propustila ni jedan termin. To to govori da je poprilicno zabavno baviti se svojom trudnocom na ovaj nacin, te neces ni osetiti kad prodje 3 sata.

Osnove priperma su takozvano 'uslovljavanje' disanja u odredjenim trenucima porodjaja, kao i blage fizicke vezbe. Sve ostalo je razgovor, druzenje. Ima tu puno da se radi, ali na kraju shvatis da ponavljanje jednih te istih vezbi upravo cini da porodjaj sama kontrolises cak iako mislis da si u tolikoj panici da ne znas gde si ;)

Na vezbema ces nauciti najvazniju stvar: prevazici strah od porodjaja.

Ako te jos nesto interesuje, slobodno me kontaktiraj.

Kad ti je termin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buba, ako ides na psihofizicke pripreme u Gradsku bolnicu, onda ne treba uopste da ti pricam o bolnici i detaljno o BF-u jer ces sve u sklopu priprema da vidis i da cujes. Babica koja vodi pripreme je jedna super cica sa kojom mozes da pricas o svemu, bez ustrucavanja. Ici ces bar jednom u obilazak porodilista.

Pripreme su bile prosle glodine 2 puta nedeljno po 3 sata, a kad udjes u 9.mesec, onda 3 puta nedeljno. Ovo zvuci previse kad cujes. I ja sam se zgrazavala,a krenula sam pred kraj 7.og meseca na vezbe. Nisam propustila ni jedan termin. To to govori da je poprilicno zabavno baviti se svojom trudnocom na ovaj nacin, te neces ni osetiti kad prodje 3 sata.

Osnove priperma su takozvano 'uslovljavanje' disanja u odredjenim trenucima porodjaja, kao i blage fizicke vezbe. Sve ostalo je razgovor, druzenje. Ima tu puno da se radi, ali na kraju shvatis da ponavljanje jednih te istih vezbi upravo cini da porodjaj sama kontrolises cak iako mislis da si u tolikoj panici da ne znas gde si ;)

Na vezbema ces nauciti najvazniju stvar: prevazici strah od porodjaja.

Ako te jos nesto interesuje, slobodno me kontaktiraj.

Kad ti je termin?

Na vezbice krecem tek od cetvrtka, pravo da ti kazem jedva cekam. Jeste bilo mi je cudno kada mi je zena rekla da to traje 3 sata ali verujem da zene to rade godinama i da znaju sta rade. Inace sam poznati streber tako da cu verovatno biti izuzetno redovna. Nervira me samo sto pocinje ruzno vreme, pa cu da sipcim po vetru i kisi ali ...

Sve ovo zavisi od misljenja moje dr koja se konacno vraca sa go i sutra treba da mi kaze da li smem da idem ili ne. Moj decak je jako nisko, stavljam udarnu dozu utrogestana i pijem pertusisten jako dugo. Ako nista ici cu da slusam razgovore!

Termin je oko 12.12. ako decko ne odluci ranije da nas upozna!

Znaci tamo cu da cujem sve o BF.Super pa cu sama da odlucim jer vise hocu da poludim od drugarica koje, jedna me vuce da nikako ne idem u BF jer cu navodno biti nesposobna i o sebi da brinem, druga da obavezno idem u BF jer posto sam velika neznalica o svemu u vezi sa bebom tamo cu sve da naucim. Tako da ce ta klackalica da prevagne konacno.

Ti mi dodjes ko draga saveta ispovedi ti se ja. Hvala ti do neba!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buba, ne znam kako je u drugim porodilistima, ali u Gradskoj bolnici je BF sasvim dobar. Ta prica o "odmaranju" kad se porodis i o tome koliko si za sta sposobna je cista glupost. BF ti najpre pruza da uspostavis dojaenje kako treba, a pedijatrijske sestre su uvek uz tebe da ti pomognu. Da nisam bila na oba odeljenja, mozda ne bih znala. Na obicnom odeljenju dobijas bebca na svaka 3 sata na podoj. Mleko ti se jos nije uspostavilo kako treba, a oni bebca hrane adaptiranim, pa imas vise problema sa grudima. To znaci da nema spavanja. Nocu ti bebu ne donose na podoj, a ti moras da se masiras i izmuzas i nocu kako ne bi izgubila mleko, dobila mastitis is licno.

BF ti pruza sve uslove da budes sa bebom 24 sata, da je dojis na zahtev i da imas podsrku lekara i sestara za sve. Mislim da su neonatolozi, odnosno, pedijatrijski doktori dobro rade svoj posao.

U gradskoj bolnici, BF ima dvokrevetne sobe i uvek stavljaju prvorotke sa iskusnim majkama. Nisi sama i nikad nisi prepustena samoj sebi. Nema nikakvog razloga da brines. Ima puno argumenata da budes na BF i da ne brines.

Odluku da li ces na BF ili ne donosis nakon porodjaja. Pitaju te tamo. Ako se desi kojim slucajem da nema mesta, smestaju te gde ima dok se neko mesto ne isprazni.

Apartman je dobar jer imas svoje kupatilo koje ti je u okviru sobe, ali si sama u apartmanu.Bolje je biti u drustvu,pogotovo nocu.

To je to. Sve ces tako videti. Babica Jaca ce ti sve potanko objasniti: i zasto BF ima prednost i kako treba da se ponasasa prema doktorima, sestrama i sta ti je potrebno da poneses sa sobom na porodjaj.

Ono sto je vazno, a tice se osoblja tamo: babice su ginekoloske sestre,a pedijatijske sestre se bave iskljucivo decom. Jako su uvredilje ako ih nazoves babicom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je BF bio super,a sto se apartmana tice-prvi put sam se dvoumila,a sada ga nikad ne bih uzela,bas zbog drustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je BF bio super,a sto se apartmana tice-prvi put sam se dvoumila,a sada ga nikad ne bih uzela,bas zbog drustva.

Sjajno!!!!Smatram sebe ni malo razmazenom i prakticnom tako da mislim da cu sve preziveti. Ali sam isto tako jako nervozna kada imam neki problem, a nemam koga da pitam kako da ga resim. Tako da mi je taj ljudski faktor najbitniji. Sve cu da trpim na bol sam posebno spremna samo da postoji neko ko ce me pogledati i reci da je sve ok i da ce proci, trpim. Bice potrebno samo da mi jednom neko pokaze kako da dojim, kako da se izmuzavam, kako sa bebom....Samo taj "nezivotinjski"odnos ako me razumete. Upravo iz tog razloga sam i izabrala gradsku bolnicu.

Devojke, jeste li uzimale epidural, jeste li ga unapred ugovarale, da li vam je bilo lakse kada ste ga primile? Ja nesto jos uvek o tome nemam stav. Mislim da sam jaka da trpim ali lako mi je da pricam kada nemam pojma koji je to bol. Zene pricaju ovako i onako ali sve su one prosle na svoj nacin. Razmisljam da na prijemu pitam dezurnog lekara koliko sam otvorena, da li se bata lepo namestio, da li se spustio, i da mi onako iz svog iskustva kaze hoce li mi trebati epidural ili ne, da li mi je neophodan. I naravno da li je anesteziolog tu, jer sam cula da i to moze da se desi, da ga nema. Da li gresim?

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam uzimala epidural, a o epiduralu ce sve cuti na vezbama. Prosto sam htela da priroda odradi svoje, a izabrala sam gradsku bolnicu zbog porodjaja u kadi. I o tome ces cuti na vezbama, pa necu da se ponavljam ovde, iako sam pisala na drugom topiku o svemu ovome. Kad budes krenula na vezbe i kad spomenu " rapidan porodjaj" , ti se seti mene;)

Hocu da ti kazem da i za epidural i za kadu moraju da se 'sloze kockice', da se svi uslovi ispune...sto u mom slucaju nije bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam uzimala epidural, a o epiduralu ce sve cuti na vezbama. Prosto sam htela da priroda odradi svoje, a izabrala sam gradsku bolnicu zbog porodjaja u kadi. I o tome ces cuti na vezbama, pa necu da se ponavljam ovde, iako sam pisala na drugom topiku o svemu ovome. Kad budes krenula na vezbe i kad spomenu " rapidan porodjaj" , ti se seti mene;)

Hocu da ti kazem da i za epidural i za kadu moraju da se 'sloze kockice', da se svi uslovi ispune...sto u mom slucaju nije bilo...

Hvala!!!! :rolleyes::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se u avgustu u gradskoj i ok je bilo...

Doktori,babice i sestre su super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

buba nema potrebe da brines, na vezbama ces dosta toga nauciti i prikupiti dovoljno informacija da mozes sama da odlucis. ja bih ti uz to predlozila i knjigu "sta da ocekujete dok cekate bebu", to je prosto obavezno stivo za svaku buducu mamu. u zvezdari su generalno svi ljubazni i prijatni, e sad kao sto ima raznih ljudi svugde ima ih i tamo, ali sve sto ti zatreba samo lepo zatrazi i svako ce ti izaci u susret. ja sam npr. bila u kadi, u apartmanu; sledeci put bih opet bila u apartmanu, ali bih isla na epidural, a sigurno bih ponovo u gradskoj. na odeljenju nas je bilo uglavnom 6-7, na celom BF odeljenju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

buba nema potrebe da brines, na vezbama ces dosta toga nauciti i prikupiti dovoljno informacija da mozes sama da odlucis. ja bih ti uz to predlozila i knjigu "sta da ocekujete dok cekate bebu", to je prosto obavezno stivo za svaku buducu mamu. u zvezdari su generalno svi ljubazni i prijatni, e sad kao sto ima raznih ljudi svugde ima ih i tamo, ali sve sto ti zatreba samo lepo zatrazi i svako ce ti izaci u susret. ja sam npr. bila u kadi, u apartmanu; sledeci put bih opet bila u apartmanu, ali bih isla na epidural, a sigurno bih ponovo u gradskoj. na odeljenju nas je bilo uglavnom 6-7, na celom BF odeljenju!

E bila sam danas prvi put na vezbicama i sve u svemu mi se svidja. Za sada sam naucila tipove disanja, a sa tim i faze porodjaja. Verujem da ima jos mnogo toga.

Ljubim vas sve i hvala na svemu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bila sam danas prvi put na vezbicama i sve u svemu mi se svidja. Za sada sam naucila tipove disanja, a sa tim i faze porodjaja. Verujem da ima jos mnogo toga.

Ljubim vas sve i hvala na svemu!

Uglavnom ces sve to ponavljati i ponavljati do samog porodjaja. Na taj nacin ces nauciti da bukvalno nesvesno koristis tipove disanja koji ti budu potrebni u zavisnosti od toka porodjaja. U 9. mesecu ces ici na jos jedan termin gde ces uciti relaksaciju. To je jako vazno. Slusaj Jacu i setices je se kad se budes porodila. Ne moram da ti pricam da ce te posecivati 'drugarice' sa vezbi kad se budes porodila, a da ce i Jaca dolaziti da te obidje. Drugim recima, sad vise nisi sama u tom porodilistu. Samo napred i javljaj kako napredujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uglavnom ces sve to ponavljati i ponavljati do samog porodjaja. Na taj nacin ces nauciti da bukvalno nesvesno koristis tipove disanja koji ti budu potrebni u zavisnosti od toka porodjaja. U 9. mesecu ces ici na jos jedan termin gde ces uciti relaksaciju. To je jako vazno. Slusaj Jacu i setices je se kad se budes porodila. Ne moram da ti pricam da ce te posecivati 'drugarice' sa vezbi kad se budes porodila, a da ce i Jaca dolaziti da te obidje. Drugim recima, sad vise nisi sama u tom porodilistu. Samo napred i javljaj kako napredujes.

znate sta je interesantno - jedna od bitnih stvari kod tehnika disanja je da kad vam krene kontrakcija ne razmisljate o bolu nego da prosto mehanicki pocnete da disete i da vam se na taj nacin skrenu misli sa bola na disanje - e pa ja sad kad god mi naidje neki fizicki bol pocinjem spontano sa disanjem!:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je to za disanje jos uvek nezamislivo ali naravno da vam verujem!!!Za sada vezbam! Inace je "jedna pticica" rekla Jaci kako je nahvaliste na ovom forumu tako da je rekla da mora da se uloguje da procita!!!Pozdrav za Jacu!!!I naravno za vas devojke uzivajte sa svojim bebama, a ja jedva cekam da vam se pridruzim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.