Hranilica

odgovora

Objavljeno

Trabala bih da kupim stolicu za hranjenje. Ima raznih marki, modela i naravno cena, ali kako odabrati najfuncionalniju po pristojnoj ceni. Kakva su vaša iskustva i kako ste zadovoljni vašom hranilicom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sediste nase stolice se komplet skine i opere i suvo je za nekoliko trenutaka. Dakle najbitnije da je presvlaka od neke plasticne materije, da trpi pranje, prljanje i slicno bez posledica ;)

Moze da se obori naslon u nekoliko polozaja.

Vrlo je prakticno kada ima 2 tacne, pa se gornja lagano skine radi ciscenja, a ne cela tacna da se vadi.

Ovo ima nasa stolica i nama znaci. Nista nam drugo ne fali.

Normalno, bitno je da je stolica stabilna, cvrsta, da je dete u njoj sigurno.

I da ima pojaseve sa 5 tacaka vezivanja. Mi se slabo vezujemo, ali ima dana kada nece da sedi, vec da stoji u hranilici, onda ga moramo uvezati, da ne izleti <_<

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi koristimo Bubu hranilicu, a sad model... nemam pojma... uglavnom sediste ima tri polozaja, konforno je. Slicna je Chiccovim nekim modelima, ali duplo jevtinije. mislim da je bila oko 70e u Turbu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo hranilicu koja se stavlja na obicnu stolicu i ima kaiseve kojima se pricvrsti,ima dve tacne i poklopac i veoma je pakticna jer je prenosiva.Nema nikakvo platno plasticna je pa se lako brise,i ima pojaseve za vezivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo hranilicu koja se stavlja na obicnu stolicu i ima kaiseve kojima se pricvrsti,ima dve tacne i poklopac i veoma je pakticna jer je prenosiva.Nema nikakvo platno plasticna je pa se lako brise,i ima pojaseve za vezivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo nasledili od brace Peg Perego stolicu i stvarno je odlicana i izuzetno izdrzljiva jer su braca bila hiperaktivna,a stolica je ostala u prvobitnom stanju.Ima vise polozaja tako da je koristimo od 6,5 meseci kada smo i uveli cvrstu hranu.Ima naravno i tacnu koja nam sad koristi kada sama rucka. Stvarno je odlicna stvar. Nama sluzi iskljucivo za hranjenje i nestavljam je da sedi u njoj kad ne jede.Sada vec sama seda kad treba da jede,jer i sediste ima vise nivoa tako da moze da se spusta i dize.Naravno ima bezbednosne kajsice za vezivanje i tockice,sto smatram da je jako bitno. Tockici mogu i da se zakoce tako da stolica ne moze da se pomera.Sediste ima mekanu,plasticnu navlaku koja se lako pere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je tako svejedno kakva je hranilica i koje marke(to posebno). Bitno je da je stabilna i da ima kajišiće.Po mogućnosti tacnicu ispred sebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo nasledili od brace Peg Perego stolicu i stvarno je odlicana i izuzetno izdrzljiva jer su braca bila hiperaktivna,a stolica je ostala u prvobitnom stanju.Ima vise polozaja tako da je koristimo od 6,5 meseci kada smo i uveli cvrstu hranu.Ima naravno i tacnu koja nam sad koristi kada sama rucka. Stvarno je odlicna stvar. Nama sluzi iskljucivo za hranjenje i nestavljam je da sedi u njoj kad ne jede.Sada vec sama seda kad treba da jede,jer i sediste ima vise nivoa tako da moze da se spusta i dize.Naravno ima bezbednosne kajsice za vezivanje i tockice,sto smatram da je jako bitno. Tockici mogu i da se zakoce tako da stolica ne moze da se pomera.Sediste ima mekanu,plasticnu navlaku koja se lako pere.

Da li znas mozda koji je to model Peg Perego stolice da bih mogla da pogledam na internetu.

Mozda bih mogla da kupim i neku vec koriscenju koja je u dobrom stanju.

Tako ako neko ima hranilicu u dobrom stanju nek me kontaktira na pp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je tako svejedno kakva je hranilica i koje marke(to posebno). Bitno je da je stabilna i da ima kajišiće.Po mogućnosti tacnicu ispred sebe...

slažem se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nismo imali hranilicu. Nije nam bila uopšte potrebna. Moje dete je izuzetno teško za hranu, kada nešto ozbiljnije pojede, svi slavimo. Drugi razlog je u tome što ona ne može mirno da sedi na jednom mestu, a naročito ne kada bismo je, na primer, hranili i ovako beži kada vidi kašičicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li znas mozda koji je to model Peg Perego stolice da bih mogla da pogledam na internetu.

Mozda bih mogla da kupim i neku vec koriscenju koja je u dobrom stanju.

Tako ako neko ima hranilicu u dobrom stanju nek me kontaktira na pp.

Na hranilici ne pise koji je model. Racunaj da je kupljena pre deset godina tako da tesko da tih modela ima u prodaji.Stavi na temu OGLASI da ti je potrebna hranilica verovatno ce se neko javiti. I nasa je polovna pa vidi koliko sluzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trabala bih da kupim stolicu za hranjenje. Ima raznih marki, modela i naravno cena, ali kako odabrati najfuncionalniju po pristojnoj ceni. Kakva su vaša iskustva i kako ste zadovoljni vašom hranilicom.

mi imamo pegperego prima pappa super je...cena mu je jako skupa... ali evo malisan ima sad 1 god +4meseci i sedi jos u njoj... voli je

seli smo ga vec sa 4 meseca vec u hranilicu posto moze skoro skroz da se legne bebica

chicco polly magic je isto super

ja neznam jeli to moze da se nabavi u r.sr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na hranilici ne pise koji je model. Racunaj da je kupljena pre deset godina tako da tesko da tih modela ima u prodaji.Stavi na temu OGLASI da ti je potrebna hranilica verovatno ce se neko javiti. I nasa je polovna pa vidi koliko sluzi.

modell se zove mislim prima pappa

od pegperego ja neznam drugo od njih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

modell se zove mislim prima pappa

od pegperego ja neznam drugo od njih

pa ja sam mislila da na svakoj od tog proizvodjaca pise prima pappa pa nisam htela da se izlecem :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo Chicco Polly koju jos uvek koristimo. To nam je jedna od najboljih investicija jer je koristimo od kad je mala imala 5 meseci i zaiata smo prezadovolni njome. Polly je jedna od retkih (tad je bila jedina) koja ima potpuno horizontalni polozaj i ne jednom je moja cura u njoj zaspala. I sada se uspava jeduci i ja je samo spustim dok ne zavrsimo veceru. Birala sam izmedju nje Prima Pappa i jos par drvenih ali drvene mi nisu udobne za male bebe a PP ima onaj deo izmedju nogu nepomerljiv i nije mi se dopalo sto deo za noge ide gore zajedno sa naslonom kad se spusta. Al u sustini su obe super jer znam ljude koji imaju i jednu i drugu i generalno su zadovoljni.

E jedino sto me kod nase nerviralo je bilo ciscenje. Da periva joj je navlaka ali ima tako puno nabora u koje se hrana uvlaci da je to neverovatno. Osim toga nemam zamerki, posebno sad kad ne prljamo puno i samo je za stolom za bolji pristup nego sa obicne stolice koristimo.

Inace moje je licno misljenje da je jako bitno imati stolicu ili booster koji ce se uvek koristiti u vreme obroka. Jurnjava po kuci sa kasikom, drzanje u krilu, obroci na kaucima i sl ne stvaraju ispravnje navike u ishrani. Mozda neki ljudi nisu ni svesni koliko bi im stolica pomogla sa decom koja imaju problema sa obrocima ali cinjenica je da su jako korisne.

Теуша voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo Chicco Polly koju jos uvek koristimo. To nam je jedna od najboljih investicija jer je koristimo od kad je mala imala 5 meseci i zaiata smo prezadovolni njome. Polly je jedna od retkih (tad je bila jedina) koja ima potpuno horizontalni polozaj i ne jednom je moja cura u njoj zaspala. I sada se uspava jeduci i ja je samo spustim dok ne zavrsimo veceru. Birala sam izmedju nje Prima Pappa i jos par drvenih ali drvene mi nisu udobne za male bebe a PP ima onaj deo izmedju nogu nepomerljiv i nije mi se dopalo sto deo za noge ide gore zajedno sa naslonom kad se spusta. Al u sustini su obe super jer znam ljude koji imaju i jednu i drugu i generalno su zadovoljni.

E jedino sto me kod nase nerviralo je bilo ciscenje. Da periva joj je navlaka ali ima tako puno nabora u koje se hrana uvlaci da je to neverovatno. Osim toga nemam zamerki, posebno sad kad ne prljamo puno i samo je za stolom za bolji pristup nego sa obicne stolice koristimo.

Inace moje je licno misljenje da je jako bitno imati stolicu ili booster koji ce se uvek koristiti u vreme obroka. Jurnjava po kuci sa kasikom, drzanje u krilu, obroci na kaucima i sl ne stvaraju ispravnje navike u ishrani. Mozda neki ljudi nisu ni svesni koliko bi im stolica pomogla sa decom koja imaju problema sa obrocima ali cinjenica je da su jako korisne.

[/quote

U potpunosti se slazem sa tobom da treba detetu stvarati ispravnu naviku da jede sedeci u stolici ili za stolom.

:rolleyes: HVALA svim forumasima koji su se potrudili da svoja iskustva oko hranilice podele sa drugima. :rolleyes:

Теуша voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Noklice jeste se odlucili za hranilicu?

Jos nesto sa cim kod hranjenja imamo iskustva su ovi "dzepovi" za stolicu:

http://www.babygoes2.com/jpgs/shopping/joj...ethighchair.jpg

Fenomenalni za poneti, perivi, super za malo vece bebe i za rucavanja van kuce gde recimo u restoranima nemaju visoke stolice za decu. Mi smo nasu za svaki slucaj svuda nosili!

Kod obe nane smo takodje imali visoke stolice- jeftine varijante, jedna pozajmljena od komsija, ali super su nas posluzile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa je Peg Perego,sediste ima tri-cetiri polozaja i nekoliko nivoa.Ima veliki pult ispred,koji se naravno skida.Sediste se fantasticno pere,nema nabore gde upada hrana,sto je bitno.Moja deca su je bas,bas koristila i svuda smo je nosili sa sobom,jer su oni sedeli u njoj i kad ne jedu.Obozavali su je i tu su obojica bili mirni,a mnogo puta su i odspavali u njoj jer je udobna i ima lezeci polozaj,sto nema svaka.Sada je sa zadovoljstvom koristi njihova sestrica. :)

Теуша voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel moze neko da mi da predlog gde bih mogla da vidim/kupim (u Bg-u) hrenilicu za bebe? (a da to nije Turbo Limach)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel moze neko da mi da predlog gde bih mogla da vidim/kupim (u Bg-u) hrenilicu za bebe? (a da to nije Turbo Limach)

pogledaj u metrou,jedno vreme su imali dobre hranilice...prosetaj malkice gradom vi bar imate izbor radnji...bila je jedna radnja u zemunu ali se ne secam imena,moj cerka je sad velika ,davno smo kupovali stvari za nju......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pogledaj u metrou,jedno vreme su imali dobre hranilice...prosetaj malkice gradom vi bar imate izbor radnji...bila je jedna radnja u zemunu ali se ne secam imena,moj cerka je sad velika ,davno smo kupovali stvari za nju......

Jao Lilika istina je da ima veliki izbor ali ako ja treba da dam za hranilicu 200e :blink: mislim stvarno.... Sigurna sam da istog kvaliteta moze da se nadje i po povoljnijim cenama... Mama mi je javila da u Loznici takva slicna hranilica kosta 7.000 rsd (tockici, podesava se i visina i nagib stolice, dva posluzavnika koja mogu da se skidaju, kaiscici i sl) do duse nije isti proizvodjac. Evo vec dva meseca se kanim da uzmem hranilicu ali nikako da to ucinimo. Bila sam ja spremna da dam i tih 200e ali kada mi rekli da je slicna i 7.000 rsd e onda sam se malo "zaustavila".

A vidis Metro nisam imala u vidu. Hvala ;) ovih dana i ovako treba da idem u malo vecu nabavku pa taman sa vidim da li imaju i hranilice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma da pogledaj malo,nama je jos ocuvana chiccova mamma,tad je bila preskupa a sad je oko 7000 a extra je...a ima toliko lepih da bih da kupim novu ovom bebcu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad sam pogledala na limundu imas novu chiccomamu za 7000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, pa na Limundu ima lepis stvaricica da se vidi :lol: Hvala ti Lilika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.