Putna apoteka

odgovora

Objavljeno

Ja sam prošle god. bila u Paraliji i čovek iz agencije je rekao da možemo slobodno da je pijemo iz česme ali smo mi ipak kupovali flaširanu. Tako da za vas možete koristiti i njihovu flaširanu a za bebicu ipak si u pravo i ponesi Rosu.

Što se tiče korišćenja nekih sredstava za mazanje možeš svakako poneti neko sredstvo za ispiranje npr 3% hidrogen, Octenisept, Hiper hama gel protiv ujeda insekata, Pantenol protiv osipa i neki sirup za T jer moguće je da joj se zbog promene klime blago povisi T. (tipa paracetamol ili brufen).

Hvala mnogoooo :lol: DA, sto se tice vode, to sam i planirala, ni ova nasa voda nije nesto bog zna sta, ali bar se na nju navikla, a sa onom tamo ne bih bas da rizikujem....

Samo mi reci, Octenisept za sta je? (Kakav glup naziv) :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala mnogoooo :lol: DA, sto se tice vode, to sam i planirala, ni ova nasa voda nije nesto bog zna sta, ali bar se na nju navikla, a sa onom tamo ne bih bas da rizikujem....

Samo mi reci, Octenisept za sta je? (Kakav glup naziv) :huh:

Upravo to (što se tiče vode) ona se već navikla na ovu "našu" tako da ipak ti ponesi ;) (samo naravno za nju)

Octanisept je srestvo kao povidon jod samo u spreju za dezinfekciju rana. Dobar je jer je praktično pakovanje i ne peče. Mi smo ga koristili i za pupak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se verovatno odnosi na tzv nepromočive pelene. One što se navuku kao gaćice i mogu se koristiti par puta (naravno ako se beba ne upiški-ukaki u njih).

I mene to interesuje, sto se tice tih nepromocivih pelena, gacica, kako god...Da li beba, u ovom slucaju moja koja ima 6mes., moze u more bez icega, i bez pampersa (zbog infekcija itd.)...Posto sam videla dosta mama koje bebe uvode u vodu iskljucivo u pampersu :unsure: A ja sam bas htela da je kupam golu, pa kad izadjemo stavim joj pampers, i milina...ali otkud znam, mozda gresim, mozda ipak treba nesto staviti (obuci)?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Octanisept je srestvo kao povidon jod samo u spreju za dezinfekciju rana. Dobar je jer je praktično pakovanje i ne peče. Mi smo ga koristili i za pupak.

Hvalaaa...mada je i to pre za malo stariju decicu...mislim, tesko da ce moja malena zaraditi neku ranu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene to interesuje, sto se tice tih nepromocivih pelena, gacica, kako god...Da li beba, u ovom slucaju moja koja ima 6mes., moze u more bez icega, i bez pampersa (zbog infekcija itd.)...Posto sam videla dosta mama koje bebe uvode u vodu iskljucivo u pampersu :unsure: A ja sam bas htela da je kupam golu, pa kad izadjemo stavim joj pampers, i milina...ali otkud znam, mozda gresim, mozda ipak treba nesto staviti (obuci)?!

Ja nisam koristila ništa za vodu, ni pampers ni neke "gaćice". Naravno ako beba sedi na pesku i igra se to je nešto drugo i tada sam joj stavljala običan pampers.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bacilac Infantis,Eferalgan,kapi za nos,toplomer,fiziloski,gaze,povidon jod,hanzaplast,synopen... Nesto sam sigurno zaboravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve sam skoro kupila sto se tice putne apoteke,ali nije u apoteku imala nista da mi da za proliv,sta mi vi predlazete sta ste vi nosile?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, kod nas putno osiguranje funkcionise tako sto ti sve troskove placas, a posle kad dodjes kuci, oni ti refundiraju pare.

DDOR osiguranje smo mi imali i bili smo kod lekara vise puta na moru , i to privatnog i nismo nista placali , ni preglede ni lekove , nego on sebi refundira ili tako nesto , nas su samo posle zvali iz osiguranja , ne secam se sad ni zasto , cini mi se da potvrdimo trosak licno , nista vise ...

(NSanja @ 15.06.2012, 07:58)

pelene za bazen,

kakve su to pelene? blink.gif

huggies-little-swimmers-.jpg

mi smo ove koristili i super su , preko dana uopste nismo koristili pampers sem za spavanjac , ja sam se iskreno plasila kada smo u vodi a markic je bez icega , klizi mi iz ruku ko ribica , jos namazan kremom ,ovako kad ima pelenu lakse mi je bilo da ga drzim , posto ga guma nije zanimala uopste :P

Ove pelene su mi bolje od pampersovih za kupanje jer se pampers natope vodom i vise mu do kolena a ove ne , ja sam bas zadovoljna ...

sve sam skoro kupila sto se tice putne apoteke,ali nije u apoteku imala nista da mi da za proliv,sta mi vi predlazete sta ste vi nosile?

Mi smo koristili probiokid imuno ( Ivancic i sinovi ) ali moj ti je predlog da bar jednu kutiju popije pre mora i jednu poneses ,Marko ga je pio 2 meseca pre mora po savetu pedijatra , zbog nastupajuce vakcine pa nam je eto i more upalo u taj termin i jedini nije imao dijareju od svih nas ( mislim na celu grupu koja je isla sa nama )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vise nikada necu nista specijalno kupovati za letovanje. ono sto imam i sto inace koristimo ok, ali ovo sto godinama kupujem za nedaj boze necu sigurno jer svaki put mi ode koja hiljada na to a onda vremenom bacam ono cemu prodje rok.

jeste, i ja sam govorila bolje da se baci nego da treba ali..

putno osiguranje koje uplatimo nam pokriva 30000e za nedaj boze bilo cega. u slucaju da moramo kod dr svugde sa pasosem i osiguranjem idemo i nista nam ne naplacuju, plus sto daju potrebnu terapiju a sve i da mi nesto zatreba da kupim u apoteci kad se vratim sa racunom do 50e refundiraju mi, a osiguranje nas je ove godine za nas cetvoro izaslo mislim 3100din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo cak i u apoteci dobili besplatno tablete za dijareju, i dve vrste kapi za oci ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam se setila , pola nas na moru je imalo pokriveno osiguranje pola nije , nase osiguranje je kostalo 1.900 din , i pokrivalo je sve troskove do 50.000e cini mi se , a fora u ostalim osiguranjima je bila takva da pokrivaju do neke velike cifre ali ne ispod 100e ... tako da su svi placali terapije dijereje oko 70e cini mi se ... Cak je jedan covek iz grupe zvao svog agenta osiguranja urlajuci na nju sto mu to nije rekla ... to je ono sto se pise sitnim slovima , tako da dobro proverite osiguranja kad putujete ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam se setila , pola nas na moru je imalo pokriveno osiguranje pola nije , nase osiguranje je kostalo 1.900 din , i pokrivalo je sve troskove do 50.000e cini mi se , a fora u ostalim osiguranjima je bila takva da pokrivaju do neke velike cifre ali ne ispod 100e ... tako da su svi placali terapije dijereje oko 70e cini mi se ... Cak je jedan covek iz grupe zvao svog agenta osiguranja urlajuci na nju sto mu to nije rekla ... to je ono sto se pise sitnim slovima , tako da dobro proverite osiguranja kad putujete ...

slicno je bilo i sa nasim rodjacima koji su uzimali neko za nijansu jeftinije osiguranje. ali, boze moj oni su najpametniji a ispostavilo se da pokriva troskove do 10000e u zemljama eu ali iskljucujuci grcku-ne znam zasto. a oni isli u grcku :huh:

sreca da im nije nista trebalo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=Ivana :)' timestamp='1346706033' post='500792]

vise nikada necu nista specijalno kupovati za letovanje. ono sto imam i sto inace koristimo ok, ali ovo sto godinama kupujem za nedaj boze necu sigurno jer svaki put mi ode koja hiljada na to a onda vremenom bacam ono cemu prodje rok.

jeste, i ja sam govorila bolje da se baci nego da treba ali..

putno osiguranje koje uplatimo nam pokriva 30000e za nedaj boze bilo cega. u slucaju da moramo kod dr svugde sa pasosem i osiguranjem idemo i nista nam ne naplacuju, plus sto daju potrebnu terapiju a sve i da mi nesto zatreba da kupim u apoteci kad se vratim sa racunom do 50e refundiraju mi, a osiguranje nas je ove godine za nas cetvoro izaslo mislim 3100din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postovane mame,

Da li neka od vas zna da li se moze prepisati na recept lek koji se nalazi na D-listi i ko prepisuje taj lek? U pitanju je Sabril. Unapred zahvalna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sabril je antiepileptik i prepisuje ti ga izabrani dr opste prakse ili pedijatar ako je za dete ali samo ako imas izvestaj specijaliste koji to zahteva da se koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, dobar dan - kako kome odgovara. :)

Interesuje me sta ste nosili od putne apoteke za letovanje u Srbiji?

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1. Probiotik obavezno

2. Lek za temperaturu

3. Autan za za ujede insekata

4. Fenistil gel-  nakon ujeda insekata

5. Lek za povraćanje u vožnji

6. Krema za sunčanje SPF 40 i više

7. Toplomer, špric, hansaplast.

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pitam...jeste li kad koristile EnteroBiotik? I koji probiotik uopste uzimate za djecu?
I sta je najbolje da uzmem ako mi djeca dobiju stomacni tj sto je najbolje protiv dijareje? Imam nesto u kesicama, Smecta se zove, cini mi se.
I recite mi sta je taj Fenistil? Nikad ga nisam koristila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fenistil za ujede insekata, probiokid kiristimo a smecta je super za stomacni, ne znam za koji je uzrast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E super ....Smectu imam od ranije, samo da provjerim da joj nije prosao rok. I za koji je uzrast.
Hvala,leni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.