Putna apoteka

odgovora

Objavljeno

au lebe pa putna apoteka ce nam biti pola prtljaga ( sa pelenama i kasicama )

Brrufen sirup,

Eferalgan sirup,

Tantum sprej,

c vitamin za decu,

probiokid imuno,

jekoderm ,

pantenol,

daktanol

orasol,

toplomer,

ster.gaze,

flasteri,

sudokerma,

hidrogen za rane,

alkohol za rane,

mleko za telo,

mleko za suncanje

, pelene obicne,

pelene za bazen,

vlazne maramice,

pavloviceva

beby sapun,

meni...

panadol,

linex,

ranitidin,

presolol,

a kasice i milupe da ne pisem ...

<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U bre Sanja, zar vam sve to treba???? ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U bre Sanja, zar vam sve to treba???? ...

pa nadam se da nam nece trebati ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se danas vratismo sa mora, nosila sam Panadol sirup, flastere i ono čudo za mazanje protiv komaraca. Ništa nisam koristila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aj dajte mi predloge sta da ponesem za ove situacije.

Ja znam jedino za febricet sirup za snizavanje temp. Interesuje me sta je dobro za:

  • protiv proliva
  • mazanje nakon ujeda insekta
  • mazanje prije ujeda insekta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se danas vratismo sa mora, nosila sam Panadol sirup, flastere i ono čudo za mazanje protiv komaraca. Ništa nisam koristila :)

Pandol extra-za moju glavu.Febricet sirup i cepice,probiotik,bivacin sprej,flasteri,hiper hama gel,autan.Hemomicin tablete.Brufen.Spakovano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aj dajte mi predloge sta da ponesem za ove situacije.

Ja znam jedino za febricet sirup za snizavanje temp. Interesuje me sta je dobro za:

  • protiv proliva
  • mazanje nakon ujeda insekta
  • mazanje prije ujeda insekta

Dete mazem gelom synopen,zadovoljna sam.

Za proliv i mene zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aj dajte mi predloge sta da ponesem za ove situacije.

Ja znam jedino za febricet sirup za snizavanje temp. Interesuje me sta je dobro za:

  • protiv proliva-probiotik
  • mazanje nakon ujeda insekta-hiper hama gel
  • mazanje prije ujeda insekta-autan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[*]protiv proliva - enterofuryl sirup, i neki elektrolit (humana, orosal)

[*]mazanje nakon ujeda insekta - fenistil gel, flogosicd mast

[*]mazanje prije ujeda insekta - autan protiv komaraca, chicco zanza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi idemo u avgustu na more, bebana ce uci u 8 mes., e sad...je l' mozete da mi napisete (koga ne mrzi :) ), sta treba poneti na more od lekova, krema, i da mi napisete sta je za sta...da ne odem u apoteku i da me gledaju kao ludacu :blink: ! Posto stvarno veze nemam sa tim lekovima, pa ce mi znaciti vasa pomoc...Ovde sam svasta nesto citala, ali nekako s' brda s'dola, i ne znam za koji uzrast beba ste pisali...verovatno svako razlicito :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

au lebe pa putna apoteka ce nam biti pola prtljaga ( sa pelenama i kasicama )

Brrufen sirup,

Eferalgan sirup,

Tantum sprej,

c vitamin za decu,

probiokid imuno,

jekoderm ,

pantenol,

daktanol

orasol,

toplomer,

ster.gaze,

flasteri,

sudokerma,

hidrogen za rane,

alkohol za rane,

mleko za telo,

mleko za suncanje

, pelene obicne,

pelene za bazen,

vlazne maramice,

pavloviceva

beby sapun,

meni...

panadol,

linex,

ranitidin,

presolol,

a kasice i milupe da ne pisem ...

<_<

U bre NSanja da ne pretera malo? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U bre NSanja da ne pretera malo? :P

Bogami, ne...ipak je Egipat u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

au lebe pa putna apoteka ce nam biti pola prtljaga ( sa pelenama i kasicama )

Brrufen sirup,

Eferalgan sirup,

Tantum sprej,

c vitamin za decu,

probiokid imuno,

jekoderm ,

pantenol,

daktanol

orasol,

toplomer,

ster.gaze,

flasteri,

sudokerma,

hidrogen za rane,

alkohol za rane,

mleko za telo,

mleko za suncanje

, pelene obicne,

pelene za bazen,

vlazne maramice,

pavloviceva

beby sapun,

meni...

panadol,

linex,

ranitidin,

presolol,

a kasice i milupe da ne pisem ...

<_<

To je to...samo izgleda preobimno jer je pisano jedno ispod drugog,ali mislim da je 'viška' (za mene) na pr. alkohol...sve ostalo je dobro imati,pogotovo u Egiptu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi idemo u avgustu na more, bebana ce uci u 8 mes., e sad...je l' mozete da mi napisete (koga ne mrzi :) ), sta treba poneti na more od lekova, krema, i da mi napisete sta je za sta...da ne odem u apoteku i da me gledaju kao ludacu :blink: ! Posto stvarno veze nemam sa tim lekovima, pa ce mi znaciti vasa pomoc...Ovde sam svasta nesto citala, ali nekako s' brda s'dola, i ne znam za koji uzrast beba ste pisali...verovatno svako razlicito :lol:

Ja mislim da mnogo zavisi i od toga kakva si ti po prirodi. Ja recimo uopšte nisam paničar i nosim samo ono što mi može u po' noći zatrebati, pročitaj koji post iznad - napisala sam šta sam nosila. Gde god da ideš, i tamo žive deca i ima apoteke i ako ti zatreba sve možeš kupiti. Moj ti je savet da uplatiš putno osiguranje pre nego da vučeš punu torbu lekova sa sobom :) Lepo se provedite!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu ste, zenske ;) Nego mi prvi put idemo sa bebom na more, pa sam se zaprepastila citajuci ovde razna imena lekova, sa kojima ja veze nemam :huh: Pa, rekoh, otkud znam...I ja u kuci imam te neke osnovne stvari, zlu ne trebalo, i to je to... Hvala, u svakom slucaju, ponecemo par stvari i idemo da uzivamooooo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo nosili i pumpicu (onu malu ručnu) za nos i stvarno nam je trebala prvih 5-6 dana dok su joj se čistili sinusi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, kod nas putno osiguranje funkcionise tako sto ti sve troskove placas, a posle kad dodjes kuci, oni ti refundiraju pare.

I mislim da ipak treba poneti, bar najosnovnije, jer moze da se desi da je nestasica nekog leka, da ne mozete da ga nadjete u mestu u kom letujete ili da vam daju neki drugi lek koji je zamena za taj vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otisla ja do decijeg da odlozim mojoj Sari vakcinu, posto smo tada na moru i kao da pitam doktorku sta bi mi ona preporucila da ponesem na more od najosnovnijih stvari...nisam je nasla, pa sam pitala sestru koju inace poznajemo...i ona mi je rekla da ne nosim nista, jer ja njoj ne smem da dam nista, niti da mazem nista bez saveta lekara.... :huh: Slazem se sto se tice antibiotika, ali kako da ne ponesem neke osnovne stvari...I kada sam je pitala za ono, da joj preventivno pre mora dajem neki probiotik, ona me je gledala kao budalu, kao u fazonu naravno da neeee :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, ni ja nisam upućena da li je poželjno i potrebno davati PB bebama mlađim od godinu dana jer idem logikom da bebama još nije potpuno razvijena crevna flora pa je pitanje kakav bi efekat imao davanje PB.

:unsure:

Mi smo prošle godine imali oko 1.5 god. tako da sam joj ja davala a i bila nam je u Putnoj apoteci.

A da pitaš u apoteci da li postoji neki poseban PB za decu mladju od 1god.?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, ni ja nisam upućena da li je poželjno i potrebno davati PB bebama mlađim od godinu dana jer idem logikom da bebama još nije potpuno razvijena crevna flora pa je pitanje kakav bi efekat imao davanje PB.

:unsure:

Mi smo prošle godine imali oko 1.5 god. tako da sam joj ja davala a i bila nam je u Putnoj apoteci.

A da pitaš u apoteci da li postoji neki poseban PB za decu mladju od 1god.?!

Ja nisam davala nikakv PB. Ponela sam balon vode koju inače pije i mirna Bačka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, ni ja nisam upućena da li je poželjno i potrebno davati PB bebama mlađim od godinu dana jer idem logikom da bebama još nije potpuno razvijena crevna flora pa je pitanje kakav bi efekat imao davanje PB.

:unsure:

Mi smo prošle godine imali oko 1.5 god. tako da sam joj ja davala a i bila nam je u Putnoj apoteci.

A da pitaš u apoteci da li postoji neki poseban PB za decu mladju od 1god.?!

Necu ni ja davati, nisam ni bila upucena da to ima veze i sa uzrastom deteta...Zato mi je zena i rekla naravno da neeeee....Ja sam bas zbog toga, par postova gore, i napisala moze li mi iko reci za taj uzrast bebe sta valja koristiti i mazati...Predpostavila sam da nije sve za svakog ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam davala nikakv PB. Ponela sam balon vode koju inače pije i mirna Bačka :)

Ja njoj i dalje prokuvavam vodu koju pije (sa cesme) i Humanu joj spremam sa prokuvalom vodom...ponekad sam joj davala i prokuvanu Rosu, pa cu verovatno nju poneti...Nemam pojma kakva je Grcka voda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prošle god. bila u Paraliji i čovek iz agencije je rekao da možemo slobodno da je pijemo iz česme ali smo mi ipak kupovali flaširanu. Tako da za vas možete koristiti i njihovu flaširanu a za bebicu ipak si u pravo i ponesi Rosu.

Što se tiče korišćenja nekih sredstava za mazanje možeš svakako poneti neko sredstvo za ispiranje npr 3% hidrogen, Octenisept, Hiper hama gel protiv ujeda insekata, Pantenol protiv osipa i neki sirup za T jer moguće je da joj se zbog promene klime blago povisi T. (tipa paracetamol ili brufen).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pelene za bazen,

kakve su to pelene? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se verovatno odnosi na tzv nepromočive pelene. One što se navuku kao gaćice i mogu se koristiti par puta (naravno ako se beba ne upiški-ukaki u njih).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.