Putna apoteka

odgovora

Objavljeno

Šta sadrži vaša putna apoteka za bebe?

Toplomer, sirup ili čepiće za snižavanje temperature, kapi za nos i uši, nešto za ujed insekta i protiv krpelja, probiotik za slučaj proliva, krema za sunčanje, ukoliko idete na more, nešto za opekotine...

Da li sam nešto izostavila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Flastere,gaze i sredstva za dezinfekciju rana,nama je to uvek prvo na spisku :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozda neki sirupcic za alergiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas:

Toplomjer, sirup i čepići za snižavanje temperature, sterline gazice i zavoji, bivacin, za nas Aspirin i za mene posebno Rapten K.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve gore navedeno i jos:

fizioloski rastvor, povidon jod, elocom mast i acidi borici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pantenol mast...zaboravih spomenuti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vi se baš opremate, ja nisam tako ozbiljna...uglavnom nosim brufen sirup za temp. i nešto protiv proliva, a za sve ostalo računam da ću kupiti, ako bude potrebe, tu gde budem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne preterujem sa opremanjem putne apoteke, malo fiziološkog rastvora, nešto za snižavanje temperature, krečno mleko za ujede ili reakcije na koži i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MI SMO JUCE DOSLI SA MORA.NI JA NISAM TAKO OZBILJNA STO BI REKLA RUSKINJA.NOSILA SAM TOPLOMER,EFERALGAN,FIZIOLOSKI RASTVOR/3 ampulice/,i neki probiotik joj je dala doktorka da pije po jednu kesicu dnevno kao preventivu od stomacnog virusa i to je sve.nikada ne razmisljam da ce se razboleti,a i da se desi svuda ima apoteka,kupila bih sta treba,a i da se razboli prvo mora kod doktora pa kupovina lekova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od lekova samo paracetamol u kesicama jes su mi flasice neprakticne.

Od ostalog iz apoteke:

- flasteri (pakovanje raznih velicina i jedan onaj na secenje)

- flasteri za zuljeve

- toplomer

- ferr phos

Homeopatski proizvodi:

- arnica u tableticama i arnica krema za modrice

Ostalo prirodno:

- Aloe Berry Nectar- svakodnevna upotreba za celu porodicu pa i na put nosimo

- First sprej- za sve probleme na kozi: opekotine, ciscenje rana, infekcije... za masazu tela u slucaju temperature

- Aloe Gelly- za opekotine ali i na kasicicu da se proguta kod stomacnih problema

- Aloe Activator- za infekcije ociju ili usiju i par kapi u vodicu ako ima problem sa stomakom, meni u oci po 2-3 puta dnevno svakodnevno

- Aloe Lips- kod ujeda insekata

- Kids vitamine i maticnu mlec

Sve ovo nosim jer se ne kupuje u apoteci a mi samo te proizvode koristimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene zanima sta ste koristili deci od 11 meseci kao zastitni faktor na moru i do koliko je preporucljivo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

duso moja evo da s eponovim i ovdi

ja sam mojoj deci od prvog izlaska na sunce mazala kremu tj mleko sa zastitnim faktorom jer imaju osetljivu kozu, i beli su ko i mama im.

Sve to po savetu dermatologa, jedino nisam kupovala seba med( mnogo je bre skup) ,nego nivea kids sa faktorom 50, i to sam mazala sve od lica usiju pa do stopala

mislim da je sad na snizenju u tempu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za Unu kupila Chicco losion za suncanje faktor 50,i Chicco stik za lice,isto faktor 50.

Pored toga nakon izlaganja suncu namazacu joj njihov losion za posle suncanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ja imam chicov ali ne za decu ispod 12 meseci... jel bolje chico ili nivea?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas i Chicco 0+

Pojma nemam koji je bolji,meni su preporucili Chicco.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da ti budem iskrena gaganice, posto smo dobili chicov paketic sa mlekom za preko 12 meseci od cini mi se 25 ili 30 faktor, ja sam ga jednom koristila na sebi i odlican je, nisam ni trunku ni izgorela, a ni nazalost pocrnela.

po tome mislim da je dobar. videcu cene uporedicu pa cu se odluciti... ne znam ni priblizno koliko su ni chico ni nivea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje toplomere koristite? Ja sam uzela neki digitalni ali je krs, moram danas u kupovinu novog :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

flasteri, sredstvo za dezinfekciju, zavoj, toplomjer, sredstvo protiv temperature, i ako idemo na more naravno nesto protiv dijareje :) i zavisi od mjesta gdje putujemo ali uglavnom se tu nalazi i sredstvo protiv komaraca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kremu za sunčanje smo i prošle i ove godine koristili Seba med faktor 50 i ja sam prezadovoljna, beban kao da nije bio na moru.

A od ostalog skoro sve što je navedeno: toplomer, eferalgan i brufen za skidanje temperature, probiotik za proliv, nešto za alergije, orosal za povraćanje...

Mi smo pre puta bili kod dr i od njega dobili spisak šta se i kako daje u određenim situacijama, a i slobodu da zovemo ako nešto bude trebalo da se posavetujemo. Srećom, ništa nije trebalo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozda neki sirupcic za alergiju

Sirup za alergiju se ne daje deci do 2 godine.U slucaju da dete dobije alergiju,vodi se lekaru odmah. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje toplomere koristite? Ja sam uzela neki digitalni ali je krs, moram danas u kupovinu novog :angry:

Digitalni nisu sigurni.Uzmite najklasicniji toplomer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta sadrži vaša putna apoteka za bebe?

Toplomer, sirup ili čepiće za snižavanje temperature, kapi za nos i uši, nešto za ujed insekta i protiv krpelja, probiotik za slučaj proliva, krema za sunčanje, ukoliko idete na more, nešto za opekotine...

Da li sam nešto izostavila?

Obavezno ErCEFLORU ili bilo koji drugi probiotik,neko je pomenuo vec flastere,hidrogen,humana elektolit ukoliko beba ima proliv ili dehidrira,antibiotik sirup(sinacilin ukoliko beba nije alergicna na njega),obavezno pakovanje smecte(dobra je i kod proliva,i kod povracanja ili nekog trovanja),parcetamol sirup i cepice,brufen sirup,takodje(mada se on po najnovijem ne daje deci mladjoj od godinu dana-ranije mladjoj od 6 meseci),.Sigurno sam nesto izostavila...seticu se... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sirup za alergiju se ne daje deci do 2 godine.U slucaju da dete dobije alergiju,vodi se lekaru odmah. ;)

A nama pedijatrica rekla da u slucaju alergije na neki lek (koji nam je tada prepisala) damo malom od 1 god. sirup Aerius... srecom nije dobio alergiju, ali nisam znala ovo da se ne daje ispod 2 god. Zapravo 2 pedijatra su nam rekla da moze da pije (imao je neki osip na moru, ja mislila da je alergija, pa dr rekla da moze aerius, ali srecom proslo i bez toga) :blink: 100 lekara 200 misljenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene zanima sta ste koristili deci od 11 meseci kao zastitni faktor na moru i do koliko je preporucljivo?

[Ja sam detetu koristila MUSTELU 50+ SPF i prezadovoljna sam kao i citavom njihovom kolekcijom za negu bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja do godinu dana nisam nista koristila... Doduse, proletos je napunio godinicu, pa smo posle toga poceli sa mazalicama za suncanje, isto mustela, super, kao i sve ostalo njihovo. A do godine ( tacnije, proslo leto kada je imao manje od 6 meseci) nismo nista koristili, sklanjali smo ga od sunca i oblacili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.