Putna apoteka

odgovora

Objavljeno

Koje toplomere koristite? Ja sam uzela neki digitalni ali je krs, moram danas u kupovinu novog :angry:

Mi imamo digitalne i za uvo i klasicni. Oba su super, samo sto klasicni vise koristimo jer ovom za uvo se menjaju plasticne kapice za svako merenje pa je manje ekonomican. Klasican digitalni (Bruin) ima elasticni vrh i meri temperatu za 6sec. Digitalni za uvo (NScessity) meri momentalno ali treba lepo da se namesti, a znam da to moze biti problem sa malim i nemirnim klincima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja do godinu dana nisam nista koristila... Doduse, proletos je napunio godinicu, pa smo posle toga poceli sa mazalicama za suncanje, isto mustela, super, kao i sve ostalo njihovo. A do godine ( tacnije, proslo leto kada je imao manje od 6 meseci) nismo nista koristili, sklanjali smo ga od sunca i oblacili.

Moram da dodam da beba koja je na moru,bez obzira sto nije direktno izlozena suncu, moze da izgori jer se suncevi zraci reflektuju od vode,zatim prolaze i kroz suncobran.Tako da,beba na moru mora obavezno imati zastitu u vidu bilo kakvih mazalica sa odgovarajucim zast.faktorom.Kapicu sa sirokim obodom,takodje. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je moj spisak/apoteka

Febricet

Aerius sirup

Humana elektrolit

Lineks probiotik

Octenisept

Komprese manje

Flasteri

Hanzaplast

Hiper hama gel

Autan stik

Pantenol

Krema za sunčanje

Toplomer

Pumpica za nos

Alkohol (ovo nosim više zbog dezinf. ruku i površina a za rane je Octenisept)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je moj spisak/apoteka

Febricet

Aerius sirup-Za šta je ovo?

Humana elektrolit-Za šta je ovo?

Lineks probiotik

Octenisept

Komprese manje

Flasteri

Hanzaplast

Hiper hama gel-Za šta je ovo?

Autan stik

Pantenol

Krema za sunčanje

Toplomer

Pumpica za nos

Alkohol (ovo nosim više zbog dezinf. ruku i površina a za rane je Octenisept)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ja o ovome nisam ni razmisljala... Osim kreme za suncanje, toplomjera i paracetamola, nisam planirala nista drugo da nosim... Mozda kapi za nos i pumpicu, iako se iskreno nadam da nam nece biti potrebno jer ce na moru disati kako treba. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aerius sirup-Za šta je ovo?

Humana elektrolit-Za šta je ovo?

Hiper hama gel-Za šta je ovo?

Aerius sirup za sve alergijeske reakcije

Humana elektrolit u slučaju dehitriranosti organizma usled pojačanog povraćanja ili proliva

Hiper hama gel za opekotine od sunca, ujede insekata ili bilo koje vrste iritirane kože (osipi, ojedi i sl.)

Borjana, ako generalno imate problema sa sinusim e onda nosi kapi ali ovako, ja namerno neću nositi kako bi smo što više koristili blagodeti morske vode. Čak i zato ne nosim ni fiziološki rastvor. A ako baš budu neophodne (bilo kapi bilo fiziološki rastvor) tu su apoteke ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana, ako generalno imate problema sa sinusim e onda nosi kapi ali ovako, ja namerno neću nositi kako bi smo što više koristili blagodeti morske vode. Čak i zato ne nosim ni fiziološki rastvor. A ako baš budu neophodne (bilo kapi bilo fiziološki rastvor) tu su apoteke ;)

Pa, do sada smo dva puta imali problema sa disanjem, i stalno sam u frci hoce li se to ponoviti... Ipak cu ja ponijeti kapi, predostroznosti radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, interesuje me da li se probiotici bebama daju samo u slucaju proliva, ili preventivno? Bojim se nekog stomacnog virusa, a nemam pojma da li se to moze prevenirati. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo uzimali preventivno, 7 dana prije mora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni su preporučili 7 dana pre odlaska i naravno i dok ste tamo da pijete. Mi smo počeli samo 2 dana pre odlaska (moja neozbiljnost) i tamo smo non-stop pili i apsolutno nikakvih problema nismo imali, hvala Bogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni su preporučili 7 dana pre odlaska i naravno i dok ste tamo da pijete. Mi smo počeli samo 2 dana pre odlaska (moja neozbiljnost) i tamo smo non-stop pili i apsolutno nikakvih problema nismo imali, hvala Bogu.

Eh, Filipa mi je umakla, pa da je pitam koji je kod nas najbolji, ali mozes li mi ti reci koji si uzimala, ili je svejedno? :unsure: Mozda su moja pitanja glupa, ali to ce mi biti prvi put.... da kupujem probiotik! :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr rekla da nemaa potrebe d dajem probiotik ranije jer ona svakako nece piti tu vodu nego cemo joj kupovati i da ne bi trebalo da dobije proliv,a ako slucajno dobije onda da joj dam.Sad nisam pametna,mi krecemo u ponedeljak mozda sam vec i zakasnila sa preventivom.Koji probioti je dobar za dete od 14 meseci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vladana, desice se da proguta morsku vodu i da na to odreaguje prolivom, zato je ipak preventiva probiotik. Ivancic i sinovi, ProBioKid!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vladana, desice se da proguta morsku vodu i da na to odreaguje prolivom, zato je ipak preventiva probiotik. Ivancic i sinovi, ProBioKid!

Ok,hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam po preporuci uzela Lineks.

Mislim da su apsolutno svi isti, tako da možeš uzeti bilo koji. Ja sam kapsulu morala da otvaram pa da joj podvaljujem uz neku kašastu hranu. Kapsulu čim vidi beži na kilometar.

Apsolutno podržavam mišljenje da se uzima probiotik. Dovoljno je što će svaša pipkati rukama a novo okruženje sigurno ima i "nove" bakterije a da ne pominjem slučajno gutanje morske vode. Slažem se sa Kamilicom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam po preporuci uzela Lineks.

Mislim da su apsolutno svi isti, tako da možeš uzeti bilo koji. Ja sam kapsulu morala da otvaram pa da joj podvaljujem uz neku kašastu hranu. Kapsulu čim vidi beži na kilometar.

Apsolutno podržavam mišljenje da se uzima probiotik. Dovoljno je što će svaša pipkati rukama a novo okruženje sigurno ima i "nove" bakterije a da ne pominjem slučajno gutanje morske vode. Slažem se sa Kamilicom.

U apoteci su mi dali neki Bacilac infantis,pise da je bas za bebe,prasak je u kesici i rastvara se u vodi,mleku a moze i da se pomesa sa hranom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja završavam sa pripremom putne apoteke. :)

Pored ovog što je Ana* napisala - da ponovimo još jednom:

Ovo je moj spisak/apoteka

Febricet

Aerius sirup

Humana elektrolit

Lineks probiotik

Octenisept

Komprese manje

Flasteri

Hanzaplast

Hiper hama gel

Autan stik

Pantenol

Krema za sunčanje

Toplomer

Pumpica za nos

Alkohol (ovo nosim više zbog dezinf. ruku i površina a za rane je Octenisept)

nosim još i sledeće:

- kapi za oči

- kapi za nos

- eferalgan čepiće

- antibiotik

Nadam se da nam ništa od toga neće biti potrebno, ali eto, neka se nađe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja završavam sa pripremom putne apoteke. :)

Pored ovog što je Ana* napisala - da ponovimo još jednom:

nosim još i sledeće:

- kapi za oči

- kapi za nos

- eferalgan čepiće

- antibiotik

Nadam se da nam ništa od toga neće biti potrebno, ali eto, neka se nađe.

Od svega ovo mi jedino 'štrči' ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od svega ovo mi jedino 'štrči' ;)

U pravu si, bode oči, ali neka se nađe. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si, bode oči, ali neka se nađe. :)

Ja po savetu dr necu nositi ab, jer ako nemam gde da uradim antibiogram, zasto bih napamet davala lek,

boca fizioloskog

2 sterilne igle i par spriceva, ja bih dodala na spisak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuuu :blink: Nisam ni razmisljala da treba nesto da nosim... Ali uglavnom su nasa putovanja bila do mojih, a tamo ima sve, a sto nema moze da se kupi... Ne znam ni da li u kuci imam sve sto je potrebno :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luna to je ok z a decu koja nisu bolesna, evo npr mi svuda nosimo onaj inhalator na struju, mslm to nije mala stvar, ali ja sam se zaplasila od kako mi je sin imao par puta napade gusenja od laringita koji samo "bukne" u roku od pola sata,

a pomaze mu dexason + fizioloski, u inhalacijama,

tako da je nama to deo kofera gde god da podjemo , na zalost :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luna to je ok z a decu koja nisu bolesna, evo npr mi svuda nosimo onaj inhalator na struju, mslm to nije mala stvar, ali ja sam se zaplasila od kako mi je sin imao par puta napade gusenja od laringita koji samo "bukne" u roku od pola sata,

a pomaze mu dexason + fizioloski, u inhalacijama,

tako da je nama to deo kofera gde god da podjemo , na zalost :( :(

:( Razumem... Ja sam jedino uvek uza sebe imala lekove protiv alergije i pumpicu, iako sam nju mozda par puta samo koristila (imala sam hronicni bronhitis i alergije koje su se spustale na pluca). Sad ni to ne nosim. A sto se tice detetovih lekova, lekar nam je ispisao sta sve moramo da imamo, mi to kupili i tako stoji u kuci, a da me pitas sta cemu sluzi, pojma nemam :blink: Moracu definitivno sve to da proucim, nije sala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moram ovde da napisem..

jako sam srecna, dete mi se vratilo sa mora, isao je sa s&s, i putna apoteka je vracena ne koriscena. sve sto su koristili je probiotik preventivno, gel protiv komaraca i mleko za suncanje.

zene, dodala bih i ja za antibiotik, ja ga nikada nemam u kuci niti bih ga nosila deci napamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Ivana i nasa apoteka je vracena neotvorena od babe i dede, i samo cu da dopunim sitnice za more, koje nam nadam se nece ni trebati, sem mleka za suncanje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.