Da li uzimate osiguranje za dete pre putovanja?

odgovora

Objavljeno

Drage mame, da li uzimate detetu osiguranje kada idete na letovanje ili putujete negde?

Da li beba treba prvo da prodje pregled kod pedijatra? Kakvo je osiguranje i gde je najbolje da se uzme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi uzimamo... pretpostavljam da pitas za odlazak u inostranstvo... mi smo klincu uzeli, tj. dobili od agencije, svi dobijaju putno osiguranje gratis... ali svakako smo planirali i da nismo dobili...

samo odes i uplatis u agenciju koja se time bavi, ne znam da je potreban bilo kakav pregled...

imas tih agencija oko ambasada, tamo je najveca koncentracija... trazis putno osiguranje i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi uzimamo... pretpostavljam da pitas za odlazak u inostranstvo... mi smo klincu uzeli, tj. dobili od agencije, svi dobijaju putno osiguranje gratis... ali svakako smo planirali i da nismo dobili...

samo odes i uplatis u agenciju koja se time bavi, ne znam da je potreban bilo kakav pregled...

imas tih agencija oko ambasada, tamo je najveca koncentracija... trazis putno osiguranje i to je to

Ide sa bakom u Hrvatsku, inostranstvo da ;) Ne idu preko agencije, vec sami u kucu drugova... Predpostavljam da se time bave i osiguravajuca drustva? Pogledacemo tamo. Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, to i jesu osiguravajuce kuce, tipa delta generali, a najvise ih ima oko ambasada, mozes da odes i do turistickih agencija, pa ce te oni uputiti u neku...

ako ides u bg, u bircaninovoj ulici na slaviji ih imas bas puno kad krenes od gore, od slavije, nizbrdo, oko austrijske ambasade, iznad andergraunda i bivseg sargona.

Nije neophodno putno osiguranje, ali je preporucljivo. I obavezno vidi koje slucajeve pokriva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, to i jesu osiguravajuce kuce, tipa delta generali, a najvise ih ima oko ambasada, mozes da odes i do turistickih agencija, pa ce te oni uputiti u neku...

ako ides u bg, u bircaninovoj ulici na slaviji ih imas bas puno kad krenes od gore, od slavije, nizbrdo, oko austrijske ambasade, iznad andergraunda i bivseg sargona.

Nije neophodno putno osiguranje, ali je preporucljivo. I obavezno vidi koje slucajeve pokriva :)

Hvala ti puno na detaljnom odgovoru! Uzecu joj, nekako sam ja sigurnija, sta znam, "bolje spreciti nego leciti" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi uvek uzimamo, ne samo maloj vec i sebi. Ja sam imala prilike da ga naplatim nakon povrede na skijanju i znam koliko znaci da je kod proverene kuce. Mogu preporuciti Zepterovo, Delta i Dunav.

Sada ponekad uplatim u paketu sa avionskim kartama, ponekad posebno, zavisno preko koga letimo. Ako je avionska kompanija sa engleskog govornog podrucja onda ok, ali ako je sa bilo kog drugog zaobidjem jer sam sa Madjarima koji se prave blesavi da ne razumeju engleski imala finih peripetija.

U Srbiji generalno cena zavisi od zemlje u koju se putuje i placa se po danu (mi smo 2006-07-e placali 1-1.2e dnevno). Ovde zavisi i od toga koliko unapred uplatis i da li pokriva extremne sportove (al verujem da ti za dete to ne treba ;) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi imamo axa osiguranje inace za luku, koje pokriva i 100 % evropsku uniju, jer ne zelim da razmisljam kad putujemo...

a da li uzimati za decu?!!uvek!!!!

meni je prosle godine bila drugarica sa bebom ovde, dosli na mesec dana, i posle 5 dana mala dobije temperaturu 40 i ne spada...brzo u bolnicu i krenu analize i bla bla bla.....otkrju da je imala urinarnu infekciju i to bakterijom koja je jako retka i koja razara bubrege.....ta bakterija se obicno aktivira kod ljudi koji su jako dugo hospitalizovani,a otkud maloj bebi......avion/?????sumlja se i na to......

bili su 5 dana ovde u privatnoj bolnici jer je dobijala antibiotike intravenski i sa svim analizama racun je iznosio 5 000 evra.....sva sreca te su uplatili delta generale osiguranje pre nego su krenuli, inace.....

ovo vam pricam da bi skontale znacaj osiguranja pred put :) jer sa decom nikad ne znas gde, kad i kako se nesto desava....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi uvek uzimamo, ne samo maloj vec i sebi. Ja sam imala prilike da ga naplatim nakon povrede na skijanju i znam koliko znaci da je kod proverene kuce. Mogu preporuciti Zepterovo, Delta i Dunav.

Sada ponekad uplatim u paketu sa avionskim kartama, ponekad posebno, zavisno preko koga letimo. Ako je avionska kompanija sa engleskog govornog podrucja onda ok, ali ako je sa bilo kog drugog zaobidjem jer sam sa Madjarima koji se prave blesavi da ne razumeju engleski imala finih peripetija.

U Srbiji generalno cena zavisi od zemlje u koju se putuje i placa se po danu (mi smo 2006-07-e placali 1-1.2e dnevno). Ovde zavisi i od toga koliko unapred uplatis i da li pokriva extremne sportove (al verujem da ti za dete to ne treba ;) ).

Da, dete mi nije jos u sportskim "vodama", tek ce biti ;) Vec smo se raspitivali, tako da cemo ovih dana da joj uzmemo obavezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

UNIQA osiguranje daje posebne popuste za Hrvatsku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi imamo axa osiguranje inace za luku, koje pokriva i 100 % evropsku uniju, jer ne zelim da razmisljam kad putujemo...

a da li uzimati za decu?!!uvek!!!!

meni je prosle godine bila drugarica sa bebom ovde, dosli na mesec dana, i posle 5 dana mala dobije temperaturu 40 i ne spada...brzo u bolnicu i krenu analize i bla bla bla.....otkrju da je imala urinarnu infekciju i to bakterijom koja je jako retka i koja razara bubrege.....ta bakterija se obicno aktivira kod ljudi koji su jako dugo hospitalizovani,a otkud maloj bebi......avion/?????sumlja se i na to......

bili su 5 dana ovde u privatnoj bolnici jer je dobijala antibiotike intravenski i sa svim analizama racun je iznosio 5 000 evra.....sva sreca te su uplatili delta generale osiguranje pre nego su krenuli, inace.....

ovo vam pricam da bi skontale znacaj osiguranja pred put :) jer sa decom nikad ne znas gde, kad i kako se nesto desava....

slazem se u potpunosti...

mi uzimamo , prosle godine delta a i ove verovatno. mi letujemo u grckoj i nije nam trebalo prosle godine , na srecu , a moja prijateljica je isla u cg , bez ikakvog osiguranja , mali zakacio neku infekciju za koju su utvrdili da su je izazvale fekalne bakterije , u igalu ih izbacuju u more (kanalizaciju) :angry:

grozno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

UNIQA osiguranje daje posebne popuste za Hrvatsku.

Isla sam danas do UNIQA osiguranja i cena za dete je 1555din od 22 do 29dana na standardno pokrice od 30.000e. Nemaju nikakve popuste za HR niti su imali, sem kako kazu, kada su se odrzavale neke fudbalske utakmice u istoj i bio je popust od 25%.

Otici cu jos do DELTE i DUNAVa, mada mislim da je svugde isti raspon cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isla sam danas do UNIQA osiguranja i cena za dete je 1555din od 22 do 29dana na standardno pokrice od 30.000e. Nemaju nikakve popuste za HR niti su imali, sem kako kazu, kada su se odrzavale neke fudbalske utakmice u istoj i bio je popust od 25%.

Otici cu jos do DELTE i DUNAVa, mada mislim da je svugde isti raspon cena.

Hvala na informaciji, ja sam ono pročitala negde na internetu, pa poverovala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tamara ajde javi sta kazu u Delti kada budes isla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tamara ajde javi sta kazu u Delti kada budes isla

E, uzela sam na kraju u UNIQA, nisam do Delte ni isla, cula sam dosta negativnog o njima. Mozes da udjes na njihov sajt, imaju i obracun osiguranja ili ih nazovi telefonom, nije obavezno da se ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sto ce se odvojiti za osiguranje i nisu neke pare kad se uzme u obzir koliko bolest moze da te kosta u inostranstvu,to definitivno nisu bacene pare,i ja sam za uzimanje osiguranja i ne samo za dete vec za onog ko ide sa detetom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje osiguranje preporučujete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kristal, mislim da Srbija ima ugovor sa Hrvatskom što se tiče zdr.osiguranja uslučaju bolesti. Ja npr. uzmem potvrdu u našem Domu zdravlja(besplatno) i na osnovu toga idem u Hrvatskoj ukoliko se nešto desi...plaćaš samo participaciju,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prošle godine uzela porodično DDOR osiguranje, moj zet radi tamo, tako da sam zbog toga uzela njihovo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kristal, mislim da Srbija ima ugovor sa Hrvatskom što se tiče zdr.osiguranja uslučaju bolesti. Ja npr. uzmem potvrdu u našem Domu zdravlja(besplatno) i na osnovu toga idem u Hrvatskoj ukoliko se nešto desi...plaćaš samo participaciju,

čitala sam nešto o tome, ali je kod nas procedura drugačija... bukvalno provedeš tri dana po lekarima! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kristal, mislim da Srbija ima ugovor sa Hrvatskom što se tiče zdr.osiguranja uslučaju bolesti. Ja npr. uzmem potvrdu u našem Domu zdravlja(besplatno) i na osnovu toga idem u Hrvatskoj ukoliko se nešto desi...plaćaš samo participaciju,

Ne, mora da se plati za Hrvatsku. I to, posebno plaćam za Hrvatsku, a posebno za Italiju, pa moram da im kažem od kad do kad sam u hr, a od kad do kad sam u Italiji. Bar tako je bilo lane. Tada smo uzeli Dunav, ali mi se nije dopalo, međutim uzimali smo u poslednjem trenutku i tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kristal, ovaj dogovor o osiguranju važi od ove godine za SRB i CRO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kristal, ovaj dogovor o osiguranju važi od ove godine za SRB i CRO.

Nisam znala. Šta treba da uradim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam znala. Šta treba da uradim?

Možda da se raspitaš u Domu zdravlja, ja tamo uzimam potvrdu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo po preporuci uzeli Delta Generali. Sticajem okolnosti jedna poznanica je bila prinuđena da iskoristi za svoje blizance koji su "pokupili" meningitis na moru. Svaki recept+fisk.račun je bio nadoknađen čak su računali i špriceve i gaze i svaku "sitnicu" koju su koristili.

Cena za Emiliju i mene iznosi 1,986 din (na 11 dana) a visina nadoknade troškova do 35,000 eur. Iskreno se nadam da neće biti potrebe da ga koristimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi uvek placamo osiguranje za sve nas kad negde idemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.