Poslednji pregled pred porodjaj

odgovora

Objavljeno

Drage moje,

Ja ulazim u 36 nedelju :lol:

Bila bih vam veoma zahvalna ako mi mozete pomoci svojim iskustvom i kazete mi sta su vam doktori rekli koje analize da uradite i to ponesete na porodjaj (osim krvne slike, urinokulture i UZa)???Trazila sam na raznim forumima ali se bas bas razlikuje. Ja na sledeci pregled idem za 2 nedelje ali bih volela da znam unapred ;)

Profesionalna deformacija sta cu!?

HVala svima unapred

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su rekli da ponesem svu dokumetaciju koju imam. Nikakve posebne preglede nisam vodila osim CTG-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam u kom si gradu ali u Beogradu je ovako, kad udjes u 9. mesec dobijes uput za gradski zavod, tamo radis cervikalni i vaginalni bris, i dajes krv za Hepatitis B. To ce ti traziti u bolnici kad odes na porodjaj. A u toku devetog meseca samo se radi CTG, i to jednom nedeljno ako je sve u redu. Koliko se secam UZ mi u devetom mesecu nisu radili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tvoja doktorka će ti reći šta da poneseš. Ja sam dala uput i papir na kome piše moja krvna grupa. Ponela sam ja još štošta, ali nisu više ništa tražili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni su trazili samo krvnu grupu. Od silne papirologije nisam mogla torbu da zatvorim, a sve je ostalo kod muza u rukama. Bitan im je ctg (ali ce na njega da te prikace cim krocis u salu), kao i karlicne mere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je isti lekar i vodio trudnocu i poradjao tako da nisam imala potrebe ista da nosim ali sam za svaki slucaj uzela papire sa svih pregleda i karticu sa krvnom grupom.

Najbolje da pitas lekara sta ti treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam ponela cervikalni i vaginalni bris,koprokulturu,urinokulturu, test na hepatitis B,krvnu grupu,poslednji ultrazvuk i CTG -i nista mi od toga nisu ni trazili ni pogledali.Mogla sam da odem i bez krvne grupe,jer su vec krenuli da mi vade krv kada sam rekla da imam. U N.Frontu koliko ja nam ni drugima nisu trazili nista. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam privatno vodila trudnocu i ovo je spisak koji sam ja nosila:

1. CTG

2. Cervikalni bris

3. vaginalni bris

4. Test na hepatitis B

5. test na Aids

6. korpokulturu

7. karlicne mere (mereno 7 dana pred porodjaj)

8. UZ

9. Krvna grupa

I sve su mi uzeli i stavili u karton.

U pitanju je Gradska bolnica u Beogradu

Ceo ovaj spisak izgleda podugacak i nije stvar samo da imas zbog porodjaja vec i zbog bebca kad se rodi. To je moje iskustvo.

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam privatno vodila trudnocu i ovo je spisak koji sam ja nosila:

1. CTG

2. Cervikalni bris

3. vaginalni bris

4. Test na hepatitis B

5. test na Aids

6. korpokulturu

7. karlicne mere (mereno 7 dana pred porodjaj)

8. UZ

9. Krvna grupa

I sve su mi uzeli i stavili u karton.

U pitanju je Gradska bolnica u Beogradu

Ceo ovaj spisak izgleda podugacak i nije stvar samo da imas zbog porodjaja vec i zbog bebca kad se rodi. To je moje iskustvo.

Od celog ovog spiska meni su u Frontu tražili samo ovo pod 4,8 i9. CTG su mi uradili tamo kada sam primljena i iako sam ja to ponela nisu ni pogledali. Ovako je bilo pre 11 meseci, možda se nešto promenilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od celog ovog spiska meni su u Frontu tražili samo ovo pod 4,8 i9. CTG su mi uradili tamo kada sam primljena i iako sam ja to ponela nisu ni pogledali. Ovako je bilo pre 11 meseci, možda se nešto promenilo

Jao, pa mi smo vrsanjci! Razlikujemo se za jedan dan!!!

Btw, znam da je ovo off topic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od celog ovog spiska meni su u Frontu tražili samo ovo pod 4,8 i9. CTG su mi uradili tamo kada sam primljena i iako sam ja to ponela nisu ni pogledali. Ovako je bilo pre 11 meseci, možda se nešto promenilo

Hvala vam puno, bas ste mi pomogle :D

Ja cu se poradjati u Dr.MIsovic pa cu tamo ici za briseve

Jos malo...a sve veca frka u glavi :blink:

POzdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno, bas ste mi pomogle :D

Ja cu se poradjati u Dr.MIsovic pa cu tamo ici za briseve

Jos malo...a sve veca frka u glavi :blink:

POzdrav svima

Nadam se da si dobro i lako prosla... pisi nam kad dodjes sebi, kako je bilo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

LICNA DOKUMENTACIJA

NALAZI CERVIKALNOG I VAGINALNOG BRISA

HBS AG

URINOKULTURA

KVRNA SLIKA

KRVNA GRUPA

KOPROKULTURU(NE TRAZE JE SVUDA)

POSLEDNJI UZ NALAZ

CTG NALAZ

MISLIM DA JE TO SVE....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje ima li neko komentar na ovaj moj danasnji dogadjaj. Bila sam kod doktora da uzmem upute za te poslednje preglede i evo sta me docekalo, rekao mi je da uradim samo test na zuticu a briseve da ne radim, sto da se maltretiram sa tim. Pitala sam ga da mi ne naprave problem u porodilistu, kaze da nece, ajde sad da budem pametna. Usla sam danas u 36- tu nedelju. Vidim da sve pisete da i briseve treba raditi a on mi rece da ne moram, sve je to u redu. Jel to moguce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam samo test na žuticu radila i novu krvnu sliku i urin, ništa više...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje ima li neko komentar na ovaj moj danasnji dogadjaj. Bila sam kod doktora da uzmem upute za te poslednje preglede i evo sta me docekalo, rekao mi je da uradim samo test na zuticu a briseve da ne radim, sto da se maltretiram sa tim. Pitala sam ga da mi ne naprave problem u porodilistu, kaze da nece, ajde sad da budem pametna. Usla sam danas u 36- tu nedelju. Vidim da sve pisete da i briseve treba raditi a on mi rece da ne moram, sve je to u redu. Jel to moguce?

Uzeće ti briseve u porodilištu, ne brini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno za odgovor. Sad mi je lakse, mnogo. Vidim da se brinem oko mozda ne bitnih stvari, al opet ne mozes sve ignorisati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozzz za sve trudnice!

Imam jedno pitanje,test na zuticu i krvnu grupu sam uradila na devojacko prezime a licna karta i zdravstvena knjizica su mi na novo.Da li ce u porodilistu da mi prave problem i ako ponesem vencani list?Necu valjda ponovo morati to da radim...zbog prezimena :unsure: .Inace planiram da se porodim u Betaniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam krvnu grupu radila ponovo bas iz tog razloga. Test na zuticu mi je vec na novo prezime... Po meni, bolje uradi ako imas vremena, a ako ne stignes, ponesi vencani list i pokazi im. Mislim, oni moraju da te porode :lol: Verovatno ce zbog toga samo da te smaraju malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozzz za sve trudnice!

Imam jedno pitanje,test na zuticu i krvnu grupu sam uradila na devojacko prezime a licna karta i zdravstvena knjizica su mi na novo.Da li ce u porodilistu da mi prave problem i ako ponesem vencani list?Necu valjda ponovo morati to da radim...zbog prezimena :unsure: .Inace planiram da se porodim u Betaniji.

Naravno da nece, u krajnjoj liniji odradice ti krvnu grupu na licu mesta, kao sto su meni radili jer nisam imala papir sa krvnom grupom nego sam nosila otpusno listu od prethodnog porodjaja gde lepo pise koja sam krvna grupa. Pa su smislili da to ne moze (valjda su ocekivali da mi se za 3 godine promenila krvna grupa ili tako nesto:)) i opet su mi odradili brzinski. Kad krene beba, oni moraju da te prime, sve i da nista od dokumenata nemas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozzz za sve trudnice!

Imam jedno pitanje,test na zuticu i krvnu grupu sam uradila na devojacko prezime a licna karta i zdravstvena knjizica su mi na novo.Da li ce u porodilistu da mi prave problem i ako ponesem vencani list?Necu valjda ponovo morati to da radim...zbog prezimena :unsure: .Inace planiram da se porodim u Betaniji.

Samo ces dovesti sebe i svoje zdravlje u nezgodnu situaciju, a mogla si da sredis na vreme. Oni mogu to da ti urade i u bolnici, kaze mi mm, ali bolje kad doneses, komotnija si, a i oni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslednje preglede u prvoj trudnoći sam radila u domu zdravlja gde sam i vodila trudnoću, išla na ctg, i tako to...Uoči termina doktorka rekla beba se smestila, otvorena oko 2 prsta i rekla mi je da u porodilište krenem kad počnu kontrakcije ili pukne vodenjak,ono što sam ranije učila na vežbicama. Pre toga sam bila u NF da otvorim karton početkom osmog meseca ujedno uradila ultrazvuk i tamo mi je neki dežurni doktor rekao dođi samo u terminu porodjaja..Pošto su u DZ rekli da ne idem dok ne krene porođaj , u porodilište stižem dva tri dana posle termina kada su počele kontrakcije. I tamo doktor neki pregleda to što sam prikupila od dokumenata, traži poslednji ultrazvuk, iznervira se što sam donela iz osmog meseca, kaže ta beba može sada da ima i pet kila. :blink: Očekivala sam da će mi tamo uraditi ultrazvuk ali nisu . Sve u svemu dobro je sve prošlo, ali eto nekako mi nije bilo baš prijatno u toj situaciji. Ipak osloniš se na to šta ti kažu i šta ti traže da uradiš ...Tako da ću sada malo više povesti računa , naći ću verovatno nekog doktora u porodilištu za koje se budem odlučila, čisto da budem sigurnija. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr mi je dala upute za hbs i za cervikalni bris(vaginalni mi je ona uzela u dz).I sad rekla mi je da za jedno idem u gradski zavod,a za drugo u Dzordza Vasingtona(u pitanju je Bg).Zna li neko za šta se gde ide,je li gužva,moram li da poranim íl mogu u toku dana da odem?i koliko se čekaju rezultatí?Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam htela da se krecem po raznim zdravstvenim ustanovama zarad tih briseva, pa sam ih radila privatno. Nekako, vreme virusa je i uopste nije pozeljno setati se po celom gradu, ici i cekati gde ima gomila bolesnih ljudi.

ne mogu da ti odgovorim na pitanje, ali eto, da znas da postoji alternativa. Imas na netu cenovnik skoro svih privatnih laboratorija, pa vidi koliko to kosta.

Gde ces da se poradjas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam za tu alternativu,ona uvek postoji.:-) Al gledam da ne platim ništa što ne moram,kriza je!:-D U gradskoj sam planirala.Da li mi za nju još šta treba,osim nabrojanog,imam i krvnu grupu?Hvala,pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.