Ponasanje beba u autu

odgovora

Objavljeno

Zanima me da li vam bebe spavaju u svojim sjedalicama u toku vožnje? Filip oka neće da sklopi, kada postane nervozan plače...

OK je to kada još neko ima u autu, a šta ću kada budem sama vozila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam mog malog vozala i mladjeg nego sto je tvoj sin, a sa 9 meseci je vec imao vece as koje ide pozadi u pravcu voznje. Ni on nije spavao, ali mu dam igracku, a na prednje sediste spremim arsenal drugih igracaka, pa mu ih smenjujem, ako se unervozi, sto se u principu bas retko desavalo... sad, sa 13 meseci, vec zna malo vise da zeza, jer je tvrdoglav, ali najvise pri stavljanju.. tako da mislim da nece biti problem aiako ne spava, njima je i voznja zanimljiva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja ćerka može da izdrži u autosedištu najviše 45 minuta, posle toga nastaje haos. Užasno plače, histeriše, pokušava da izađe. Pravimo pauze, kršimo zakon, vadimo je i držimo u rukama :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mina je na kratkim relacijama od 20-30min dobra, uglavnom zaspi. Videcemo kakva ce da bude kada bude isla na more, mada ce imati drustvo pa mislim da se nece preterano buniti, a i ide se kolima pa ce biti vise pauza nego kada bi se islo busom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja spavalica je i kao beba spavala a i sad spava. Sad je pa posebno dobra- kaze da je umorna, trazi da joj podignem sediste i doda: "Spavam ja, laku noc!" i za minut je gotova. Ume spavati i u voznji a i kad auto stane. Ako se ne probudi kad stanemo mm ostane sa njom u kolima (ako smo u shoping krenuli) a ja ih ostavim- njega da se igra na telefonu, nju da odmori.

Kad je bila beba veoma rano smo je pocali vozati i to na duze relacije. Vec sa 3 nedelje je isla da doceka nanu i uju na aerodromu i provozala se tog dana 4h. Otad stalno vozikanje, putovanja... E zato kad smo kupovali sediste- posebno ovo druge grupe, trazili smo da bude sto udobnije, da se lepo i lako naslanja, da je fino tapacirano, narvno i bezbedno. Dosta vremena provede u njemu- po min 1h dnevno i vredelo je svake ulozene pare. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad vidim da ima beba koje ne spavaju u autima, mislila sam da je moj iznimka...

Mame koje sretnem pa kad ih pitam, svačije dijete zaspe čim se auto upali, pa sam se malo zabrinula...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad vidim da ima beba koje ne spavaju u autima, mislila sam da je moj iznimka...

Mame koje sretnem pa kad ih pitam, svačije dijete zaspe čim se auto upali, pa sam se malo zabrinula...

E, moj sin je od tih što spavaju, zavali se u svoje sedište i dremka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ćerkica???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ćerkica???

UUUU, ona je tek spavalica, samo što je velika pa ne koristi autosedalice....njih dvoje su mi super za putovanja, ali šta ću kad ja to baš i ne volim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana spava u sedistu samo ako joj je vreme za spavanje inace ne,nema sanse da zadrema van tog vremena. U poslednje vreme je i ona pocela da zeza,hoce da izadje,cmizdri... Pravi spas za takve situacije je portabl dvd koji smo joj mm i ja kupili za prvi rodjendan. Tada je bas i nije nesto preterano interesovalo ali sad je pravi spas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba nekad spava,nekad ne,ali za sad uziva da se vozi,mozda zato sto je mala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mladji ako ne zaspi odma cim krene auto,zaspi posle 5min.A starijem treba malo vremena... Naravno ako idemo na duzi put,kao npr,kod babe ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se vozamo takodje otkad se rodio.Treba mu malo vise vremena ali obicno zaspi.U zadnje vreme je poceo medjutim da pravi haos.I sad smo putovali oko 3h,prema tamo me je moljakao,cmizdrio da ga izvadim,ja naravno nisam izdrzala pa je pravio haos do odredista... :angry: Na putu nazad je pokusao isto,ali mu nije poslo za rukom,obecala sam sebi da ga necu izvaditi.Jedno vreme sam uspela da mu odvratim paznju pesmicama,ali kad ni to nije delovalo jednostavno sam ga ignorisala,i gle cuda za 2minuta je zaspao... ;) Kad putujemo sami i krene sa cmizdrenjem ja pojacam muziku taman toliko da ga ne cujem,i on ponovo zaspi za minut... Tako da sam skontala da je kod nas situacija takva da on hoce napolje kad mu se spava,onda ga samo treba ignoristai,i kraj price... Inace,jos jedan savet-uvek,ali uvek ga stavljajte u sedalicu,jer ako skonta da ne mora tamo jos ce vise praviti probleme,pametni su nasi bebci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi isto putujemo od prvih mjeseci.jovana nije imala ni 2mjeseca,a vec je putovala po 5sati voznje.kako bi krenuli tako bi i zaspala.vec smo i dva puta putovale autobusom.i to zadnji put prije sedam dana.cak se autobus bio pokvario,pa smo morali cekati sat vremena dok poprave,ali to uopste nju nije uznemirilo.posto smo morali presjedati i dok smo cekali drugi bus,ona je zabavljala citavu autobusku stanicu.bitno joj je bilo samo da ima da jede.jedini problem je spavanje.dok u autu spava citavo vrijeme,u autobusu zaspi tek kad vise ne moze izdrzati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi isto putujemo od prvih mjeseci.jovana nije imala ni 2mjeseca,a vec je putovala po 5sati voznje.kako bi krenuli tako bi i zaspala.vec smo i dva puta putovale autobusom.i to zadnji put prije sedam dana.cak se autobus bio pokvario,pa smo morali cekati sat vremena dok poprave,ali to uopste nju nije uznemirilo.posto smo morali presjedati i dok smo cekali drugi bus,ona je zabavljala citavu autobusku stanicu.bitno joj je bilo samo da ima da jede.jedini problem je spavanje.dok u autu spava citavo vrijeme,u autobusu zaspi tek kad vise ne moze izdrzati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozda ovo nije prava tema, ali ne bih da otvaram novu, a ipak se tice putovanja sa bebom!

ja ne znam kako da se popakujemo za more sa bebom... nasla sam da pozajmim onaj gepek za krov, ali mi trebaju nosaci za opel corsu, a pritom mi se ne daju pare sad i za te nosace kod nemam svoj gepek, a treba da pokupujem jos stvari za more, za sta se izizkuju pare! sta mi predlazete cure? ipak moram u taj mali autic da potrpam i njena kolica i prenosivi krevetac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trinny, kada se spakujes posalji mi sta i kako da slozim :rolleyes:

Ja mislim da taj prenosivi krevetac lepo spakujes kao torbu (kako se on uostalom i pakuje) i cusnes ga ispod sedista (prednjeg naravno). A za kolica, ne znam sta da ti kazem, mi jos uvek verujemo da ce nam i prednje sediste biti u funkciji (hahahaa) jer ipak ce uvek neko od nas morati da sedi pozadi zbog bebice. Takodje, ispod bebinog sedista (mislim na pod) moze da se stavi neka manja torba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa lilly nazalost, ispade da ipak ne moze taj prenosivi da bude ispod sedista, a imamo kolica koja sklopljena zauzimaju ceo gepek, a ja ne bih bas toliko da opteretim tamo gde sedimo.. corsica je mali auto, ne moz nesto puno da se smesti.

al obavezno cu te obavestiti kad skapiram kako cu se popakovati! nije mi zbog mm i mojih stvari, mi imamo najmanje, vec sarine su haos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad vidim da ima beba koje ne spavaju u autima, mislila sam da je moj iznimka...

Mame koje sretnem pa kad ih pitam, svačije dijete zaspe čim se auto upali, pa sam se malo zabrinula...

Moja Anđelina nikako ne voli da sedi u kolima tj. u svom 'sedištu'...kršimo zakon i sedi u krilu najviše minut...pa onda 'baulja po kolima'...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete prosto obozava da se vozi,imamo jos uvek nosilicu i tacno zna koliko mi treba da je spakujem i iznesem do auta,cim proceni da je to vreme proslo a mi jos nismo krenule krece da se buni :D nekad spava nekad ne,kad se vozikamo po gradu obicno gleda kroz prozor sa takvim uzivanjem a ako joj je vreme za spavanje onda i zadreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Anđelina nikako ne voli da sedi u kolima tj. u svom 'sedištu'...kršimo zakon i sedi u krilu najviše minut...pa onda 'baulja po kolima'...

Takva je bila i ova moja :) , stalno smo kršili zakon. Ali, od kada je napunila 18 meseci, počela je mnogo normalnije da se ponaša. Letos je čak sedela u sedištu od bg do Istre (i to do same granice sa Slovenijom).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mala je navikla na sediste od 6 meseci, i nije se bunila svidja joj se, mirna je.

Kada je bila manja uglavnom bi put prespavala (nekih 150km). Secam se kada je imala 8 meseci isli smo prvi put sa njom na more do CG, e tu smo morali da stajemo vise nego obicno, ali nije bilo velikih problema. A sada kada je starija mislim da je jos bolja, dok je budna ona peva, prica, zapitkuje, ma prava dobrica.. ;) Pu-pu da je ne ureknem.. :P:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cesto smo isli na krace relacije od rodjenja male i nije bilo problema,odmah zaspi,pa i ako je budna nije se bunila. Putovanje do Srbije je prespavala. Pravili smo cesto pauze,tada je jela ili pila malo vode pa nastavak puta. Kako ce biti kasnije to me brine,ali ne trcim pred rudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji su super oboje sto se tice AS , od prvog dana smo ih naucili i navikli su se da se moraju voziti u tome.

Uglavnom zaspe nebitno da li su pre pola sata ustali iz kreveta , cim krene voznja oni su u carstvu snova.

Ka idemo na duze kod bake i deke onda pravimo pauze za setnju sokic menjanje pelena....ali nikad nisu pravili problem nakon toga oko vracanja u sediste.

Isto napakujem punu torbu igracaka, uvek biram one kojikm se nisu igrali cesto zadnjih dana, nekoliko knjiga,

nekad cak kupimo i neku novu igracku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Navikao je na ceste i duze voznje tako da nemamo problema,dosta i prespava,fotelja je obavezna naravno i to ona sto se zavali da moze lepo da pajki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.