Doktori na porođaju

odgovora

Objavljeno

Zaboravih napomenuti bitnu stvar, Do 8. meseca mi je trudnocu vodila dr. Branka Milosevic iz Doma zdravalja Novi Beograd ... zena je BOGINJA i ne prepusta slucaju ni najbanalnije stvari. Iako sam Delta Generali osiguranik i mogu besplatno da vodim trudnocu u privatnim klinikama... biram samo NJU!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila u Betaniji i sto se tice doktora , bolje da ne pricam .... Doktorica koja mi je vodila trudnocu , malo bogatstvo je dobila za vodjenje iste , mi je bila i na porodjaju a bolje da nije , posle 5 sati provedenih na indukciji su me prebacili u porodjanji box gde sam provela jos 4 sata napinjuci se bezuspesno i uz uvrede doktorice da se ne trudim dovoljno i ne volim svoje dete ?!... ( snaga mi je bila na izmaku jos na indukciji od bolova ) Konacno posle skoro deset sati raspeca su mi nalegli na stomak i izgurali bebu napolje , imao je 4500kg na rodjenju ... Bio je sav modar jadan i izmucen i ja sam bila dva dana u suzama u sobi dok mi nije dosla sestra OLIVERA BOTIC koja mi je dosla kao melem na dusu , inace moja doktorica me nije ni posetila posle porodjaja... Tako da o Oliveri sve najlepse mogu da kazem, divna jedna zena sa najboljim savetima mogucim i najlepsim toplim ocima na svetu !!!! A doktorici ne zelim ni ime da pomenem .... i jos nesto... imala sam dogovoreni epidural koji mi apsolutno nije delovao .... Anesteziolog je dosao sutra dan u sobu , naravo po svoju ne zasluzenu nagradu(nije ga bilo sramota) ili cast kako oni nazivaju tarifu za epidural...toliko o doktorima ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj dr je mene samo usivao na kraju umesto sestre posto mi je porodjaj bio izuzetno lak pa nije imao sta da radi, tako da je moje iskustvo s njim odlicno :D Inace dr.Salatic opsta bolnica Vrbas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se porodila u Betaniji. Sestre su bile uglavnom ok, ali dr. Stajić koji je bio na podođaju i koji me je pregledao je bio izuzetno neprijatan i drsko se ponašao. Ja nisam imala nikoga na porođaju(ni babicu ni doktora), ali ženica koja je imala dogovor da je on porodi je imala poseban tretman. :angry:

Upadoh na ovaj forum kao sa Marsa...no, privuklo me spominjanje imena cenjenog dr Stajica, Betanija, Novi Sad. Da li neko zna kako se ovom coveku moze stati na put? Postoji li neka eticki sud ovakvim ljudima? Sta je sa pacijentima koji nisu mogli, stigli ili jednostavno hteli da se "dogovore" sa ovim covekom? Da li rukovodstvo Betanije zna kako on postupa sa pacijentkinjama koje se zadese u porodjajnim salama, ni krive ni duzne, tokom njegove smene? Meni je covek porodjaj, i to prevremeni - pa je stres i strah da se nesto lose ne desi bebi bio zaista ogroman, ucinio veoma mucnim.

Za sve ostale lekare i sestre citave Betanije samo reci hvale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upadoh na ovaj forum kao sa Marsa...no, privuklo me spominjanje imena cenjenog dr Stajica, Betanija, Novi Sad. Da li neko zna kako se ovom coveku moze stati na put? Postoji li neka eticki sud ovakvim ljudima? Sta je sa pacijentima koji nisu mogli, stigli ili jednostavno hteli da se "dogovore" sa ovim covekom? Da li rukovodstvo Betanije zna kako on postupa sa pacijentkinjama koje se zadese u porodjajnim salama, ni krive ni duzne, tokom njegove smene? Meni je covek porodjaj, i to prevremeni - pa je stres i strah da se nesto lose ne desi bebi bio zaista ogroman, ucinio veoma mucnim.

Za sve ostale lekare i sestre citave Betanije samo reci hvale.

Kad bi kaznili jednog pacijenta za davanje mita za nesto sto on ne bi ni u ludilu smeo da trazi, niko se vise ne bi usudio. A doticnog nece kazniti sve dok su zene i bebe u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad bi kaznili jednog pacijenta za davanje mita za nesto sto on ne bi ni u ludilu smeo da trazi, niko se vise ne bi usudio. A doticnog nece kazniti sve dok su zene i bebe u redu.

Mislim da citav grad zna za spregu doticnog i dr k...... iz jedne privatne ordinacije. Ni mito (premda ne odobravam) mi nije toliko strasna stvar u ovom slucaju. Svesna sam koliko malo zaradjuju u odnosu na odgovornost i tezinu posla koji ovi lekari specijalisti obavljaju. Ovde se cak i ne radi o "otvorenoj" korupciji, sve se obavlja pod okriljem privatne prakse. Razumljivo mi je sve to, donekle. Problem sa ovim dr dakle nije samo korupcija, vec njegov odnos prema pacijentkinjama sa kojima nije ostvario kontakt pre porodjaja. Ipak je zaposlen u drzavnoj ustanovi, sram ga bilo. Smatrala sam i smatram da niko nema pravo da me vredja. Beba i ja smo u redu zahvaljujuci smeni koju sam nekako docekala tog jutra i divnom coveku koji me je HTEO PREGLEDATI i hitno poslao na sto.

Zaboravih spomenuti "predivnu" dr Bogavac, sa njenim prelepim noktima i lakom rukom - a dezurnu sa Stajicem te noci. Ko je njoj dopao saka - nece rado na ginekoloski sto nikada vise ...no, zena je dosledna sebi, te je podjednako gruba sa svima (zna je dosta nas sa Patologije) Izgleda da ja, u noci svog porodjaja, jednostavno nisam imala srece :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su u Visegradskoj sva tri puta porodile babice. Doktori su bili tu u sali ali prosto je babica to tako spretno sve obavila, a i nisam imala nekih specijalnih problema (prvi put jedino je dr morala da mi otvara grlic materice rukom jer sam imala neki gadan grc). Od sva tri porodjaja u najboljem secanju mi je drugi i jedna divna zena, babica Marija Zivic!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za mog doktora imam samo reci hvale.

Dr Novica Sreckovic,Valjevo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e meni je na porodjaju bio totalno nepoznat doktor, mislim da je stazista, svi beze od njega jer je smotan a meni je stvarno puno znacilo jer mi je govorio sta da radim, drzao mi jastuk i polivao me vodom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je trudnoću vodio fenomenalan doktor Molnar, ali nije bio u mogućnosti da prisustvuje mom porođaju (sa tom činjenicom sam bila upoznata od prvog dana), pa sam na njegov predlog za porođaj izabrala doktora Kalmara. Čovek je poslednjih nedelju dana uporedo sa doktorom Molnarom vodio moju trudnoću, a na dan porođaja se pojavio taman na vreme. Sve vreme su on i babica (izvesna gospođa Roža) bili uz mene - strpljivi, puni razumevanja... Ma, za poželeti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KBC Zvezdara,doktor Bojović za svaku pohvalu i naravno za preporuku! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.