Doktori na porođaju

odgovora

Objavljeno

Da je više lekara kao što ste Vi, gde bi nam kraj bio!!!!

da je malo vise ovako lepih prica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, najradije bih se porodila kod kuce,ako vec mora prirodno...a ne da se cigane za 5 pelena i kutiju pavloviceve, pa sta imate ,ako to nemate!? grozna zemlja, grozna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaooooooooooj, sto vise citam to manje znam de da se porodim

moj decko i ja smo se slozili da i on prisustvuje porodjaju...... i za to znam da se negde placa vise, negde manje , negde uopstee ne.......

veze koje eventualno imam su sve razlicitog misljenja...... jedna mi kaze NF, druga Viseg, treca G.Zvezdara :D

showwwwww

nista vise ne znam

imam jos 9neddelja :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jos 9 dana do porodjaja, svo vreme trudnoce, zbog problema sa zdravstvenom knjizicom, isla sam kod privatnog lekara, zapravo lekarke, ciji je muz nacelnik ginekologije u bolnici u kojoj treba da se porodim, i on bi trebalo da me porodi a nije me pregledao ni jedan put. Kada sam pocetkom ovog meseca trebala da otvorim bolovanje, i kada mi je trebalo napismeno misljenje doktora, ja ni jedno od njih dvoje nisam mogla da nadjem ni na jedan od brdo brojeva telefona koje su mi dali. Ljudi su otisli na odmor, sto je jako lepo, ali ne mogu da shvatim da nisu nasli za shodno da obaveste bar one pacijentkinje koje su usle u 9 mesec. Na sledecem pregledu mi moja draga doktorka objasni da kad meni krene porodjaj da idem u bolnicu gde ce da me primi dezurni lekar i da kad mi on da procenu kada cu da se porodim, tek neposredno pred vreme porodjaja zovem njih i to ako je u radno vreme njihove privatne ordinacije da zovem na fiksni, a ako nije da zovem zajednicku poznanicu (koja ima iste brojeve kao i ja) pa ce ih ona vec naci. PROSTO SE PITAM GDE IM JE ETIKA. POsle vasih iskustava, drage moje mame, sve sam sigurnija da ih uopste necu zvati, i da cu se staviti u ruke dezurnog doktora i dezurne sestre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja doktora nisam ni videla na porodjaju (betanija, novi sad), sve su obavile sestre :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj doktor (kbc zvezdara) u principu jeste bio ok ali ono sto me je nerviralo je to sto su i on i babice sve vreme porodjaja caskali kao da su na kafe pauzi dok sam se ja previjala u bolovima na stolu. i to mi je uzasno smetalo! uz to pregledi su boleli, usivanje je bolelo, epiziotomija je bolela a i doktor i babice su sve vreme bili vrlo grubi i strogi. posle su mi objasnili da prosto morau da budu malo ostriji jer se neke zene izgube i tim tonom ih trgnu i primoraju na saradnju. ali meni taj ton jako nije prijao, niti sam se gubila niti odbijala saradnju, isla sam na vezbe i sve sam radila kako treba, a taj njihov pristup mi je u emotivnom smislu samo otezao ceo porodjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je porodila babica - Kovacic Domka, zena je MAHER svog zanata, nit me je sekla, nit sam se mnogo pocepala (2 mala sava), a beban je izasao jako brzo. Drago mi je sto je profesionalno i savesno uradila svoj posao, ne treba meni previse ljubaznosti i smeskanja nego sigurnost. Dr (Djordjevic) je bio prezauzet jer je to vece rodjeno 15 beba, kao na pokretnoj traci, samo su izletali , a inace je i on bio sasvim ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za mog dr-a imam samo reci hvale! Vodio mi je trudnocu od prvog dana pa sve do porodjaja! Bio je tu za mene kad god mi je trebao!

Kada mi je pukao vodenjak i otisla u porodiliste, on nije bio dezuran. Primila me je neka doktorka koju sam tada prvi put videla. Nije mi bilo svejedno. A kada su mi krenuli jaci bolovi, nisam mogla da verujem svojim ocima: Moj doktor je dosao! U 2:40h me je porodio. Na porodjaju me je bodrio i hvala mu na tome!

Otisao je kuci kada mi je uradio reviziju materice i usio! To je bilo posle 3:30h!

Dunjicu i mene je obilazio kad god je mogao dok smo bile u porodilistu!

Ovakav doktor se ne srece cesto!

Mogu reci samo HVALA NA SVEMU!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene je porodila babica,dr mi je samo prekinuo vodenjak i kasnije me usio,pa nemam neko misljenje o njemu.babica je bila korektna ,ali distancirana,nemam posebno misljenje o njoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok me nije porodila, o ovoj dr sam cula i mislila sve najljepse. Doduse, pregledala me je samo jednom, ali je bila toliko njezna da sam pomislila kako sam pogrijesila sto nju nisam odabrala da mi vodi trudnocu. Medjutim, toliko neprofesionalizma, grubosti, neposvecenosti, nisam ocekivala ni u snu! I to samo zato sto nisam "njen pacijent"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto je mnogo vise onih ljekara koje svi kritikujemo, ili samo ne volimo da hvalimo dobre i pozrtvovane (ne znam tacno, koja je od ove dvije varijante tacna), da ja pohvalim mog ljekara. Vodio je moju trudnocu od treceg mjeseca, kada sam se razocarana prebacila iz doma zdravlja (od tamosnjeg izabranog ljekara) u privatnu ordinaciju. Vecinu pregleda mi je zakazivao u vrijeme svog dezurstva u bolnici, da bi me postedio placanja u privatnoj ordinaciji. U devetom mjesecu mu nije bilo tesko da svaki dan dolazi u ambulantu da mi uradi ctg i uz, jer sam imala problema sa krvnom slikom. Na porodjaj me bukvalno "odvukao"bez bolova, (ja nisam mogla vjerovati da cu se poroditi za sat vremena, ali sam se prepustila strucnjaku). Bolovi i porodjaj su trajali dvadesetak minuta, ako ne i manje. Nije se odvajao od mene od ulaska u salu, obilazio me svaki dan kada je na posao a popodne zvao telefon da pita je li sve u redu i sve to dok nisam napustila porodiliste.

Ovo se ne srece cesto.

Hvala mu od srca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto je mnogo vise onih ljekara koje svi kritikujemo, ili samo ne volimo da hvalimo dobre i pozrtvovane (ne znam tacno, koja je od ove dvije varijante tacna), da ja pohvalim mog ljekara. Vodio je moju trudnocu od treceg mjeseca, kada sam se razocarana prebacila iz doma zdravlja (od tamosnjeg izabranog ljekara) u privatnu ordinaciju. Vecinu pregleda mi je zakazivao u vrijeme svog dezurstva u bolnici, da bi me postedio placanja u privatnoj ordinaciji. U devetom mjesecu mu nije bilo tesko da svaki dan dolazi u ambulantu da mi uradi ctg i uz, jer sam imala problema sa krvnom slikom. Na porodjaj me bukvalno "odvukao"bez bolova, (ja nisam mogla vjerovati da cu se poroditi za sat vremena, ali sam se prepustila strucnjaku). Bolovi i porodjaj su trajali dvadesetak minuta, ako ne i manje. Nije se odvajao od mene od ulaska u salu, obilazio me svaki dan kada je na posao a popodne zvao telefon da pita je li sve u redu i sve to dok nisam napustila porodiliste.

Ovo se ne srece cesto.

Hvala mu od srca!

Dabo, nas dve smo imale srece sa svojim doktorima!

Drago mi je sto si lepo prosla!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchi, Dabo, blago vama!

Moja gin je izuzetan strucnjak, ali me je dosada dobro odrala za preglede. Samo mi je prvi UZ bio tzv. obican - 5. nedelja, kad mi je ustanovljena trudnoca.. Svaki sledeci je bio color dopler (4300) i jedan ekspertski (5200 dinara). Naravno dan ije ni pomislila da mi ponudi preglede u bolnici...

sreca pa imam jednu finu mladu ginekologicu i u DZ pa joj nije problem da mi pise recepte i upute za sve moguce analize koje ova privatna doktorka trazi...

Ma neka ide zivot. Samo da dobro prodjem na porodjaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Bojana nemoj mi reci da ti mesecno dajes u proseku 100 eur za pregled? :o Pa u Nemackoj ako uzmes kod njih osiguranje sa sve porodjajem te ne iznese oko 1000 eur.

Ali dobro, bitno je da su bebci dobro i ne treba zaliti pare na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Bojana nemoj mi reci da ti mesecno dajes u proseku 100 eur za pregled? :o Pa u Nemackoj ako uzmes kod njih osiguranje sa sve porodjajem te ne iznese oko 1000 eur.

Ali dobro, bitno je da su bebci dobro i ne treba zaliti pare na to.

Ne. Moj mesecni trudnicki saldo je:

- pregled jednom mesecno 4300dinara ili 42 eura (jednom sam imala dva pregleda u mesecu, bila mi zakazala na tri nedelje jer nesto nije stajalo kako treba i jednom tokom trudnoce mi radila tzv. ekspertski UZ koji kosta 5200din ili 52 eura)

- Utrogestan, 4 kutije mesecno ukupno kostaju 2312 dinara, tj oko 22 e

- vitamini, odustala sam od Prenatala jer je preskup (oko 15 eura) a uporedivsi sastav sa drugim ne-trudnickim vitaminima, sam utvrdila da nema bitnih razlika. Poslednji out sam kupila Oligogal sa selenom (290 dinara, tj. oko 3 eura). Mada sam ponekad pila i sumece multivitamisnke tablete raznih proizvodjaca. Jedem puno voca, povrca, mesa, mlecnih proizvoda - hranim se zdravo. Ponekad ubacim slatkise a grickalice nesto ne volim. Pijem iskljucivo prirodne sokove (kucna izrada - cedjeno voce), mada mnogo volim Nektarovu premijum narandzu, tako da i taj sok ponekad pijem

- Melem protiv strija (Menta) - manje od 400 dinara, oko 4eura. Dr mi preporucila neki grcki, skup, ali ja ni sa Mentom nemam ni jednu striju. Jos uvek.

- Gvožđe (Ferum Sandoz) i partusisten - idu na recept :lol: - 0 eura

Suma je 70 eura vanrenih, trudnickih troskova u proseku mesecno.

P.S. Ovo je off topic, ali me tvoj post inspirisao da svedem saldo. Mozes da prebacis post u Forum Finansije (ili da obavestis nadleznu moderatorku, ili da cutis :) o ovom mom off topic izletu :D )

Pozdravac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se u Frontu i na porodjaju su mi bili tasta od kolege od mm i njena drugarica,koje su zene pred penzijom i fenomenalne babice i dr.Djordjevic,neki bas mlad dr.I svi su bili super.Sada,za babice znam da su one i inace super,a za dr ne znam dali je bio ok zato sto stvarno jesete ili zato sto je mm bio tu,pa da ispadne fin :D .Uglavnom ,odmah na pocetku mi je ulio poverenje.Kada je na uz rekao da je beba preko 4 kile i ja ga pitala sta cemo sa tim ,rekao mi je :"Nista ne brini,zajedno cemo mi to da izguramo :D ." I tako je i bilo,malo sam gurala ja ,malo on :lol: .I bas su svi bili ljubazni,niko glas nije povisio :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se u Frontu i na porodjaju su mi bili tasta od kolege od mm i njena drugarica,koje su zene pred penzijom i fenomenalne babice i dr.Djordjevic,neki bas mlad dr.I svi su bili super.Sada,za babice znam da su one i inace super,a za dr ne znam dali je bio ok zato sto stvarno jesete ili zato sto je mm bio tu,pa da ispadne fin :D .Uglavnom ,odmah na pocetku mi je ulio poverenje.Kada je na uz rekao da je beba preko 4 kile i ja ga pitala sta cemo sa tim ,rekao mi je :"Nista ne brini,zajedno cemo mi to da izguramo :D ." I tako je i bilo,malo sam gurala ja ,malo on :lol: .I bas su svi bili ljubazni,niko glas nije povisio :D .

To je zbog muza... Prvo, ti se osecas sigurnije sto je on tu, a drugo - i oni vode racuna da ne podignu tenizju. Drugo je kad zezaju nemocnu zenu na boxu koja nije u stanju ni da se recima suprostavi, a drugo je kad nerviraju muskarca koji nije vezan za krevet (nemoj bukvalno da shvatis) i ne poradja se.

Ja sam pitala - u Nisu nemaju uslove za prisustvovanje occa porodjaju :(:( Bas sam se razocarala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek se obradujem kada neko pohvali svog doktora,sto je postala prava retkost.Mogli bi svi ti fini lekari da se udruze i da daju casove etike,humanosti i morala velikoj vecini lekara kojima to manjka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je zbog muza... Prvo, ti se osecas sigurnije sto je on tu, a drugo - i oni vode racuna da ne podignu tenizju. Drugo je kad zezaju nemocnu zenu na boxu koja nije u stanju ni da se recima suprostavi, a drugo je kad nerviraju muskarca koji nije vezan za krevet (nemoj bukvalno da shvatis) i ne poradja se.

Ja sam pitala - u Nisu nemaju uslove za prisustvovanje occa porodjaju :(:( Bas sam se razocarala

Ma,sigurno da jeste.A i bilo bi suludo da platis 15000,a da jos ne budu fini. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I bas mi je zao sto u Nisu ne moze otac da prisustvuje.Mislim,toliko porodiliste,a nemaju uslove.Samo se vade na glupe izgovore.Uf,nase zdravstvo.Grrrrrrrrrrrrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put me je porodio dr. Ćurčić i babica Rada. Zadovoljna sa oboje!

Drugi put me je primila jako ljubazna dr. Višnjevac ali porodila me je opet babica Rada i dr. Vuleta. Opet sve pohvale. Nisam imala nikakvu vezu cista slucajnost da me oba puta porodi ista babica. Jako ljubazna i samo znam da je nikad necu zaboraviti! Divna zena!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko imao iskustva sa gore pomenutom doktorkom? Ako jeste nek napise komentar, zelela bih da podelim iskustvo i misljenje o njoj sa drugima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je radila FES u 23. nedelji i bila je stvarno divna i susretljiva prema meni, jedan profesor me je uputio na nju, uradila mi je nekoliko kontrola tokom trudnoce, ali kako sam ja vodila trudnocu u NF, nemam vece iskustvo s njom od navedenog... Tako da moje iskustvo je krajnje dobro i pozitivno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tamo znam samo Petronijevica kod koga idem na preglede... To je sve sto znam od doktora... Ali dok cekam za pregled one sestre pogotovo matore se ponasaju ko da su boga za .... uhvatile...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila u NArodnom Frontu i trudnocu mi je od 8. meseca vodio dr. Filimonovic. Imala sam srecu da sam stigla u bolnicu bash na pocetak njegove smene, tako da ne mogu da se pozalim (kao neke porodilje) na to da se ne javlja na telefon i sl. Moj tretman od samog dolaska, tacnije od njegovog pojavljivanja tamo, je bio kraljevski. Kada se pojavio zaduzio je 3 sestre za mene, i svu proceduru do ulaska u salu sam prosla bez minuta cekanja. Obilazio me je na svako pola sata i ako on nije bio u prilici to je cinio neki drugi doktor. Na porodjaju je bio korektan, tj. vise posmatrac sa strane, ali korektan posmatrac :) ...pomagao je bebi da izadju pritiskajuci stomak. E sada, jedina bezze stvar je ta sto je ta neka mlada doktorica koja me shila, zaboravila gazu da izvadi...srecom ispala je sam za 2 dana. Da nije, velika bi im se tuzba spremala :)

Zakljucak: imati svog doktora je dobro samo zbog tretmana koji tamo dobijes ...

Epidural RULES !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.