Alkohol,gazirani sokovi...

odgovora

Objavljeno

Nikad ni od koga, što lekara, što laika nisam čula da detetu ponekad treba davati pivo i da je to OK. Ne znam šta to dobro može da čini detetu??

Smatram da nije OK i ne može biti ok da se bebi/detetu daje BILO ŠTA što sadrži alkohol, pa makar bio u minimalnim količinama.

Aman, kakav alkohol za decu!!!????

Pa i zakonom je zabranjeno prodati deci alkohol (trebalo bi da prodavci i ugostitelji traze licne isprave kao dokaz punoletstva pre nego prodaju alkohol mladoj osobi - sto naravno ne cine)

Davanje deci alkohola smatra se zlostavljanjem i zanemarivanjem najboljeg interesa dece. Prema krivicnom zakoniku, alkohol se svrstava u psihoaktivne supstance.

Dobijam suzenje svesti kad cujem da se mala deca uce da piju alkohol. Meni je najjeziviji deo Mirjanine price kad kaze da njen sedmogodisnji brat vec samostalno uzima i pije pivo iz flase.. On je vec razvio tu naviku... Uskoro ce i tolerancija na alkohol da mu poraste...

Alo!!! Ko to sme da detetu od sedam godina dozvoli da pije!

Hvala nebesima, pa Mirjanina deca nisu vise u tom okruzenju. Sa muzem je lakse izaci nakraj nego sa ocem, majkom... Ima i svekrvinmu podrsku.

Ti, MIrjana, znas sta je najbolje za zdravlje tvoje dece i ne odustaj. Alkohol razara jetru i nervni sistem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuuu ala ste se naostrile!!! :blink:

Ili nisam bila dobro shvacena ili se nisam dobro izrazila (pre ce biti ovo drugo).

Moja pisanija se prvensveno odnosila na trudnice ili te obicne ljude sto se tice konzumiranja radi prevencije ili nedostatka vitamina B...

Naravno da nisam za to da se detetu daje alkohol sto sam vec u prvom postu i pisala. A za male kolicine sam mislila na vrh dude ili te vrh case, nikako ne vise, moja greska sto nisam pojasnila. Sad, mozda se vecina ni sa ovim nece saglasiti ali to smatram ok, ponekada..

Opustite se, nisam pristalica opijanja ni dece ni odraslih :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuuu ala ste se naostrile!!! :blink:

Ili nisam bila dobro shvacena ili se nisam dobro izrazila (pre ce biti ovo drugo).

Moja pisanija se prvensveno odnosila na trudnice ili te obicne ljude sto se tice konzumiranja radi prevencije ili nedostatka vitamina B...

Naravno da nisam za to da se detetu daje alkohol sto sam vec u prvom postu i pisala. A za male kolicine sam mislila na vrh dude ili te vrh case, nikako ne vise, moja greska sto nisam pojasnila. Sad, mozda se vecina ni sa ovim nece saglasiti ali to smatram ok, ponekada..

Opustite se, nisam pristalica opijanja ni dece ni odraslih :rolleyes:

Ja se prva ne slažem - na vrh dude??!!

Ni promil alkohola se NE sme davati deci ni bebama!! Kao što je mama Bojana napisala - po zakonu to spada u zlostavljanje deteta.

To nije stvar koja podleže kompromisima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnici je dovoljno pola case piva dnevno a bebi/detetu davati ponekada u malim kolicinama, naravno uz adekvatnu zdravu prehranu moze samo dobro da dodje. Ipak vitamin B se takodje nalazi i u mnogobrojnim namirnicama, zar ne? :rolleyes:

Mislim da malo ko moze da popije 20l piva pa opet lekari preporucuju da se po nekada konzumira isto jer moze samo da koristi kako pri prevenciji tako i pri lecenju.

Micilici,ja sam zavrsila medicinsku i radila u struci,i nikad ni od jednog zdarvstvenog radnika nisam cula da preporucuje pivo kao oblik unosa vitamina B,a kao drugo sa tih 20l htela sam samo da kazem koliko malo vitamina B pivo zapravo sadrzi-ps:naucno dokazano 20 L=dnevna doza vit.B!

Vitamin B sadrze zitarice i jos mnogo toga,slazem se sa Phoenix,apsolutno BEZ alkohola!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tamara/Mina nije ovo nista licno. Nismo se okomile na tebe. Jednostavno, svako ima i zastupa svoje misljenje.

Mozda nisi imala priliku da vidis sta alkohol uradi ljudima i koliko zla donosi u zivot pojedinca i njegove porodice...

Da li ce se stvoriti zavisnost ili ne, zavisi od nekoliko cinioca, izmedju ostalog i od fizioloskih karakteristika detetovog/covekovog organizma. Ja se ne bih igrala sa tim, jer niko ne zna kako ce necije telo odreagovati na prisustvo alkohola - da li ce stvarati nove receptore i povecavati potrebu za njim ili ce odbijati taj alkohil. To su opasne stvari. Jos ako u porodici postoji predispozicija....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aman, kakav alkohol za decu!!!????

Pa i zakonom je zabranjeno prodati deci alkohol (trebalo bi da prodavci i ugostitelji traze licne isprave kao dokaz punoletstva pre nego prodaju alkohol mladoj osobi - sto naravno ne cine)

Davanje deci alkohola smatra se zlostavljanjem i zanemarivanjem najboljeg interesa dece. Prema krivicnom zakoniku, alkohol se svrstava u psihoaktivne supstance.

Dobijam suzenje svesti kad cujem da se mala deca uce da piju alkohol. Meni je najjeziviji deo Mirjanine price kad kaze da njen sedmogodisnji brat vec samostalno uzima i pije pivo iz flase.. On je vec razvio tu naviku... Uskoro ce i tolerancija na alkohol da mu poraste...

Alo!!! Ko to sme da detetu od sedam godina dozvoli da pije!

Hvala nebesima, pa Mirjanina deca nisu vise u tom okruzenju. Sa muzem je lakse izaci nakraj nego sa ocem, majkom... Ima i svekrvinmu podrsku.

Ti, MIrjana, znas sta je najbolje za zdravlje tvoje dece i ne odustaj. Alkohol razara jetru i nervni sistem.

Hvala ti puno.. Muz sad uglavno pivo pije kad deca spavaju ,a ovako ja ih sklonim za svaki slucaj.. Ali ranije je bilo uzasno.. Moje dete samo uzima flasu i nosi kod dede da mu otvori.. Milion puta mu rekla da necu da ga ljubim vise i da sam ljuta na njega ali njega bas briga.. Sa njima se svadjala samo tako ,pred gostima sam im rekla sve i svasta ali uzalud.. Oni mog brata nude,a da nebi pio iz flase sipaju mu u casu i on pije.. Meni je to uzasno.. Stariji sin mi ima neki problem sa jetrom ,i za to sam im rekla ali briga ih.. Sad posle 3.avgusta idemo kod nekog pedijatra i ja cu da trazim ako moze da se urade sve analize da se proveri njegovo stanje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se prva ne slažem - na vrh dude??!!

Ni promil alkohola se NE sme davati deci ni bebama!! Kao što je mama Bojana napisala - po zakonu to spada u zlostavljanje deteta.

To nije stvar koja podleže kompromisima.

e danas je sve zlostavljanje dece... daj molim te...ako bebi idu zubici neke majke umoce prst u vino i izmairaju bebi desni...jel to zlostavljanje?

Bolje a se zakon bavi pravim zlotavljanjem dece a ne gluposti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e danas je sve zlostavljanje dece... daj molim te...ako bebi idu zubici neke majke umoce prst u vino i izmairaju bebi desni...jel to zlostavljanje?

Bolje a se zakon bavi pravim zlotavljanjem dece a ne gluposti..

To se radilo ranije dok se nisu iznašli bolji i BEZBEDNIJI načini da se bebama pomogne u smanjivanju simptoma nicanja zubića.

Uostalom, ovde je reč o namernom davanju deci/bebama alkohola da piju.

No, svako ima svoj stav.

Ja se zgražavam na postojanje ljudi koji deci daju da piju alkohol, pa sve to bilo u minimalnim dozama i malim čašama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e danas je sve zlostavljanje dece... daj molim te...ako bebi idu zubici neke majke umoce prst u vino i izmairaju bebi desni...jel to zlostavljanje?

Bolje a se zakon bavi pravim zlotavljanjem dece a ne gluposti..

Ma idi, necu vise nista da komentarisem! Jos ce da me u'apse! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e danas je sve zlostavljanje dece... daj molim te...ako bebi idu zubici neke majke umoce prst u vino i izmairaju bebi desni...jel to zlostavljanje?

Bolje a se zakon bavi pravim zlotavljanjem dece a ne gluposti..

Za to postoji Calgel u apotekama... :P

A sto se zakona tice,delimicno se slazem,njih bas i nije briga... Ne vredi zakon dok se ne sprovodi... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej jezim se od onoga "samo da lizne nece mu biti niste" .... Mnoge tate i majke koje poznajem daju deci (bebama) da liznu pivo, vino...sa izgovorom da im nije nista i da decaa to vole. Kad sam rekla da mom sinu to NE DAM, ostali su zapanjeni i ispala sam da se pravim pametna. Pa i njihova deca su lizala alkohol i nije im nista!!!!!

Nema sta alkohol da trazi u ustima deteta....

Gazirani sokovi takodje. Ja Dorianu je dajem gazirane sokove jos uvek. Smatram da je mali i da je bolje ako ih ne bude ni pio. Vise voli vodu, cak je trazi. Dosta ce se tih gluposti napiti u zivotu pa ne moraju i sad dok su mali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej jezim se od onoga "samo da lizne nece mu biti niste" .... Mnoge tate i majke koje poznajem daju deci (bebama) da liznu pivo, vino...sa izgovorom da im nije nista i da decaa to vole. Kad sam rekla da mom sinu to NE DAM, ostali su zapanjeni i ispala sam da se pravim pametna. Pa i njihova deca su lizala alkohol i nije im nista!!!!!

Nema sta alkohol da trazi u ustima deteta....

Gazirani sokovi takodje. Ja Dorianu je dajem gazirane sokove jos uvek. Smatram da je mali i da je bolje ako ih ne bude ni pio. Vise voli vodu, cak je trazi. Dosta ce se tih gluposti napiti u zivotu pa ne moraju i sad dok su mali.

Potpisujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: Otvorio pivo , Aki se sam sluzi , on cuti , cudi me da nije nista rekao kad sam se razdrala na Akija.. Obicno vicce na mene ili mi preti , a sad nista, kaze Akiju " ti pij kad mama ne vidi " e zbog toga su deca ranije otisla na spavanj e...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.