Rana od CR

odgovora

Objavljeno

Ja sam i posle prvog porodjaja a i sad posle 2-3 sata ustala. I nisam imala nikakve probleme sa rezom, samo malo bolove ali se i to super izdrzi. Rez mi je oba puta isti i nalazi se namerno u dlacicama da se ne bi video. Nikakav poseban tretman niti neke strasne tegobe ja nisam imala. Radim sve kao i pre osim sto gledam da ne dizem tesko. I osecam se 100x bolje nego do pre dve nedelje u trudnoci kada me je sve zivo bolelo (blizanci).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre koliko si se porodila? Meni je do skoro bilo utrnuto i nisam mogla lepo te dlacice da skinem, sto ti kazes-osecaj je grozan ali evo zadnjih nedelju dana mi se osecaj vratio, manje je utrnuto pa sam uspela da skinem dlacice bez problema. Inace,od cr proslo je 4,5 meseca. Pozdrav

proslo je tek 3.5 meseca..i jednom sam probala i muka mi je pripalo pa sam prekinula..nadam se da ce taj osecaj nestati i da mogu dovrsiti poslic :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

marina19350 samo cu ti reci da sam dlacice preko rane uspela da obrijem tek posle godinu dana.I sada kada brijem imam neugodan osecaj,kao da nije moja koza.Tako da opusti se ,kod tebe je jos sve taze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja posle treceg cr sam ustala nakon 6 sati sama prosetala sve bas sam se iznenadila kako sam brzo ustala i ovaj put sam se najbrze oporavila ...

E vala ne trudnim treci put pa makar ustala posle 5 min :D. Ja sam svoje odradila sad mogu da B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je oporavak od carskog bio mnogo laksi nego posle prirodnog porodjaja.

treci porodjaj cu verovatno opet carski, sad ovaj nisam trazila i htela nego sam morala, bio je hitan carski ali sreca sve je dobro proslo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se porodila na carski pre 9 dana, iyvadili su mi konce, ali mi nisu rekli posle koliko mogu da skinem flaster i da se okupam kao covek :)

moze li neko da mi pomogne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se porodila na carski pre 9 dana, iyvadili su mi konce, ali mi nisu rekli posle koliko mogu da skinem flaster i da se okupam kao covek :)

moze li neko da mi pomogne?

Pa ako je rana suva mozes se slobodno kupati,a ako ima jos nekih delova koji se pene kad sipes hidrogen ili i na oko deluju vlazno sacekaj jos koji dan.Ja sam preko flastera stavljala(lepila)kesu i kupala se cela i sa flasterom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se porodila na carski pre 9 dana, iyvadili su mi konce, ali mi nisu rekli posle koliko mogu da skinem flaster i da se okupam kao covek :)

moze li neko da mi pomogne?

Meni su još u porodilištu skinuli flaster, poslednjeg dana, a konce nedelju dana posle toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako rana ne suzi, mozes slobodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poz za sve, imam jedno pitanje ,imala sam spontani prije godinu i dva mjeseca i sad sam opet trudna sve je uredu hvala bogu u sedmi sam mjesec ,i kazu mi da cu morat da se porodim carskim rezom jer sam imala taj spontani,dal je to tacno zna li neko???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poz za sve, imam jedno pitanje ,imala sam spontani prije godinu i dva mjeseca i sad sam opet trudna sve je uredu hvala bogu u sedmi sam mjesec ,i kazu mi da cu morat da se porodim carskim rezom jer sam imala taj spontani,dal je to tacno zna li neko???

Ja za ovo prvi put cujem, mislim da kad je sve kako treba sve ide prirodnim putem i bez CR-a, :) spontani je ipak daleko iza tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja za ovo prvi put cujem, mislim da kad je sve kako treba sve ide prirodnim putem i bez CR-a, :) spontani je ipak daleko iza tebe.

pa i ja zbog toga pitam,do je davno bilo i bas sam se zacudila,ali ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se porodila na carski pre 9 dana, iyvadili su mi konce, ali mi nisu rekli posle koliko mogu da skinem flaster i da se okupam kao covek :)

moze li neko da mi pomogne?

Ja sam izasla iz bolnice nakon 9 dana... 8-og i 9-og su mi skinuli

konce a rekli su mi gazu skidam nakon tri dana i onda mogu da se kupam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa i ja zbog toga pitam,do je davno bilo i bas sam se zacudila,ali ne znam...

Važno je da ste beba i ti dobro, pa polako. Ne opterećuj se previše - mazi stomače i pevuši bebici :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogledam ja moju ranu pre neki dan a ona jedva da se vidi... :) Morala sam da zavirujem da vidim tu jednu belu linijicu... Ni sa čim nisam mackala ožiljak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogledam ja moju ranu pre neki dan a ona jedva da se vidi... :) Morala sam da zavirujem da vidim tu jednu belu linijicu... Ni sa čim nisam mackala ožiljak...

moj se jos vidi, mazem kad se setim. a reci mi jel ti ostala usecena ta linija i stomacic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj se jos vidi, mazem kad se setim. a reci mi jel ti ostala usecena ta linija i stomacic?

Pa mila moja, tvoja rana je još sveža, :) trebaće vremena da se to sve sredi i da ti stomak "ne pada" preko rane.... Ta linija kod mene nije više usečena (od porođaja prošlo 20 meseci), ja sam imala samo jedan konac pa je to stvarno samo linija... Ne znam da li ima veze i sa kilogramima, ali meni se sve dosta izravnalo kad sam skinula kilograme i kilograme viška....

Ne brini, ožiljak se sredi, samo treba punooo strpljenja. Super što mažeš, ja ni jednom nisam, a tad nisam bila aktivna na ovim temama da vidim da je poželjno da se maže... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se porodila pre meseca dana, oziljak mi se skoro i ne vidi...linija rozikasta. Secnuo me covek i usio, svaka mu cast:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam imala carski rez pre 3 meseca i to u poslednjem trenutku se bebac okrenuo.

Rana savrseno zarasla,oziljak se jedva vidi,rozikastje,niti bolove imam ,niti svrab,izasla iz bolnice nakon 3 dana...doktor je to fantasticno odradio...God bless America hehe :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko od Vas koristio gel Contractubex za oziljke? U apoteci me ubedise da koriscenjem ovog gela posle 2 do 3 meseca oziljak od carskog se uopste nece primecivati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko od Vas koristio gel Contractubex za oziljke? U apoteci me ubedise da koriscenjem ovog gela posle 2 do 3 meseca oziljak od carskog se uopste nece primecivati.

Nisam ali znam da je dobar za oziljke i mozes da ga koristis samo ne znam koliko nakon porodjaja... Ja nisam koristila nista sem neko vreme kantarionovo ulje sto sam mazala a oziljak se jos uvek lepo vidi, nije izbledeo... Ne znam zasto se time opterecujes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko od Vas koristio gel Contractubex za oziljke? U apoteci me ubedise da koriscenjem ovog gela posle 2 do 3 meseca oziljak od carskog se uopste nece primecivati.

Nisam ništa mazala ni dana :);) Mislim da ni nema potrebe, sve se to sredi i bez mazanja - samo bez opterećivanja - meni se sad ožiljak jedva vidi. Opušteno :) Ni tvoj se posle nekog vremena neće videti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj se vidi jer je od pupka pa dodole al ja nemarim jer sam 4 puta rezana na taj isti rez i moj davina decica su izasla tuda ;)

Like :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se 11,12,2011 i U bolnici su mi radili bris rane, prekjuče su me pozvali da mi je pronadjena stafilokoka i dali mi antibiotike - cefaleksin. Naravno neću smeti dojiti bebu dok budem uzimala lek, pa se razmišljam šta da radim. Dali imate iskustva sa ovakvom infekcijom i koliko je to opasno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se 11,12,2011 i U bolnici su mi radili bris rane, prekjuče su me pozvali da mi je pronadjena stafilokoka i dali mi antibiotike - cefaleksin. Naravno neću smeti dojiti bebu dok budem uzimala lek, pa se razmišljam šta da radim. Dali imate iskustva sa ovakvom infekcijom i koliko je to opasno?

Nemam iskustva, ali evo šta sam pronašla

Infekcije hirurških rana i rascepa

Mislim da samo treba da dobro ispitaš lekara za način lečenja i tok oporavka zbog infekcije. Verujem i da nije ništa strašno, samo sada treba ranu dobro održavati i sačekati rezultate leka.

Sve najbolje želim, pa nam javi kako si ti?

Nemaš T, drugo sve ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.