Rana od CR

odgovora

Objavljeno

cao drage moje ja sam imala carski prije mjesec dana,napocetku me malo boljelo a sada me vise svrbi i kao da pecka ne znam ni ja kako opisati,iako sam imala problema sa ranom imala sam upalu i curilo je iz rane skoro dvije sedmice sad mi je rana zarasla iako na tom mjestu gdje je curilo ima neko ispupcenje i jos treba zarasti nije kao ostali dio reza.odnose jos nisam imala i bojim se kad ste vi imale odnose posle carskog..

:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boli po nekad i to se dešava da je bol trenutan i oštar, i kratko traje! Doktorka mi je rekla da se to dešava na promenu vremena, i da nije ništa strašno...

Meni se retko dešava pa se ne brinem. Prilikom sexanja sa mužem, nema problema :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam pre mesec dana imala cr i uopste nisam imala bolove, malo prvih par dana sto je sasvim normalno, ali sam isto kao Sladja imala curenje rane, odmah iste veceri kad sam dosla kuci, tj istog dana kad su mi izvadili konce. Curilo mi je strasno, bila sam se odsekla od straha jer za vreme mog boravka u bolnici dve porodilje su imale uzasan problem posle carskog, toliko da su im na kraju izvadili materice. Kod mene se otvorila rupica sa leve strane velicine zrna graska i curila je bukvalno do pre neki dan. Posto sam isla na previjanje skoro svaki drugi dan, pregledala me gomila doktora i svi su rekli da je to super, da lepo zarasta, da ce to biti odlicno, da ne treba stavljati novi sav, samo da dolazim na previjanje dok god curi. Hvala bogu sad je stvarno dobro, samo jos uvek ruzno izgleda jer je u pitanju bila rupa, a ostatak reza je vec odlicno zarastao i mislim da se ni oziljak nece puno videti (mada je ionako sakriven gacicama). Ali strah kad sam videla koliko je curilo na pocetku necu nikad zaboraviti i nadam se da ce zaista biti sve o.k. kako dr kazu, tj da nece biti neprijatnih iznenadjenja kasnije. Bila sam dugo u bolnici pre porodjaja, odrzavala trudnocu (imala sam placentu previju) i svasta sam se nagledala, nisam panicar, ali ovo mi je prelilo casu. Sva sreca, bebac je super, zdrav i prav, nedelju dana pre termina rodjen (zakazan cr), i to mi je bila uteha.

Uskoro cu na kontrolu kod mog dr i jedva cekam da uradim uz i odahnem sto se operacije tice, odnosno nadam se da ce mi potvrditi da je sve zaista u redu i iznutra i spolja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam pitanje dal se ikome desavalo da je rez deblji na jednom mjestu u mene rez izgleda dobro ali na mjestu gdje je curio je zadebljanje ne boli me i mekano je.dal itko ima iskustva stim to zadebljanje je tamne boje i na njemu se ljustri koza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel ti to prva kontrola posle carskog.ja sam isla nakon 14 dana i sve je bilo ok ne brini sve ce biti u redu..pozz.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je na mestu gde se rana otvorila koza drugacija, ali nemam zadebljanje vec udubljenje, kao mala rupica dubine par milimetara i duzine oko 1 cm, iz tog dela je curilo ali sad, hvala bogu , zaraslo. E sad, da li ce to tako ostati ili ce se izjednaciti sa ostatkom reza, nemam pojma, bas cu pitati dr kad budem isla na kontrolu za koju nedelju. Inace, doktori koji su me pregledali dok sam isla na previjanja rekli su mi da je rez generalno super. Ispade na kraju da se to curenje, eto, desava i nije to nista strasno :) Ne bih bas rekla da je to normalno i nikad nisam cula od nekog poznatog da je imao takav problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam pre mesec dana imala cr i uopste nisam imala bolove, malo prvih par dana sto je sasvim normalno, ali sam isto kao Sladja imala curenje rane, odmah iste veceri kad sam dosla kuci, tj istog dana kad su mi izvadili konce. Curilo mi je strasno, bila sam se odsekla od straha jer za vreme mog boravka u bolnici dve porodilje su imale uzasan problem posle carskog, toliko da su im na kraju izvadili materice. Kod mene se otvorila rupica sa leve strane velicine zrna graska i curila je bukvalno do pre neki dan. Posto sam isla na previjanje skoro svaki drugi dan, pregledala me gomila doktora i svi su rekli da je to super, da lepo zarasta, da ce to biti odlicno, da ne treba stavljati novi sav, samo da dolazim na previjanje dok god curi. Hvala bogu sad je stvarno dobro, samo jos uvek ruzno izgleda jer je u pitanju bila rupa, a ostatak reza je vec odlicno zarastao i mislim da se ni oziljak nece puno videti (mada je ionako sakriven gacicama). Ali strah kad sam videla koliko je curilo na pocetku necu nikad zaboraviti i nadam se da ce zaista biti sve o.k. kako dr kazu, tj da nece biti neprijatnih iznenadjenja kasnije. Bila sam dugo u bolnici pre porodjaja, odrzavala trudnocu (imala sam placentu previju) i svasta sam se nagledala, nisam panicar, ali ovo mi je prelilo casu. Sva sreca, bebac je super, zdrav i prav, nedelju dana pre termina rodjen (zakazan cr), i to mi je bila uteha.

Uskoro cu na kontrolu kod mog dr i jedva cekam da uradim uz i odahnem sto se operacije tice, odnosno nadam se da ce mi potvrditi da je sve zaista u redu i iznutra i spolja.

Mene je doktorka u bolnici kad sam izlaziza sa bebom uštinula makazama kad mi je skidala konac - ja sam imala samo jedan konac - i na tom mestu mi je curila radna bar 10 dana. Meni su rekli da na tom mestu stavljam gazu, i da dva puta dnevno ispiram hidrogenom od 3% i da preko toga sipam povidon jod. Tako sam i radila - čistila redovno i prošlo je. Jednino mi je na tom mestu ostao uočljiv ožiljak jer me je doktorka povredila kad mi je skidala konac. Doktorka koja mi je skinula konac me nije porodila na CR samo mi je bila dežurna na otpustu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je doktorka u bolnici kad sam izlaziza sa bebom uštinula makazama kad mi je skidala konac - ja sam imala samo jedan konac - i na tom mestu mi je curila radna bar 10 dana. Meni su rekli da na tom mestu stavljam gazu, i da dva puta dnevno ispiram hidrogenom od 3% i da preko toga sipam povidon jod. Tako sam i radila - čistila redovno i prošlo je. Jednino mi je na tom mestu ostao uočljiv ožiljak jer me je doktorka povredila kad mi je skidala konac. Doktorka koja mi je skinula konac me nije porodila na CR samo mi je bila dežurna na otpustu.

:blink: STRASNO!!! KAKO NE UMEJU DA PAZE... :angry: UZASNI SU... SRECA PA TE NIJE PORADJALA KAD JEDAN KONAC NE UME DA SKINE KAKO TREBA KAKO BI OSTALO... MENI SU KONCE SKIDALE INSTRUMENTARKE I NISAM NI OSETILA STVARNO. DOKTORA SAM VIDELA PRE PORODJAJA I JEDNOM U PROLAZU...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: STRASNO!!! KAKO NE UMEJU DA PAZE... :angry: UZASNI SU... SRECA PA TE NIJE PORADJALA KAD JEDAN KONAC NE UME DA SKINE KAKO TREBA KAKO BI OSTALO... MENI SU KONCE SKIDALE INSTRUMENTARKE I NISAM NI OSETILA STVARNO. DOKTORA SAM VIDELA PRE PORODJAJA I JEDNOM U PROLAZU...

Ma ja sam bila u neverici, osećam da me "ujeda" makazama, imala sam samo dva čvorića na krajevima reza koje je trebalo ukloniti da mi se izvadi konac. Još je bila u fazonu - ništa strašno. Ja od stomaka ne vidim ranu, ali sam videla veš uveče i prepala se, šta bi?!?!

Kad je počela da curi, pitala sam moju tetku koja je u toj bolnici bila babica do penzije šta da radim i ona se isprva uplašila, pa mi rekla da čistim i da ne taknem ništa teže od deteta dok ne prođe! Tako i uradim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene nikako nije bolela rana, iskreno nadam se i da nece..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je uzasno bolelo vec u bolnici, posle dve nedelje mi nisu smeli izvaditi konce jer se rana nije zatvorila, nije se gnojilo, ali nije ni zarastalo, mesec dana sam islapogurena jer nisam mogla disati, ma citav taj cr mi je bio grozan. Gledam slike i vidim da sam dugo bila zuckasto-zelena :blink: sa ogromnim podocnjacima, komirana totalno, kao da se nisam mogla osloboditi anestetika.

A rana je dugo bolela, sada posle 14 meseci osetim vremenske promene, zabode nekad iznutra rez na materici, sa spolja zasvrbi, a utrnulost stomaka je prosla posle 5-6 meseci, inace veoma ucestala pojava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno se nadam da je drugi put stvarno lakse, meni je taj oporavak bio strasniji od svega.

Nisam smela dizati svoje dete u pocetku, i kada sam tvrdoglavo i probala nisam mogla, i to me je bacalo u depresiju...

Rana dobro izgleda, mada me zabole, ja i na svoje strije pokusavam misliti kao na ordenje jednje majke.

Drugi put seku malo iznad ili ispod, bar ovde kod nas, a nadam se da cu dotle smrsati dosta jer mislim da i to igra ulogu u oporavku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke :rolleyes:

Ja sam se pre 8 meseci porodila carskim rezom,anestezija je radjena u spinalu.U salu sam odvedena pod naponima i jakim kontrakcijama jer se nisam otvarala,uvece sam dobila odliv i hitno su mi prikljucili dve boce krvi da primim i tonu infuzija i inekcija.Zanima me da li je jos neka imala ovakvo iskustvo?Volela bih neki savet ako imate kako sve to da prebrodim jer mi je to emotivno tesko palo i ulilo mi veliki strah iako nisam kukavica :( .

Dan danas osecam bolove u stomaku i kicmi,mesto reza je i dalje pretrnulo (ne nesto mnogo).Cini mi se da sam fizicki slabija i osetljivija na bol sto mi tesko pada jer sam pre bila fizicki aktivnija.

Da li vreme leci rane ili postoji nesto cime mogu da olaksam sebi,bolovi u kicmi su konstantni i ometaju me u svakodnevnom zivotu.

P.S-izvinite ako sam ispricala nesto sto bi vas uplasilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga,i kod mene je nešto slično bilo...jedino što nisam imala odliv... Takođe mi rana trni mada sam se ja relativno skoro porodila... Ranije nisam bila osetljiva na bol i uopšte emotivno osetljiva ali je sad to drugačije... Samo sam molila Boga da kad dobijem menstruaciju posle porođaja da me ne boli stomak jer mislim da ne bih izdržala...ali srećom,ne boli me kad dobijam tako da mi je super... :rolleyes:

Meni je taj bol još uvek u glavi,jer sam ga predugo trpela i imala sam veliki prag bola do tada...međutim sada ne verujem da bih mogla kroz isto da prođem... Ne znam da li sam ti šta pomogla,ali mislim da sam već pisala negde o svom iskustvu...

Ja se nadam da vreme leči rane... -_- Pozdrav! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Medo

Jel se ti bojis prirodnog porodjaja ili carskog reza? Sve u svemu sigurno si cula da cak i kod iste zene 2 trudnoce mogu da budu sasvim razlicite. Pa prema tome nadaj se najboljem. Meni cr uopste nije bio strasan sto i tebi zelim sledeci put. :wub:

Za bolove u ledjima obrati se lekaru, mozda ces dobiti uput za fizijatra ili tako nesto. Cuvaj zdravlje zeno, ima kome trebas! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd ja cu da pitam ovde..........koliko se inace krvari dana od cr?.......meni je 19ti dan dosta manje i ne toliko krvi al i dalje curi i moram da nosim ulozak. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd ja cu da pitam ovde..........koliko se inace krvari dana od cr?.......meni je 19ti dan dosta manje i ne toliko krvi al i dalje curi i moram da nosim ulozak. :(

Sve je jako individualno, ali do 40 dana je sasvim normalno. Ima i posebna tema na kojoj su žene pisale koliko je koja krvarila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je jako individualno, ali do 40 dana je sasvim normalno. Ima i posebna tema na kojoj su žene pisale koliko je koja krvarila.

Ok hvala, nisam uspela tu temu bas da nadjem pa sam pitala ovde. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zadnjih 2-3 dana osecam bol negde u dubini stomaka,nije konstantan ali ume bas jako da zaboli. Inace,porodila sam se pre 4,5 meseca. Bebac je tezak,na zadnjoj kontroli pre 10 dana imao je 7kg i 700g. Isticem njegovu tezinu jer ga nosim veci deo dana pa sumnjam da me zbog toga boli. Pre nekih mesec dana sam posle male nuzde nekoliko puta primetila koncic kratak,teget boje na toalet papiru :huh: , nisam tome pridavala neki znacaj, jer pretpostavljam da ispadaju unutrasnji koncic, vise se to nije desavalo, samo 3-4x. Da li je neka imala slicne probleme? Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima na odgovorima,puno mi znaci da razmenim iskustva sa zenama koje su se porodile carskim rezom.

Ne plasim se ja porodjaja u smislu da ce boleti i tako to,samo jako stresno deluje na mene ta cinjenica sta mi se sve izdesavalo. Jaaaako zelim da imam jos dece ali se plasim da li cu na kraju biti dobro.

Moguce je da vreme leci rane,meni ce trebati dosta vremena.Zato cu sacekati koliko god vremena bude potrebno da psihicki ojacam i krenem opet u novu trudnocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd ja cu da pitam ovde..........koliko se inace krvari dana od cr?.......meni je 19ti dan dosta manje i ne toliko krvi al i dalje curi i moram da nosim ulozak. :(

Ja sam krvarila 40 dana,nekada sa pauzama od dan-dva,ali racunaj da mesec ipo dana ce ti se pojavljivati krvarenje nekad manje nekada vise. Isto tako je relativno kada ces dobiti ciklus, odmah sledeci mesec a neke zene i mnogo kasnije.

Nemoj se uplasiti ako ti ciklus bude obilan,to je sasvim normalno prva dva-tri

meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

rana ti zavisi sve kako je uradjena neko oseti promene vremena boli ga , nekog svrbi sve zavisi ja sam imala 3 carska reza nikad zaboleo nikad zasvrbio a rezana sam od pupka pa dole ako si fizicki slabija prekontrolisi gvozdje ja sam pila 30 dana ampule i super posle toga ....

Ja sam secena bukvalno od jednog kuka do drugog,vremenom se taj rez smanjio kako se koza regenerise. Kolika ti je pauza od porodjaja do sledece trudnoce.Kazu da je najbolje da se saceka dve godine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene oziljak ponekad svrbi...malo me zaboli na levoj strani al nista strasno..kolko da me podseti da ga imam..a doca mi nije rekao sta trea da mazem i da li uopste da mazem

nego ono sto mene muci je to sto mi porasle dlake tj rastu bas gde je linija od reza i ne znam st da radim

jednom sam probala da obrijem al je osecaj odvratan bio jer mi je jos uvek utrnulo..e sad valjda nije strasno sto mi te dlake tu rastu :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene oziljak ponekad svrbi...malo me zaboli na levoj strani al nista strasno..kolko da me podseti da ga imam..a doca mi nije rekao sta trea da mazem i da li uopste da mazem

nego ono sto mene muci je to sto mi porasle dlake tj rastu bas gde je linija od reza i ne znam st da radim

jednom sam probala da obrijem al je osecaj odvratan bio jer mi je jos uvek utrnulo..e sad valjda nije strasno sto mi te dlake tu rastu :o

Pre koliko si se porodila? Meni je do skoro bilo utrnuto i nisam mogla lepo te dlacice da skinem, sto ti kazes-osecaj je grozan ali evo zadnjih nedelju dana mi se osecaj vratio, manje je utrnuto pa sam uspela da skinem dlacice bez problema. Inace,od cr proslo je 4,5 meseca. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.